Blackrock Mountain nową przygodą?

Czyżby nową przygodą w Hearthstone miała być legendarna Blackrock Mountain (Czarnoskała Góra? ;-))? Wiele na to wskazuje, gdyż wraz z ostatnią aktualizacją 2.2.0.7835 w plikach gry pojawiły się zapisy o dwóch nowych achievementach oraz trzech nowych rewersach. Nie znamy póki co nic więcej, a jedyne odwołania są małe i to w zwykłych plikach z opisami achievementów i rewersów, więc równie dobrze Blizzard może z nami pogrywać…

blackrock mountain

W achievementach możemy przeczytać o osiągnięciu „purchase brm presale” oraz „golden celebration cardback”:

Ragnaros art<Field column=”ID”>211</Field>
<Field column=”NOTE_DESC”>purchase brm presale</Field>

<Field column=”ID”>215</Field>
<Field column=”NOTE_DESC”>golden celebration cardback</Field>

Natomiast w rewersach są odwołania do nazw „Molten Core”, „Ragnaros” i „Golden Celebration”:

<Field column=”ID”>18</Field>
<Field column=”NOTE_DESC”>Molten Core</Field>
<Field column=”DATA1″>211</Field>
<Field column=”SOURCE”>achieve</Field>
<Field column=”ENABLED”>True</Field>

<Field column=”ID”>19</Field>
<Field column=”NOTE_DESC”>Ragnaros</Field>
<Field column=”DATA1″>17</Field>
<Field column=”SOURCE”>season</Field>
<Field column=”ENABLED”>True</Field>

<Field column=”ID”>20</Field>
<Field column=”NOTE_DESC”>Golden Celebration</Field>
<Field column=”DATA1″>215</Field>
<Field column=”SOURCE”>achieve</Field>
<Field column=”ENABLED”>True</Field>

Z pól tych jasno wynika, że rewers Ragnaros będzie nagrodą za udział w sezonie o ID 17, który to w pliku z sezonami jest opisany jako sezon Marzec 2015. Rewersy Molten Core i Golden Celebration odwołują się do ID 211 i 215, które pasują do osiągnięć „”purchase brm presale” oraz „golden celebration cardback”.

Więcej dowiemy się z pewnością 6 marca o 16:30 gdy Blizzard wystąpi na PAX East.

Blackrock Mountain to legendarna lokacja w świecie Warcrafta, znajduje się ona pomiędzy Burning Steppes, a Searing Gorge. W BRM jest obecnie 7 instancji, w tym dwa kultowe raidy dla 40 osób – Molten Core i Blackwing Lair. Poza tymi dwoma raidami jest jeszcze Blackwing Descent w formie 10 i 25 osobowego raidu dodanego w trakcie Cataclysmu oraz 4 instancje 5 osobowe – Blackrock Depths, Lower Blackrock Spire, Blackrock Caverns i Upper Blackrock spire.

Ragnaros molten core

Molten Core było pierwszym wielkim raidem World of Warcraft i wymagało zebrania grupy aż 40 osób, aby je przejść. W Molten Core można spotkać wielu znanych nam z Hearthstone przeciwników takich jak Baron Geddon czy Ragnaros. Władca Ognia jest zresztą finalnym bossem całego raidu i pokonanie go było kiedyś nie lada wyczynem. Molten Core zostało stworzone ponad 300 lat przed wydarzeniami z World of Warcraft przez Krasnoludy z Czarnorytnych (Black Iron Dwarves). W trakcie wojny domowej miedzy krasnoludami z klanów Wildhammer, Bronzebeard i Black Iron przywódca tych ostatnich – Thaurissan wpadł na pomysł przyzwania potężnego żywiołaka ognia, aby zwyciężyć siły przeciwnych klanów. Ku jego zgubie poszło mu, aż za dobrze i uwolnił z więzienia w górach Redridge samego Władce Ognia Ragnarosa. Co było dalej pewnie się domyślasz – Ragnaros przejął Molten Core oraz zniewolił Krasnoludów z Czarnorytnych.

Bossowie Molten Core

Mcbosses

Blackwing Lair został wprowadzony nieco później, w aktualizacji 1.6 i do tej pory nie mieliśmy żadnej postaci z tego raidu w Hearthstone. Najbardziej znaną jest Nefarian – finalny boss raidu, brat Onyxi i syn Śmiercioskrzydłego. Nefarian wprowadził się do Blackrock Mountain i nie przepadał zbytnio za sąsiadem w postaci Ragnarosa przez co toczył z nim ciągły bój o kontrolę nad całym regioniem.

Bossowie Blackwing Lair

Bwlbosses

Czy Blizzard stworzy przygodę z całym Blackrock czy tylko z Molten Core? Wkrótce dowiemy się z pewnoscią więcej póki co ciężko ocenić bo Blizz ma zarówno zwyczaj wypuszczania prawdziwych informacji przed czasem jak i fałszywych, aby podsycić zainteresowanie graczy. Jak uważasz – czy następną przygodą będzie Molten Core czy nawet cały Blackrock Mountain?

Nefarian

Author: hearthstone

Share This Post On

81 komentarzy

 1. Brzmi niezwykle ciekawie może Blizz zrobi niespodziankę i przygoda będzie już w marcu lub na początku kwietnia :)

  • Hm… W Naxx są bossowie i ich karty, co za problem :P Tylko faktycznie lipa jak za pokonania Raga dostanie się Raga, bo Ci co już go mają są na gorszej pozycji

 2. Może Nefarian będzie tym ostatecznym bossem. A może jakoś inaczej to wymyślą. Mi się marzy boss grupowy :D Mógłby to być taki przedsmak nadchodzącego „kiedyś” trybu 2 vs 2. Chociaż na razie poczekajmy na potwierdzenie czegokolwiek.

  I też chyba zaczynam oszczędzać golda, chociaż pewnie coś kasy zainwestuję tak czy inaczej.

 3. Blizzard dokładnie wie jak dawkować informacje. Dodatek w pierwszym półroczu tego roku wydaję się prawdopodobny- nie ma co ukrywać też opłacalny (dla dewelepora, a też dla graczy).
  Szczerze na nowe karty zawsze chętnie czekam.

 4. QUOTE

  No właśnie kto był by ostatecznym bossem?

  To zależy o jakim raidzie mówimy :P W BRM są 3 raidy:
  Molten Core – boss Ragnaros
  Blackwing Lair – boss Nefarian
  Blackwing descent – boss Nefarian

 5. Ragnaros nie będzie bossem napewno, bo juz jest taka karta, to by zaprzeczył o mechanice, przygody chyba że nagroda to był by Ragnaros w co wątpię, to samo z Baronem.

  Nefarian był by zarąbistym głównym bossem :D

  • mogło by tak być gdyby nie fakt że wiele osób już ich ma więc czuli by się gorzej nie wygrywając nic na koniec „szkrzydła”

 6. Interakcje ze smokami są bardzo możliwe. Obstawiam jakąś legendę która po śmierci przywołuje losowego smoka. :D

 7. QUOTE

  Interakcje ze smokami są bardzo możliwe. Obstawiam jakąś legendę która po śmierci przywołuje losowego smoka. :D

  Lub cos na smoki „a la” hemet.

 8. Widzę że ktoś tu Gre o Tron ogląda :) Ta karta bez wyciszenia wygrywa grę bo mamy dużo dobrych smoków :) Mechanika ze smokami była by super i jakieś nowe tanie smoki 2-6 many :)

 9. QUOTE

  interakcje ze smokami wymagałyby tańszych smoków, jestem naprawdę ciekaw co wymyślą.[/QUOTEn
  
  Jest dużo tanich smoków np.smokowiec zmierzchu lub baśniowy smok ale pewnie coś dodadzą jeszcze :D.
 10. QUOTE

  Widzę że ktoś tu Gre o Tron ogląda :) Ta karta bez wyciszenia wygrywa grę bo mamy dużo dobrych smoków :) Mechanika ze smokami była by super i jakieś nowe tanie smoki 2-6 many :)

  Ale taka ma być Legendarka karta, prawda? W odpowiednich warunkach ma dać kolosalnego boosta na stole.

  Ja bym dodał do niej „can’t be targeted by friendly spells or hero powers”, żeby nie było opcji, że sam ją sobie ubijasz. A dla przeciwnika to takie trochę jajo wtedy – musi się wstrzymać z rzucaniem mass removala.

 11. 3 smoki to za dużo :) Wystarczy się rozbić i trafić smoka za 9 i już jest bardzo dobrze a 2 pozostałe to bonus. Mając farta można trafić 3x Malygos i zabić przeciwnika jednym czarem :D

 12. Lepiej żeby nie było za dużo tanich smoków i synergii miedzy nimi bo znowu skończy się cancer deckiiem typu mech mag. Nie zapominajmy ze to ma być „jedynie” przygoda jak naxxa wiec ze dużo kart nowych nie będzie :p

 13. QUOTE

  3 smoki to za dużo :) Wystarczy się rozbić i trafić smoka za 9 i już jest bardzo dobrze a 2 pozostałe to bonus. Mając farta można trafić 3x Malygos i zabić przeciwnika jednym czarem :D

  3 smoki są w duchu Game of Thrones :-)

 14. Przynoszę pierwsze przecieki prosto z reddita i hearthpwn (niczym nie potwierdzone, ale pamiętajcie, że sporo przecieków się sprawdziło)

  Ciekawa karta, fajna mechanika i zbalansowana

  http://i.imgur.com/G3EygFg.jpg

  Strasznie mi się podoba ten pomysł! Jeżeli ktoś nie może się doczytać: gdy dobierzesz tę kartę zmień hp wszystkich stronników na 1

  http://i.imgur.com/LXfzCyJ.jpg

  Pierwsza karta śmieszna, a druga sama w sobie nie jest chyba zbyt mocna, ale sama jej idea pokazuje, że być może doczekamy się w końcu możliwość grania w trakcie tury przeciwnika. Zdecydowanie jestem na tak!

  http://i.imgur.com/etVRj5c.jpg

 15. Pamiętajmy, że nawet jeżeli to nie są fake karty to mogą być po prostu kartami używanymi np. tylko w wyzwaniu klasowym itp. itd. No i będziemy mieli jeszcze wiele innych kart więc za wcześnie na stwierdzenie, że coś jest OP, albo za słabe.

  Btw. na tym 2 zdjęciu chyba widać nową planszę. Seems legit.

 16. Ta legendarka to Chimaeron jeśli dobrze czytam? I blackiwing technican..przecieki jak najbardziej prawdziwe widzę, Blackrock mountain is cominG!

 17. Faktycznie, te karty są ciekawe( czy mi się wydaje czy Blackwing technician to kop w dupę controli :P?) ale nie możemy jeszcze zbyt ich oceniać. Ze względów takich, które podał Hazriel, nie wiadomo które będą grywalne a które np. tylko w wyzwaniu klasowym :)

 18. Co do zdjęcia z kartami maga,to to na pewno nie jest walka z jakimś bossem ponieważ widać że gramy przeciwko hunterowi.

 19. QUOTE

  Co do zdjęcia z kartami maga,to to na pewno nie jest walka z jakimś bossem ponieważ widać że gramy przeciwko hunterowi.

  W sumie racja.

  Btw. Mind Quickening Gem jest kartą tak słabą, że przekonuje mnie o swojej autentyczności :D Komu chciałoby się wymyślać takiego fejka. Obstawiam, że dostaniemy jakieś karty współgrające z tym Gemem które sprawią, że będzie grywalny. Może mag dostanie możliwość zmiany hero power? Albo coś na darmowe spelle?

 20. QUOTE

  W sumie racja. 
  
  Btw. Mind Quickening Gem jest kartą tak słabą, że przekonuje mnie o swojej autentyczności :D Komu chciałoby się wymyślać takiego fejka. Obstawiam, że dostaniemy jakieś 
  karty współgrające z tym Gemem które sprawią, że będzie grywalny. Może mag dostanie możliwość zmiany hero power? Albo coś na darmowe spelle?

  Ta karta nie jest aż taka słaba wystarczy poczekać aż jesteśmy 1dmg do zabicia przeciwnika i użyć hero power w trakcie tury,w której mógłby się uleczyć :D.

 21. Myślę, że jeśli już to będzie można użyć na początku lub na końcu tury przeciwnika, czyli klikamy koniec tury i możemy znowu użyć heropower, albo przeciwnik klika koniec tury i możemy użyć heropower przed dobraniem swojej karty

 22. QUOTE

  2 karty Jainy w przygodzie? Czyli będzie więcej wyzwań klasowych?

  Wszystko jest możliwe, na razie nawet nie mamy potwierdzenia, że to będzie przygoda, ani że będą jakiekolwiek wyzwania klasowe. Nie zdziwię się jak wymyślą nowe sposoby na zdobywanie kart, tak żeby każdy musiał przejść wszystkich bossów kilka razy. Np. karty będą nagrodami za achievementy, albo po prostu będziemy je dostawali losowo.

 23. A ja was zaskoczę,myślę że będzie to dodatek z wieloma kartami dla wszystkich klas + wyzwania specjalne,za przejscie których dostaniemy jakieś nie pokazane tu karty i dostęp do następnego wyzwania :D.

 24. A mi się podoba, w sam raz na fire maga! Którego of course nie da się zrobic ^^ ale może, może coś ciekawego dla maga będzie.

 25. No ciekawe kiedy wyjdzie BRM. Naxxa dłuuugo zapowiadali, bo już były wzmianki o nim w kwietniu, a wypuścili dopiero w lipcu… Ale patrząc na to, że już będzie rewers z tym związany obstawiam koniec marca/początek kwietnia lub 11 marca, bo wtedy premierę miał Hearthstone.

  Swoją drogą ciekawe ile będzie to golda kosztować. Odkładać już zacząłem od dziś, tak więc koniec z arenami, bo różnie to u mnie bywa raz na +, ale częściej wychodzi mnie to taniej niż pack.

 26. Ja nie widzę problemu, żeby bossem był ragnaros, mogliby zrobić tak, że po pokonaniu ragnarosa możnaby otrzymać jakąś inną kartę z nim związaną, albo każda klasa miałaby challenge z nim i dropiłby inną kartę specyficzną dla klasy. Ale puściłem wodze fantazji :)

 27. Liczę na inną mechanikę przygody niż Naxx. Ten był nieco nudny i praktycznie nie daje żadnych powodów, by do niego wracać.

  Tak w ogóle nastawiliśmy się na przygodę dlaczego? Dwa rewersy związane z Molten Core mogą sugerować dodatek, jak to miało miejsce z GvG.

  Ale serio, ta gra nie potrzebuje nowych kart. Ta gra potrzebuje nowych trybów rozgrywki. 2vs2, raidy, turnieje in-game. Cokolwiek, żeby zatrzymać przy niej gracza.

 28. video=youtube;CPxj71hG3Jg]https://www.youtube.com/watch?v=CPxj71hG3Jg[/video]
  Na czas walki z Ragnarosem mozna go zablokowac, tak samo jak nie mozna bylo grac Alex na niektorych bossow naxxramas.
  Wiec to ze mamy jakas karte w kolekcji jeszcze nie znaczy ze bedzie mozna nia grac w dodatku.

  https://www.youtube.com/watch?v=CPxj71hG3Jg
  
  				
 29. Wszyscy nastawieni są na przygodę, bo tak to wygląda, dodatek sygnowany ragnarosem, który jest bossem raidowym w wowie, podejrzane.

