Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110
    Redaktor Awatar Eerion
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 102/6

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez PolskaWodka Zobacz posta
    Inne karcianki dają możliwość odsprzedaży/wymiany kart. Nie wątpię, że jakieś tam odpowiedniki naszych "commonów" schodzą za jakieś marne grosze, ale podejrzewam, że przy sprzedaży całego wycofywanego z rotacji seta cenniejsze karty podbiją średnią i na takim interesie wychodzi się więcej niż 25% ceny początkowej.
    To już zależy od popularności formatu który zawiera wszystkie karty. W WoW TCG Classic (Wild) miał takie branie, że karta wypadająca ze Standardu traciła 90% ceny. I mówię tutaj o tym najlepszych, bo tymi średniakami już nikt się nie interesował. Szło na opał. HS nie stoi źle pod tym względem. Nawet bardzo dobrze. HS ma za to:
    1. Zawsze sprzedasz wszystko (a nie jak w fizycznej karciance - tylko te najrzadsze/najlepsze karty bo reszta to crap)
    2. Stałą cenę pyłowania.
    Problem jest taki, że ludzie zawsze chcą więcej. "Bo wydałem na to pieniądze/czas". Jakby na resztę człowiek nie wydawał... Tutaj przynajmniej masz trochę zwrotu
    Przecież napisałem. HS jest moją pierwszą karcianką TCG i nie miałem dotychczas pojęcia o czymś takim jak rotacja. Podejrzewam, że takich "zaskoczonych" graczy jak ja jest znacznie więcej.
    Tutaj jest to prawda - jest to dla wielu osób zaskoczenie. Tylko czy to czyni Blizzard winnym? Tutaj drobna analogia - niewiedza że jest jakiś przepis prawny nie zwalnia z pociągnięcia do konsekwencji jak się ten przepis złamie. Więc mamy tutaj trochę status quo - Blizzard mógłby zrobić coś więcej, ale z drugiej strony nie robi rewolucji w świecie karciankowym więc nie jest to od niego wymagane. Wiadomo - PRowo by to wyglądało lepiej ale jakoś tego nie robi. Przynajmniej na razie. Być może w ramach wprowadzenia dodatku będzie jednorazowa możliwość zrobienia czegoś takiego? Trochę to optymistyczne spojrzenie ale nie możemy go na 100% odrzucić
    Ale ja nie krytykuję tej zmiany. Bynajmniej, bardzo mi się podoba i już nie mogę się doczekać. Krytykuję natomiast sposób w jaki Blizzard chcę ją wprowadzić.
    No akurat wprowadza to w dobrym momencie i standardowy sposób jak na karcianki. Jest to dziwne dla osób które tak jak ty z karciankami nie mają zbyt wiele wspólnego. Ale z drugiej storny - rozwiązania idealnego dla obu stron nie ma. Bo zawsze będzie coś (choćby mechanika) stały na przeszkodzie :/

A no to słabo. Czyli się myliłem, powinniśmy dziękować Blizzardowi za te 25% zwrotnego pyłu?
    A tam dziękować. Opcja pyłowania jest kompensatą za brak handlu. Nie ma co przeginać
    Ale fakt, że patrząc na rotacje - jest to baaardzo pomocne rozwiązanie.

@Macav a ja sie powtorze, wild bedzie mniej zbalansowany czyli mniej przyjemnosci z grania na nim. mnie nie interesuja turnieje, pro playerzy czy inne blizzcony. ja chcialbym miec przyjemnosc z grania a zapowiada sie ze na wildzie tej przyjemnosci nie bedzie

Troche mnie to śmieszy jak ludzie się nabijają z Blizzarda że ci nic nie nerfią, a jak już to grubo po fakcie.
    A teraz nagle obecny model (czyli przyszły standard) nie jest taki zły, ale za to wild to będzie w ogóle masakra...
    No ale - co do twoich zapowiedzi. Br. Boom też nie zapowiadał się na mega koksa, ludzie raczej patrzyli na Troggzora.
    Jak wychodził TgT ludzie nie zwracali zbytnio uwagę na Poł moba pół choinkę.
    Może, wyciągając wnioski trzeba trochę przystopować pesymizm, poczekać i zobaczyć jak się to wszystko ułoży w praktyce?

