Nefarian

Nefarian jest ostatnim przeciwnikiem Ukrytego Laboratorium – ostatniego skrzydła Czarnej Góry. Nefarian jest jednocześnie finalnym bossem całej przygody w Czarnej Górze.

Jeśli zastanawiasz się dlaczego ponownie walczysz z Nefarianem skoro już go pokonałeś w Leżu Czarnoskrzydłego, to już wyjaśniamy. Jakiś czas po tym jak gracze pokonali Nefariana w Leżu Czarnoskrzydłego uwolnił się sam Śmiercioskrzydły, który ukradł głowy Nefariana i Onyxii (Zabitej w innym raidzie) i wskrzesił swoje dzieci. Nefarian od tamtej pory knuje w swoim laboratorium i kreuje nowe twory, które mają siać zniszczenie na świecie. Po więcej informacji zapraszamy do wpisu – Historia Czarnej Góry.

Walka z Nefarianem w Ukrytym Laboratorium przypomina trochę walkę z nim w raidzie World of Warcraft, z którego zaczerpnięte jest to skrzydło Czarnej Góry (Blackwing Descent).

Na początku walczysz z Nefarianem, który w zależności od trybu ma 10 pkt. (normal) i 30 pkt. (heroik) pancerza, jeśli zbijesz mu ten pancerz to przywołuje on Onyxię, a sam zaczyna unosić się nad planszą i atakować cię kulami ognia. Po pokonaniu Onyxii ponownie do walki wchodzi Nefarian, który ma tyle życia ile mu zostawiłeś zanim przywołał Onyxię.

Walka ta jest zdecydowanie najciekawsza z całej przygody, a pokonanie Nefariana nawet w trybie normalnym może być wyzwaniem.

 • Nefarian posiada zatem dwie moce bohatera:
  • Kościani stronnicy (2 many)
   • Normal: Przyzwij dwa Kościane konstrukty 2/1.
   • Heroik: Przyzwij dwa Kościane konstrukty 4/2.
  • Nefarian uderza! (0 many)
   • Nefarian zsyła ognisty deszcz!
 • Tryb normalny:
  • Onyxia: 15 pkt. życia.
  • Nefarian: 30 pkt. życia i 10 pkt. pancerza.
 • Tryb heroiczny:
  • Onyxia: 30 pkt. życia.
  • Nefarian: 30 pkt. życia i 30 pkt. pancerza.

Nefarian boss

Tryb Normalny

Walka z Nefarianem nawet w trybie normalnym może być wyzwaniem. Użycie talii z rankingów raczej nie da ci tutaj wygranej, musisz przemyśleć swoją talię i zbudować ją pod tą walkę. Podsumujmy jej fazy:

 1. Walczysz z Nefarianem, po zbiciu 10 pkt. jego pancerza pojawia się Onyxia z 15 pkt. życia.
 2. Onyxia posiada broń Szpon Onyxii z statami 2/6, którą musisz szybko zneutralizować.
 3. W trakcie walki z Onyxią nad planszą unosi się Nefarian, który atakuje cię swoją mocą – Nefarian uderza! Rzuca on w ciebie kulami ognia – czasem jedną, czasem dwiema, a jak za długo będziesz się męczył z Onyxią to i dwudziestoma w jednej turze.
 4. Po zabiciu Onyxii na planszy na nowo pojawia się Nefarian z tyloma punktami życia z iloma go zostawiłeś gdy zbiłeś mu pancerz.
 5. Nefarian wracając na planszę zabija wszystkich twoich stronników, dlatego bądź przygotowany na odbudowanie swojego stołu.
 6. Jeśli zabijesz Nefariana – wygrałeś walkę.

Nefarian używa bardzo silnych stronników i posiada wiele czarów usuwających. Jeśli przeciągniesz walkę z nim to zostaniesz zasypany chociażby jego Kościanymi konstruktami, które są bardzo upierdliwe.

Jest prostszy sposób na pokonanie Nefariana, szczególnie przydatny w trybie Heroicznym – wystarczy zabić go od razu bez wchodzenia w fazę Onyxii. Aby to zrobić musisz mu za jednym zamachem zniszczyć cały pancerz jaki mu został oraz całe jego życie. Najprostszym sposobem na to jest zbudowanie Kapłana, który będzie polepszał Pana Śmierci, aż do ponad 30 pkt. życia i następnie wyrówna atak do życia.

Tryb Heroiczny

Tryb heroiczny jest jeszcze bardziej wymagający niż normalny. O ile większa ilość pkt. pancerza Nefariana czy życia Onyxii nie jest taką wielką przeszkodą, o tyle Kościane konstrukty 4/2 w każdej turze są bardzo obciążające. Najprostszym sposobem tak samo jak w trybie normalnym jest użycie Kapłana, który zbuduje wielkiego stronnika i w jednej turze zabije Nefariana bez wchodzenia w fazę Onyxii.

Forumowicze jednak byli bardziej pomysłowi i użyli nie tylko kapłana, ale także takich klas jak czarnoksiężnik, łowca czy paladyn.

Talie do wygrania

Więcej skutecznych talii i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Czarna Góra] Nefarian – heroiczne talie

Filmy

Wkrótce zamieścimy filmy polskich streamerów i youtuberów, którzy zmierzyli się z tą walką.

Nagroda

Za pierwszym razem gdy pokonasz Nefariana otrzymasz dwie kopie karty Drakanin czarownik | Dragonkin Sorcerer.