Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #8 – Alleria Bieżywiatr

Alleria model wowW ósmym odcinku serii Ventasa – Bohaterowie Żagiewnego Kamyka poznasz historię Allerii Bieżywiatr, alternatywnego bohatera grającego jako łowca.

Poprzednie części Bohaterów Żagiewnego Kamyka znajdziesz poniżej:

  1. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #1 – Arcymag Antonidas
  2. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #2 – Grommasz Piekłorycz
  3. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #3 – Edwin VanCleef
  4. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #4 – Kel’Thuzad
  5. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #5 – Mal’Ganis
  6. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #6 – Tirion Fordring
  7. Bohaterowie Żagiewnego Kamyka #7 – Medivh

Alleria Bieżywiatr

Alleria, najstarsza ze słynnych sióstr Bieżywiatr, bohaterka II wojny z Hordą, wspaniała łowczyni i jedna z legendarnych pogromców orków. Przez długi czas zapomniana, przypomina o sobie w naszej karciance, wkraczając do gry jako alternatywna postać łowcy, a w niedalekiej przyszłości, wg słów Blizzarda, powróci w pełnej klasie razem z nadchodzącym dodatkiem do WoWa, Legionem! Nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej siostrzyczce Sylvany.

Alleria Hearthstone

Chociaż najstarsza, trudno uznać Allerię za roztropniejszą od swych sióstr. Podobnie jak one, pozwalała, aby pierwsze skrzypce w jej wyborach grały uczucia, dominując nad rozumem, czasami bardzo złe uczucia…

AlleriaPierwszy raz usłyszeliśmy o Allerii w przededniu II wojny z orkami. Gdy, po ostrzeżeniach Anduina Lothara i upadku Wichrogrodu, władcy ludzkich królestw połączyli swe siły pod sztandarem Przymierza Lordaeronu, król Terenas Menethil posłał do Quel’Thalas gońca z prośbą o udzielenie wsparcia w nadchodzącym konflikcie. Monarcha liczył, że tajemniczy lud wspomni na dawne czasy i dotrzyma obietnicy danej przed wiekami królowi Thoradinowi. Gwarancją miała być osoba Naczelnego Generała nowego sojuszu, Anduina Lothara – ostatniego w prostej linii potomka plemienia Arathi, z którego wywodził się Thoradin. Jednakże król elfów, Anasterian Słońcobieżca, zlekceważył zagrożenie, posyłając w okolice Płaskowyżu Hillsbrad, gdzie zbierały się siły Przymierza, jedynie czterech ciężkozbrojnych niszczycieli i osiem mniejszych statków z łucznikami, którym przewodziła Alleria Bieżywiatr. Elfka, w przeciwieństwie do swego króla, rozumiała powagę sytuacji i sama zgłosiła się na ochotniczkę do walki z orkami. Już podczas pierwszego spotkania z dowódcami Przymierza wpadła w oko zastępcy lorda Lothara, młodemu paladynowi Turalyonowi.

Oddział Bieżywiatr, pomimo, że niewielki, okazał się cennym wsparciem dla Przymierza. Elfy były urodzonymi zwiadowcami i świetnie sprawdzały się w śledzeniu tras przemarszu wrogich oddziałów. Alleria walczyła z poświęceniem, ale gdy okazało się, że Horda rozpoczęła pochód przez góry w stronę elfiego królestwa, miłość do ojczyzny okazała się silniejsza od obowiązku. Gdyby nie zakaz Turalyona, bojącego się o jej bezpieczeństwo, elfka porzuciłaby armię Przymierza, rzucając się na oślep w stronę Quel’Thalas. Dopiero, gdy siły paladyna znalazły się w granicach leśnego królestwa, Turalyon pozwolił jej oddzielić się od reszty wojska i pognać do Srebrnej Luny, aby ostrzec króla Anasteriana przed inwazją.

alleria windrunner by junAlleria zastała władcę elfów obradującego z Radą Silvermoon na temat dziwnych pożarów w zewnętrznym królestwie. Informacje łowczyni o orkach zbagatelizował doradca króla, Dar’Khan Drathir, w pełni wierząc w magiczną moc kamieni strażniczych. Dopiero dostarczona przez Allerię odcięta głowa leśnego trolla przekonała Radę o obecności Hordy w granicach królestwa. Oburzony taką zuchwałością Anasterian wypowiedział wojnę orkom i wyraził chęć dołączenia do Przymierza Lordaeronu. Zanim król zebrał swoją armię, Alleria połączyła siły ze swoją siostrą, Sylvaną Bieżywiatr, dowódcą łowców Srebrnej Luny oraz jej porucznikami, Halduronem Jasnoskrzydłym i Lor’themarem Theronem, aby wspólnie prowadzić skryte ataki zza drzew i spowolnić marsz Hordy.

