Zobacz wyniki ankiety: Czy zakupisz 50 pakietów Przedwiecznych Bogów w przedsprzedaży?

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

14 15.73%
  • Nie

62 69.66%
  • Zastanawiam się, nie wiem jeszcze

13 14.61%
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91
    Awatar Ayron
    BattleTag
    Ayron#2779
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 516/9

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Koniec kwietnia początek maja. Od zapowiedzi to prawie dwa miesiące

Awatar Binori
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,365/17

3 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez kesah Zobacz posta
    wirtualne karty do gry na koncie które i tak nie jest moją własnością a Blizzarda, jak nagle Blizzard sobie wymyśli, że "Panowie i Panie, dziękujemy z uwagę ale postanowiliśmy przerobić naszą firmę na sklep spożywczy i rzucić rękawice biedronce i żabce" nagle zamykają wszystkie serwery i nic nie mam, kasy też nie mam. Nie widzę sensu.
    Ben Brode odpowiada: "Hola hola, przecież zawsze będziesz mógł sobie zrobić prinstscreeny z całego klasera i przeglądać sobie na telefonie. Soul of the cards będzie Zawsze With You! Yes, we care!"

Awatar amarena
    BattleTag
    Amarena#2996
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 322/3

-1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez alterex Zobacz posta
    Być może mi to umknęło, ale koniec maja to jest potwierdzone info? W sensie na początku była mowa nawet o kwietniu, a nie śledziłem dokładnie informacji od Blizzarda oprócz nowych kart.
    Prawdopodobnie dodatek wyjdzie pod koniec maja. Mamy już w sumie jego początek, a do tej pory pokazano dokładnie 30 kart, więc podejrzewam, że dodatek wyjdzie pod koniec maja właśnie.

Awatar kesah
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 262/10

6 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Z drugiej strony to jest ciekawa sprawa, że w dzisiejszych czasach ludzie wydają pieniądze na coś, co i tak nie jest i nigdy nie będzie ich własnością się Ci producenci gier cwane zrobiły no, kiedyś człowiek kupił pudełkową wersję gry i wiedział, że nawet po 20 latach odpali (chyba, że wyjdzie windows OMEGA 1000 albo inny Windows Predator 2057 i nie będzie obsługiwał starych gierek, ale to jakieś patche od fanatyków tych gier się znajdą w necie). Teraz masz wersje wirtualne, zamiast płytki z grą dostaniesz cd-key, konta graczy są zamieszczane na serwerach w Nibylandii i niech firma ma kryzys i zamknie serwery, to tracisz wszystko. Dobrym przykładem jest wiele gier MMO a nawet takie duże firmy jak Electronic Arts dymają graczy, przecież Need For Speed World, FIFA World czy Battlefield Heroes - gry jakie może nie robiły producentom koksów, ale każda z nich radziła sobie dobrze na rynku MMO, zwłaszcza Battlefield Heroes. Firma uznała, że trzeba ciąć koszty i zrezygnowali sobie ot tak z rynku MMO mając w dupie graczy. Kto wie czy kiedyś Blizzard się tak dupą nie odwróci a jeśli by to zrobił, to my jako konsumenci nie mamy żadnych praw, wszystko w co gramy od Blizzarda jest ich własnością, wydałeś kasę na Diablo 3 ? serwery gdzie masz postacie są własnością Blizzarda a gra nie ma trybu offline, kupisz Overwatch sytuacja podobna. Tyle dobrego, że Blizzard na tą chwilę chociaż pod tym względem nie zawodzi graczy, do tej pory stoją serwery np. Diablo 1. Co nie zmienia faktu, że mi żal wydawać pieniądze na coś co raz, nie jest moją własnością a dwa, że jest to wirtualne. Ludzie tysiące dolarów wydawali w Diablo 3, pamiętam jak kiedyś jakiś Niemiec kupił broń 'rezonująca furia' za 10 tys euro ! z najlepszym rollem statów. Kilka miesięcy później Blizzard zwiększył drop legend, wydał nowe z nowymi affiksami i ta broń tego Niemca okazała się być bezwartościowym szrotem. Tutaj tak samo, kupujemy pakiety kart nasiąknięci hypem dodatku, gdzie okaże się, że może 10% nowych kart jest grywalne a po jakimś czasie z najbardziej ogrywanego formatu one znikną i nie będziecie ich używać. Rozumiem e-sportowcy chcą być stale na bieżąco, bo muszą być gotowi na zrobienie każdego decku z mety i na turnieje. Ale przeciętny gracz nie musi czuć takiej presji i spokojnie rozwijać kolekcję.

Awatar mrveris
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 43/3

Kesah to co mowisz w pierwszym zdaniu jest prawdziwe ale i smutne i nie tyczy sie tylko gier. Teraz z takich rzeczy jak muzodajnia pobieramy nute i nawt jej nie mamy tylko mozemy sluchac albo jeszcze lepiej abonament za spotify lub deezer lub podobne rzeczy, ja wole muze na plytkach, oczywiscie piosenki (pliki )nadal nie sa moje ale moja jest plyta i wkladka np z ekstami piosenek itp.. sorry za offtop..co do tematu: jako ze nie wydalem na hsa jeszcze ani zlotowki to na pewno nie wydam teraz 200 zl za tyle paczek, tym bardziej ze jak ktos tu powiedzial idzie sie niezle wkurwic jak w tych kupnych paczkach dostaniesz crap. Jak blizz wprowadzi jakies male dodatki (nawet nie zmieniajace balansu gry, jakies rewersy) w przystepnej cenie np po 10, 20 to zakupie tylko symbolicznie, ewentualnie zkupie ktoregos dnia jakas mniejdsza ilosc paczek. Ale no nie dwie stowy za nic. Jak by hs wyszedl w pudelku jakims czy cos ( ze gra bylaby tak jak teraz tylko trzeba by bylo ja zakupic ) to bym pewnie zakupil ale ze jest jak jest to nie bede na wirtualne rzeczy wydawal kasy niepotrzebnie , tym bardziej ze to spora kasa..

Awatar jameshetfield
    BattleTag
    przemucci#2312
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 475/55

@kesah akurat o blizzarda nie masz sie co bac. battle net dla D1 dalej dziala, blizzard wypuszcza patcha dla D2 na nowe systemy. a teoretycznie powinni tylko promowac i wspierac D3.

Awatar nameless
    BattleTag
    nameless#2378
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 19/0

Mam ok 13k golda wiec nie ma sensu.

Awatar Binori
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 1,365/17

2 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Cytat Zamieszczone przez kesah Zobacz posta
    Z drugiej strony to jest ciekawa sprawa, że w dzisiejszych czasach ludzie wydają pieniądze na coś, co i tak nie jest i nigdy nie będzie ich własnością
    Cytat Zamieszczone przez mrveris
    Kesah to co mowisz w pierwszym zdaniu jest prawdziwe ale i smutne i nie tyczy sie tylko gier. Teraz z takich rzeczy jak muzodajnia pobieramy nute i nawt jej nie mamy tylko mozemy sluchac
    To jest trend światowy który promują wielkie korporacje. Wszystko jako usługa/serwis bez prawa własności. World as a service. Prawdopodobnie przed końcem wieku (jeśli 50% ludzi nie umrze na raka) w ten sposób będziemy "posiadać" samochody, domy i wszystkie inne dobra materialne poza jedzeniem. Będziemy chłopami pańszczyźnianymi na polu udostępnianym nam "za darmo" albo tanio od Feudałów Korporacyjnych. Ceną będzie utrata wolności (dzieci itp. nie będą dziedziczyć żadnych naszych dóbr poza licencjami na używanie) a także niesamowite możliwości korporacji do manipulowania masami (gdy dostaniesz "bana" z jakiegoś powodu od kilku głównych korporacji finansowo-samochodowo-mieszkaniowych to będziesz praktycznie zniszczony, dzisiejsze zakazane praktyki i umowy pod stołem to pikuś przy manipulacjach z przyszłości). Zwykle bany dostaje się za nieposłuszeństwo, znajdź mi człowieka a znajdę ci paragraf.

Ktoś powie niemożliwe. Ktoś powie z grami i muzyką już to się dzieje (15 lat temu wyśmiano by Cię gdybyś napisał jak będzie działał Steam i Battle.net i że ludzie będą z tego korzystać).
    A jak ktoś wierzy corpo, że robią to dla naszego dobra i żeby "żyło się lepiej" to nie ma pola do dyskusji.

Spoko, w sumie to nie chce mi się o tym pisać.
    Ostatnio edytowane przez Binori ; 27-03-16 o 16:04

Awatar PolskaWodka
    BattleTag
    PolskaWodka#2820
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 405/4

5 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Widzicie tylko jedną stronę medalu. Dzięki temu, że HS jest wydawany "cyfrowo" mamy masę chętnych graczy do gry w każdym momencie, mamy świetny model F2P, mamy fajnego klienta gry. Zestawcie sobie to teraz z "papierowym, na własność" MtG gdzie liczysz się tylko kiedy wydajesz grube $, gdzie musisz szukać graczy w okolicy by w ogóle zagrać.

Steam i "licencja na użytkowanie" gier? Dzięki temu można te gry kupić 2msc po premierze za 50% ceny premierowej, po roku za 25%. Nie martwisz się o to, że jak zniszczysz nośnik to musisz kupować następny egzemplarz. Masz masę opcji społecznościowych.

Muzyka "bez nośników"? Dzięki temu mamy Spotify i możliwość odsłuchiwania czego się chce za grosze, albo nawet za darmo.

----

Koniec offtopu bo generalnie mógłbym długo wymieniać. Co do preordera to nie kupię bo mnie najzwyczajniej w świecie nie stać. Gdybym zarabiał tyle ile na zachodzie to na pewno bym kupił bo czemu miałbym nie wspierać twórców gry w którą lubię grać? Bo nie dostaję nic namacalnego? Nie przeszkadza mi to bawić się dobrze, a chyba o to chodzi, nie?

W ramach pocieszenia na premierę otworzę pewnie te 35-40 paczek za uciułany gold.

Awatar belzeboss
    BattleTag
    belzeboss#2153
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 46/1

1 Niedozwolone! Niedozwolone!
    Dużo ciekawy, ostrych ale także prawdziwych słów padło w tym wątku. Binori ładnie ujął myśl wspoczesnego knsumpcjonizmu. Cieszy mnie, iż świadomość społeczna jest duża i przybiera formę takich lub podobnych wypowiedzi.

Co do samego dodatku, mam 4k golda i do premiery pewnie będę miał ponad 5 nie wysilajac się zbytnio. W moim mniemaniu nie chodzi nawet o czas dany nam na farmę golda. Po LoE stwierdziłem iż granie f2p wcale nie jest żmudne czy niemożliwe, więc nie zamierzam już wydać nawet grosza, a tym bardziej, że to co Cezara, Cezarowi oddałem ;-)
    Ostatnio edytowane przez belzeboss ; 29-03-16 o 10:32

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów