Vaelastraz Plugawy

Vaelastraz Plugawy jest drugim przeciwnikiem Leża Czarnoskrzydłego – przedostatniego skrzydła Czarnej Góry.

  • Moc bohatera – Esencja Czerwieni
    • Normal (0 many): Każdy gracz dobiera 2 karty.
    • Heroik (0 many): Każdy gracz dobiera 3 karty. Zyskaj kryształ many.
  • Tryb normalny: 30 pkt. życia.
  • Tryb heroiczny: 30 pkt. życia i 15 pkt. pancerza.

Vaelastraz boss

Tryb Normalny

Vaelastraz gra niczym innym jak talią typu mill. Talia ta polega na tym, żeby zapchać ci rękę kartami i zmusić do szybkiego dojścia do zmęczenia. W trakcie tego będzie korzystał też z kart takich jak Nakręcany Olbrzym (Kosztuje (1) mniej za każdą kartę w ręce przeciwnika.) oraz Gobliński saper (Ma +4 do ataku kiedy twój przeciwnik ma w ręce 6 lub więcej kart.).

Graczy na rankingach talie mill czasem mogą zaskoczyć, ale w tym przypadku możemy być przygotowani odpowiednio na poradzenie sobie z duża ilością dobieranych kart. Klucz do sukcesu polega na używaniu talii posiadającej samych tanich stronników. Karty za 1-2 many, których będziesz w stanie rzucać po kilka w każdej turze pomogą ci pokonać Vaelstraza. Pamiętaj też o zabraniu silnych czarów usuwających, aby poradzić sobie z większymi stronnikami bossa.

Tryb Heroiczny

W trybie heroicznym boss zyskuje trochę przewagi gdyż poza dobraniem 3 kart zarówno sobie jak i tobie otrzymuje on również kryształ many, którego ty nie dostajesz. Tutaj nie ma czasu na bawienie się w czyszczenie jego stołu, musisz grać na maksa agresywnie. Po raz kolejny przyda się tutaj face hunter czy agresywny łotr. Inną strategią na tego bossa jest millowanie

Dobieranie 3 kart na turę oznacza, że w jego 7 turze będziesz miał dobraną już całą swoją talię. W jego 9 turze będziesz martwy od zmęczenia chyba, że będziesz miał więcej niż 24 pkt. życia. Vaelastraz ma w swojej tali dwie karty Trzech na jednego, więc może opóźnij własne zmęczenie podczas gdy Ty już będziesz obrywał od swojego.

Poniżej znajdziesz tabelkę z informacją kiedy za ile oberwiesz od zmęczenia. Tabelka oczywiście nie uwzględnia dotasowywania kart do własnej talii czy Neutralizacji zagranej przez bossa.

Suma dobranych kart Obrażenia od zmęczenia
Tura Twoich Bossa Twoje Bossa
1 4 7 0 0
2 8 11 0 0
3 12 15 0 0
4 16 19 0 0
5 20 23 0 0
6 24 27 0 0
7 28 31 0 1
8 32 35 2 12
9 36 39 6 24
10 40 43 10 36

Talie do wygrania

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Vaelastraz Plugawy – heroiczne talie

Filmy

Wkrótce zamieścimy filmy polskich streamerów i youtuberów, którzy zmierzyli się z tą walką.

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Vaelastraza Plugawego otrzymasz dwie kopie karty Żarzyciel | Flamewaker.