Imperator Thaurissan

Imperator Thaurissan jest trzecim i ostatnim przeciwnikiem Otchłani Czarnej Góry – pierwszego skrzydła Czarnej Góry.

 • Moc bohatera – Potęga Władcy Ognia za 2 many
  • Działanie: Zadaj 30 pkt. obrażeń.
  • W obu trybach normalnym i heroicznym moc Thaurissana jest taka sama.
 • Imperator zaczyna rozgrywkę ze swoją żoną na planszy – Moirą Miedziobrodą
  • Moira Miedziobroda – 1/3 w trybie normalnym i 3/1 w heroicznym, opis: Moc specjalna Thaurissana nie może zostać użyta. Moira nie atakuje stronników bez Prowokacji.
  • Moira atakuje wyłącznie Twojego bohatera, chyba że postawisz na jej drodze stronnika z prowokacją. Zapewne zanim została żoną Thaurissana była face hunterem ;-)
 • Jego talia to dziwna mieszanka wszelkich stronników, czarów paladyna, kapłana i czarnoksiężnika i oczywiście Krasnoludów z Czarnorytnych.
 • Ma 30 pkt. życia w obu trybach, ale w trybie heroicznym ma dodatkowo 15 pkt. pancerza.
 • W trybie heroicznym jego moc pozostaje taka sama, ale Moira ma statystyki 3/1 zamiast 1/3.

imperator_moc_bohatera
Moira_Miedziobroda

 

Tryb Normalny

Podobnie jak z poprzednimi bossami Otchłani Czarnej Góry pokonanie Imperatora w trybie normalnym nie powinno przysporzyć ci wielu problemów nawet jeśli Twoja kolekcja kart jest skromna.

Najważniejsze to oczywiście nie zabijać Moiri. Jeśli ona zginie to samo spotka Ciebie. Nie zabijanie jej nie jest trudne, wystarczy nie wystawiać stronników z prowokacją, ani nie używać czarów obszarowych. Jedyne na co musisz uważać to Niestabilne Ghule (Prowokacja. Agonia: Zadaj 1 pkt. obrażeń wszystkim stronnikom.), których Thaurissan ma parę w swojej normalnej talii. Ale nawet one nie są problemem gdyż Moira ma 3 pkt. życia, a tylko 1 pkt. ataku, więc spokojnie może Cię kąsać po jeden co turę i dasz sobie radę.

Talie agresywne zapewnią Ci zwycięstwo. Kontroluj planszę czarami i atakuj Imperatora stronnikami, a szybko się z nim rozprawisz.

Tryb Heroiczny

W trybie heroicznym sprawy się troszkę komplikują. Nie dość, że Thaurissan ma 30 pkt. życia i 15 pkt. pancerza to na domiar złego Moira ma aż 3 pkt. ataku i tylko 1 pkt. życia. Nie dość, że nie możesz dać się jej zabić, to jeszcze nie możesz pozwolić temu geniuszowi Thaurissanowi zabić własnej żony. Imperator jak wiemy nie podejmuje zbyt rozsądnych decyzji, najpierw przyzwał przez pomyłkę Ragnarosa, który zniewolił jego lud, a teraz jeszcze potrafi rzucić na planszę Plugastwo (Prowokacja. Agonia: Zadaj 2 pkt. obrażeń WSZYSTKIM postaciom), które zabije Moire swoją Agonią.

Na Plugastwo i Niestabilne Ghule musisz zachować wyciszenia, albo karty cofające je na rękę przeciwnika inaczej przegrasz jak tylko Moira zginie. Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest także wzmocnienie życia Moiri własnymi czarami.

Podobnie jak w trybie normalnym zbudowanie talii agresywnej wydaje się być najlepszą drogą do sukcesu. Uważać trzeba jednak na Oprawcę z Czarnorytnych (Okrzyk bojowy: Zadaj 2 pkt. obrażeń wszystkim niezrnanionym wrogim stronnikom), który może wyczyścić ci całą planszę.

Nie może to być też zwykła talia agresywna, face hunter raczej nie ma tu racji bytu. Stronnicy Imperatora będą zwykle atakować Twojego bohatera dlatego potrzebujesz zarówno dobrych stronników będących w stanie wymieniać się dwa do jednego oraz czarów usuwających tych najbardziej wrednych z przeciwników. Kapłan i Wojownik dobrze sprawdzają się w tej walce z uwagi na swoje leczenie i pancerz. Wojownik również może pobawić się Fanatycznym berserkerem oraz Płatnerzem.

Talie do wygrania

Poniższe talie wygrały z Thaurissanem w trybie heroicznym, wkrótce postaramy się wrzucić listy kart w naszym języku, jednak póki co polecamy te zagraniczne:

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Imperator Thaurissan – heroiczne talie

Filmy

AsmoPlays vs. Imperator:

DevilFruit6 vs. Imperator:

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Imperatora Thaurissana otrzymasz dwie kopie karty Wskrzeszenie | Resurrect.