Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
    Awatar belzeboss
    BattleTag
    belzeboss#2153
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 46/1

2 Niedozwolone! Niedozwolone!

Standard czy Wild? Czyli każda zmiana jest dobra

Wiem że powstał już temat w którym forumowicze wypowiedzieli się, bądź wypowiedzą na temat zmian zachodzących w HS'ie, jednak chciałem osobno podzielić się z wami swoją być może nie do końca oryginalną refleksją. A więc:

Po kilku dodatkach/przygodach i zmianach niektórych kosmetycznych (patrz portrety dla klas), niektórych dosadnych (np. bójka) Blizzard postanowił zrobić coś na prawdę dużego i mogło by się wydawać że to tylko kolejna zmiana która ma urozmaicić czas spędzany przy grze, ale dla starych wyjadaczy jest czymś więcej. Dostaniemy oczywiście 9 dodatkowych slotów na decki i to jest informacja która cieszy wszystkich bez wyjątku (zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że czemu nie 18? cóż haters gonna hate) . Nie wspominając, że zmiany te wywołują burzę wśród internatów na całym świecie, na pewno wpłyną w znaczącym stopniu na postrzeganie nie tyle rozgrywki co całej gry.

Po co w ogóle komplikować sprawę przez wprowadzanie trybu gdzie nie będziemy mieli dostępu do wszystkich kart? Może nie było brylantowo, ale taka dowolność, która z resztą pozostaje w trybie Wild, była/będzie w pewnym sensie kwintesencją HS'a. Z jednej strony mocniejsze talie z drugiej pewna różnorodność, której mimo wszystko nie można odmówić czy to na rankingach czy na casulach. Więc po co to wszystko? Cóż, ile ludzie tyle opinii. Czytając wypowiedzi ludzi z tego i innych forów doszedłem do pewnych wniosków.

Zaczynając od tej mnie pochlebnej strony, na pewno zmiany te mają na celu zapewnienie strumienia $$ na konta Blizzardu. Nie oszukujmy się, każdy chce zarobić a to ich praca więc nie mam o to pretensji. Skąd stwierdzanie że to skok na kasę? Nie zależnie jak długo jesteś graczem (jednakże bardziej się to tyczy nowych graczy), twórcy HS'a popchną naszą logikę pakietową w stronę kupowania nowych dodatków. Powiecie "to nic takiego teraz też kupowałem i dla mnie się nic nie zmieni", jednak nie do końca. Jeżeli wybierzesz tryb standard jak twój tryb podstawowy, więcej "kasy" realnej czy nie będziesz skupiał na nowych pakietach, bo nowe mety będą kreowane przez nowe dodatki (nieważne czy karty w nich zawarte będą klapą czy nie), może się okazać, że większość kart jest użyteczna w określonym decku, więc tym bardziej większe będzie dążenie do ich posiadania. Jeżeli już mowa o kratach. Z drugiej strony taki stan rzeczy pozwala projektantom na frywolne podróbki kart które wypadły już z obiegu. Dlatego na przykład skąd wiemy, że Dr Balance nie zostanie zastąpiony w nowym dodatku przez OverPowerd King, a jego mechanika może zostać dosłownie zerznięta z poprzednika bo jego już i tak nie będzie w obiegu w trybie Standard. Natomiast w trybie Wild dostajemy wielką bombę proteinową :P

Pozostaje również temat ludzi którzy jeszcze z ostatnim tchnieniem Naxx i GvG wydadzą kasę na coś czego już inni po nich lub oni sami nie zdobędą w łatwy i przyjemny sposób (techniki sprzedażowe rozdział 4 :P )

To teraz kilka ciepłych słów osobiście podoba mi się pomysł na takie zróżnicowanie. Każdy będzie mógł zdecydować jaką drogą chce pójść i w jakim trybie będzie się piął na rankingowych. To przed wszystkim tyczy się nowych graczy, którzy mieli niebotyczne problem z nadrobieniem zaległości. Jest to jak najbardziej ukłon w ich stronę i chwała Blizzardowi za to. Na ten temat zapewne mógłby się wypowiedzieć nie jeden nowy gracz, przytaczając słowa kolegi którego wciągnąłem swego czasu w HS'a "kurwa ile oni mają tych kart" albo "nie wyrobie z tymi przygodami" można zrozumieć ten ból. W konsekwencji tego (a być może jest na odwrót) mam to o czym wspomniałem wcześniej, naciskiem na nowe karty i te z ostatnich dodatków. Prawda jest taka że do tej pory decki były tworzone ze zlepku solidnych kart klasowych i neutralnych wszystkich dodatków i podstawki. Czasem wystarczy wyjąc jeden trybik aby cała maszyna się posypała, i najlepiej do wie się o tym paladyn, jednak nie żal mi ani jednej karty które znikną w trybie standard ponieważ jest wiele karta z późniejszych dodatków które pomimo tego, że nie są najgorsze nie ujrzały albo zapomniały jak wygląda battleground w HS'ie (moim zdaniem jedną z takich kart jest Dragon Consort u paladyna).

Podsumowując wielki plus dla zmian i kilka orzechów do zgryzienia, czyli to co HS'ie lubimy najbardziej!
    Ostatnio edytowane przez belzeboss ; 06-02-16 o 22:37
    "Wszyscy byliśmy światkiem strasznej tragedii. Krew dobrych ludzi zalała tę ziemię. Bohaterscy rycerze zostali zabici broniąc swego życia...naszego życia. Te wydarzenia nie zostaną zapomniane, a my musimy być wytrwali w naszej sprawie."

Awatar Adamek666
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 26/12

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Zarobić więcej? Po roku wypadnie X dodatków które pyłujesz bez zająknięcia i masz dobry start na kolejny "sezon" Łatwiej będzie nadążyć bez wydawania piniążków.

Redaktor Awatar Eerion
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 102/6

Bardzo lubię argument o ciągnięciu hajsu
    Jeśli ktoś będzie grął tylko standard (który będzie bardziej promowany) ma dużo łatwiej bo stare dodatki przepala. I zamiast zbierać kart z 4 dodatków i 5 przygód robi to tylko z 2 dodatków i 2 przygód. Reszta w pyle. Faktycznie skok na kasę straszny.
    Kolekcjonerów to wszystko nie interesuje i tak. Mają co chcieli mieć.

Do tego ludzie nie biorą jednej rzeczy pod uwagę - gdyby Blizzard po prostu zrobił nowego NR. Booma z inną nazwą to by go zjedli i liczba graczy by spadła dramatycznie. Naprawdę ktoś uważa, żę ta firma (która teraz obchodzi 25 lecie) jest tak głupia?

Awatar Ayaram
    BattleTag
    Ayaram#2417
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 548/11

Do tego dochodzi psychika ludzka. Łatwiej jest wydac 200zł na karty, które "będą grane zawsze" niż na karty, które są na chwile.

Awatar Agreel
    BattleTag
    Agreel#2567
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 15/0

Jakby nie spojrzeć to jest normalna rzecz w karciankach. Kiedykolwiek wydajesz pieniądze na toptiera musisz się liczyć z tym, że z czasem może oberwać przez banlistę/rotację. Również w grę może wejść spadek cen kart przez opadnięcie hype'u bądź reprinty, ale na obecny moment w hs'ie tym się nie musimy obawiać.

Awatar PolskaWodka
    BattleTag
    PolskaWodka#2820
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 405/4

2 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez Agreel Zobacz posta
    Kiedykolwiek wydajesz pieniądze na toptiera musisz się liczyć z tym, że z czasem może oberwać przez banlistę/rotację.
    Tak, tylko że dotychczas w przypadku HSa, gdy jakaś karta dostawała nerfa można było ją pylić za pełny koszt. Tutaj z dnia na dzień poinformowali, że Naxx i GvG znikną z trybu standard, ale już pyłować można tylko za 1/4. Postaw się teraz na miejscu ludzi, którzy na tydzień przed tym newsem craftowali sobie takiego Booma, na którego zbierali pył od pół roku.

Powtarzam, problemem nie jest sama rotacja, ale sposób jej wprowadzenia.

Awatar Xyhoo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 227/8

Nie rozumiem, ty stworzyłeś tego Booma tydzień przed newsem czy o co się pieklisz? Nie wiem czemu wszyscy tacy altruiści nagle, że im przeszkadza, że ktoś wtopił dust. Kiedy by tego nie ogłosili to i tak ktoś tydzień przed by sobie stworzył Booma i płakał. Powiedzieli o tym na ponad miesiąc przed, według mnie w odpowiednim momencie. A ta 1/4 musiała być wprowadzona, bo jakbyś za cenę Maexxny, Feugena, Stalagga i Rivendare'a stworzył sobie 4 najlepsze legendarki z nowego dodatku to przecież jest dramat, zamiast pomagać nowym graczom dawałoby nagrody wyłącznie starym. Dobrze, że tak zrobili, bo w momencie wyjścia dodatku i tak wszyscy by mieli wszystko bez potrzeby kupowania czegokolwiek.

Awatar PolskaWodka
    BattleTag
    PolskaWodka#2820
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 405/4

3 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez Xyhoo Zobacz posta
    Kiedy by tego nie ogłosili to i tak ktoś tydzień przed by sobie stworzył Booma i płakał.
    Dlatego powinni dać możliwość spyłowania kart z GvG za pełną cenę, ale tylko tych, które ludzie wcześniej craftowali. Reszta (łącznie z Naxxem) niech będzie za 1/4. To byłoby sprawiedliwe rozwiązanie.

Oczywiście, miałoby to charakter jednorazowy tzn. w przyszłych rotacjach wszystko byłoby już za 1/4 bo ludzie będą już wiedzieć o "ryzyku" craftowania kart z dodatków. Dotychczas o tym "ryzyku" wiele osób nieobytych z karciankami nie zdawało sobie sprawy i choćby z tego względu oczekiwałbym od Blizzarda trochę wyrozumiałości.

Awatar Xyhoo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 227/8

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Ok, z tym się mogę zgodzić.

Awatar Sancho
    BattleTag
    Sancho#2877
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 38/2

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez PolskaWodka Zobacz posta
    Dlatego powinni dać możliwość spyłowania kart z GvG za pełną cenę, ale tylko tych, które ludzie wcześniej craftowali. Reszta (łącznie z Naxxem) niech będzie za 1/4. To byłoby sprawiedliwe rozwiązanie.

Oczywiście, miałoby to charakter jednorazowy tzn. w przyszłych rotacjach wszystko byłoby już za 1/4 bo ludzie będą już wiedzieć o "ryzyku" craftowania kart z dodatków. Dotychczas o tym "ryzyku" wiele osób nieobytych z karciankami nie zdawało sobie sprawy i choćby z tego względu oczekiwałbym od Blizzarda trochę wyrozumiałości.
    A czy inne karcianki tez daja taka mozliwosc? nie... wiec dlaczego HS powinien byc wyjatkiem?
    A tak powazniej - to czy liczyliscie ze w HSie nie bedzie rotacji dodatkow? Wszystkie karciane gry musza rotowac bo w innym wypadku utrzymanie balansu byloby niemozliwe I pozyskiwanie nowych graczy tez graniczylo by cudem.
    To co robi blizzard jest naturalnym rozwojem gry ktory byl od poczatku tylko kwestia czasu. Mozliwosc grania cala kolekcja w trybie wild jest tylko I wylacznie ich uklonem w strone graczy ktorzy sa z HSem od poczatku.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów