Aktualizacja 1.0.0.3394 – Wszystko co błyszczy!

Blizzard podał oficjalne informacje o aktualizacji 1.0.0.3394, póki co te informacje podane są tylko po angielsku, więc po raz kolejny podjęliśmy się przetłumaczenia ich na nasz rodzimy język.

Jeśli jeszcze nie czytałeś to zobacz informacje o zmianach z Nadiskrownikiem Opiłkiem i Nat Pagle oraz o zmianach w systemie rankingowym – tutaj.

Poniżej zamieszczamy oficjalne informacje o aktualizacji:

Nadchodzi najnowsza aktualizacja Hearthstone! Z tą aktualizacją naprawiamy wiele bugów, dodajemy trochę zajefajnych nagród za gry rankingowe, troszkę małych zmian w równowadze kart i… no cóż, całkiem sporo rzeczy! Omówmy tą wielką aktualizację razem – akcent po akcencie.

 

Nagrody i zmiany w grze rankingowej

Polecamy przeczytanie artykułów – Zmiany w grze rankingowej oraz Złote portrety bohaterów przyp. red.

Po raz pierwszy mówiliśmy o nagrodach za gry rankingowe na Blizzconie w trakcie naszego Czatu przy Ognisku, a teraz jesteśmy gotowi je wypuścić! Po pierwsze mamy złote portrety postaci.

 

złote portrety bohaterów

 

Jedyne co musisz zrobić aby zdobyć złoty portret postaci dla siebie to wygrać 500 razy w trybie gry rankingowej danym bohaterem. Po zdobyciu 500 wygranych Twój bohater otrzyma złotą ramkę, animację oraz złotą, animowaną moc bohatera. Twój przeciwnik będzie także widział Twojego złotego bohatera! Zaimponuj swoim wrogom i przyjaciołom. Obczaj fantastyczne animacje Jainy, Garrosza i Thralla w tym filmie!

 

 

Następną nagrodą za gry rankingowe są super rewersy kart! Branie udziału w każdym kolejnym sezonie rankingowym będzie nagrodzone specjalnymi rewersami za dany sezon, które otrzymasz na koniec każdego sezonu. Nowe rewersy kart zastępują domyślną grafikę na nich. Interfejs gry pozwoli Ci na łatwe zmienianie rewersów kart spośród wszystkich, które masz w swojej kolekcji. Więcej informacji odnośnie pierwszego oficjalnego sezonu rankingowego i jego rewersów kart zostanie podane w późniejszym terminie.

 

nowe rewersy kart

Wprowadzimy też dodatkową zmianę w rozgrywce rankingowej, tak aby zapewnić jak najwięcej frajdy dla wszystkich w trakcie przejścia z jednego sezonu do drugiego. Wielu graczy czuło, że start nowego sezonu rankingowego jest szczególnie trudny z uwagi na fakt, że wszyscy gracze wracali do najniższej rangi bez względu na to jak daleko zaszli w poprzednim sezonie.

 

Z wejściem tej aktualizacji będziesz otrzymywać bonusowe gwiazdki na starcie każdego sezonu, zależne od tego jak Ci poszło w poprzednim. W ten sposób gracze, którzy zaszli wysoko w danym sezonie nie będą stawali do walki z tymi, którzy są nowi albo próbują gry rankingowej po raz pierwszy.

 

Otrzymasz jedną gwiazdkę bonusową za każda rangę jaką zdobyłeś w poprzednim sezonie. Na przykład, jeśli w poprzednim sezonie uzyskałeś rangę Legendy, Karczmarza (ranga 1) lub Czarnego Rycerza (ranga 2) to na początku nowego sezonu rozpoczniesz grę na randze Poszukiwacza przygód (ranga 17) zamiast Wściekłego kurczaka (ranga 25).

 

(Jeśli chcesz wiedzieć jak zdobyć nowe rewersy kart – zobacz nasz poradnik przyp. red.)

 

Zmiany w równowadze kart

 

Aby zapewnić zrównoważoną rozgrywkę i masę zabawy dla wszystkich, będziemy wprowadzali zmiany do następujących kart – Nadiskrownik Opiłek | Tinkmaster Overspark i Nat Pagle.

 

Nadiskrownik Opiłek ma teraz staty 3/3 (w górę z 2/2) i jego opis to: Okrzyk bojowy:Przekształć losowego stronnika w 5/5 diabłozaura lub 1/1 wiewiórkę.

 • Nadiskrownik jest neutralną kartką, która Wycisza i często zmniejsza wielkich stronników. To zmniejsza ilość fajnych, dużych potworów w grze. Uważamy, że ta zmiana zwiększy ilość fajnych, dużych stronników w grze i zbalansuje go pod katem kosztu i ogólnej użyteczności. Nadiskrownik powinien ciągle pojawiać się w pewnych typach talii, ale nie będzie pojawiał się już w każdej talii na wysokich rankingach.

nowy nadiskrownik

 

Nat Pagle teraz ma taki opis: Na początku swojej tury masz 50% szansy na dobranie dodatkowej karty.

 • Nat Pagle będzie teraz dobierał kartę na początku Twojej tury, zamiast na końcu. Nat miał zdecydowanie za dużo mocy dobierania jak na kartę, którą tak ciężko usunąć we wczesnym etapie gry. Sprawiło to, że był on automatycznie umieszczany w wielu taliach. Ta zmiana zmniejsza moc karty i daje graczom więcej czasu na poradzenie sobie z nią.

nowy pagle

 

Wszelkie zmiany wprowadzane od tej pory będą robione tylko w przypadku kiedy uznamy je za absolutnie konieczne.

 

Pozostań połączony!

 

Opcja ponownego połączenia została dodana do Hearthstone! Bez względu na to czy akurat jesteś w środku zawziętej rozgrywki w grze rankingowej lub rozrywkowej czy też zbierasz wygrane na arenie nasza funkcja ponownego połączenie pozwoli Ci na szybki i łatwy powrót do gry w trakcie.

 

Jeśli zostaniesz rozłączony z gry funkcja ponownego połączenia da Ci 60 sekund na zalogowanie ponownie do Hearthstone aby utrzymać akcję w tym samym miejscu. Aby utrzymać szybkie tempo rozgrywek zarówno dla Ciebie jak i Twojego przeciwnika – jeśli któryś z was zostanie rozłączony w połowie rozgrywki będzie ona dalej kontynuowana tak jakby ciągle grał. Postaraj się jednak aby nie było Cie za długo bo zostanie Ci mało czasu gry wrócisz!

 

Skoro mowa o połączeniach – możesz grać w Hearthstone w każdym z pozostałych regionów świata! Bez względu czy preferujesz pojedynki w Amerykach, Europie czy Azji możesz zmienić swój region w kilka klików w kliencie Battle.net. Pamiętaj jednak, że Twoje kolekcje, przyjaciele i postęp są unikalne dla każdego regionu i nie będą przechodziły z jednego do drugiego.

 

Robale zdeptane!

 

Dzięki waszym sugestiom i wysiłkach w zgłaszaniu błędów podczas beta testów Hearthstone udało nam się wyeliminować wiele problemów z którymi mogliście się zetknąć. Pozbylismy się wszystkich znanych przyczyn związanych z niekontrolowana zamiana miejsc przez stronników na stole oraz nakładaniem się kart w ręce. Błedy te były wynikiem wielu czynników i mieliśmy spore wyzwanie w przeanalizowaniu ich wszystkich. Doceniamy waszą cierpliwość gdy pacowaliśmy nad rowiązaniem powyższych problemów.

 

Listę wszystkich poprawionych błędów można znaleźć poniżej.

 

Cały zespół Hearthstone pragnie podziękować za sugestie, zgłaszane błędy, testy gry, testy balansu oraz pomoc przy rozwijaniu gry aby każdy mógł znaleźć coć dla siebie. Wasze sugestie i porady sa dla nas bardzo ważne i mamy nadzieję iż Hearthstone jest grą, którą pokochacie na lata.

 

Główne

 • Zostały dodane złote portrety bohaterów – możesz je odblokować po wygraniu 500 gier w trybie rankingowym danym bohaterem. Swoje postępy możesz śledzić na ekranie wyboru talii w trybie rankingowym.
 • Dodano nowe rewersy kart. Możesz je zdobyć za robienie fantastycznych rzeczy i udział w kolejnych sezonach rankingowych. Za co dostaniesz dane rewersy sprawdź na naszej stronie zadań Hearthstone.
 • Możesz łączyć się z innymi regionami gry (Ameryka, Europa, Korea, Tajwan) bez względu na ustawienia swojego konta Battle.net. Postęp konta i kolekcje kart są zapamiętywane osobno dla każdego regionu. Ta funkcja będzie dostępna gdy aktualizacja wejdzie na wszystkie regiony.
 • Opcja „gracze blisko mnie” jest teraz domyślnie włączona. Możesz ją wyłączyć w opcjach.
 • Stoper czekania w kolejce pojawia się dopiero gdy chwilę będziesz czekał.
 • Łączna ilość złota jakie może być zgromadzone na koncie została ograniczona do 20 000 sztuk złota. Złoto nie może być zdobywane na kontach, które mają go 20 000 lub więcej dopóki część tego złota nie zostanie wydana. Limit ten został wprowadzony aby ograniczyć niektóre metody zdobywania złota, które nie są zgodne z naszą umową. Duch walki fair play jest niezwykle ważny dla nas i będziemy monitorować zdobywanie złota z bliska aby zapewnić zabawę i przyjemną grę dla wszystkich.
 • Niektóre karty eksperckie zostały zmienione i w związku z tym ilość tajemnego pyłu jaki otrzymujesz za odczarowanie ich została tymczasowo zwiększona do takiej ilości jaka jest wymagana na stworzenie tych kart. Karty, których to dotyczy to:

Gra rankingowa

 • Podczas każdej zmiany sezonu rankingowego, gracze mogą zacząć nowy sezon na rangach wyższych niż Wściekły Kurczak (ranga 25), w zależności od tego jaką rangę uzyskali na koniec poprzedniego sezonu. Otrzymasz jedną dodatkową gwiazdę, za każdą rangę, którą zdobyłeś w poprzednim sezonie.
 • Ranga Wściekły Kurczak zaczyna teraz sezon od 0 gwiazdek zamiast 1. KukuryCO!?

Arena

 • Nagrody za 10, 11 i 12 zwycięstw na arenie nie zwierają już zwykłych, niezłotych kart.

Wizualne

 • Dodano wiele nowych efektów kart.
 • Stronnicy posiadający Prowokacje i Ukrycie posiadają teraz efekt bardziej wyraźnie pokazujący, że Prowokacja jest nieaktywna w czasie Ukrycia.
 • Masowe odczarowywanie ma teraz nową i poprawioną grafikę. Teraz możesz masowo odczarowywać ze stylem!
 • Menu, które pojawia się gdy wyzwiesz przyjaciela na pojedynek ma nowe i polepszone grafiki. Wow, wyzwanie bardzo.
 • Stronnicy, którzy zostali pobłogosławieni czarem Dar mądrości | Blessing of Wisdom są oznaczeni symbolem pioruna (chodzi o ikonkę pioruna pod portretem stronnika oznaczającą, że dany stronnik ma jakiś dodatkowy efekt na sobie przyp. red.)

Gra

 • Jeśli zostaniesz rozłączony z gry masz 60 sekund na ponowne podłączenie się do niej i wznowienie w miejscu, w którym byłeś.
 • Wysłaliśmy naszego Eksperckiego AI przeciwnika to obozu szkoleniowego Hearthstone dzięki czemu powinien być bardziej wymagającym przeciwnikiem.
 • Jeśli talia gracza posiada same złote karty zostanie on obdarzony złotą monetą jeśli będzie startował w danej rozgrywce jako drugi.
 • Odblokowanie danej postaci odtwarza jej emotę dźwiękową. Dobrze Cię widzieć!
 • Sekrety mogą się aktywować tylko w trakcie tury przeciwnika.
  • Aktywowanie własnych sekretów wydaje się być trochę dziwne, ale większym problemem dla nas z tej opcji było tworzenie nowych i silnych sekretów, które uruchamiają się w przypadku zdarzeń, które możesz łatwo kontrolować (jak np. śmierć stronnika). Efekt końcowy był taki, że były one używane jak zaklęcia zamiast zmuszenia przeciwnika do złego zagrania. Ta zmiana sprawia, że sekrety będą działać jak pułapki zastawione na Twojego przeciwnika, zamiast czary, które po prostu możesz rzucić i uruchomić w swojej własnej turze.

Zmiany w kartach

 • Nat Pagle teraz ma taki opis: Na początku swojej tury masz 50% szansy na dobranie dodatkowej karty.
  • Nat Pagle będzie teraz dobierał kartę na początku Twojej tury, zamiast na końcu. Nat miał zdecydowanie za dużo mocy dobierania jak na kartę, którą tak ciężko usunąć we wczesnym etapie gry. Sprawiło to, że był on automatycznie umieszczany w wielu taliach. Ta zmiana zmniejsza moc karty i daje graczom więcej czasu na poradzenie sobie z nią.

nowy pagle

 • Nadiskrownik Opiłek ma teraz staty 3/3 (w górę z 2/2) i jego opis to: Okrzyk bojowy: Przekształć losowego stronnika w 5/5 diabłozaura lub 1/1 wiewiórkę.
  • Nadiskrownik jest neutralną kartką, która Wycisza i często zmniejsza wielkich stronników. To zmniejsza ilość fajnych, dużych potworów w grze. Uważamy, że ta zmiana zwiększy ilość fajnych, dużych stronników w grze i zbalansuje go pod katem kosztu i ogólnej użyteczności. Nadiskrownik powinien ciągle pojawiać się w pewnych typach talii, ale nie będzie pojawiał się już w każdej talii na wysokich rankingach.

nowy nadiskrownik

Naprawione bugi

 • Żywiołak wody | Water Elemental tak jak planowaliśmy będzie od teraz prawidłowo zamrażał bohaterów z zbroją.
 • Pradawne uzdrowienie | Ancestral Healing będzie od tej pory zawsze starało się uleczyć stronnika do pełni zdrowia bez względu na jego obecne zdrowie.
 • Problem, w którym stronnicy losowo zmieniali pozycje z innymi stronnikami był wywoływany wieloma czynnikami. Wszystkie znane okoliczności występowania tego błędu i wszelkie problemy objawiające się „tańczącymi” stronnikami zostały rozwiązane.
 • Karty nauczyły się lepiej szanować przestrzeń osobistą innych kart. Podobnie do problemu z zamieniającymi miejsca stronnikami, wszystkie przypadki, w których karty zamieniały swoje pozycje i nakładały się na siebie zostały rozwiązane.
 • Przycisk „Nowa Talia” w menadżerze kolekcji nie będzie się już świecił jeśli szybko naciśniesz przyciski „zrobione” i „nie” po wyborze bohatera.
 • Klient Hearthstone nie pozostanie już na wierzchu jeśli klikniesz w inny program.
 • Możesz teraz wybrać znajomego z listy klikając w jego medal w trybie pojedynku.
 • Jeśli byłeś w trakcie rozgrywki ze znajomym gdy pojawiły się nowe zadania dzienne, zostaniesz teraz o nich poprawnie poinformowany po rozgrywce.
 • Leczące umiejętności Repair Bot są teraz pokazywane w historii zagrań (z lewej strony w trakcie rozgrywki przyp. red.)
 • Naprawiono błąd związany z tym, że czasami przyciski nie działały przez chwilę gdy przechodziło się do głównego menu.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że część kont nie mogła poprawnie otrzymywać wyzwań do pojedynku od znajomych.
 • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał części kont dołączenie do gry pojedynkowej, treningu czy przyjacielskich pojedynków jeśli miały one talie własne w swojej kolekcji.
 • Naprawiono błąd, który blokował przyciski zakupu areny i powrotu z niej do menu gdy w trakcie wchodzenia na nową arenę otrzymywałeś nowe zadanie dzienne.
 • Naprawiono błąd, który w trakcie wchodzenia do Hearthstone pokazywał, że właśnie wszedł do gry Twój znajomy, podczas gdy on cały czas był online.
 • Naprawiono błąd, który zawieszał grę po około minucie gdy próbowałeś stworzyć nową talię.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że przyciski talii przestawały odpowiadać, jeśli w trakcie tworzenia nowej talii i animacji przesuwania się nazwy tej talii w górę ekranu wycofałeś się z jej tworzenia.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, ze karty zdobyte przez otwieranie pakietów lub pokonanie wrogów nie pojawiały się w kolekcji po restarcie klienta.
 • Naprawiano błąd, który jeśli chciałeś dodać znajomego z ostatniej rozgrywki na arenie nie wypełniał pola dodania znajomego battle tagiem ostatniego przeciwnika.
 • Naprawiono błąd, który pokazywał napisy końcowe podczas ekranu z dzisiejszymi zadaniami.
 • Naprawiono wiele błędów graficznych i dziwnych zachowań gry oraz grafiki.
 • Naprawiono sporo problemów z dźwiękiem.

Mac

 • Przełączenie się w tryb pełnego ekranu na niektórych rozdzielczościach i monitorach nie będzie powodowało pojawiania się ramek okna.
 • Naprawiano problem z grafiką, który mógł się pojawiać przy zmianie rozdzielczości.
 • Ładowanie gry nie będzie więcej powodowało problemów graficznych na wysokich ustawieniach grafiki.
 • Pasek systemowy nie będzie pojawiał się więcej na kliencie gry podczas trybu pełnego ekranu.
 • Używanie Alt + Tab do przełączania się w trakcie trybu pełnego ekranu nie spowoduje pojawienia się docku na kliencie gry.

Co myślisz o zmianach wprowadzonych przez Blizzard? Nas szczególnie ucieszyła informacja o naprawieniu błędów z stronnikami zmieniającymi pozycje oraz nakładania się kart. Fajnie, że w końcu udało się wszystko razem dograć.

Author: hearthstone

Share This Post On

4 komentarze

 1. W newsie jest wzmianka o opisach za co się dostaje rewersy kart, z tym że niestety nie widzę tego. Podrzuci ktoś?

Trackbacks/Pingbacks

 1. Premiera Hearthstone! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Jeśli grałeś już z nami w Hearthstone, sprawdź jakie nowe rzeczy zostały dodane wraz z najnowszą aktualizacją – tutaj.…
 2. Aktualizacja 1.0.0.4973 – poprawki błędów po premierze | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] naprawił kilka usterek, które pojawiły się w ostatniej aktualizacji 1.0.0.3394 przy okazji premiery gry. Aktualizacja zostanie wgrana pewnie w nocy, w…
 3. Pierwszy sezon rankingowy w Hearthstone – Panda-monium! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Nie zapominajcie również, że im dalej zajdziecie w danym sezonie rankingowym, tym więcej dodatkowych gwiazdek otrzymacie w kolejnym sezonie.…

Submit a Comment