Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Awatar Unkraut0
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 3/0

1 Niedozwolone! Niedozwolone!

Unkraut's Shaman

Cześć,

Rzadko piszę na forum, częściej poczytuję wątki. Dziś jednak potrzebuję pomocy. Od połowy listopada próbuję złożyć talię szamana. Taką, jaka by mi się podobała i jednocześnie można by nią wbić legendę (w listopadzie było blisko właśnie tą talią, lecz potem za bardzo przekombinowałem) . Obecne kontrole w mecie nie są złe, lecz czegoś mi wciąż w nich brakuje. Nie przepadam za aggro, więc Tunelarzowe decki też odpadają.

Stworzyłem taką hybrydę Malygos OTK Shamana z Shaman Dragonem:
    http://www.hearthpwn.com/decks/41413...-malygos-spice
    Dragon Shaman with Malygos spice

Talia generalnie polega na:
    a) kontroli stołu do uzyskania komba z Malygosem (zmniejszony koszt czarów Thaurissanem)
    b) ew. dobiciu czarami po wystawieniu Alex
    c) lub po prostu zasypem dużymi smokami z Yserą na czele.

Leczenia są trzy - 2 x Healing Wave oraz 1 x Alex. Talia była skonstrułowana tak, by zawsze się uleczyć o te 14. Potem wrzuciłem Sir Finleya, który pomaga przeżyć leczeniem albo pancerzem, lecz zaburza owe leczenie - tu pojawia się jeden z pierwszych problemów - trzymać go czy nie. Wyrzuciłbym go, gdyby nie to, że wiele gier pomógł mi "dociągnąć", szczególnie zagrany szybko.

Co do kontroli stołu - jest cały pęczek masowego removalu + możemy czasem "zmarnować" któryś z czarów, by ten stoł utrzymać bądź mieć pod kontrolą.
    Do pojedynczych morderstw, świetny jest Hex. Earth Shock z totemem lub Thalnosem zabijają mi pająki, roboty palladyna czy jajko, co jest niezastąpione. Czasami też zbiją pięknie Smoka u Handlocka.

Inne karty: Far Sight - niezastąpiona karta w tej talii. Trafisz smoka taniej? Super! Trafisz czar, że będzie za 0? Malygos się cieszy! Trafisz remowal za 0? Najlepiej! Gorzej jak trafia na Thalnosa lub Finleya. Stąd są oni zagrożeni w tej talii.
    Ancestor's Call - oczywiście do Malygosa w turze, w której wygrywam, lecz czasem warto też rzucić dla Ysery w 4-5 turze, choć nauczyłem się, że to tylko się prosi o szybki removal. Dwie sztuki tej karty to marnotractwo slota i zupełnie się nie sprawdzało. Chyba, że może by tam jeszcze upchać coś drogiego typu Al'Akir, ale zaburzy to oryginalną koncepcję.

SMOKI: Jak widać. Każdy chyba ma jak na dłoni wypisane, po co jest, więc nie będę się rozpisywał. Chillmaw mistrz (polecam przetestowane w innych decku kombo z Reincarnate).

Próbowałem kilku wersji tego decku, już sam nie wiem, która najlepiej się sprawdza. Celowo przedstawiam Wam tę wersję, by powiedzieć, że obecnie wymieniłem Sir Finley'a i Thalnosa na 2 x Feral Spirit i idzie podobnie, nie odczuwam jakiejś znaczącej różnicy oprócz tego, że częściej się modlę, by wypadł totem +1 do zaklęć i odczuwam przez to brak Thalnosa (choć ten mi czasem niszczył win ratio przy Healing Wave).

Talia oczywiście z cyklu "licz każdy dmg, każdą kartę, przewiduj wszystko itd. itp.", więc łatwa nie jest, ale przez to sprawia mi tyle radości. Nie spotkałem się z niczym podobnym w Internecie, więc jeszcze większy hype (a dla przeciwników zdziwko), że "innowacyjna"

Wygrywam bez problemu z: Handlockiem, wszystkimi Reno, wszystkimi hunterami, Aggro Druidem.
    Dobrze mi idzie z: Secret Palkiem, Midrange Palkiem, Szamanami wszelkimi
    Ciężko mam z: Combo Druidem. Wystarczy, że zostawię jednego stronnika na stole i już... w pi*du cały misterny plan. No i ciężko mi się zdejmuje duże postacie.
    Przegrywam zawsze z: Control Warriorem (jak raz kiedyś się udało, to tylko dlatego, że nie podeszło mu i nie zdążył nabić sobie miliona pancerza), Mill Warriorem (sytuacja ta sama)
    Różnie bywa z: Priestem. Wszystko zależy od tego, co obaj dobierzemy oraz co priest ukradnie ;P Z łotrem bywa też różnie, bo burst dmg z broni nie powstrzymam i kaput. Jak utrzymam grę to może sobie robić, co chcę i tak jest w tyle.

