Generał Drakkisat

Generał Drakkisat jest drugim przeciwnikiem Iglicy Czarnej Góry – trzeciego skrzydła Czarnej Góry.

 • Moc bohatera – Intensywne spojrzenie
  • Pasywna moc specjalna – jest cały czas aktywna.
  • Normal: Wszystkie karty kosztują (1). Gracze mają limit 1 kryształu many.
  • Heroik: Wszystkie karty kosztują (1). Masz limit 2 kryształów many, a przeciwnik 1 kryształu many.
 • Tryb normalny: 50 pkt. życia
 • Tryb heroiczny: 50 pkt. życia i 30 pkt. pancerza
 • Generał ma w swojej talii czar Rozkaz Drakkisata (1 many) – Zniszcz stronnika. Zyskaj 10 pkt. pancerza.

Generał Drakkisat boss

 

Tryb Normalny

Pokonanie Drakkisata w trybie normalnym tak samo jak w przypadku wszystkich bossów na normalu nie powinno przysporzyć wiele trudności. Tutaj jednak zostaw talie z rankingów i ułóż nową – wypełnioną po brzegi wielkimi stworami gdyż i tak wszystkie karty kosztują 1 many.

Musisz pamiętać także o kilku rzeczach:

 • Karty zmniejszające koszt many czy dodające ją nie mają efektu w tej walce. Dlatego zapomnij o Orzeźwieniu czy Gwałtownym wzroście.
 • Imperator Tharussian także nie pomoże – jego efekt nie działa, wszystkie karty ZAWSZE kosztują 1 many.
 • Ogniste Olbrzymi także kosztują zawsze 1 many, więc nie licz, że zagrasz je za darmo.

Jeśli grasz od niedawna w Hearthstone i twoja kolekcja kart jest mała pokonanie Generała może okazać się problematyczne. Pamiętaj o czarach usuwających takich jak Zły Urok czy Słowo Cienia: Śmierć – pozwolą ci one rozwalić najsilniejszych stronników Drakkisata. Zamrażanie przeciwników i przeciąganie o jedną turę żeby rozwalić ich z dużego AOE także może być skuteczne.

Trochę irytujący jest też jego czar za 1 many zniszczy ci stronnika i dostanie 10 pancerza – trzeba o tym pamiętać.

Ostatecznie powinieneś jednak pokonać Drakkisata bez zbytniego męczenia się z nim.

Tryb Heroiczny

Drakkisat w trybie heroicznym to zupełnie inny boss. Ma dwa kryształy many, podczas gdy Ty masz jeden. Może zatem zagrywać po dwie karty, gdy Ty masz tylko jedną. Walka ta została już okrzyknięta jedną z najbardziej irytujących z tej przygody, ale jest kilka trików, które pozwolą Ci wygrać z nim. Niestety czasem wymagane jest trochę szczęścia.

Zacznij od tego, że jeśli masz Alexstrazę to od razu wstaw ją do tali – jeśli dostaniesz ją na otwarciu to za 1 many w pierwszej turze z 50 pkt. życia zostawić Drakkisatowi tylko 15.

Jak już masz Alex zacznij przeglądać swoją kolekcję szukając kart gwarantujących dobre wymiany 2 za 1, szczególnie dobre karty to: Dożynkarz 4000, Czołg wspomagany MAKS, Sylwana i finalnie Kel’Thuzad, z którym jest pewien bug w tej walce.

BUG! Walka jest zbugowana i jeśli z jakiś powodów chcesz ją przejść w sposób nie do końca uczciwy to możesz go wykorzystać. Wystarczy postawić Kel’Thuzada, który będzie schowany za stronnikiem z Prowokacją. Stronnicy Drakkisata nie będą atakowali w stronnika z Prowokacją z obawy przed tym, że zostanie wskrzeszony – chcą najpierw zabić Kel’Thuzada, ale jest to niewykonalne bo przecież ma ochronę.

Nawet bez wykorzystywania buga Kel’Thuzad jest świetnym wyborem do tej walki – często pozwoli ci wyczyścić stronę przeciwnika i wskrzesić wszystkich poległych. Oczywiście podobnie jak w trybie normalnym także i w heroicznym przydatne będą czary usuwające. Doradzamy cierpliwość i sprawdzanie nowych talii, zerknij na forum w podany poniżej temat, a znajdziesz trochę porad i informacje kto czym pokonał tego Generała Nefariana.

Talie do wygrania

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Generał Drakkisat – heroiczne talie

Filmy

 Wkrótce dodamy filmy z walki z Generałem.

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Generała Drakkisata otrzymasz dwie kopie karty Smoczy towarzysz | Dragon Consort.