Finał Intel Extreme Masters 9 ponownie w Katowicach!

W marcu tego roku w Katowickim Spodku odbył się finał Intel Extreme Masters. Mogliśmy na nim oglądać także turniej Hearthstone, w którym startowali Lothar i Gnimsh, który triumfował po pokonaniu swojego kolegi z zespołu Doge House – Artosisa. Warto zwrócić uwagę, że IEM odbył się tydzień po oficjalnej premierze Hearthstone.

katowice esl iemW przyszłym roku finał IEM ponownie zostanie rozegrany w Katowicach! Cieszy nas niezmiernie, że Polskiemu oddziałowi ESL udało się ponownie ściągnąć tak ważną imprezę do naszego kraju. Poprzedni finał IEM był imprezą, którą przez 3 dni odwiedziło ponad 70 tysięcy osób. Dla porównania na Poznań Game Arena w 2013 roku przyszło około 41 tysięcy osób, a na największy konwent fantastyki Pyrkon w 2014 około 24 tysiące osób. Pokazuje to jak wielką popularnością cieszy się esport w naszym kraju. Wystarczyło spojrzeć na trybuny wypchane po brzegi kibicami, coś niesamowitego!

Światowy finał IEM 9 odbędzie się zatem ponownie w Katowicach w dniach 12-15 marca 2015. Zapowiedziane są już finały League of Legends oraz Starcraft II, spodziewać się można też Counter Strike, ale nie został on jeszcze zapowiedziany.

Pozostaje pytanie co z Hearthstone? Póki co nie ma informacji na ten temat, ale myślimy, że nie tylko można się spodziewać Hearthstone na IEM, ale także może pojawi się Heroes of the Storm. Skoro Hearthstone ledwo tydzień po premierze już był na takich zawodach, to jeśli HotS będzie w otwartej becie albo przed premiera to kto wie? Z pewnością organizatorzy będą chcieli zapewnić jak najwięcej atrakcji wszystkim, pozostaje pytanie czy wystarczy miejsca w programie na te wszystkie atrakcje?

Podsumowanie turnieju Hearthstone na IEM 2014 przeczytasz tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment