Gnimsh o Dreamhack Summer – wywiad

gnimshDreamhack zakończył się tydzień temu w poniedziałek, ale emocje związane z nim jeszcze nam towarzyszą. Afera z wiadomościami do RDU w trakcie jego meczu z Amazem ciągle trwa – wielu profesjonalnych zawodników jest zgodnych co do tego, że to RDU jest ofiarą tej sytuacji. Niech jednak ten jeden incydent nie przysłoni fantastycznej imprezy! W tym tygodniu będziemy mieli dla was wywiady z trójką naszych rodaków startujących na Dreamhacku – Erothem, Gnismhem i Lotharem.

 

Zaczynamy od wywiadu z Gnimshem i jeśli jeszcze nie miałeś okazji obejrzeć jego meczów to znajdziesz je poniżej, a wszystkie filmy razem możesz zobaczyć – tutaj.

VODy Dreamhack - Gnimsh

Pierwszy mecz grupowy – Gnimsh vs. NabuttE:

Drugi mecz grupowy – o pierwsze miejsce w grupie – Gnimsh vs. ThijsNL

Trzeci mecz grupowy – o drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów – Gnimsh vs. Kaldi

Ćwierćfinał – Amaz vs. Gnimsh

gnimsh kartaGnimsh jest najbardziej znanym Polakiem na scenie Hearthstone, słynie z niesamowicie przyjacielskiej postawy i olbrzymiego szczęścia. Jest członkiem jednego z pierwszych zespołów w HSie – Doge House. Mogliśmy oglądać ich wiele razy w Fight Night na ESGN gdzie wygrali 2 i 3 edycje. Gnimsh odniósł wiele sukcesów na scenie – Wygrał IEM Katowice (2000$), był drugi w: Tavern Takeover 2 (1000$), TakeTV Hearthstone Invitational (1000$) oraz SeatStory Cup (4000$). Do tego dochodzi niezliczona ilość startów we wszelkich innych turniejach jak chociażby tegoroczna edycja Dreamhack Bukareszt. Jest weteranem WOW TCG – papierowego poprzednika Hearthstone, który niestety został zakończony w sierpniu ubiegłego roku. Zapraszamy do wywiadu z Gnimshem!

Poprzedni Dreamhack nie był zbyt łaskawy dla Ciebie – udało wyciągnąć się jakieś wnioski? Jak przygotowywałeś się tym razem?
Poprzedni Dreamhack miał zupełnie inny format. Single elimination jest bardzo trudne, bo nie daje szansy na najmniejsze potkniecie. Trafiłem w pierwszej rundzie na RDU, któremu udało się ze mną wtedy wygrać. Teraz przygotowywałem się w taki sam sposób dobierając odpowiednie talie pod metagame. Głownie teoretyzowałem ze Strifecro, Kolento i ek0pem a testowałem z Darkwonyxem i Savjz. 

Podczas gdy Eroth i Lothar pocili się w turnieju eliminacyjnym, Ty mogłeś spokojnie siedzieć i czekać na swoją fazę grupową. Jak spędzałeś czas na Dreamhacku i jak wrażenia z całej imprezy?
Dużo czasu poświeciłem na social media starając się raportować to co się dzieje i wrzucając fajne zdjęcia. Dzięki temu powstała legenda LME (little murkeye), murloca który odwiedził imprezę by dowiedzieć się czemu nikt nie gra murlokami. Jest z nim dużo zdjęć na moim instagramie i twitterze + LME był obecny na casting desk praktycznie cały czas. Poza tym Dreamhack był fantastyczny, bardzo dobrze zorganizowana i olbrzymia impreza. Nie było problemow ze zdobyciem jedzenia plus miałem okazje spędzić dużo czasu w loży Twitcha gdzie mieliśmy konsole, napoje i co dusza zapragnie. Większość czasu jednak zeszła na zwykle oglądanie gier z przyjaciółmi i kibicowanie faworytom.