 30. url]https://www.facebook.com/Hearthstone/photos/a.522822504427189.1073741828.498467596862680/871937109515725/?type=1[/url]
  Czyli przygoda.

  https://www.facebook.com/Hearthstone/photos/a.522822504427189.1073741828.498467596862680/871937109515725/?type=1
  
  				
 31. QUOTE

  Myślę, że to pewne na 100% pytanie brzmi tylko czy ten dodatek będzie się czymś różnić od naxxa czy niczym ?

  Też się zastanawiam nad jego strukturą. Trochę bym się zawiódł gdyby była podobna do Naxx, bo praktycznie nic w niej nie trzyma żeby do tego dodatku wracać. A 11 marca pierwsze urodziny HS, może coś więcej dowiemy się przy tej okazji :)

 32. Mam nadzieję, że ta przygoda będzie wyglądała inaczej niż Naxx, chociaż Naxx mi się podobał. Tym razem oczekuję czegoś do czego warto będzie wracać. Może achievementy wprowadzą? Albo chociaż nowe daily questy.

 33. Między bossami powinny być jakieś wstawki filmowe. Może jakieś komiksowe albo animowane, tak żeby fabułe całej przygody przedstawić tym co nie grali w WoWa… ahh, marzenia :)

 34. Pamiętacie, że do Naxxa też mieliśmy wracać? Tak przynajmniej twierdził Bilzzard. Dla mnie idealną zapowiedzią będzie:
  – Nowa przygoda (może mieć dokładnie taki sam model jak Naxx)
  – Daily questy zarówno w nowej przygodzie, jak i Naxx (nie musi to być nic wyjątkowego ; może być nawet pył.

  No i chyba tyle mi wystarczy na obecną chwilę: Wiadomo, że fajnie gdyby Blizz wprowadził Osiągnięcia, system statystyk, może nawet jakieś nowe karty podstawowe, oraz kolejne poziomy bohaterów z fajnymi nagrodami. Może losowe złote karty za wbicie poziomów?

 35. 1 – Daily do przygód
  2 – Nowe karty
  3 – Nowe osiągnięcia
  4 – Nowe portrety bohaterów
  5 – Jakaś nowa mechanika

  Tak bym to widział ale wiem, że to tylko marzenia :P

 36. Myślę i mam nadzieję że blizz pokusi się o nową mechanikę, w sumie z okazji każdego dodatku coś wchodziło. Daily na przygody raczej nie będzie ale dobrym pomysłem byłyby osiągnięcia, np. za pokonanie bossa w 5 tur 100g (luźno myślę) ;)

 37. Może źle się wyraziłem ale jeśli chodzi o mechanikę w gvg to spare parts, a naxx ciekawe efekty kart, jak np Kel’thuzada czy Barona Rivendare. Jeśli Daily na przygody miałoby wyglądać podobnie jak zwykłe daily to słabo by to wyglądało.

 38. Rzeczywiście: Naxx – agonia, GvG – spare parts, to w kolejnym dodatku na logikę też coś dodadzą. Robi się coraz bardziej interesująco, ciekawe ile odsłonią jutro (czy skończy się na kilku planaszach na tablicy czy pokażą jakieś elementy rozgrywki i właśnie nowinki co do mechaniki)

 39. Moim zdaniem podstawą jest dodanie jakiejś opcji, która pozwoli na powrót do zaliczonej przygody. Więc albo daily dające pył, albo daily dające jakieś punkciki (czy kij to zwał – codziennie jeden i np wymiana 14 punktów na losową kartę zwykłą, 28 na niebieską, 54 na fioletową i 108 na legendarną. Wtedy byłby sen robić przygody i męczyć punkty.