Chociaż orkom nie udało się zająć Srebrnej Luny, której magiczna bariera mogła odeprzeć nawet smoczy ogień, udało im się spalić trzecią część lasów Quel’Thalas, a zastępy ich siepaczy, wsparte siłami leśnych trolli i ogrzych magów, zabiły wiele elfów nieprzygotowanych do walki. W czasie ataku Hordy mocno ucierpiała rodzina Bieżywiatrów. alleria windrunner by korhiperAlleria straciła osiemnastu krewniaków, w tym swego młodszego brata, Liratha, który pragnął pójść w jej ślady i zostać łowcą. Na wieść o tragedii, Alleria poszukała pocieszenia w ramionach Turalyona i, jak się później okazało, zaszła z nim w ciążę. Choć płomienna, miłość nie pozwoliła jej zapomnieć o wyrządzonych krzywdach. Zdusiła w sobie uczucia do Turalyona, poświęcając się zemście na orkach. Przez całą wojnę walczyła w pierwszych szeregach swych łowców, a po zniszczeniu Mrocznego Portalu z równym zapałem i bezwzględnością przeczesywała lasy w poszukiwaniu niedobitków orków. Bólu straty nie uleczyły nawet narodziny syna łowczyni i paladyna, Aratora. Dla Allerii nadal najważniejsza była zemsta za śmierć Liratha.

Alleria szkicPo odbudowie Mrocznego Portalu i wykradnięciu przez Hordę potężnych artefaktów, Alleria, jako jedna z Synów Lothara (jak określali siebie weterani II wojny) dołączyła z Khadgarem, Danathem Trollzgubnym i Kudranem Dzikim Młotem do formowanej przez Turalyona ekspedycji do Draenoru. Przeczuwając, że może nie wrócić, przed przejściem przez Mroczny Portal, elfka rozdzieliła naszyjnik jej rodziców na trzy części. Zatrzymała dla siebie fragment ze szmaragdem, posyłając część z szafirem Sylvanie, a z rubinem najmłodszej z trzech sióstr, Vereesie, jako dowód pamięci i miłości.

Po drugiej stronie Portalu Synowie Lothara założyli Twierdzę Honoru, z której przypuszczali ataki na Cytadelę Piekielnego Ognia. Chociaż Turalyon wiedział, że nie mają wiele czasu, wstrzymywał się z ostatecznym atakiem, obawiając się posyłania do walki Allerii, której obsesja mordu mogła sprowadzić na nią śmierć. Dopiero po długiej i szczerej rozmowie paladynowi udało się rozbić mur nienawiści, którym otoczyła się elfka i ponownie rozniecić między nimi uczucie. Już bez obawy o swą ukochaną, Alleria Hunting OrcsTuralyon mógł nakazać szturm na Cytadelę. Choć mury warowni były grube i dobrze strzeżone, Alleria i jej łucznicy zdołali wdrapać się na nie pod osłoną nocy, wybić straże i otworzyć wrota dla oddziałów paladyna. W momencie, gdy siły Przymierza wdarły się na dziedziniec, los orków wewnątrz Cytadeli został przesądzony.

Ekspedycja Przymierza robiła co w ich mocy, ale nie udało im się powstrzymać Ner’zhula przed otwarciem portali, które zaczęły rozrywać cały Draenor. Obawiając się, że to samo może spotkać Azeroth, Alleria i jej towarzysze zdecydowali się poświęcić swe życia i zamknąć Mroczny Portal po stronie umierającego świata. Przez kolejne lata nikt nie wiedział, co stało się z Synami Lothara. Wielu uznało ich za martwych, ale nie zapomniano o ich poświęceniu. Na ich cześć nowy most wraz z fosą w podnoszącym się z ruin Wichrogrodzie nazwano Doliną Bohaterów, stawiając po obu stronach ogromne posągi z postaciami tych, którzy oddali swe życia za Azeroth. Na tablicy informacyjnej pod podobizną Allerii jej siostra, Sylvana, umieściła dedykację „Twe serce poszybowało prosto, jak żadna strzała na wietrze, siostro. Byłaś najjaśniejszą gwiazdą naszego bractwa i najukochańszą z naszego rodu.”

Posąg Allerii

Choć po osiemnastu latach portal do ruin Draenoru, Rubieży, został ponownie otwarty, a rycerze Przymierza z dorosłym Aratorem ruszyli na poszukiwania swych zaginionych krewnych, wśród ocalałych Synów Lothara nie odnaleziono Allerii. Od zestarzałego Danatha, zasiadającego w Twierdzy Honoru, dowiedzieli się, że elfka wraz ze swym mężem, Turalyonem, zaginęła trzy lata po zamknięciu przejścia przez Khadgara i pomimo licznych poszukiwań przeprowadzonych od Doliny Piekielnego Ognia po sam Nagrand, nie natrafiono na ich ślad…

Autor:

ventas okoPiotr Budak, znany szerszej publiczności jako Ventas, jest jednym z czołowych znawców historii Warcrafta w naszym kraju. Zasłynął jako autor „Pradawnej Kroniki” (pierwszej polskiej książki o dziejach Azeroth), opowiadań fan fiction „Kroniki Nasturana” oraz serii filmów „Lore of W3” zamieszczanych na kanale YT. Prywatnie z zamiłowania i zawodu nauczyciel języka polskiego oraz pasjonat kuchni – im dziwniejszej, tym lepiej. Jeśli chcecie poznać bliżej twórczość Ventasa, odwiedźcie jego profil Pradawnej Kroniki na FB lub jego kanał na YouTube.

 

BZK Alleria Biezywiatr

Author: hearthstone

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment