Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 511/8

0 Niedozwolone! Niedozwolone!

Moja przygoda z MTG

Mocno lobbowałem za utworzeniem tego działu, więc trzeba by było coś napisać

W Hearthstone grałem od Open Bety, zacząłem coś koło lutego 2014 roku, szmat czasu. Na początku F2P, potem przyszedł taki moment, że zacząłem wykładać trochę kasy. Jednak mijający czas uświadomił mi, że HS już mnie nie bawi, jak kiedyś, i trzeba jakichś zmian. Pomysł prosty, skoro wydawałem kasę na wirtualne kartoniki, dlaczego by nie kupić papierowych? No i padło na Magica.

Pierwszym krokiem była instalacja Magic Duels: Origins, aby poznać, z czym to się w ogóle je. Gra jest darmowa, dostępna na Steamie i w wielu miejscach polecana, jako dobre miejsce na start przygody ze światem Magica. W grze jest bardzo fajny system Skill Questów - krótkich zadań, mających na celu pokazać, jak działają pewne mechaniki gry. Zazwyczaj są to zadania: przetrwaj i zabij przeciwnika w kolejnej turze, przy pomocy kart z daną mechaniką, aby zrozumieć jak fajna jest. Za zrobienie każdego Skill Questa otrzymuje się monety, za które można kupić boostery z dodatkowymi kartami do kolekcji.

Dodatkową ciekawą rzeczą w Magic Duels jest Story Mode. Jest to kampania single player, w skrócie opowiadająca historię, a ja jej ukończenie również otrzymujemy monety. Polecam grać według kolejności ukazywania się dodatków, czyli na ekranie wyboru Story Mode od dołu.

Tego samego dnia zamówiłem też swoje pierwsze papierowe karty w postaci zestawu Kaladesh Deck Builder's Toolkit. Zawiera on 285 kart, z których można zacząć budować pierwsze talie. Nie będą one mocne, nie będą nawet średnie, ale do pogrania z przyjaciółmi jak najbardziej. Cena takiego zestawu to około 60 złotych, co jest moim zdaniem naprawdę dobrą ceną (jeden booster, zawierający 15 kart, kosztuje 12-13 zł, więc o wiele drożej za pojedynczą kartę).

Za pomocą tego zestawu udało mi się złożyć pierwsze, dość słabe talie (przedstawię je później w oddzielnym temacie), po czym rozegrałem kilka gier ze znajomymi. Te gry uświadomiły mi, że Magic jest naprawdę fajną, wciągającą i wymagającą grą, gdzie decyzje mają znaczenie (blokować, nie blokować, ryzykować, czy zagrać ostrożniej?). Spodobało mi się to, więc po kilku dniach ponownie zerknąłem na stronę sklepu, aby zobaczyć, jakie jeszcze zakupy mogę poczynić. Oprócz standardowych akcesoriów, typu pudełko na talię, counterki, czy protektorki na karty, trafiłem na bardzo ciekawy produkt. Za 40 złotych zakupiłem talię Planeswalker's Deck - Nissa, Nature's Artisan. Jest to pełna, zawierająca 60 kart talia, przygotowana przez twórców gry. Nie jest to produkt topowy, ale talia jest na pewno mocniejsza, niż te, które złożyłem samodzielnie. Mam zamiar ją potestować i być może wybiorę się na pierwszego, lokalnego FNM'a (Friday Night Magic - cotygodniowe turnieje, organizowane przez lokalne społeczności).

Na ten moment to tyle, jeszcze nie wiem, kiedy będzie kontynuacja opowieści, mam nadzieję, że na forum znajdą się jacyś gracze, chętni podyskutować o MTG

Redaktor Awatar Hazriel
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,885/6

Ja mam zamiar troche w to wejsc, ale dopiero okolo czerwca jak juz dostane awans Na razie cienko z kasa, za duzo mi na komiksy idzie
    Zapraszam do polubienia fanpage: https://www.facebook.com/HazrielHS

Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół

2 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Powiem Ci, że miałem przeznaczone 200 na to i z tego kupiłem karty, protektorki, album na karty, pudełka na talie, counterki i kostki K20 (chyba nic nie pominąłem) i jeszcze zostało
    Ogólnie rozumiem, że u Ciebie będzie to wyglądało inaczej, bo będziesz chciał do końca roku zaliczyć jakieś mistrzostwa ( ), ale do casualowego grania myślę, że to, co mam to mi wystarczy.

Polecam też kanał Magic4Fun na YouTube, całkiem przyjemnie mi się gościa słucha, wydaje mi się, że jest spoko, a do tego po polsku

Awatar Domi7777
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 365/19

Z tego co wiem, MTG ma jeden ogromny problem. Jak chcesz grać chociaż troszkę na poważnie to nie myśl o boosterach, cały rynek MTG to sprzedawanie OP kart za chore pieniądze, a te takie mało ciekawe można hurtowo za grosze kupować. Podobny problem miał WoW TCG, niestety pod koniec epiki i rarki były tak dopakowane, że gra stała się dość mocno P2W (Legendarny Edwin Vancleef, który kosztował chyba 750 Euro swego czasu, bo nie leciał w paczkach.)
    Meta zwolni. ~Każdy gracz Hearthstone'a jakiegokolwiek dnia.

Cytat Zamieszczone przez Typowy gracz Gwinta Zobacz posta
    Jestem weganinem, uprawiam crossfit, studiuję prawo i gram w gwinta

Awatar Treo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1/0

MTG jest bardzo fajną karcianką i niestety bardzo drogą jeżeli chcecie grać turniejowo.Musicie wiedzieć że koszta jednego decku z sideboardem(15 kartami które możecie wymienić pomiędzy grami) to w zależności od formatu kwota od ok 400zł do nawet 6k,mam na myśli deck stworzony ze zwykłych kart,nie foil które zwiększają cenę pojedynczej karty.Formatów jest sporo więc jest w czym wybierać ale najpopularniejszy to T2 i prawdopodobnie to na te turnieje w waszych miastach przychodzi najwięcej osób a poznawanie nowych ludzi to największa zaleta tej gry.Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do gry lub pytanie na które chcecie uzyskać odpowiedź to zapraszam na www.mtgnews.pl/forum/ tam dowiecie się wszystkiego.

Awatar Domi7777
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 365/19

Reklama alert!
    Meta zwolni. ~Każdy gracz Hearthstone'a jakiegokolwiek dnia.

Cytat Zamieszczone przez Typowy gracz Gwinta Zobacz posta
    Jestem weganinem, uprawiam crossfit, studiuję prawo i gram w gwinta

Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół

Wybrałem się dziś na pierwszy w życiu FNM. Kolega skombinował mi jakąś całkiem znośną talię, bo niestety z tymi moimi nie miałbym czego szukać (aczkolwiek nie żałuję zakupu, bo przynajmniej mam jak pograć ze znajomymi, którzy kart nie mają w ogóle). Gra zakończyła się sromotną porażką 0-4 (Swiss), ale ogólnie jestem zadowolony. Coraz bardziej widzę, że ta zabawa mi się podoba. Czekam teraz na drafty, bo jest to najprostszy sposób na zagranie i powiększenie kolekcji jednocześnie. Wszyscy gracze mają te same opcje do draftu, więc siła decków raczej podobna będzie, a wszystkie wydraftowane karty można zachować (chyba, że będzie redraft, ale to znaczy jedynie, że zwycięzca wybiera karty o wyższej rzadkości niż Uncommon jako pierwszy, przez co można mieć coś słabszego niż się miało w decku, ale nadal jest to rozbudowa kolekcji).

Awatar skjaatel
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 0/0

W MtG to właśnie drafty premiują dobrych zawodników. Nie polecam dla początkujących.

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół

No ja uważam, że to jest pewnego rodzaju trening deckbuildingu, no i większy fun z gry, bo jednak na tym FNMie, na którym byłem musiałem grać pożyczonym deckiem, żeby mieć jakiekolwiek szanse, a i tak było tak sobie. A na drafcie, okej, jeśli przeciwnik jest dobry i złożył super talię, no to dobrze dla niego, ale ja mam podobne karty (pomijając szczęście w otwieraniu boosterków), więc mam zbliżone szanse na złożenie dobrej talii, do tego potrzebuję ogarnięcia i doświadczenia, a to przyjdzie z czasem. Moim zdaniem lepsze to, niż kupienie tych trzech boosterków i brak dalszego ciągu, bo te karty się nie nadają do constructed, albo nie pasują do talii, którą chcę złożyć, czy coś.

Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół

Pisarzem zbytnio nie jestem i ciężko mi idzie pisanie, ale po dłuższej przerwie od sensownego grania (po FNMie tylko casuale grałem z osobą, która ogarnia jeszcze mniej niż ja), w tym tygodniu wziąłem udział w Drafcie (o tym za chwilę), kolejnym FNMie i dzisiaj był Prerelease nowego dodatku, który nazywa się Amonkhet.

Draft.
    Draft jest bardzo fajnym sposobem na rozbudowę kolekcji z jednoczesnym graniem. Zbiera się 8 osób przy jednym stole, każdy dostaje 3 boostery i jazda. Najpierw otwieramy pierwszy booster, wybieramy 1 z 14 kart (1 w boosterze to zawsze land, a 1 to token), resztę podajemy w lewo. I tak do momentu aż wszystkie karty zostaną rozdane. Następnie kolejny booster, ale tym razem podawanie w prawo. A za trzecim razem znów w lewo. W ten sposób mamy pulę 42 wybranych przez siebie kart, z których składamy 40-kartowy deck. Mniej więcej 23-25 kart do niego wchodzi, reszta to landy. I tymi deckami gramy 3 rundy swissa. Naprawdę bardzo fajna zabawa, trening deckbuildingu, i jak wspomniałem na początu, rozbudowa kolekcji, ponieważ wszystkie wydraftowane karty stają się własnością gracza (chyba, że jest redraft). Redraft polega na tym, że po turnieju wszystkie rary są wrzucane znów do puli i zacznając od zwycięzcy, każdy wybiera po jednej karcie.

O prerelease i jak to wygląda napiszę więcej jutro. Dość powiedzieć, że w drafcie zrobiłem 0-3, ale trafiłem kilka fajnych rarów, a w FNMie zrobiłem 1-3, co uważam za progres. Moje założene jest takie, że jeśli w ciągu pół roku nie zacznę ogarniać jakichś lepszych wyników, to nie jest to dla mnie.

Uprawnienia umieszczania postów