Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Awatar Bless
    BattleTag
    Bless#1358
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,199/34

0 Niedozwolone! Niedozwolone!

Gwint deck - Skellige

Witam wszystkich!

Chwalcie sie tutaj dekami Skellige. Mile widziane screeny, winrate I wszystko co Wam wpadnie do glowy.

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 629/12

A żalić też się można?

Mój prawie nie zmienieniony Harald - jedynie doszedł złoty statek, bo wydawał mi się tu oczywisty.

Zastanawiam się tylko nad Trzęsieniem ziemi i Cyprianem, tylko nie mam pomysłu co by za nich włożyć :/ jeden dodatkowy łucznik, by nie zaszkodził pewnie.. No i 2 mgły to chyba obecnie przesada..

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    http://www.gwentdb.com/decks/18522-bran-dla-bieakow

No to zaczynamy. Podobnie jak w CB przy OB otwierałem beczki schematem Wszystko dla Skellige > Neutrale > Nilf > cokolwiek. Więc coś tam powpadało Wybór padł na Brana z dwóch powodów:
    1. Mój Harald to już nie Harald.
    2. Talia Brana nie jako budują się sama, jest najwięcej oczywistych wyborów przy budowaniu talii, dlatego wydaje się być dobrym na początek.
    Jeszcze sporo brakuje kart, więc jest dużo miejsc na poprawę, no ale na początek jakoś leci...

Złote karty:
    Mając 4 złote karty od Skellige, więc dużego wyboru tu nie ma (dodatkowo mam tylko Kambiego), no ale tutaj jestem mocno zadowolony.
    -Ermion i Lugos to raczej oczywiste wybory i raczej będą grały w każdym decku na Brannie. A i Lugos wypadł animowany, więc no wiecie... trza grać
    -Cerys - zombie-patches FTW! Silna, aczkolwiek nie mam jeszcze operatora, który wydaje się naturalnym uzupełnieniem comba z strażą królowej. Utrudnia to mocno sprawę z wskrzeszeniem jej więcej niż raz.
    -Royal Decree - wydaje się ok. Przede wszystkim nie mam więcej złotek wspierających jakoś deck, więc wydaje się fajnym zapychaczem. Niby to tak jakbyśmy mieli jedną złotą kartę mniej, ale większa szansa na dobranie konkretnej złotej karty, ciupka elastyczności. Jest ok.

Srebra:
    Tutaj największa bieda i trochę widać efekt "budowania z tego co się ma"
    -Sigrdrifa (dżizas ta nazwa, ałaa...) - oczywista oczywistość. Szczęśliwie wpadła w jednej z ostatnich beczek i dołączyła do ekipy.
    -Pożoga - no cóż. My wybitnie silnych jednostek nie mamy, a przeciwnicy do tej pory często mi z czymś wielkim wyskakiwali. Jak na razie siada jak złoto.
    -Draig Bon-Thu - Buffujemy queensguardki, które i tak wyskakują z jednego wskrzeszenia i to prawie zawsze w każdej rundzie. Sporo value się robi
    -Holger - niby jakoś wspiera te discardy, ale raczej zapychacz
    -Ocvist, Władca Wielorybków - pomagają, aczkolwiek nie wspierają jakoś idei decków. Pewnie też w przyszłości do wymiany.

Brąziaki:
    -Queensguard, kapłanki, statki - oczywista, oczywistość
    -Shieldsmith - też od zawsze grywany w deckach na Brannie, aczkolwiek w przyszłości pewnie zredukuje ich liczbę.
    -Clan Heymaey Skald - 1 kapłanka przyzywa 3 straże w jednej linii, więc problemu z użyciem tego pana nie ma.

I tyle. Póki co siada całkiem nieźle, no ale 2 widoczne spore problemy: brak operatora i mała liczba kart czerpiąca value z przenoszenia do discardu. Tak czy siak mam nadzieje, że w miarę przyjemnie będzie się nim nie grało, bo szybko mnie na następny deck stać nie będzie Pustki świecą w kolekcji w pozostałych frakcjach

Awatar jameshetfield
    BattleTag
    przemucci#2312
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 447/42

ale holgar i morkvarg to wcale nie takie zapychacze a pasujace karty. operator potrzebny Ci do jakiej karty?

ermion to myszowor(odrzuc 2 karty)? ciekawe ze tak go przetlumaczyli, czytalem wiedzmina po angielsku i zawsze byl mousesack

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół

Gram w wersji PL, ale teraz siedzę w pracy więc kleciłem je na stronce, a że nazw nie pamiętam to wyszedł ten mix nazw, srkiii

No Morkvarga to akurat jeszcze nie mam

Operator do skopiowania straży. I to robi dużą różnice, bo wtedy Cerys odpala się po użyciu 1 kapłanki.

Z tego co dzisiaj widziałem dużo osób jeszcze gra tu jeszcze miśki, jako ratunek w grach na Nilf... Pomyślimy
    Ostatnio edytowane przez Ayaram ; 26-05-17 o 14:01

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Dalej potestowałem i mocno pozmieniałem deck.

Doszedł Podwójny Krzyż Alzura który jest tu przeeeegenialny, jako że zwiększa szansę na operatora w pierwszej turze. Na tej samej zasadzie coraz bardziej lubię dekret królewski, myszowór w pierwszej rundzie dużo daje.

Z brązów wyleciał cały zestaw statków - 3 karty tylko mi discardują w decku, z czego 2 zwykle zagrywałem w pierwszej rundzie, a potem dobrać statek to był smutek, więc wyleciały. W to miejsce wskoczyły miśki, jako że Nilfów jest pełno wszędzie. Dodatkowo wymieniłem Zbrojmistrzów na tarczowniczki - pasują do miśków jak ulał i odchudzają deck więc jest mega. Deck stał się dużo bardziej "spójny", co się odbija na WR jedynie się teraz zastanawiam czy nie wrzucić chociaż jednego łucznika, bo jednak miśki mają ten minus, że na dzień dobry nic nie robi, a jakoś te tarczowniczki trzeba jednak aktywować... no nic pomyślimy

Awatar jameshetfield
    BattleTag
    przemucci#2312
    Okejki w górę/w dół

no ja tez zegnam sie ze statkami, raz na 10 gier dawaly dobre value a w 3 turze to martwa karta. dlaczego akurat miski to taka kontra na nilfgaard? mowisz o tych co zadaja 1 pkt obrazen przeciwnikowi?

ja juz zrobilem i olgierda i wilkolaka. wrzucilem tez armorsmitha co przywraca do sile do bazowej-ta karta jest lepsza niz brzask. tak sie jaralem ze wpadla mi yennefer klatwy a powiem ze na KP i nilfgaard to kiepska karta

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół

Miśki są dobre, bo blokują medyków Nilfa, blokują wrogie kapłanki i parę innych rzeczy. Póki co siedząc na tym 7 lvlu co chwilę ktoś w to wpada i spamują emotkami zdziwiony a poza tym same w sobie są dobre odkąd działają tylko na wrogi stół

Awatar jameshetfield
    BattleTag
    przemucci#2312
    Okejki w górę/w dół

faktycznie, sam sie zlapalem na miska kaplanka:P sprobuje
    Ostatnio edytowane przez jameshetfield ; 30-05-17 o 13:38

Awatar DreamsCrushR
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 64/6

Tym deckiem wbiłem 12 rangę na rankedach:

Deck oparty jest na kontroli stołu miśkami, boostowaniu Morkvarga, czasem wchodzi combo Madmanem wyciągam potrzebna kartę z talii na cmentarz i Freyą wrzucam na stół. Nie planuję większych zmian w związku z patchem. Zbieram skrawki aby wymianić Ermiona, na jakąkolwiek grywalną legendę. Wcześniej w miarę się sprawdzał, gdy grałem więcej piechoty i od razi można było ich przerzucać na cmentarz (dostają +3 za każdym razem jak tam wpadną). Ze srebrnych podstawowego Krasnoluda często wymieniają na punkt tańszego, który dodatkowo usuwa losową kartę z talii przeciwnika.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów