Części zamienne

Przy zapowiedzi dodatku Gobliny vs Gnomy zobaczyliśmy kilka Części zamiennych – specjalnych kart, które można uzyskać przy zagraniu/śmierci jednego z goblinów i gnomów lub z pozostałości po zniszczonym Mechu.

Dzisiaj Blizzard w swoim wpisie o dodatku zajął się właśnie tematyką Części zamiennych przy okazji pokazując dwie nowe karty:

Mech-Bear-Cat – rzadka karta druida, koszt 6, staty 7/6 z opisem: Za każdym razem gdy ten stronnik otrzyma obrażenia dodaj kartę Części zamienne do Twojej ręki.

Toshley – neutralna karta legendarna, koszt 6, staty 5/7 z opisem: Okrzyk bojowy i Agonia: Dodaj kartę Części zamienne do Twojej ręki.

Toshley
Mech-Bear-Cat

W dodatku dostaniemy 7 kart Części zamiennych, warto pamiętać, że każda z tych Części zamiennych jest czarem. Ciekawe jakie zawrotne kombinacje będą powstawać z nimi. W wywiadzie Mike Donais Jayson Chayes przyznali: Nie ma potwierdzonych zmian dla Licytatora z Gadżetonu, ale są oni świadomi tego, że Części Zamienne są czarami za 1 many i jest to pewnym problemem, który będą obserwować.

Mech-Bear-Cat jest z pewnością nawiązaniem do szóstego odcinka dziesiątego sezonu South Park, w którym to Al Gore (laureat pokojowej nagrody Nobla, ten sam, który w swojej książce napisał, że w Polsce powietrze jest tak zanieczyszczone, że dzieci jeżdżą do specjalnej kopalni soli, aby pooddychać świeżym powietrzem. Oczywiście chodziło mu o Wieliczkę…) przybywa do miasteczka strasząc wszystkich stworzeniem nazywającym się MenBearPig, które to jest jak nazwa wskazuje połączeniem mężczyzny, niedźwiedzia i świni.

Toshley natomiast jest szefem Stacji Toshleya w regionie Blade’s Edge Mountains w World of Warcraft. Gnomy urzędują w tej stacji przeprowadzając swoje zakręcone eksperymenty. Stacja Toshleya to też kopalnia odniesień z WoWa do pewnych rzeczy z prawdziwego świata:

 • Sama nazwa pochodzi od nazwy Tosche Station, miejsca z Gwiezdnych Wojen, które odwiedzał Luke Skywalker.
 • Od czasu do czasu na stacje napadają Ravagers – istoty przypominające wielkie robale z filmu Żołnierze Kosmosu z 97 roku. Ich atak zostaje odparty przez gnoma z opaską na oku – Razak Ironsides i grupę jego żołnierzy jeżdżących na mechanostriderach (rodzaj mechanicznych strusi stworzonych przez gnomów, są mountami w WoWie). Wszystko jest jednym wielkim nawiązaniem do ww. filmu ;-)
 • Strażnik przed stacją nazywa się R-3DO, nawiązując w ten sposób do nazwy C3-PO i R2-D2.
 • Mamy też odniesienia do Star Treka i jednoski Duchów z Starcrafta.

Części zamienne:

Awaryjne Chłodziwo
Czasoprzewijacz
Niestabilny kamuflaż

Poszycie
Przerdzewiały klakson
Wirujące ostrza

Zmiano-odwracacz

Na polskim blogu Hearthstone nie ma jeszcze niusa z informacją o tych kartach, jak tylko się pojawi to dodamy tutaj jego treść.

Wszystkie informacje o dodatku Gobliny vs Gnomy znajdziesz w naszym Kompendium Gobliny vs Gnomy.

Zapraszamy do komentowania dodatku w ogólnym temacie na forum – Gobliny vs Gnomy – dyskusja o wszystkim

Mech-Bear-Cat i Toshley

Author: hearthstone

Share This Post On

12 komentarzy

 1. Karta druida całkiem niezła (na arenie na pewno będzie wybierana). Legendarka raczej też spoko (zwłaszcza, że przynajmniej raz swoją zdolność aktywuje) Ciekawe czy jeszcze będą jakieś karty z Częściami zamiennymi i czy będzie jakaś, która będzie szczególniej jakoś z nimi reagowała (np. powodując konkretny efekt w zamian za dowolną Część zamienną). Widzę, że coraz więcej kart znamy i tempo ich poznawania przyspieszało. Czyżby rzeczywiście dodatek miał się ukazać bliżej początku niż końca grudnia?

 2. Szkoda, że karta dla Druida ma staty 7/6, a nie 6/7. Dobra karta na pewno przetestuję ją w moim decku Druida.

  Mam jeszcze nadzieję, że Druid dostanie jakąś bardzo fajną kartę, bo po tej czuje lekki niedosyt :P

 3. Karta druida fajna ale racja że staty powinny być 6/7. Ah szkoda że druid w WoWie nie może przybrać takiej formy mechanicznej. Mam nadzieje że kiedyś pojawi się jakiś druid płomieni.

 4. Na mnie karty nie robią jakiegoś wrażenia :) Ale to pewnie dlatego, że ogólnie części zamienne to nie jest jakiś szał. Myślę, że bardziej będzie to polegało na jakiś kombinacjach z licytatorem i tutaj będzie ich największa wartość :)

 5. QUOTE

  Ta karta ma w nazwie mech, a nie man, prosze poprawic.
  
  Dzięki za info, to przez ten South Park...
  
  
  Hm nie wiem czemu ale pisalem tego posta o 23:14 a na forum pisze 01:14 to jakiś błąd czy tak ma być?
  
  Przestawiłeś sobie strefę czasową na GMT +2. Teraz powinieneś widzieć okej godziny, jak coś to w panelu użytkownika możesz to zmienić: 
  http://hsarena.pl/forum/profile.php?do=editoptions
  
  				
 6. prosty sposób na licytatora nie części zamienne będą miały nazwę części zamienne. A czary takie jak moneta nie nazwą przedmiotem.

 7. Mimo że odwrotne staty Mech-bear-cat byłyby lepsze, to 7/6 za 6 many to dalej wypada ona świetnie w Vanila test, value :)

 8. Ta karta druida według mnie jest OP, coś jak lew, porównajmy go chociaż do ogra 6/7, który jest w podstawowych.

Submit a Comment