Banhammer uderza w botterów!

Od pewnego czasu w Hearthstone nasilał się problem botów. Wielu graczy spotykało ich w trakcie wspinaczki po rankingach, a niektórzy byli do tego stopnia aroganccy, że mieli nawet nicki typu „Hearthstone Bot”, itp. Dla tych, którzy żyli do tej pory w nieświadomości – boty to programy, które grają za Ciebie w grę. Są one spotykane głównie w grach MMORPG gdzie zbierają złoto lub surowce. W Hearthstone były one spotykanie głównie na rankingach – w okolicy 20 rangi farmiąc złote portrety albo trochę wyżej na praktycznie wszystkich rangach (podobno potrafiły przy odrobinie szczęścia dojść do legendy).

Blizzard zapowiadał zdecydowaną akcję przeciwko botom już od jakiegoś czasu. Wielu graczy zarzucało firmie brak akcji przeciwko oszustom, jednak osoby, które miały wcześniej styczność z botami wiedziały, że wkrótce nadejdzie wielka fala banów jak to zwykle ma miejsce. Tak też się stało dzisiejszego dnia!

Blizzard ogłosił, że zbanował za używanie botów w Hearthstone kilka tysięcy kont graczy do końca roku.

Istotne fakty na temat banów:

 • Kilka tysięcy kont graczy zbanowane.
 • Konta zbanowano do 2015 roku.
 • Gracze zbanowani nie tracą nic z swojego dorobku.
 • Ban jest na cały Hearthstone – nie możesz grać w żadnym regionie.
 • Ban jest tylko na Hearthstone – możesz grać w inne gry Blizzarda z swojego konta Battle.net
 • Bany w przyszłości będą permanentne, ale dalej będą dotyczyły tylko Hearthstone.

bany w hearthstone

 

Z racji, że jest to pierwsza fala banów w Hearthstone jest ona łagodniejsza od tych, które będą następne. Konta graczy zostały zablokowane na nieco ponad 2 miesiące, jednak nie stracą oni nic z swoich kolekcji. Wielu graczy uważa to za niesprawiedliwe gdyż boterzy mogą zachować swoje łupy. Blizzard wyraźnie jednak podkreśla:

„Od tej pory konta, które naruszają warunki użytkowania gry, będą bezterminowo blokowane bez ostrzeżenia.”

Blizzard tym działaniem daje szanse graczom na przemyślenie swojego zachowania. Dodatkowo w ten sposób odsiani zostają normalni gracze, którzy po prostu używają botów od profesjonalnych boterów, handlarzy kont, itp.

Można na to patrzeć z dwóch stron:

 1. Blizzard potraktował boterów łagodnie – nie tracą oni nic ze swojej kolekcji, będą mogli wrócić do grania za 2 miesiące.
 2. Wielu graczy do bocenia używało swoich głównych kont Hearthstone – teraz mają je zablokowane. Gdy odzyskają je z powrotem solidnie zastanowią się nim znowu uruchomią bota – będą ryzykowali utratę całego dorobku w grze. Gdyby ich konta zostały od razu usunięte/zbanowane na stałe po prostu zaczęli znowu używać bota na nowym koncie. Oczywiście ono także dostałoby bana w końcu, ale potem założyliby kolejne, itd. Taka zabawa nie miałaby sensu. Prawdopodobnie Blizz liczy na to, że większość z tych graczy wróci do swoich głównych kont i dalszą rozgrywkę będą kontynuowali w uczciwy sposób.

Jak wyjdzie w praktyce – zobaczymy. Jak Ty na to patrzysz? Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami na ten temat na naszym forum. Jako oficjalny fansite Hearthstone jesteśmy obserwowani przez Blizzard i Twoje wypowiedzi mają znaczenie!

Jak ktoś jest ciekaw to takiego maila dostali zbanowani:

E-mail z informacją o banie

Podjęte działanie dyscyplinarne: zawieszenie na 3 miesiące Wykroczenie: Automatyzacja Rozgrywki (tzw. „botowanie”)

Wymienione wykroczenie prowadzi do uzyskania korzyści niemożliwych do zdobycia podczas normalnej gry i ma negatywny wpływ na integralność środowiska gry dla całej Społeczności Hearthstone. Takie działanie narusza Warunki Użytkowania Battle.net. Prosimy o przypomnienie sobie ich treści na stronie http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/about/termsofuse.html.

Użytkownik konta jest odpowiedzialny za całość aktywności na nim. Kolejne przypadki złamania regulaminu zaowocują dalszymi działaniami dyscyplinarnymi, z zamknięciem konta włącznie. Jeśli chcesz odwołać się od naszej decyzji lub uzyskać dodatkowe informacje odnośnie popełnionego nadużycia, prosimy zapoznać się z naszą stroną poświęconą procedurze odwoławczej: https://eu.battle.net/support/pl/article/jak-odwolac-sie-od-decyzji-o-zawieszeniu-lub-zamknieciu-konta

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości oraz zrozumienie.

Mamy też garść tweetów od developerów i CMów Hearthstone:

@SmileyManComics: Serio Ben? Złote portrety. Naxx. Nieopisane góry złota/pyłu/kart. I mogą sobie wrócić do tego wszystkiego?
Ben Brode: Tylko tym razem – tak. Ale ban na 3 miesiące jest całkiem okrutny. Sam nie wytrzymałbym nawet 1 tygodnia bana.

@EliteLeafHater: Jestem ciekaw dlaczego tylko ban do 2015 roku, nie powinniście wyzerować ich kont i dać pełne bany?
Ben Brode: Taki jest plan od teraz.

@BainesRogery: Czy istnieje możliwość, że gracze zostali niesłusznie zbanowani? Czytałem, że profesjonalny gracz dostał bana, a używał tylko programu do śledzenia swojej talii (decktrackera).
CM Zeriyah: Jest to wątpliwe, ale zbanowani gracze dostali e-mail z informacjami na temat ich bana.

@Stonedonkey: Czemu nie zresetowaliście kont razem z banami, pozwalacie ludziom zachować ich złote portrety i zdobyte złoto/karty, wydaje się to przeciwne fair-play.
Ben Brode: Będziemy tak robić od tej pory.

Ben Brode: Nie mogę się doczekać gdy wstanę jutro rano, sprawdzę Twittera i nie będe widział zalewu tweetów „co robicie z boterami?” :D
@Henrikfalck: Nie martw się, wrócą w przyszłym roku!
Ben Brode: Jeśli tak to mogą spodziewać się soczystych permabanów! :)

@Ivan_matic: Szczerze to czuję się teraz źle, że grałem w grę uczciwie. Dostali wszystkie karty i upiekło im się. To nie ma sensu.
Ben Brode: Nie będą w stanie dostać następnych trzech rewersów kart. I od tej pory będzie ostre banowanie.

@taeyeon__ss: Bociłem. Bez wymówek. Czy stracę moje karty? Kolekcjonowanie jest ważne dla mnie. Czy otrzymam rewersy za następne miesiące?
CM Zeriyah: Nie straciłeś swoich kart, ale nie będziesz w stanie zdobyć rewersów przez czas trwania bana.

Wiele osób: Czy boterzy stracili swoje karty czy będą w stanie wrócić do normalnego grania po zakończeniu bana?
CM Zeriyah: Zdobycze nie były usuwane. Dalsze wykrycie zautomatyzowanej gry będzie karane banem na zawsze.

 

Pamiętaj napisać co myślisz o tej całej sytuacji na forum! Twoje zdanie jest ważne dla Blizzarda, który czyta Twoje posty :)

Poniżej wklejamy oficjalnego niusa od Blizza:

Zablokowaliśmy ostatnio kilka tysięcy kont w Hearthstone, na których wykryliśmy stosowanie „botów”, czyli programów automatyzujących rozgrywkę. Blokada będzie obowiązywać do 2015 roku. Tak jak wspominaliśmy przy innych okazjach, nie będziemy tolerować żadnych prób oszukiwania, które niszczą ducha fair play leżącego u podstaw dobrej zabawy w Hearthstone.

 

Będziemy nadal monitorować grę i podejmować zdecydowane kroki w walce z oszustami. Od tej pory konta, które naruszają warunki użytkowania gry, będą bezterminowo blokowane bez ostrzeżenia.

 

Jeżeli sądzicie, że natrafiliście na bota lub inną formę nadużycia w grze, wyślijcie nam maila w języku angielskim na adres hacks@blizzard.com.

