Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Złota karta?

Awatar Tronthaim
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 10/0

5 Niedozwolone! Niedozwolone!

Złota karta? [PLUS PORADNIK JAK JĄ ZROBIĆ!]

Witam wszystkich. Otóż przy użyciu gimpa i internetu stworzyłem taką oto złotą kartę:

I dla nierozumiejących: To działa jak build-a-beast, tylko zamiast bestii mamy legendy, a nasz twór ma ich połączone staty i zdolności. Np. jak wybierzemy Sylvankę, Raga i Mełka to wyjdzie nam na rękę potworek 17/17, który agonią przejmuje miniona, nie może atakować, co turę zadaje 8 dmg w losowy cel i okrzykiem zmniejsza kosz zaklęć przeciwnika do zera.

I tak, tak. Wiem że to jest strasznie PrzeOp. Tylko chciałbym wiedzieć czy mi ładnie wyszło

Poradnik jak stworzyć taką kartę jest w spoilerze.
    Spoiler:

CZEGO BĘDZIEMY POTRZEBOWAĆ?

1. Program Gimp 2. Jest darmowy więc można go pobrać z kądkolwiek.

2. Trochę czasu i cierpliwości.

3. Program do tworzenia kart, taki jak hearthcards.

4. Jakiś gif z internetu.

KROK 1:

Otwieramy program Gimp 2 i czekamy aż się załaduje. Prawdopodobnie nie będziecie widzieć okna po prawej, więc klikamy w zakładkę "okna", przejeżdżamy myszką na pole "ostatnio zamknięte doki" i klikamy "Warstwy, Kanały, Ścieżki, Cofnięcie...". Wtedy po prawej stronie powinno nam wyskoczyć takie okienko:

Jeśli je macie od początku, pomińcie ten krok.

KROK 2:

Otwieramy przeglądarkę i wstukujemy adres strony do tworzenia kart (ja będę używać hearthcards.net). Następnie tworzymy kartę tak samo jak inne, tylko zamiast obrazka wstawiamy białą plamę (tylko nie zapomnijcie ustawić karty na złotą. No chyba że chcecie zrobić animowaną zwykłą ). Powinno to wyglądać tak:

KROK 3:

Klikamy "Create", czekamy aż karta się wytworzy i zapisujemy ją na nasz dysk. Następnie wchodzimy w gimpa. Klikamy w zakładkę "Plik", a następnie w "Otwórz" Otworzy się takie oto okienko:

Wchodzimy w miejsce, gdzie zapisaliśmy kartę, wybieramy ją lewym przyciskiem myszki i klikamy "Otwórz".

KROK 4:

Tu już zaczyna się robić ciekawie. Najpierw musimy usunąć całą białą przestrzeń w miejscu, gdzie powinna być animacja. Patrzymy się więc na lewo i wybieramy gumkę.

Ikonka gumki ------------>

Następnie przejeżdżamy nią przez całe białe pole i usuwamy je. Radzę jednak uważać na odstające złote elementy karty (aby ułatwić sobie zadanie, polecam zmniejszyć gumkę według własnych predyspozycji i przybliżyć obraz kółkiem tak bardzo jak się da. Powinny się wam ukazać piksele. Teraz wystarczy usunąć wszystko co białe.). Po wszystkim nasz twór powinien wyglądać tak:

KROK 5:

Ponownie otwieramy przeglądarkę, wpisujemy w goglach np. "Dragon Gif", wchodzimy w grafiki google i wybieramy sobie jakiego gifa tam chcemy. Zapisujemy go i przechodzimy do programu graficznego. Klikamy w "Plik" a następnie "otwórz jako warstwy". Powinno nam się pojawić okienko takie samo, jak przy opcji "Otwórz". Wybieramy więc naszego gifa i klikamy "Otwórz". Na panelu po prawej powinna nam się pojawić fearia warstw. Spokojnie, to prostsze niż wam się zdaje. Powinno to wyglądać o tak:

Wybieramy warstwę z kartą i przeciągamy ją na samą górę tabelki z warstwami. Gif na obrazku powinien wstawić się "za" kartę.

Teraz musimy kliknąć obok tego oczka na panelu po prawej. Pojawi się tam taki łańcuszek. Powtarzamy to ze wszystkimi warstwami na których jest gif.
    Przykład:

KROK 6:
    Upewniamy się, że wszystkie klatki z gifa są w taki sposób pozaznaczane. Następnie klikamy w ikonkę skalowania () na panelu po lewej i klikamy w nasz obrazek, który chcemy wstawić do karty. Pomniejszamy lub powiększamy go myszką chwytając za jego boki/rogi i przeciągając w wybranym kierunku. Spróbujcie przesunąć obrazek tak, żeby wpasował się w ramkę. Oto jak to powinno wyglądać:

KROK 7:

To już półmetek
    Teraz kliknij na warstwę z kartą prawym przyciskiem myszki i kliknij "Powiel warstwę". Powinna pojawić ci się na pasku karta identyczna jak poprzednia. Powtarzaj tą czynność, aż warstw z kartami nie będzie tyle samo, co klatek z gifu. Teraz poprzeciągaj karty za pomocą myszki tak, aby były pomiędzy gifami. Oto jak to powinno wyglądać:

Gdy już wszystkie warstwy będą wymieszane jak na powyższym obrazku nie zostaje ci nic innego jak ponownie kliknąć PPM na warstwę z kartą i nacisnąć połącz w dół. Wyjdzie ci połączenie dwóch warstw: górnej i dolnej. W tym przypadku będzie to obrazek nałożony na kartę. Jeśli zostały ci jakieś niewykorzystane ramki z kart to nie przejmuj się, nie będzie tego widać. Jeśli jednak zostały ci obrazki z gifa, powtórz na nich poprzednie instrukcje. Kiedy będziesz mieć pewność, że wszystkie warstwy z gifem zostały połączone jak należy, kliknij zakładkę "Plik" a następnie "Wyeksportuj jako". Otworzy ci się takie okienko:

PAMIĘTAĆ: NAZWA PLIKU MUSI MIEĆ ROZSZERZENIE .gif ! ! !
    BO INACZEJ NIC Z TEGO NIE BĘDZIE!

Teraz klikamy "Wyeksportuj". Pojawi się nam takie coś:

Zaznaczamy "Przeplot", "Jako animacja", "Powtarzanie w nieskończoność" i odznaczamy "Komentarz GIF". Następnie klikamy "Wyeksportuj" i cieszymy się kartą

OPCJONALNY KROK 8:

Jeśli chcemy, możemy wrzucić naszą kreację na tumblra i wstawić ją w poście pod tym wątkiem. Mile widziane są gify tematycznie związane z kartą. Jeśli jednak masz talent do rysunków i umiesz obsługiwać programy graficzne, możesz zrobić własnoręczny obrazek i pochwalić się nim. Mam nadzieję tu ujrzeć naprawdę piękne dzieła :3

To tyle. Jeśli macie wątpliwości, pytajcie śmiało.
    Ostatnio edytowane przez Tronthaim ; 20-08-17 o 09:34
    Jestem murlokiem, nie żabą

Awatar Underforest
    BattleTag
    Underforest#2736
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 166/4

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Ładnie wyszło, potwierdzam

Awatar Wikary
    BattleTag
    Vikary#2433
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 280/8

W sumie całkiem ładne i fajnie wytłumaczone, ale mam wątpliwości co do tego jak by ta karta działała (wiem nie o to chodzi w wątku). Ona tworzyła by do ręki jak hp huntera?? W takim razie jaki koszt many by miał stronnik?? Czy op?? Nie sądzę aczkolwiek ciekawe.
    Czas wyspowiadać się ze swoich przeszłych uczynków.

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 601/12

No właśnie z opisu i komentarza zrozumiałem, że to za 10 many nie robi absolutnie nic, poza dodaniem na rękę karty o koszcie 16 many i bym powiedział, że to najbardziej useless karta w grze

Awatar Tronthaim
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 10/0

Cytat Zamieszczone przez Ayaram Zobacz posta
    No właśnie z opisu i komentarza zrozumiałem, że to za 10 many nie robi absolutnie nic, poza dodaniem na rękę karty o koszcie 16 many i bym powiedział, że to najbardziej useless karta w grze
    Ciekawy byłem kiedy ktoś o tym napisze xD
    A tak poza tym miało to dawać miniona za 10 ale pomyślałem że nie będę dopisywać.
    Jestem murlokiem, nie żabą

Uprawnienia umieszczania postów