Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 67/6

0 Niedozwolone! Niedozwolone!

Budżetowy Token Druid

Talia max aggro. Dobrze się sprawdza w szybkim wykonywaniu dziennych questów i wygrywaniu etapów przygód w trybie heroic. W droższych wersjach posiada również: 2x Piraci (1)1/2 + Patches, 2x living mana, często też drugi zjadacz piratów (vs Rogue & Warrior). Living mana przydaje się, by odbudować stół. Brakujące karty zastąpiłem combo: 2x Swipe, Starfire, 2x Emerald Reaven. Wszystkie mogą ominąć postawione prowokacje. Raven i Reaver jako bestie za 1 współgrają z +2/+2 od Y'Shaarj (bonusowy dobór karty). Zamiast Starfire testowałem niebieskiego grzybka za 4 many (adapt your minions), a uzywany jest Froswolf Warlord: http://www.hearthpwn.com/decks/81572...-druid-1k-dust
    Nadal testuję z winratio 53% (50-44). Najgorszym matchupem jest Quest Warrior - jedyny deck, z którym mam ujemny wynik. Przykład jak można z nim wygrać używając właśnie kart omijających prowokacje: https://hsreplay.net/replay/sXt4wxT4rWzWJknZBhfnxZ
    Pojedynki trwają do 5 minut, ze średnią 7,1 tury. Zbudujesz i utrzymasz stół albo możesz poddać i grać następną. Większość spotykanych Token Druidów używa też 2x Eggnapper, które mi niewiele pomagały. Dla mnie blokowałyby one miejsce 2x Vicious Felglin, który jest OP jak podłapie windfury. niespecjalnie podoba mi się Ravansaur Runt - adaptuje siebie i jest podatny na adekwatną odpowiedź ze strony przeciwnika.

Deck:

Rozgrywki są monotematyczne - opanować stół asap i walić w face. Czasem tylko z Tortollana wyskoczy jakaś dobra legenda lub randomowa niespodzianka:

W drugiej turze zagrałem Tortollana 2/2, a na stole mam aktywne 1/3, 1/3 i 2/2. Na ręce dwie karty kończące grę w 3 i 4 turze.
    Ostatnio edytowane przez DreamsCrushR ; 06-05-17 o 14:54

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 643/12

Jaki jest sens dawać do talii polegającej na spamowaniu jednostkami karty spowalniające spamowanie jednostek? No i starfire jest mocno kontrowersyjny tutaj xD

Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół

Starfire jest drogi - 6 many i często jest martwą kartą na ręce, ale jest sporym zaskoczeniem dla przeciwników. Trzymam go do kończącego combo. Często nie udaje się nabić 30 face damage ze stołu i do kilku ostatnich oczek potrzeba Swipe i Starfire. W tym decku walka jest też o dobór kart, budujesz stół i bardzo szybko kończą się na ręce. Dodatkowa karta na 7 turę najczęściej już zbędna jest. Alternatywą jest używanie Eggnapper + Froswolf Warlord (5)/4/4 (dostaje +1/+1 za każdą naszą jednostkę na stole). Tak też grałem i jest ok. W deck nie inwestuję pyłu, dlatego zbudowany jest tylko z tego co mam i często podlega różnym drobnym zmianom. Wersja z Piratami i living mana jest dużo większym utrapieniem.

Awatar Karoleusz
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 150/5

Akurat dzisiaj wpadła mi "Żywa mana" - fajny epik, chociaż ja nie lubię grać aggro, jednak możliwe że kiedyś tam przetestuję. Co do decku to jednak starfire jest jednak za wolny - to jednak szóstka. Już nawet lepiej dodać ten "Starfall" za 5 many - takie aoe, a w face też dać potrafi, na upartego. Ewentualnie ten czar dla druida za 4 many który sprawia że można adaptować stronników.

Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół

Racja, wymienię. Nazywam go niebieskim grzybkiem i spoko przydawał się często. Grałem nawet z dwoma w talii, ale to była przesada.

Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół

Tak się wygrywa wyścig face damage z Pirate Warrirem zaczynając jako drugi: https://hsreplay.net/replay/hgUDTSNRXTiQwfMNL925W7

Niestety obecnie Control Paladyn ma odpowiedź na wszystko i ten deck jest zdany na pożarcie. Equality + Consecration czyszczą każdy stół.

Awatar Karoleusz
    Okejki w górę/w dół

Tak, ale zanim mu to nie podejdzie to lekko nie ma

Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół

Token Druid czuje się jak ryba w wodzie vs inne aggro talie.

Consecration to pierwsza karta jaką szukam na rękę vs Druid. Podobnie sprawdza się Wild Pyromancer z Equality.

Awatar Karoleusz
    Okejki w górę/w dół

Fakt, combo Piromanta + Równość niszczy wszystko bez wyjątku, czy to midrange, aggro lub control (:

Awatar Bajeczny
    BattleTag
    Bajeczny#2484
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 412/5

Piromanta + Równość ma tylko jeden problem jak są na stole karty typu Dowódca murloków (Murloc Warleader) lub Kapitan Południowych Mórz (Southsea Captain) wtedy czyszczenie całego stoły to udręka.
    Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Uprawnienia umieszczania postów