 40. Nie wiem co ale najważniejsze jest to żeby zrobili coś co by dało żywotność dla Naxxa i tego nowego dodatku a nie one play i nara z przygodą :/

 41. QUOTE

  One nie są nowe, bo były już w podstawce - po prostu dostaliśmy więcej kart z tymi mechanikami. Mi raczej chodzi o coś zupełnie nowego - np ogłuszenie - zerknij na: 

  http://hsarena.pl/forum/fikcyjne-karty-graczy/1417-wojownik-metalowy-ogluszacz/, lub http://hsarena.pl/forum/fikcyjne-karty-graczy/1311-mag-zakleta-laska/
  Zupelnie nowych rzeczy jest dosc sporo:
  AoE w momencie dobrania karty a nie jej zagrani: Flame Leviatan
  Uzaleznienie ataku stronnika zaleznie od ilosci zabitych stronnikow: Bolvar
  Wszelkiego typu manipulacje kartami:
  Wtasowanie karty spowrotem do swojej talii: Malorne
  Wtasowanie karty spowrotem do talii przeciwnika: Recycle
  Wtasowanie dodatkowej karty to talii przeciwnika: Iron Juggernaut

  Pewnie jeszcze kilka innych nowych mechanik by sie znalazlo.

 42. Mi przyszło do głowy coś takiego jak Poparzenie (jest w innych karciankach).Polegałoby to na tym,że poparzona postać na koniec tury traci tyle punktów zdrowia ile wynosi poparzenie.Pasuje to do BRM i myślę że takie coś by sie przydało.

 43. QUOTE

  a co to, przed naxx nie bylo agoni?

  aha to sorry, gram od września i mi się pokiełbasiło że agonia to nowinka z Naxx

 44. IMG]http://i.imgur.com/cLTLNmu.png[/IMG]
  [SIZE=4]
  [SIZE=2]”We can’t wait to
  Blizz napisał „przed chwilą”

  http://i.imgur.com/cLTLNmu.png
  
  
  
  
  "We can’t wait to 
  
  

  show you what’s on the cards for Hearthstone!”

 45. Co teraz sądzicie o tych kartach które wcześniej wyciekły? O ile Blackwing Technician jest fejkiem bo będziemy mieli inną kartę o tej nazwie, o tyle na screenie z Chimaeronem widzimy dokładnie tę samą planszę którą pokazano na PAXie :D To nie może być przypadek.

 46. QUOTE

  Zupelnie nowych rzeczy jest dosc sporo: 
  AoE w momencie dobrania karty a nie jej zagrani: Flame Leviatan
  Uzaleznienie ataku stronnika zaleznie od ilosci zabitych stronnikow: Bolvar
  Wszelkiego typu manipulacje kartami:
  Wtasowanie karty spowrotem do swojej talii: Malorne
  Wtasowanie karty spowrotem do talii przeciwnika: Recycle
  Wtasowanie dodatkowej karty to talii przeciwnika: Iron Juggernaut
  
  Pewnie jeszcze kilka innych nowych mechanik by sie znalazlo.

  Psssst dobieranie losowych kart i ogry. Chyba największe rewolucje GvG

Trackbacks/Pingbacks

 1. Przeciek nowych kart Blackrock Mountain? | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] co wczoraj pisaliśmy o tym, że druga przygoda/dodatek może mieć miejsce w Blackrock Mountain czyli legendarnej górze wulkanicznej, w…
 2. Blackrock Mountain co raz pewniejszym typem na przygodę/dodatek | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] które widzieliśmy wcześniej (Przeciek 1, Przeciek 2) zaczynają się stopniowo co raz bardziej potwierdzać. 6 marca o 16:30 Blizzard…
 3. Dzisiaj o 16:30 stream z PAX East z panelu Blizzarda – nowa przygoda? | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Blackrock Mountain nową przygodą? […]
 4. Nowa przygoda – Blackrock Mountain już w kwietniu! | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Blackrock Mountain nową przygodą? […]

Submit a Comment