Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Awatar Binori
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,365/17

-1 Niedozwolone! Niedozwolone!

Hearthstone Tradycja - jaka OP karta w nowym dodatku

Blizz w każdym dodatku produkuje OP karty, które dominują w prawie każdym decku. Imho robi to po to żeby wymusić kupno dodatków/rozszerzeń. Karta OP charakteryzuje się tym, że używa jej w decku prawie całą meta i bez niej jesteś "w czarnej dupie".

Naxx - każda karta z wyzwań klasowych to potęga, niesamowite wzmocnienie decków. Do tego OP Grabarz.
    GvG - Naganiacz Mechów - kolo który zastąpił w mecie znerfionego Grabarza. Do tego na wszelki wypadek must have OP karta dla talii kontrolnych, Dr Boom.

Te karty zapewniają, że każdy kto chce grać w wyższej połowie rankingu musi zdobyć dodatki.

Zastanawiam się jaka będzie karta OP w BRM która będzie miała na celu holowanie sprzedaży i słupków zysku. Na razie z tych dotychczas zaprezentowanych nic tak nie wygląda (chociaż Boom też był uważany za gorszą od golema ). W miarę pokazywania kolejnych kart zapraszam do wrzucania swoich propozycji, która karta waszym zdaniem będzie pełniła rolę Grabarza z Naxx, Booma z GvG czyli OP kart które Blizz znerfi w końcu ale dopiero po tym jak dodatek będzie w posiadaniu 90% graczy HS (czyli z moich obserwacji wypada nerf po ok 6 miesiącach od publikacji dodatku).

Super Moderator Awatar Camillus
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 534/9

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    To nie jest do konca tak, jak piszesz. Na pewno czesc kart jest troche mocniejsza, ale...
    To nie jest tak, ze karty klasowe z Naxx sa OP, raczej tymi kartami blizzard zapelnia dziury w kolekcji. Taki Kaplan dostal Dark Cultista, ale jakiego innego 3dropa ksiadz ma do dyspozycji? To nie jest tak, ze karta jest OP i wszyscy ja wkladaja, raczej wszyscy ja wkladaja bo nie ma nic innego grywalnego.
    Z neutralnych kart to na pewno Sluzozer i Loatheb, ale z drugiej strony? Jakie masz inne sensowne karty do grania za 5 many?
    Albo taki paladynowy minibot z GvG, co innego sensownego ma Paladyn do zagrania za 2 many?
    Troche podobnie jest z Boomem. Jest silny, ale co innego mam dac za 7 many? War Golema? Ognistego Ogara? Barona Gedona?
    Na 90% w BRM dojdzie jakis neutralny stronnik 6/6 za 6 many i tez bedzie grac we wszystkich deckach, ale nie dlatego ze bedzie taki OP tylko dlatego ze za 6 many tez nie ma za bardzo czym grac. Ok, jest sylwana, ale on jest jedna, jest Black Knight ale on jest sytuacyjny, to co innego grac za 6 many? Hunter ma Lwa, Warrior Shieldmaidanke, Szaman Fire Elementala, ale Druid, Paladyn, Mag? Co oni maja grac za 6 many?

Dla mnie OP karta jest Zombie chow, ale to dlatego ze ostatnio gram Face Hunterem

Super Moderator Awatar Dymki
    BattleTag
    Dymki#2202
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,469/5

Przed Naxxem za 5 many wszyscy grali Azure Drake'a, potem jego popularność spadła.
    Paladyn za 2 many miał sensownego Argent Protector'a. Nie twierdzę, że karta wymiatała, ale dawała radę.
    Reszta git.

Super Moderator Awatar Camillus
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 534/9

Cytat Zamieszczone przez Dymki Zobacz posta
    Przed Naxxem za 5 many wszyscy grali Azure Drake'a, potem jego popularność spadła.
    Paladyn za 2 many miał sensownego Argent Protector'a. Nie twierdzę, że karta wymiatała, ale dawała radę.
    Reszta git.
    Ok, fakt zapomnialem o Argent Protektorze, ale z drugiej strony, w 2 turze za wiele celow dla tego Protectora to nie masz Na szczescie nikt nie rzuca go na Zombie Chow bo wszystkie aggro decki moglyby tylko zaplakac

Awatar Binori
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,365/17

@Camillus, troche mnie zbiłeś z pantałyku Może coś w tym jest... ale zastanawiam się też czy to nie jest kwestia tego, że zawsze było co grać w każdej turze bo miałeś zestaw kart neutralnych a jeśli wszyscy mają tylko kurczaka do zagrania w 1 turze to na widok kurczaka będziesz mówił "nooooooooooo zmuliganował kuczakaaa!! jestem dead!!" tak jak teraz krzywimy się na zombie chow w 1 turze.

Po Naxxie w prawie każdej taliii był Grabarz.
    Po GvG w każdej talii jest Boom.

Czy to jest normalne? Być może to moje urojenia Jestem ciekaw w takim razie czy po BRM będzie ich kolejny następca a we wrześniu Boom zostanie znerfiony. W sumie jeszcze kilka dodatków i taktyka Blizza którą podejrzewam (i nie tylko ja) czyli robimy 1-2 OP karty bez których nie da się grać w rankingu żeby sprzedać dodatek będzie widoczna jak na talerzu (albo nie). Ze śmiesznostek to aktualnie na głosy o nerf Booma (akurat mi to zwisa bo skoro każdy go ma to po co nerfić - szanse są już równe) Blizz mówi to samo co w przypadku Grabarza przez pół roku. "Dopóki nie będzie w przeważającej ilości talii to nie będziemy nerfić". Pitu pitu srata tata. Nie spotykam talii bez tego mechanicznego klauna Już spoko meta jest nim nasycona tak jak przy nerfie Grabarza. Dlatego podejrzewam, że w BRM wyjdzie kolejny must have OP do znerfienia w styczniu 2016

Awatar Krocau
    BattleTag
    Krocau#2917
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 53/5

Cytat Zamieszczone przez Camillus Zobacz posta
    To nie jest do konca tak, jak piszesz. Na pewno czesc kart jest troche mocniejsza, ale...
    To nie jest tak, ze karty klasowe z Naxx sa OP, raczej tymi kartami blizzard zapelnia dziury w kolekcji. Taki Kaplan dostal Dark Cultista, ale jakiego innego 3dropa ksiadz ma do dyspozycji?
    injurde blademaster, Earthen Ring Farseer, Mind Control Tech.

Uprawnienia umieszczania postów