 

Author: hearthstone

Share This Post On

25 komentarzy

 1. Wszystko fajnie i super ale kara za mala. Ban na 3 miechy ? Jedyne co traca to 3 rewersy bo o karty to i tak sie nie musze stresowac bo podejzewam ze wiekszosc z nich dzieki tym botom wydropili wszystkie :P Perm ban nieee ale usuniecie z polowy kart i przedewszystkim zlotych ramek to podstawa wedlug mnie.

  Ps : Aaa i zapomnialbym, jestem za perm banem dla tych debili, kretynow, prostakow i chamow co mieli czelnosc nazwac konto np Bot, MasterBot, Botarena i ogolnie wszystko co sie rozumie przez Bot – to jest jawna i swiadoma kpina z innych uczciwie grajacych ludzi. Wciaz uwazam, ze nie jest to jeszcze ogromny problem ale zdecydowanie jest to cholernie nieuczciwie.

 2. Ta cała akcja przypomniała mi jeden z moich ulubionych komiksów – The Noob Comic, szczególnie ten odcinek:

  null

  Polecam kilka odcinków o botach zaczynając od tego:

  http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=226
  
  				
 3. „Banhammer uderza w botterów!” To tak jakby uderzyć młotkiem w wodę. Dużo plusku i hałasu, ale ciecz ma się dobrze…

  Nie wiem czy jest sens spekulować, ale botterów pewnie było tak dużo, że Blizzard bał się powziąć drastyczniejsze środki by nie ubyło mu użytkowników.

 4. Trzeba popatrzeć na to z innej strony, perm ban przynosi odwrotny skutek do zamierzonego, to tak jakby odciąć głowę hydrze wyrośnie kilka kolejnych. Gracze, którzy by dostali perm bana, zrobili by jeszcze więcej botów, jeszcze bardziej niewykrywalnych, a tak to może Ci zbanowani gracze jak wrócą do rozgrywki to się poprawią i nie będą botować :). Ci co myślą inaczej zapewne nie grali w diablo 2 lub diablo 3 :)

 5. URL=”http://hsarena.pl/forum/uzytkownicy/hhh/”][B][COLOR=#008000][B]hhh[/B][/COLOR][/B][/URL], niemniej jednak chyba nie przemawia ono do mnie do końca.
  OK, ukradłeś, my to wiemy, nie utniemy Ci rączki, bo sobie dorobisz nową i dodatkowo czapkę niewidkę. Zamiast tego, to co ukradłeś jest Twoje, ale chwilowo schowamy to do skarbca abyś przemyślał sprawę, a za trzy miechy wszystko z powrotem będzie Twoje i wtedy móżesz kombinować od nowa. Ale pamiętaj następnym razem utniemy Ci głowę.
  Morał z tego taki, że Ci co kradli, nachapali się „aż miło” teraz sobie chwilkę pozimują, jak niedźwiadki w śnie zimowym, a potem wstaną i sadełko będzie pełne.

  Rozumiem przesłanie

  
  
  
  
  
  
  hhh

  , niemniej jednak chyba nie przemawia ono do mnie do końca.

 6. QUOTE

  OK, ukradłeś, my to wiemy, nie utniemy Ci rączki, bo sobie dorobisz nową i dodatkowo czapkę niewidkę. Zamiast tego, to co ukradłeś jest Twoje, ale chwilowo schowamy to do skarbca abyś przemyślał sprawę, a za trzy miechy wszystko z powrotem będzie Twoje i wtedy móżesz kombinować od nowa. Ale pamiętaj następnym razem utniemy Ci głowę.
  Morał z tego taki, że Ci co kradli, nachapali się "aż miło" teraz sobie chwilkę pozimują, jak niedźwiadki w śnie zimowym, a potem wstaną i sadełko będzie pełne.
  
  Rozumiem przesłanie 
  
  
  
  
  
  
  hhh

  , niemniej jednak chyba nie przemawia ono do mnie do końca.

  To co sprawiedliwe nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Powiedzmy, że sprawiedliwie byłoby wyzerować im konta. Co by wtedy zrobili? Większość zaczęła by bocić jeszcze mocniej. Wiadomo trzeba odrobić straty i o ile golda można 100 na dzień o tyle wygrane do złotych portretów już można farmić 24/7. Do tego mieliby konta bez kart więc szło by im mniej sprawnie, więc musieliby puszczać bota na dłuższy czas dziennie. Pojawiłyby się tańsze wersje tali szamana dla bota i znowu rankingi byłyby zawalone – jeszcze bardziej niż wcześniej.

  Tymczasem osoby te dostały zawieszenie konta do przyszłego roku. Nie będą robiły konta od zera bo po co? I tak nie wyfarmią na nowo wszystkiego w tym czasie. Okres bana minie i wrócą do normalnego grania. I tak będą mieli tony złota i masę kart, ale nie jest to coś czego nie można dostać sypiąc masą gotówki na Blizza. Stratny tutaj jest Blizzard jeśli już. Nie zdobyli oni przewagi nad innymi graczami – każdy może sobie kupić masę pakietów. Oni po prostu nie dali Blizzowi zarobić przy tym. Będą zatem grali normalnie i nie będą bocili już więcej w strachu przed całkowitą utratą wszystkiego co mają.

  Czy jest to sprawiedliwe? W zasadzie stratny finansowo jest tylko Blizzard. Gracze są stratni nerwowo/czasowo (granie z botem jest irytujące i nie po to się gra, żeby walczyć z komputerem). Czy jest to lepsze rozwiązanie? W mojej prywatnej opinii (i jest to moja prywatna opinia jako gracza) jest to lepsze wyjście. Skuteczniejsze w dłuższe i większej perspektywie.

  Pamiętajcie – im mocniej zaciskasz pięść tym więcej ucieka między palcami. Nie zachowujcie się jak politycy, którzy to co bardziej popisowe i pod publikę przedkładają nad to co ważniejsze i skuteczniejsze.

 7. Szkoda botów tak fajnie sie grało przeciwko nim :)
  , a tak na poważnie uważam , że dobrze zrobili nie dając perm banów
  myśle , ze duza grupa zbanowanych wroci do gry i bedą grali jak dupy
  bo narazie boty grały za nich :) , a tak na poważnie poraz drugi :)
  co oni mogli się nachapać max to 100G dziennie + quest srednio
  600- 700 G tygodniowo i ewentualnie porobili sobie złote portrety
  to wszystko

 8. Ban jest tylko na Hearthstone – możesz grać w inne gry Blizzarda z swojego konta Battle.net
  Bany w przyszłości będą permanentne, ale dalej będą dotyczyły tylko Hearthstone.

  a niżej:

  Wielu graczy do bocenia używało swoich głównych kont – teraz mają je zablokowane. Gdy odzyskają je z powrotem solidnie zastanowią się nim znowu uruchomią bota – będą ryzykowali utratę całego konta battle.net z wszystkimi grami i wszystkim co uzyskali.

  Mała nieścisłość :)

  Co do banów. Blizz dał znać że potrafi to wykryć(sprawnie), wiec to było na zasadzie ostrzeżenia. Teraz będą się sypać permy co według mnie jest słuszne. W końcu to rodzaj cheatowania. :)

 9. QUOTE

  Ban jest tylko na Hearthstone – możesz grać w inne gry Blizzarda z swojego konta Battle.net
  Bany w przyszłości będą permanentne, ale dalej będą dotyczyły tylko Hearthstone.
  
  a niżej:
  
  Wielu graczy do bocenia używało swoich głównych kont – teraz mają je zablokowane. Gdy odzyskają je z powrotem solidnie zastanowią się nim znowu uruchomią bota – będą ryzykowali utratę całego konta battle.net z wszystkimi grami i wszystkim co uzyskali. 
  
  Mała nieścisłość :)

  Dzięki za info. To o tym, że ban jest tylko na HSa dodałem później po otrzymaniu informacji z Blizza i zapomniałem o tym drugim fragmencie. Już poprawione.

 10. Zgadzam się osobiście z Blizzardem w tej kwestii chociaż trochę komicznie to wygląda, że pozostawili im pełne kieszenie. Pożyjemy zobaczymy, ale widać że Blizz jeśli widzi prawdziwy problem, to natychmiast działa ;)

 11. Wydaje mi sie, ze blizz zrobił ten banwave pod naciskiem community, ofc to bardzo dobrze, ale co jeśli nikt by tym sie aż tak nie przejmował? Czy byłoby drugie diablo? Można gdybać, ważne ze coś ruszyli :)

 12. Moim zdaniem dobrze, że nie wyczyścili im całkowicie kont. Jasne, oszukiwali, ale jak udowodnić co zdobyli dzięki botom, a co dzięki grze bez botów? 2 miesiące to PÓKI CO wystarczająca kara, bo i problem nie był jakiś mega jaskrawy. To jest dopiero ostrzeżenie, a permbany w przypadku powtórki są jak najbardziej uzasadnione :)

  Faktycznie trochę szkoda botów, bo łatwo się z nimi wygrywało :D a teraz w konsekwencji mamy ponowny wysyp hunterów i zoolocków :P

 13. A co to kogo obchodzi ile zdobyli bez bota? Ozukiwali to musza poniesc konsekwencje. Jak dla mnie to kara byloby wyczyszczenie konta z kart, a nie ze w Styczniu beda sobie sprzedawac konta pelne kart. Kazdego bota ktorego spotkam wysle blizzardowi na tacy.

 14. Trochę się ociągali. Jestem ciekaw czy to faktycznie będzie rozwiązanie na dłuższy czas. Sporo osób jest bez bana ciągle pytanie czy po prostu nie umieją ich namierzyć? Czy następne bany będą też w takich falach czy od razu jak kogoś złapią?

 15. Wreszcie koniec głupich bot’ów. Zgadzam się z tym, że tym co używali bot’a powinni usunąć złote portrety.

 16. Możliwe że po prostu wybrali grupkę która używała botów i zbanowali ich żeby inne boty zaczęły grać uczciwie, możliwe też że nie chcieli wszystkich banować bo stracili by sporo graczy.

 17. Zrobiłem mały rekonesans, bez podawania stron, nazw i takich tam rzeczy:

  Główne serwery i fora boterskie dotyczące Hearthstone’a są oficjalnie przez właścicieli zamkykane po ostatnich wydarzeniach. Jak widać Blizzard odnosi spektakularny sukces, mimo że zaliczył gafę ze zbyt krótkimi banami, to półświatek niknie w oczach :)

 18. Ciekawostka :)
  Dzisiaj w nocy miałem przyjemność grać z botem. Robiłem questa i grałem na rozrywce, więc ktoś pewnie farmił golda przez noc, a że to na rozrywce, to liczył że nikt nie zwróci uwagi.
  Nie liczyłem na to, że tak wcześnie ludzie do tego wrócą. A był to bot na 100% – brak strzałek, podświetlania, 2-sek. odstępy miedzy atakami, dziwne wymiany :)

 19. URL=”https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.pomocpokrzywdzonym.pl%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Dcategory%26layout%3Dblog%26id%3D125%
  No to oczywiście posłałeś screena gdzie trzeba :D. Jeżeli to prawda to klient już pograł wg. zapowiedzi Blizzarda. Po za tym nie zaskoczyło to mnie wcale. Zawsze znajdzie się ktoś co będzie sprawdzał czy g

  roźb
  
  
  y

  nie są czczą gadką.

 20. To było oczywiste, że zaraz boty wrócą. Przecież założenie konta trwa chwilę, a dobre kilka dni sobie na bocie pogra. W oczekiwaniu na odbanowanie głównego konta będzie sobie grał areny czy pakiety otwierał. Zbanują konto, to założy następne i znowu będzie mógł sobie areny codziennie grać.

 21. Nie oszukujmy się ale boty tak naprawdę nigdy nie wyginą, blizzard może co najwyżej zminimalizować ilość ich występowania ale zawsze znajdzie się jakiś Janusz który sprawdzi czy aby na pewno banują takie konta.

 22. Watpie ze kiedykolwiek pujda jakies permy, bo wtedy blizz traci klienta. Nawet na oszuscie da sie zarobic na upartego :D

 23. Permy pójdą to pewne, ale nie dla takiej liczby dla jakiej poszły 2miesięczne. To będą przypadki żeby ostrzec pozostałych, wiem że tak będzie, inaczej blizzard podważałby swój autorytet.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Fala banów – komentarze od znanych i nieznanych graczy | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] W poniedziałek pojawiła się informacja o dużej fali banów dla graczy używających botów - Banhammer uderza w botterów! […]
 2. Druga fala banów – tym razem permanentnych | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] tym razem jednak zamiast zawieszenia na 3 miesiące gracze dostali permanentne bany na HSa. Poprzednia fala banów miała miejsce…

Submit a Comment