No ale albo mam pecha, albo jeszcze nie potrafię tak dobrze grać, albo może właśnie coś można tu zmienić, by hulało wyżej niż 8 ranga. W listopadzie się udało czymś niemalże identycznym dojść jakoś do 4 rangi, lecz wtedy meta była tak skostniała, że wszystko inne potrafiło narobić szału i wspiąć się bez problemu. No i... nie było tyle druidów.
    Problem głównie jest w pierwszych turach. Nie mam co zagrywać (i tu Finley jest mega dobry, bo to tury np. pancerza, ew. sprawdzają się wilczki właśnie teraz włożone). Środkowe tury (4-8) to obrona bastionu. Często jak tę falę zatrzymam to już mam win, czasem tylko muszę walczyć dalej i wtedy bywa, że kończą się opcje do wygrywania (np. z Warriorem czy Kapłanem). Czasem kombo z Malygosem podchodzi ładnie i bez zarzutu i jest właściwie autowin, lecz to rzadkie sytuacje, stąd podpora innymi smokami, głównie Yserą, która wygrała mi równie wiele gier co Malygos.

Pytanie więc - co myślicie? Co włożyć, co wyjąć itd...
    Ostatnio edytowane przez Unkraut0 ; 13-01-16 o 07:53

Awatar Orlo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 2,198/8

0 Niedozwolone! Niedozwolone!
    1. Ja nie byłbym przekonany w tej mecie do 2 sztuk Far Sight. Zagranie tej karty to mimo wszystko może być taka strata tempa, której już się nie nadrobi. Możnaby popróbować combo Elemental Destruction -> Vulcanic Drake.

2. Wiadomo że Sir Murlok oraz Thalnos są bardzo przydatnymi kartami, ale powodują, że Healing Wave nie zawsze wyciągnie drogiego miniona, trzeba się zdecydować czy warto podjąć ryzyko. Sam próbowałem zagrać Control Shamanem ale nie na Malygosie, tylko takim, żeby najtańszy minion miał 5 many. Skutek był różny, czasem efekt zaskoczenia działał, a czasem strata tempa lub mocne aggro powodowały, że nie było opcji comebacku. Natomiast wygrywałem 95% joustów.

3. Ogólnie Szaman ma ten problem, że jego Hero Power ukierunkowane jest na tempo a nie na kontrolę. Jak nie dojdzie murlok dość szybko to zostają totemy, które nie są zbyt efektywnym narzędziem kontrolnym.
    "Some days I hate every card in Hearthstone"

Pon/Sr/Pt - 20.00 - https://www.twitch.tv/orlohs

Awatar Unkraut0
    Okejki w górę/w dół

1. Też długo o tym myślałem. Może po prostu się łudzę, że jedna na milion gier następuje: 1 tura nic, 2 tura + coin + Far Sight, 3 tura = Thaurissan, 4 i dalej - korzyść. Co w sumie też jakieś przegięte nie jest. No ale smoki tańsze naprawdę potrafią co nieco zdziałać. Jeszcze pomyślę.
    2. Chyba dla nich to ryzyko warto podejmować... Będę dalej testował.
    3. No co Ty! Tak pół żartem, pół serio: Taunt totem ftw w (desperackiej) kontroli... Chyba Sir Mrgl załatwia sprawę.
    4. "Elemental Destruction -> Vulcanic Drake" sprawdzało się w innej kontroli, może i tu by było dobre. Tak samo myślałem, by dodać drugie Elemental Destruction, co myślisz?
    5. Głównie brakuje mi w szamanie czegoś w stylu Unstable Portal albo jakieś takieś Force of Nature.

Awatar Orlo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 2,198/8

Na pewno granie na 2x Elemental Destruction jest niezłym pomysłem, zwłaszcza na jakieś Zoo czy inne Secret Palki.
    Odnośnie Hero power Shamana, to można spróbować dla testów Charged Hammer, ale karta jest wolna, a ponieważ sam deck też jest wolny to nie wiem czy jest sens.
    A tak to oczywiście wiadomo, że to jest hybryda między Combo a Control deckiem, a zatem trzeba wiele cierpliwości i myślę że sporej analizy każdej karty zarówno po porażkach jak i po wygranych. Jak zauważysz, że coś Ci nie siedzi to od razu warto zastanowić się nad wymianą. Bez testów sam niewiele więcej jestem w stanie powiedzieć bo nie widziałem decku w akcji .
    "Some days I hate every card in Hearthstone"

Pon/Sr/Pt - 20.00 - https://www.twitch.tv/orlohs

Awatar miglo
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 20/0

Bardzo ciekawa talia! Fajnie, że ktoś próbuje coś jeszcze wydusić z szamana, który poza obrzydliwą wersją aggro w zasadzie jest martwy (czego bardzo żałuję, bo to moja ulubiona klasa). Żadnych konkretnych rad udzielać Ci nie będę, bo nie czuję się dość kompetentny, napiszę tylko tyle, że jeżeli ta talia radzi sobie i z Reno-lockami i z paladynami na sekretach, to na pewno warto nad nią pracować.
    Ból związany z "synergią" Płetwin/Thalnos - Healing Wave znam i rozumiem. Wydaje mi się, że pomóc może tu tylko twarda statystyka - zarówno liczenie win ratio dla różnych wersji talii, jak i liczenie skuteczności samego jousta z Płetwinem/Thalnosem i bez nich (co pokaże ile punktów życia - statystycznie - kosztuje Cię ich obecność w talii). Problem małych stronników mogłaby rozwiązać zamiana Healing Wave'ów na Healboty, może z dodatkiem jakiegoś Branna, choć trochę obawiam się, że na potrzeby tego decku Healboty okażą się za drogie.

Tak czy inaczej będę trzymał kciuki i z zainteresowaniem śledził dalsze wiadomość o Twojej talii

Awatar Gogolius
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 239/6

Grałem sporo kontrolnym szamanem z typowymi stronnikami na 5+ many i dwa healing wave i do tego miałem tą rakieterkę 2/3 po licytacji. Po pewnym czasie postanowiłem dołożyć drugą, zmniejszając pierwszej szansę na wygranie licytacji oraz na zadziałanie uzdrawiającej fali. I powiem, że owszem, czasem to przeszkadzało, ale lepiej wychodziłem na posiadaniu lepszego early niż na 100% działaniu licytacji w falach. Więc nie bałbym się wrzucać, szczególnie że to karty tak mocno przydatne jak Thalnos.

Awatar Unkraut0
    Okejki w górę/w dół

Po długich testowaniach muszę się poddać. Jedyne co udało mi się wyciągnąć, to opisywane tu już u góry kombinacje. Pewne nowe możliwości (coś ala mill) pojawiały się po dodaniu Reno i Elise ale zacząłem już kompletnie zmieniać oryginalny zamysł. Jeśli ktoś chce - talia w wersji powyżej (czy to z murlokiem i Thalnosem czy bez) radzi sobie cąłkiem ok... Jeśli:
    a) nie trafimy na Warriora - automatyczna przegrana, niszczy każde win condition, a do comba z Malygosem ma już za dużo pancerza. Jakoś na
    b) nie trafimy na midrange paladyna - po prostu za szybko się odbudowuje i trzeba palić ustrojstwo spellami i zostajemy bez win condition
    c) nie podejdzie nam kompletnie kombo i kapłan, secretladin czy inne ustrojstwo zdąży wyczarować lethal na nas.

Czyli są to wystarczające powody dla których zacząłem jednak grać control shamanem, którym idzie całkiem nieźle... gdyby nie ten midrange paladin lub fartowy druid.

Awatar Gogolius
    Okejki w górę/w dół
    Otrzymał: 239/6

Jakims konkretnym kontrolnym Szamanem?
    Szacun za kombinowanie

Awatar Unkraut0
    Okejki w górę/w dół

Zeszło na coś takiego ---> http://www.hearthpwn.com/decks/36793...control-shaman Tylko zamiast Leatheba i czegoś tam jeszcze jest Eloise i Harrison Jones.

Uprawnienia umieszczania postów