Dwa wywiady z devsami, złoty reweres tylko dla Chin, nowe ikonki

Dwie nowe karty klasowe – rzadka i zwykła

W ramach potwierdzenia umieszczamy tutaj informację, że w Czarnej Górze każda klasa otrzyma po dwie karty klasowe – rzadkiej i zwykłej. W Naxxramas otrzymaliśmy tylko po jednej karcie klasowej, natomiast tym razem otrzymamy dwie, gdyż Blizz liczy że te dwie karty klasowe mocno zamieszają w nowej mecie.

Dwa wywiady z developerami

Eric Dodds

Eric Dodds

Eric Dodds udzielił wywiadu dla serwisu MetaBomb, cały wywiad możesz przeczytać tutaj. Wybraliśmy jednak najważniejsze informacje dla Ciebie:

 • Devsi dostali wiele propozycji nowych przygód i dodatków od samych graczy. Sami także są wielkimi fanami Warcrafta dlatego umieścili na pustej tablicy wszelkie pomysły i mówili potem o nich, dlaczego są ekscytujące itd.
  • Wybór padł na Czarną Górę gdyż chcieli oni zrobić przygodę w innym środowisku niż do tej pory. Naxxramas było zimne i wypełnione nieumarłymi, Gobliny vs Gnomy są pełne zwariowanych wynalazków i chcą oni kontynuować tą tradycję różnorodności.
  • Dodatkowymi punktami była ostatnia 10 rocznica World of Warcraft i samego Molten Core (MC było najważniejszym raidem, który był dostępny od razu z WoWem), poza tym od dawna po głowie chodziły im smoki, a Czarna Góra idealnie pasuje do nich.
 • Doktor Huk nie jest na liście kart do osłabienia. Nie przyglądają się mu nawet dokładniej (a to pierwszy krok przed ewentualnym nerfem). Głównym kryterium do osłabienia karty jest jej wszechobecność w taliach i przez to limitowanie ilości talii w grze. Z tego powodu był zmieniony Grabarz – przez niego trafiałeś na zbyt dużą ilość takich samych rodzajów talii.
  • Doktor Huk jest w wielu taliach, ale nie jest we wszystkich z nich jeśli przyglądasz się rozgrywkom na najwyższym poziomie.
 • Devsi nie chcą niczego zmieniać w kartach i jedyny powód do zmian to zbyt duży negatywny wpływ karty na zabawę graczy.
 • Kiedyś w przyszłości możemy spodziewać się dodania Karazhan – cytadeli, siedziby Medivh’a, olbrzymiego raidu z czasów WoW:The Burning Crusade. Devsi rozmawiali o nim, ale w obecnej chwili Czarna Góra lepiej im pasowała do dodania.
 • Tworzenie kart zawsze zaczyna się od wielkiego tematu, jak Smoki w przypadku Czarnej Góry. Dodawane są również karty taktyczne, ukierunkowane na dany problem. Przeważnie gracze sami znajdują rozwiązania do istniejących problemów w mecie, ale Blizz chce żeby mieli oni wiele możliwości rozwiązania jednego problemu.
  • Temat przewodni nie jest związany bezpośrednio z istniejącą metą, ale niektóre pojedyncze karty będą dla niej istotne.
  • Głodny krab (1 many 1/2, Okrzyk bojowy: Zniszcz murloka, a krab dostanie +2/+2.) jest świetnym przykładem takiej karty – nikt go obecnie nie gra bo nie ma obawy przed porażką od Murloków, ale gdyby takie zagrożenie się pojawiło to proszę, jest karta, która na nie odpowie i czeka.
  • Przy tworzeniu kart na początku jest zawsze pomysł i chęć stworzenia czegoś fantastycznego. Dopiero potem przychodzi etap poprawy statystyk, itp.
  • Nie mają tabelki z informacjami, że karta za dwa many powinno mieć takie staty i taki opis. Najpierw kartę tworzą zgodnie ze swoim przeczuciem designerzy, a potem trafia ona do zespołu od balansu gry, który to poprawia ją odpowiednio.
 • Ben Thompson

  Ben Thompson

  Nie ma żadnych planów na zmianę mocy bohatera Łowcy. Medibot jest przykładem karty, która pojawiła się, aby dać odpowiedź na graczy nie dbających o kontrolę stołu. Są inne rzeczy do zmiany, które będą miały wpływ na wszystkie klasy, niż grzebanie przy mocy łowcy.

 • Obecnie nie pracują nad wersją na konsole, ale może kiedyś taką zobaczymy. Wszystkie wysiłki idą w kierunku Czarnej Góry i wersji na telefonu.
 • Samouczek na telefonie został jakoś zmieniony, ale nie ma dokładnej informacji jak. Bardziej w kierunku lepszego zrozumienia gry gdy zaczynasz w nią grać.
 • Devsi rozmawiają o tym jak z czasem nowym graczom będzie ciężko rozpocząć granie w Hearthstone, gdyż będą bardzo do tyłu jeśli chodzi o karty. Nie jest to problem w tej chwili, gdy podstawowymi kartami jesteś w stanie dojść daleko (wg. nich). Samych kart też nie ma jeszcze tak wiele, ale problem z pewnością pojawi się w dłuższej perspektywie i dużo uwagi jest mu poświęcane.
BEN BRODE

Ben Brode

Ben Brode i Ben Thompson również udzielili wywiadu, holenderska gałąź IGN.com umieściła go u siebie tutaj. Na szczęście HearthPwn wybrał najważniejsze punkty, bo niestety nie rozumiemy holenderskiego, większość z tych rzeczy była już powiedziana przez Erica Doddsa powyżej, dlatego pominiemy je i wymienimy tylko te, których nie było:

 • Poznamy wszystkie karty z Czarnej Góry zanim wejdzie ona do gry.
 • Karty z zestawu Czarnej Góry nie będą tak losowe jak te z dodatku Gobliny vs Gnomy.
 • Nie wszystkie walki w Naxxramas były tak fajne jak mogły być i wierzą, że udało im się stworzyć same fajne walki w CG.
 • Tym razem zdecydowali się dodać po dwie karty klasowe z nadzieją, że odmieni to mocno metę.
 • Nie ma żadnych planów w bliskiej czy dalekiej przyszłości na dodanie nowej klasy.

Ten ostatni punkt przewija się w praktycznie każdym wywiadzie i wszyscy devsi powtarzają od dawna, że nie widzą w perspektywie najbliższego roku-dwóch potrzeby dodawania nowej klasy. Porzućcie zatem wszelkie nadzieje póki co ;-)

Nowy rewers tylko dla Chin

rewers_tespaPrzy okazji wprowadzenia rewersu TeSPA (wprowadzony około sierpnia-września 2014, widoczny po prawej stronie) Blizzard zapowiadał, że chcą w przyszłości wprowadzać więcej takich prawdziwie wyjątkowych i unikalnych rewersów. Pół roku później otrzymujemy kolejny taki rewers. Aby otrzymać rewers TeSPA trzeba być zarejestrowanym członkiem stowarzyszenia TeSPA – taka organizacja zrzeszająca studentów gamerów w USA. W praktyce limituje to ten rewers praktycznie tylko do rejonu USA lub po prostu osób studiujących tam i będących członkami TeSPA. Kolejny rewers jest podobny jeśli chodzi o wymagania, otrzymać go mogą tylko gracze z Chin, do tego muszą być oni świetni w naszą karciankę.

zloty rewers

Ten błyszczący złoty rewers otrzymają tylko osoby grające w Chinach, które dostaną się do Top 128 graczy lokalnych kwalifikatorów lub zakończą oni jeden z turniejów Hearthstone Golden Open w Top 128.

 

Nowa aktualizacja już na serwerach

Do pobrania jest już nowa aktualizacja, która jeszcze nie weszła w życie. Póki co nie wprowadza ona nic wielkiego, ale jest potwierdzeniem tego co wcześniej się dowiedzieliśmy zanim ogłoszono Czarną Górę. Wprowadzi ona trzy nowe rewersy:

Rozżarzony Ragnaros – nagroda za sezon marzec

Rewers Molten Core za dokonanie preorderu Czarnej Góry

Złoty rewers tylko dla grających w Chinach – za dostanie się do Top 128 turnieju Hearthstone Golden Open lub do Top 128 lokalnych kwalifikacji.

Pojawiły się tez dwie nowe grafiki, które zapewne zostaną wykorzystane w sklepie do rozróżnienia pomiędzy zakupem Klątwy Naxxramas, a Czarnej Góry:

czarna gora sklep
naxxramas sklep

Ogary i zywioly

Author: hearthstone

Share This Post On

4 komentarze

 1. Fajny ten złoty rewers dla Chin. Tespa też bardzo ładna. Szkoda, że póki co my nie możemy cieszyć się z takich rewersów. Ale rozumiem, że chodzi im o różnorodność itp ;) Czekam na jakieś ciekawe wizualnie rewersy dla większego ogółu ;)

 2. Jesli bedzie tak jak z innymi grami to sie niestety nigdy nie doczekamy europejskiego czy tam polskiego rewersu NO WAY bo oni takie bajery daja tylko tam gdzie jest DUZO TLUSTEGO HAJSU, czyli np : w Chinach :P

 3. QUOTE

  Jesli bedzie tak jak z innymi grami to sie niestety nigdy nie doczekamy europejskiego czy tam polskiego rewersu NO WAY bo oni takie bajery daja tylko tam gdzie jest DUZO TLUSTEGO HAJSU, czyli np : w Chinach :P

  Myślę, że rewers dla Europy to tylko kwestia czasu.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Drakanin czarownik i Smocze jajo – dwie nowe karty CG | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Przy okazji przypomnimy dwie istotne informacje, które chwile temu umieściliśmy w poprzednim niusie - Dwa wywiady z devsami, złoty reweres…

Submit a Comment