Blizzard rejestruje znak „Eye of Azshara” – czyżby do dodatku Hearthstone?

Jeden z użytkowników forum MMO-Champion – CosmicGuitars  stwierdził, że skoro został tydzień do BlizzConu warto przejrzeć wnioski patentowe Blizzarda. I cóż ciekawego znalazł? Poza faktem, że Blizzard upewnia się, że ma wszędzie zarejestrowane prawa do znaku „Overwatch”, o którym słychać było już dawno pojawiło się też nowe znalezisko.

Blizzard zarejestrował znak „Eye of Azshara”. Najprawdopodobniej jest to Blizzard, rok temu nieznanemu trollowi udało się wkręcić wszystkich w myślenie, że Blizz zastrzegł znak „The Dark Below”, więc tym razem jesteśmy trochę sceptyczni. Zastanówmy się zatem  co ma Eye of Azshara z Hearthstone wspólnego?

znak towarowy eye of azshara 1
znak towarowy eye of azshara 2

znak towarowy eye of azshara 3
znak towarowy eye of azshara 4

Niedawno podsumowaliśmy to co wiemy o pierwszym dodatku do Hearthstone. Wiemy, że nowy dodatek będzie miał związek z Goblinami, wynalazkami i taką tematyką. Biorąc to pod uwagę możemy stwierdzić, że faktycznie Eye of Azshara może być nazwą dodatku do Hearthstone.

Czym jest Eye of Azshara

Azshara to rejon w Kalimdorze, na północ od stolicy Orków i Hordy – Orgrimmaru. Nazwa rejonu pochodzi od imienia Królowej Azshary, która 10 tysięcy lat temu była przywódczynią Nocnych Elfów, oszalała skorumpowana przez Sargerasa (przywódcę Płonącego Legionu) została pokonana przez Malfuriona, miała utonąć, ale przetrwała w głębinach i razem z swymi została zamieniona w Nagę.

Nowa Azshara (od Cataclysmu)

Nowa Azshara (od Cataclysmu)

Dawna Azshara (przed Cataclysmem)

Dawna Azshara (przed Cataclysmem)

Oko Azshary

Oko Azshary

Eye of Azshara czyli Oko Azshary to region w Azsharze, który przypomina oko. Stał się on szczególnie istotny w dodatku Cataclysm, w którym to Gobliny z kartelu Bilgewater po przyłączeniu się do Hordy osiedliły się właśnie na wyspie na środku tegoż oka. Do tego zaczęły one bardzo solidną przebudowę okolicy – formując rejon tak aby przypominał znak Hordy. I tak docieramy do sedna sprawy – Gobliny. To one panują w regionie Azshary, to one podobnie jak Gnomy konstruują różne wynalazki, z tą różnicą, że Gobliny bardzo lubią materiały wybuchowe. Są też mistrzami handlu.

Zatoka Bilgewater - siedziba Goblinów z kartelu Bilgewater

Zatoka Bilgewater – siedziba Goblinów z kartelu Bilgewater

Zatoka Bilgewater - siedziba Goblinów z kartelu Bilgewater

Zatoka Bilgewater – siedziba Goblinów z kartelu Bilgewater

Azshare zamieszkują też Nagi, oraz Nocne elfy – wszystkie te rasy walczą ze sobą o panowanie nad regionem. Elfy nie bardzo cieszą się z obecności Goblinów w tym rejonie, szczególnie że Gobliny bardzo pomagały Garroszowi w zwiększeniu arsenału i floty Hordy. Nagi natomiast jak to Nagi nienawidzą wszystkich, szczególnie kogoś kto ciągle coś nad nimi wysadza.

posąg Azshary

posąg Azshary

statua księcia handlu Gallywixa - przywódcy Goblinów z kartelu Bilgewater

statua księcia handlu Gallywixa – przywódcy Goblinów z kartelu Bilgewater

Jeśli połączymy te informacje w jedną całość to możemy być całkiem pewni tego, że pierwszy dodatek Hearthstone będzie związany z Goblinami (wcześniej braliśmy też Gnomy pod uwagę), wynalazkami, mechanizmami i oczywiście wybuchami.

gobliny hearthstoneNie wiadomo czy wzorem Murloków i Piratów Gobliny otrzymają swoją klasę i zależności między sobą, póki co dostępne Gobliny w grze to: Szalony bombiarz, Zbir spółki Gitgeszeft, Kapitan Zielonoskóry, Licytator z Gadżetonu, Ryzykancka rakieterka oraz Gobliński ochroniarz.

Jeśli nie czytałeś poprzedniego niusa o dodatku przeczytaj go teraz – tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

4 komentarze

  1. Szalenie ciekawy kierunek obiera Blizzard w stosunku do nowych kart. Smoki, mimo że oklepane, wcale by mnie nie zasmuciły, ale i tak ich sporo. Gobliny są, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, trochę bardziej nietypowe i interesujące, możliwość nowych technik i zagrań jeszcze bardziej rozpala rumieńce na twarzy. Mam nadzieję, że będzie to coś wymyślnego, tak jak są Gobliny- mistrzowie konstruowania, sztuczek i handlu :)

Submit a Comment