Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Awatar ikealyou
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 54/1

7 Niedozwolone! Niedozwolone!

ikealyou's #10 EU Handlock

Cześć z tej strony ikealyou, gracz drużyny noMERCY. Chciałem się z wami podzielić moją decklistą Handlocka, która w ostatnim sezonie wszedłem na 4 miejsce w szczytowym momencie, a później już siedziałem i nie grałem w spokoju oczekując finiszu w top10.

2 Coile- fantastyczna karta na hunta, fajnie można coś dobić, dobrać kartę, sowa coil, fantastyczne zagranie w mirrorze, często jednak ten dodatkowy card draw się przydaje, do dobrania kolejnych zagrożeń

2 Dark bomb- raczej niezbędna karta, bez tego nie pozbędziemy się jugglerów, akolitów, hufferów etc.

Ooze- na streamie już wielokrotnie opowiadałem dlaczego ooze, po prostu ta karta jest fantastyczna na każdy weapon class. Jak się zniszczy 1 death's bite na patrona to 1 mniej whirlwind do comba z frothingami, które potencjalnie może nas zabić, na rogue, jak się uda zniszczyć broń 3/1 lub 4/1 to jest fantastycznie, to znacznie slabsze flurry, eaglehorn bow by zredukować dmg, czemu nie? nie pasuje nam ten truesilver którego ma teraz palek w dłoni? niszczymy to! gość ma tiriona, a my nie mamy sowy? nie ma problemu zabijamy i pozbywamy się ashbringera!

Dlaczego Ooze, a nie Harrison? dlatego, że ooze zapewnia nam elastyczność, nie potrzebujemy 5/4 z Harrisona i nie potrzebujemy card drawu z Harrisona, coile i tap wystarczą, rzucając Harrisona za 5, często jesteśmy skazani na to, by był naszym jedynym zagraniem w danej turze, z oozem niekoniecznie, możemy np. rzucić giant ooze za 6 many, a za 6 many rzucimy jedynie Harrisona, nie mam żadnej wątpliwości, że Ooze, jest zdecydowanie lepszy w Handlocku od Harrisona

1 Sowa- niestety, ale coś trzeba poświęcić, jeżeli będzie mniejsza dominacja weapon class na ladderze to druga sowa zapewne wróci, ew drugi BGH, w przypadku mety handlocków

2 Hellfire zamiast 2 Shadowflame- są tańsze, najzwyczajniej w świecie, często nie możemy sobie pozwolić na 2 tury przygotowań, watcher-> shadowflame lub dopiero w 6 turze, obecnie meta jednak jest dosyć szybka, a brak board clearu wcześnie na aggro, może się zakończyć szybką porażką

Siphon zamiast sylvanas- często zadawane jest mi to pytanie na streamie, ja obecnie preferuje siphon z tego względu, że każdy deck oprócz patrona ma silence to po 1sze, po 2gie sylvanas nie usunie emperora w 6 turze, po 3cie, sylvanas nie jest odpowiedzia na ysere (control woj) chyba, że mamy shadowflame, tak samo nie jest odpowiedzią w mirrorze na gianta, bo jest ryzyko sowy. Sylvanas shadowflame jest oczywiście fantastycznym zagraniem, ale często zbyt wolnym po prostu, mimo, że siphon nam nie generuje tempa, to chociaż pozwala się pozbyć od razu zagrożenia przeciwnika, Sylvanas? niekoniecznie

Jaraxxus zamiast Ragnarosa- control woj ma zdecydowanie większe problemy z radzeniem sobie z Jaraxxusem, to jest także dodatkowy heal na powiedzmy huntera, czasami na patrona, jest zdecydowanie lepszy również na paladyna czy tempo maga. Ragnaros jest lepszy na druidów i rogue, ale te klasy nie są obecnie najpopularniejsze.

Reszta kart jest standardem w każdej aktualnej wersji handlocka. Pomysł na Ooze'a wziąłem od Doga z drużyny complexity, lecz to ja zacząłem go mocno stosować na EU być może jako pierwszy i obecnie można zauważyć rosnący trend w używaniu ooze'a w handlocku przez innych graczy.

Mulligan- niestety w Handlocku jest to mocno sytuacyjne, np. na aggro jak mamy mocny start to nie koniecznie chcemy keepować hellfire, ale z drugiej strony jak nie mamy mocnego startu to hellfire jest must have

Control Matchupy- Mountain Giant, Twilight Drake, na handlocka także sowa i bgh, na control woja sowa, darkbomb, na paladyna hellfire i darkbomb, coile też są w porządku (na jugglera), jak mamy solidną rekę to można też zostawić ooze na weapon class

Aggro-

hunter: coile, darkbomby, watcher, sunfury, sowa, molteny, ooze, jak mamy coin to twilight czasami, nigdy nie zostawiamy mountain giantów w startowej

zoo/demonzoo: hellfire, darkbomby, coile niekoniecznie, bo mają tylko abusive z 1 życia, watcher+sunfury, sowa jest świetna na watchera lub jajka/voidcallery, drake'a można czasami zostawić w startowej

tempo mage: darkbomba, hellfire, molteny, twilight jest ok, watcher+sunfury też jak najbardziej ok, sowa też jest w porządku na scientistów

W zasadzie to chyba tyle ode mnie na ten temat, jeżeli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, będę się starał odpowiadać, jeżeli jesteście zainteresowani podpatrzeniem gry handlockiem to zapraszam na stream drużyny noMERCY (S E L L O U T B O Y S) http://www.twitch.tv/nomercy_hs dosyć często możecie mnie tu złapać, także grającego handlockiem

Awatar Bohun
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 77/1

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    W Handlocku zawsze mam wrażenie że to rzut monetą - albo dojdą karty na start albo nie

Czy często miałeś porażki przez słabą rękę na początku czy jednak da się jakoś to przetrwać? Domyślam się, że to też kwestia praktyki i obstukania się z talią. Zawsze mnie ta talia pasjonowała, ale jakoś nie mogę się do niej przemóc, nie mam raczej skilla do niej takiego.

Awatar ikealyou
    Okejki w górę/w dół

2 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez Bohun Zobacz posta
    W Handlocku zawsze mam wrażenie że to rzut monetą - albo dojdą karty na start albo nie

Czy często miałeś porażki przez słabą rękę na początku czy jednak da się jakoś to przetrwać? Domyślam się, że to też kwestia praktyki i obstukania się z talią. Zawsze mnie ta talia pasjonowała, ale jakoś nie mogę się do niej przemóc, nie mam raczej skilla do niej takiego.
    Ręka startowa najważniejsza jest na huntera, bo tam jak najwcześniej musimy redukować dmg. W controlnych matchupach przede wszystkim ważne by mieć zagranie na 4 ture, później raczej nie ma problemu z dobrym wykorzystaniem many, bo za 5 dochodzą belchery, przy 6 many, thaurassian, tapy, itp.

Często niestety też jest bardzo ważne dojście np. hellfire na zoo, ale to tak jak w każdym decku, czasami na niektóre matchupy potrzebujesz coś dobrać. Polecam, bo gra handlockiem raczej się nie nudzi tak szybko i może się spodobać, a skill przychodzi z czasem i doświadczeniem, ograniem. Tak jak w przypadku każdej innej talii

Awatar Karma
    BattleTag
    karma#2576
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 173/1

graty 10, jak ponownie zbijesz metę, to wbijaj tu na forum się chwalić czym i jak to może w tym sezonie więcej polaków zobaczymy w 100

Awatar ikealyou
    Okejki w górę/w dół

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez Karma Zobacz posta
    graty 10, jak ponownie zbijesz metę, to wbijaj tu na forum się chwalić czym i jak to może w tym sezonie więcej polaków zobaczymy w 100
    wczoraj top20 rogalem na streamie ;p

Administrator Awatar Dr. Omader
    BattleTag
    Drom#2905
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,008/5

Zmiana na rogala w tym sezonie? Oil?
    (ง ͠° ͟ʖ ͡°)ง This is our town SCRUB (ง ͠° ͟ʖ ͡°)ง
    (ง •̀_•́)ง Yeah beat it! (ง •̀_•́)ง

Awatar ikealyou
    Okejki w górę/w dół

Cytat Zamieszczone przez Dr. Omader Zobacz posta
    Zmiana na rogala w tym sezonie? Oil?
    Tak oil, ale czy zmiana na rogala? Raczej nie, rogal nie jest obecnie w czołówce decków, jest mniej więcej w środku stawki, a to trochę zbyt mało. Akurat wtedy grałem rogalem dla zabawy na streamie, dla mnie ranking nie ma większego znaczenia w trakcie sezonu, jedynie to co jest na koniec się liczy. Staram się być wysoko, ale jednak nie to jest priorytetem.

Awatar Akcyj
    BattleTag
    Wahid#2318
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 89/2

Oglądałem wczoraj stream. Póki co widownia może i nie dopisuje, ale wrażenia jak najbardziej na plus.

Awatar NieLubieCie
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 51/2

Gratki. Sam nie uczę się grać Handlockiem i bardzo dużo można z twoich streamów wyciągnąć dobrego.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów