Arena Czarnorytnych – Najwyższy Sędzia Groźnoskały

Najwyższy Sędzia Groźnoskały na Arenie Czarnorytnych jest drugim przeciwnikiem Otchłani Czarnej Góry – pierwszego skrzydła Czarnej Góry.

  • Moc bohatera – Szyderczy tłum
    • W obu trybach działa on tak samo, zmienia się tylko jego koszt z 1 many w normalnym na 0 many w heroicznym.
    • Działanie: Przyzwij Kibica 1/1 z Prowokacją.
  • Jego talia to 30 legendarnych stronników wszelkiej maści od Wiedziciela Czo po samego Śmiercioskrzydłego.
  • Ma 30 pkt. życia w obu trybach, ale w trybie heroicznym ma dodatkowo 15 pkt. pancerza.
  • W trybie heroicznym Groźnoskały zaczyna rozgrywkę posiadając 4 pkt. many zamiast 1.

arena_moc_heroiczna
Arena_moc_normalna

Tryb Normalny

Talia Groźnoskałego może wydawać się zatrważająca, w końcu to sami stronnicy legendarni, a Hearthstone jest pay2win ;-) Tak serio jednak mówiać, to faktycznie jego talia jest w pełni wypchana stronnikami legendarnymi, ale mana do ich zagrania jest dalej wymagana. Więc na początku będzie mu szło topornie. Groźnoskały nie posiada też żadnych czarów ani stronników z prowokacją (nie licząc Wyżera). W trybie normalnym jesteś w stanie pokonać go bez żadnych problemów w zasadzie normalną talią z rankingów. Gdybyś jednak miał problemy to złóż sobie agresywną talię, grającą szybko i dorzuć do niej trochę czarów. Sędzia nie jest zbyt dobry w ocenianiu potencjału kart i lubi rzucić sobie Mełko Gromiłło na planszę.

Tryb Heroiczny

W trybie heroicznym sprawy się trochę komplikują, gdyż przeciwnik zaczyna walkę z 4 pkt. many podczas gdy my mamy tylko 1. Do tego ma monetę, więc startuje w zasadzie z 5 pkt. many. Jego powolny start nie ma tutaj miejsca zatem i musimy go przechytrzyć. Kluczem do zwycięstwa jest sprytne wykorzystywanie czarów i kontrolowanie planszy. Wszelkie czary usuwające stronników są tutaj bardzo przydatne. Silne czary obszarowe również przynoszą wiele korzyści. Możesz też pokusić się o trochę farta i zrobić sobie talię z masą czarów i ewentualnie Licytatorem z Gadżetonu. Przy odrobinie szczęścia będziesz w stanie zabić go od razu gdy tylko wystawi Mełko Gromiłło. Zaciekawiony? Zobacz ten temat na forum – Czarna Góra Heroiczna Arena w 2 turze.

Talie do wygrania

Poniższe talie wygrały z Groźnoskałym w trybie heroicznym, wkrótce postaramy się wrzucić listy kart w naszym języku, jednak póki co polecamy te zagraniczne:

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Arena Czarnorytnych – heroiczne talie

Filmy

AsmoPlays vs Sędzia:

DevilFruit6 vs Sędzia:

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Najwyższego Sędziego Groźnoskałego  otrzymasz dwie kopie karty klasowej łotra – Trzech na jednego | Gang up.