Baron Geddon

Baron Geddon jest drugim przeciwnikiem Ognistej Czeluści – drugiego skrzydła Czarnej Góry.

  • Moc bohatera – Wybuch many
    • Koszt: 0 many
    • Normal: Zadaj 5 pkt. obrażeń wrogiemu bohaterowi, jeśli ma niewydaną manę.
    • Heroik: Zadaj 10 pkt. obrażeń wrogiemu bohaterowi, jeśli ma niewydaną manę.
  • 30 pkt. życia w trybie normalnym.
  • 50 pkt. życia i 50 pkt. pancerza w trybie heroicznym.

Baron Geddon boss

 

Tryb Normalny

Walka z Baronem Geddonem w trybie normalnym jest do pokonania przez praktycznie każdego. Kluczem do sukcesu jest posiadania talii umożliwiającej wykorzystywanie całej swojej many w każdej turze. Dlatego grając przeciwko Baronowi powinieneś zawsze myśleć na 2-3 tury do przodu jeśli chodzi o to jak będziesz używał swojej many. W razie nie wykorzystania całej many otrzymanie 5 pkt. obrażeń na twarz raz czy dwa nie jest jeszcze takie straszne.

Czasem problem może sprawić Żywa bomba – czar Geddona za 3 many z opisem: Wybierz wrogiego stronnika. Jeśli przeżyje do twojej następnej tury, zadaj 5 pkt. obrażeń wszystkim wrogom. Geddon wybiera twojego stronnika i jeśli przetrwa on do jego tury to zada tobie i twoim stronnikom po 5 pkt. obrażeń.

Żywa BombaTryb Heroiczny

Tryb heroiczny nie wnosi wielkich zmian poza olbrzymim wzrostem życia i pancerza do 50 pkt. jednego i drugiego. Razem musi zatem zadać 100 pkt. obrażeń.

Wyzwaniem tego trypu jest fakt, że Twoje błędy będą się mocno mścić na Tobie. Niewykorzystanie całej many spowoduje oberwanie za 10 pkt., tak samo Żywa Bomba zada 10 pkt. obrażeń zamiast 5. W połączeniu z dużym życiem bossa robi się z tego niezłe wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o dobieranie kart.

Granie Czarnoksiężnikiem rozwiązuje problem dobierania kart, jeśli jednak zdecydujesz się na kogoś innego to pamiętaj o umieszczeniu wielu sposobów na dobieranie kart. Żywa Bomba zmusza też do używania kart z wyciszeniem oraz Gorzelników do cofania na rękę kart-bomb. Kapłan przy odrobinie szczęścia jest w stanie wykraść Żywe Bomby przy pomocy Kradzieży Myśli. Geddon ma ich 5 w talii, więc jeśli żadnej nie dobrał masz około 16% szansy na kradzież jej.

Talie do wygrania

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Baron Geddon – heroiczne talie

Filmy

DevilFruit6 vs. Heroiczna Ognista Czeluść – Baron Geddon od około 9:40:

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Garra otrzymasz dwie kopie karty Technik Czarnoskrzydłego | Blackwing Technician.