Awatar x3qtor
    BattleTag
    Ex3cutor#2800
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 94/6

Mi jest szkoda po prostu, że niektóre karty juz nie będą miały szansy zaistnieć szerzej ani w Standardzie (bo tam nie będą już dostępne) ani w Wild (bo tam dalej będą za wolne) - KelT, Rivendare, Zawodząca dusza, Pozorowanie śmierci, Bolvar, Gahz'rilla, Cieniomantka itp. itd. Noxious zrobił fajny filmik trochę o tym mówiący - https://www.youtube.com/watch?v=zs00kxSdoGA .
    A niektóre przydatne, ale nieprzegięte karty wypadną tylko dlatego, że miały "pecha" należeć do konkretnego zestawu.
    A całkiem z innej beczki - mam nadzieję, że zrobią jedną małą rzecz przy obsłudze kolekcji, która będzie moim zdaniem niezbędna dla wygodnego konstruowania talii - czyli zmienią sposób wyboru zestawów. Teraz jest tak, że można wybrac konkretny zestaw i z niego przeglądać karty. Wraz z wejściem Standardu powinni dać mozliwość "odhaczenia" zestawów, aby nam ich nie wyświetlało. Bez tego budowanie talli będzie wymagało głupiej pamięciówy "która karta jest z którego zestawu".

Awatar Agreel
    BattleTag
    Agreel#2567
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 15/0

1. Zawsze sprzedasz wszystko (a nie jak w fizycznej karciance - tylko te najrzadsze/najlepsze karty bo reszta to crap)

Niekoniecznie, w fizycznych karciankach istnieją jeszcze kolekcjonerzy którzy nie przejmują się tym, że dana karta jest słaba/niegrywalna w danym formacie. Do tego znam parę osób (przynajmniej w przypadku Yu-Gi-Oh!, może wśród innych karcianek też się tacy znajdą) którzy masowo skupują szrot a potem sprzedają to jakoś na allegro w zestawie za większą cenę. :P

A całkiem z innej beczki - mam nadzieję, że zrobią jedną małą rzecz przy obsłudze kolekcji, która będzie moim zdaniem niezbędna dla wygodnego konstruowania talii - czyli zmienią sposób wyboru zestawów. Teraz jest tak, że można wybrac konkretny zestaw i z niego przeglądać karty. Wraz z wejściem Standardu powinni dać mozliwość "odhaczenia" zestawów, aby nam ich nie wyświetlało. Bez tego budowanie talli będzie wymagało głupiej pamięciówy "która karta jest z którego zestawu".

Jak dla mnie lepiej by było wprowadzić okno dające możliwość wyboru formatu pojawiające się gdy klikasz na opcję złożenia decku. Gdy wybierzesz wilda- pokazuje wszystkie karty, zaś jak wybierzesz standard- jedynie te które są tam legalne. Może i odchaczanie 2 setów przy każdym decku nie jest takim problemem, ale jednak za parę lat może się to rozwiązanie okazać bardzo uciążliwe.
    Ostatnio edytowane przez Agreel ; 12-02-16 o 09:08

Redaktor Awatar Eerion
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 102/6

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez Agreel Zobacz posta

Niekoniecznie, w fizycznych karciankach istnieją jeszcze kolekcjonerzy którzy nie przejmują się tym, że dana karta jest słaba/niegrywalna w danym formacie. Do tego znam parę osób (przynajmniej w przypadku Yu-Gi-Oh!, może wśród innych karcianek też się tacy znajdą) którzy masowo skupują szrot a potem sprzedają to jakoś na allegro w zestawie za większą cenę. :P

To nisza. Jak zawsze dodatek/blok rotował to nagle popyt malał do minimum (kolekcjonerzy i osoby grające casualowo) a podaż robiła się bardzo wysoka. To niszczyło ceny. I oczywiście. Możesz robić jakieś startery, itd. Też się w to kiedyś bawiłem. Tylko to ma sens do pewnego momentu. Później jak masz dziesiątki kilogramów kart to można samemu utrzymać cały rynek casualowy w kraju, a takich ludzi jest więcej niż 1
    Pomijając fakt, zę kolekcjonerzy nie kupią tych kart za ich wartość z okresu standard. Po co, skoro miesiąc po zmianie standardu za taką samą cenę kupią sobie 10 takich kart?

Awatar Macav
    BattleTag
    Macav#2728
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 21/0

Cytat Zamieszczone przez x3qtor Zobacz posta
    Zacytuję bezpośrednio z FAQ Blizzarda

"Individual cards are not labeled by format, though there will be visual cues in the Collection Manager to let you know whether you are building a Standard or Wild deck. There will also be a filter in the Collection Manager to display only Standard format cards."

Raczej nie będzie problemów z tworzeniem decków pod każdy tryb

W sumie gdyby tak się zastanowić odnośnie samego wypadania dodatków z rotacji, tak jak ktoś już wcześniej tutaj powiedział, Blizzard może bawić się konwencją i z czasem ewentualnie tasować dodatkami. Mają tutaj pełną dowolność i sporo pola do popisu więc można się spodziewać i takich zagrań w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez Macav ; 12-02-16 o 11:40

Awatar x3qtor
    BattleTag
    Ex3cutor#2800
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 94/6

Cytat Zamieszczone przez Macav Zobacz posta
    Zacytuję bezpośrednio z FAQ Blizzarda

"Individual cards are not labeled by format, though there will be visual cues in the Collection Manager to let you know whether you are building a Standard or Wild deck. There will also be a filter in the Collection Manager to display only Standard format cards."

Raczej nie będzie problemów z tworzeniem decków pod każdy tryb
    O, dzięki, nie wiedziałem o tym. Czyli dodadzą jeszcze jeden filtr po prostu. To też jest rozwiązanie, grunt, że nie przegapili tego w takim razie.

Awatar Underforest
    BattleTag
    Underforest#2736
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 168/4

A ja jestem pozytywnie nastawiony na nowy tryb, nie jestem kolekcjonerem i nie będę miał oporów, żeby pyłować karty jeśli jakaś mi się spodoba z nowego dodatku. Rotacja wymusi większą inwencję twórczą, bo GvG wprowadziło przegięte karty (shredder), które są w większości decków.

Super Moderator Awatar Camillus
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 534/9

Cytat Zamieszczone przez Eerion Zobacz posta
    Opcja pyłowania jest kompensatą za brak handlu. Nie ma co przeginać
    Pyłowanie to jest de facto handel, tylko że handlujemy z samym sobą a nie z innymi graczami

Awatar JhnW
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 144/1

Z kartami wiecznie martwymi to bym nie przesadzał. Są to karty które oczekują swojej chwili w postaci... innych kart. Na standardzie nie dostaną swej szansy ale możliwe, że po X dodatkach na dziczy, gdy gwiazdy ułożą się we właściwym porządku, powrócą i zawładną œiatem.
    Co do skoku na kasę, trochę w tym jest prawdy. Czemu? Bez przesadnego powercreepowania nie sposób wypuścić dodatku mającego masę dobrych karty (lubie produkując nowego archetypu decku). Ludzie kupowaliby mniej kart bo tylko X kart to lepsze zamienniki.
    Mam pytanie do osób związanych z karciankami. Jak tam wygląda zwykle sprawda wspierania pewnych mechanik? Patrzę też po stronie HS, czy możemy się spodziewać w nowych dodatkach jakiejś karty do dragon decku/mecha/inspiracji czy też przeważa w istniejących karciankach podejście nie uzupełniania starych mechanik z legacy?

Awatar Trufs
    BattleTag
    Trufs#21403
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 719/5

Cytat Zamieszczone przez Camillus Zobacz posta
    Pyłowanie to jest de facto handel, tylko że handlujemy z samym sobą a nie z innymi graczami
    Handlujemy z bankiem, prawie jak w monopolu :P

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów