Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Awatar Karoleusz
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 193/14

1 Niedozwolone! Niedozwolone!

Uśmiech Pożegnanie z forum HSArena

Dwa miesiące temu wspominałem że planuję udać się w stronę słońca. Długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku że teraz jest najlepszy moment na to abym słowa dotrzymał. Na forum wpadłem przypadkiem, nie nastawiając się na dłuższy pobyt, a w konsekwencji wyszło że jednak spędziłem tutaj całkiem spory szmat czasu. Już wtedy forum powoli obumierało, ale jeszcze dało się pogadać z ludźmi, zaglądało tutaj zdecydowanie więcej osób niż obecnie (co i tak było małą liczbą). Od dłuższego czasu widuję coraz mniej ludzi (nawet tych starych bywalców których zapamiętałem) w związku z tym, postanowiłem pożegnać się. Dyskutowało się bardzo przyjemnie, nie zawsze z każdym się zgadzałem (moje wypociny także bywały potokiem papki i nie raz dostawało mi się po głowie, ale to już mniejsza – na tym polega dyskusja że jest starcie dwóch biegunowych opinii, nie zaś głaskanie się po bagietkach) jednakże ten moment jest najlepszy by powiedzieć koniec. Nie chciałbym zaś zachować się jak jakaś świnia i bez słowa wziąć nogi za pas i tyle mnie było. Jednak trochę tutaj posiedziałem i kultura tego wymaga.

Mała aktywność forum ma też odzwierciedlenie w samej grze. Widzę jak wygląda to także wśród moich znajomych. Gdy jeszcze 3 lata temu grała ich całkiem spora liczba, dzisiaj raptem 2-3 osoby. Przykre ale Blizzard swoimi wątpliwymi decyzjami sam do tego doprowadził i ciężko będzie im odbudować zaufanie u większości osób. Mam nadzieję że jednak kolejne dodatki wpłyną pozytywnie na samą grę. Pomimo iż ludzie narzekają na zoo, druida czy kapłana, dostrzegam że mimo wszystko sama gra powoli jakoś tam naprawia się (żółwie tempo, zmiany są takie mikroskopijne) ale widzę pozytywną stronę gry – nie staram się skupiać na negatywach to nie post o tym jaka jest gra – każdy widzi. Zawsze wspominałem że Hearthstone traktuję jako dobrą zabawę, możliwość trafienia na ciekawych ludzi, nie zaś ślęczenie i walenie meta-talią do legendy czy rżnięcie profesjonalisty, turniejowa i światowca co to gra 24/7h. Gdybym kierował się takimi założeniami, dawno przestałbym grać w grę lub dzisiaj siedziałbym na jakimś reddicie i wylewał gorzkie żale. W najlepszym przypadku płakałbym na oficjalnym polskim forum gry i zmieniłbym się w jakiegoś trolla. Liczę że ogarną ten cały tryb turniejowy i możliwe że w końcu także zrobią porządek z samym trybem rankingowym. Bo gra sama w sobie dalej daje mi wiele frajdy i kicham na ten cały potok krokodylich łez wiecznych malkontentów.

Mam nadzieję że samo forum przetrwa, odzyska dawną świetność, jednak jestem realistą i jeżeli uda się mu jeszcze wytrzymać do połowy 2019 roku będzie świetnie. W końcu trzeba opłacić domenę, hosting i takie tam rzeczy. Administratorowi może pewnego dnia bardziej opłacić się zakup dobrej flaszki niż pakowanie kasy w utrzymanie tego przybytku. Samym użytkownikom także musi się chcieć jeszcze tutaj zaglądać, a jak tak sobie patrzę to z każdym miesiącem coraz ciszej się tutaj robiło i ludzie przepadali bez słowa. Ja zaś nie zamierzam być tym który ostatni gasi światło.

Nie mówię rzecz jasna żegnam, lecz do zobaczenia czy to gdzieś na renkedach, czasami rzucając okiem na stream Orlo bo zdarza mi się tam zajrzeć, rzadko ale zdarzy się. Czy gdziekolwiek indziej. Był to bardzo fajny okres czasu, to miejsce będę dobrze wspominać, lecz najwyższa pora iść dalej. Może w końcu zbiorę w sobie więcej motywacji by wbić tą legendę? Nie zaś dopchać się raz na kwartał do piątej rangi, by później kolejny kwartał bujać się w głęboko w 15 randzie grając jakimiś memami, ograniczając się tylko do daily questów.

PS: Jeżeli ktoś będzie czuł taką potrzebę i będzie chciał mój np. battletag, to niech da znać na PW. Do piątku powinienem jeszcze rzucić okiem na zawartość skrzynki pocztowej, a później ruszam ku nowej przygodzie (:

Awatar Metz
    BattleTag
    Metz#2195
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 313/12

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Sam fakt, że od 4 dni panuje tu cisza świadczy o tym, że decyzja jak najbardziej zrozumiała i słuszna

Awatar Orlo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 2,198/8

Cytat Zamieszczone przez Metz Zobacz posta
    Sam fakt, że od 4 dni panuje tu cisza świadczy o tym, że decyzja jak najbardziej zrozumiała i słuszna
    A ktoś w ogóle typa kojarzy? Przecież napisał raptem 1000 postów
    "Some days I hate every card in Hearthstone"

Pon/Sr/Pt - 20.00 - https://www.twitch.tv/orlohs

Awatar Underforest
    BattleTag
    Underforest#2736
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 168/4

No patrz, a ja nadal tu jestem

Awatar Lynx
    BattleTag
    Lynx#2239
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 782/13

W końcu rozsądna decyzja Karoleusz witaj wśród żywych a tak serio czasem tu wpadam zeby zobaczyć z sentymentu co się dzieje, ale grobowa cisza wręcz na szczęście spotkamy się ze starymi znajomymi. Orlo musisz

Awatar Bless
    BattleTag
    Bless#1358
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,213/34

Mmmm mmm w piatek bedzie grubo XD. Trzymaj sie tam Karoleusz I zyj pelnia zycia

Awatar Akcyj
    BattleTag
    Wahid#2318
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 89/2

Cytat Zamieszczone przez Lynx Zobacz posta
    W końcu rozsądna decyzja Karoleusz witaj wśród żywych a tak serio czasem tu wpadam zeby zobaczyć z sentymentu co się dzieje, ale grobowa cisza wręcz na szczęście spotkamy się ze starymi znajomymi. Orlo musisz
    Mam dokładnie tak samo. Kłopot nie leży w ludziach bo Ci zawsze na tym forum byli przyzwoicie, ale w grze w która nie daje żadnych powodów do dyskusji.

Awatar Underforest
    BattleTag
    Underforest#2736
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 168/4

No i nie ma kto pisać już. Ciekaw jestem, czy ktoś ogłosi śmierć forum, czy to stanie się naturalnie?

Awatar Lynx
    BattleTag
    Lynx#2239
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 782/13

Ogłaszam śmierć forum

Awatar slade43
    BattleTag
    slade43#2620
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,144/36