Wiemy, że zabrałeś ze sobą talię Druida, Łotra i Szamana, którego nie zobaczyliśmy w akcji. Jaką miałeś strategię na turniej?
Jeśli w BO3 przegrasz 1sza grę stawia cie to w bardzo nieciekawej pozycji. Plan był taki by zamiast grac pełnymi kontrami złożyć 3 talie, które mogą wygrać ze wszystkim. Shaman miał być trochę kontra na Handlocka, ale ogólnie każda z tych talii mogła wygrać 2 gry. Otwierałbym zawsze Druidem i potem grał Miracle Rogue. Ostatecznie shaman wyleciał i dobrałem Huntera ze względu na to że pojawił się Fereeze mage.

gnimsh r8

>>> Zobacz pozostałe talie z turnieju Dreamhack <<<

Jak podobało Ci się granie turnieju na iPadzie? Trochę dziwnie wyglądało jak wszyscy wpatrywaliście się w te ekraniki :D
Osobiście podobało mi się. Ipad wymaga więcej umiejętności, bo zmniejsza się czas, który masz w każdej turze. Czas zmniejsza się ze względu na to, że nie można kolejkować akcji jak na PC. Trzeba czekać aż animacje się skończą, plus uważać przy targetowaniu. Z ipadami czułem się jak bym grał w normalna grę karciana, bliżej przeciwnika i bardziej casual.

Co powiesz o limicie czasowym na turę? Ty chyba nie miałeś z tym większych problemów, ale niektórym graczom pokrzyżował mocno szyki.
Zwiększa umiejętności potrzebne by grac w HS. Mamy mniej czasu wiec musimy szybciej planować i dokonywać decyzji. U mnie miało to wpływ na ostatnia turę przez którą przegrałem, gdyby nie limit czasowy może policzyłbym że leeroy plus unleash mnie zabijają i nie zagrałbym tego Si7.

Śledziłeś poczynania Erotha i Lothara w rozgrywkach eliminacyjnych? Co powiesz o tych dwóch zawodnikach?
Lothar i Eroth to moi przyjaciele jeszcze z czasów wowa tcg. I jeden i drugi ma duży potencjał i widzę ich w przyszłości wygrywających turnieje. Maja bardzo dużo doświadczenia w turniejach międzynarodowych i dobre podejście do gry. Eroth musi wygospodarować trochę więcej czasu na testing, ale w tym turnieju pokazał ze jest graczem, który może bardzo głęboko zajść. Wyeliminował miedzy innymi Forsena. Lothar co weekend pokazuje w turniejach online ze jest jednym z faworytów grających w nich.


Z grupy wyszedłeś z drugiego miejsca – w pierwszej walce pokonałeś NabuttE 2:0, w drugiej przegrałeś z ThijsNL 1:2, a w meczu ostatniej szansy wygrałeś 2:0 z Kaldim. Co nam powiesz o tych rozgrywkach?
Cóż… zapraszam do obejrzenia ich na viagame.com. To były dobre gry. Gdzie Nabutte robił trochę błędów to gry z ThijsNL i Kaldim były na najwyższym poziomie. Zwłaszcza gry z Kaldi są bardzo ciekawe, gdzie w Druid vs Druid mamy 2 najgorsze możliwe ręce jakie mógłby być :P

W ćwierćfinale spotkałeś Amaza przegrywając z nim 1 do 2. Walki z nim były bardzo zacięte, wydaje nam się, że chyba chwilowo opuściło Cię trochę Twoje legendarne szczęście. Jak oceniasz swoją grę przeciwko Amazowi?
Amaz miał na pewno więcej szczęścia, ale o przegranej zdecydował mój błąd o czym pisałem wcześniej. Decyzja by zagrać lub nie zagrać SI7 była baaardzo skomplikowana i tylko pokazuje jak skomplikowany potrafi być Hearthstone. Nie zagranie SI7 musiałoby być podjęte na podstawie potencjalnych topdeckow Amaza, ilości jego many, jego życia, mojego życia i potencjalnych kart, które ja mogę dobrać w kolejnej turze by skończyć grę, czyli mojej many również. Jeśli bym mógł dokonać tych wszystkich kalkulacji to nie zagrałbym Si7. Niestety w tamtym momencie gdy kończyła się tura widziałem już tylko fakt ze jeśli go zagram to Amaz ginie w kolejnej za pomocą kart które mam na stole i na ręce dając mu możliwość topdecku Leeroya by wygrać.

Co na temat Twojej gry miał do powiedzenia Twój towarzysz Dreamhackowy – Little Murk Eye?
Był zadowolony, że grałem 1 murlockiem :P Mój Miracle Rogue w końcu nazywa się One Murloc Deck ;)

Co myślisz o finale oraz sytuacji z wiadomością dla RDU, teoriami spiskowymi na temat „hi mom”, itd?
Według mnie RDU nie oszukał, widziałem to po jego twarzy. Sam zawołał adminów natychmiast. Przykro, że tak wyszło, ale nie zagroziło to wynikowi meczu. Grał swoje i informacja nie wpłynęła na wynik. Moim zdaniem dobrze ze wyszło jak wyszło bo nikt na tym nie ucierpiał, a możemy się zabezpieczyć na przyszłość.

Do turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Hearthstone mamy jeszcze trochę czasu, jak planujesz zdobyć przepustkę do niego?
Grając w ESL, Zotakach i cisnąc Ladder. Jeśli mam robić założenie to mam większa szansę dostać zaproszenie z jakiegoś turnieju.

Gdzie zobaczymy Cię w najbliższym czasie? Masz jakieś turnieje w planach?
Wszystkie przyszłe weekendy mam wypełnione turniejami. W ten weekend gram Zotac i ELS (chodziło o weekend 21-22 czerwca przyp. red.), w przyszły lecę na pewien LAN za granica, za 2 tygodnie gram w Lobzie w invitationalu, a za 3 tygodnie jest kolejny turniej online, który jest chwilowo tajny. Mam nadzieje brać udział w Tavern Takeover 3 i większości dużych turniejów które są. W lipcu muszę się zdecydować czy lecę do Valencii czy Shenzhen, a w sierpniu mamy Gamescom.

Co z tym Twoim streamowaniem? Ma być, ma być i coś nie ma za bardzo, ile każesz nam jeszcze czekać? ;-)
Moje streamowanie jest skomplikowane :P


Gratulujemy występu na Dreamhacku, co chciałbyś jeszcze przekazać czytelnikom HSArena?
Jedynie tyle ze Hearthstone jest na prawdę dobra gra i mam nadzieje, że w Polsce będzie coraz popularniejszy :) Jeśli chcecie wiedzieć co się u mnie dzieje to zapraszam na mojego Twittera, Facebook, Instagram, a także do oglądania cotygodniowego show Turn2 w środy o 20 na twitch.tv/ihearthusite gdzie z Frodanem gościmy ważne osoby ze sceny i rozmawiamy o metagame i turniejach.

Zapraszamy do śledzenia Gnimsha: Twitter | Facebook | Instagram

Jeśli jeszcze nie czytałeś to koniecznie zobacz podsumowanie Dreamhack Summer.  Odwiedź też nasze forum Hearthstone!

Aktualizacja: Przeczytaj też obszerny wywiad z Erothem!

Pamiętaj też śledzić nas na Facebooku, następne wywiady z Lotharem i Erothem już wkrótce!

Author: hearthstone

Share This Post On

1 Comment

  1. Bardzo fajny wywiad :) Gnimsh jak zawsze godnie reprezentował nasz kraj i bardzo mnie cieszy, że wydaje się być na prawdę w porządku człowiekiem. Tylko życzyć powodzenia i tego żeby w końcu ogarnął swój stream :D

Trackbacks/Pingbacks

  1. Eroth o Dreamhack Summer – wywiad | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Gnimsh udzielił nam wywiadu na temat swoich doświadczeń na Dreamhacku, a dzisiaj przyszła kolej na Erotha, który w Dreamhacku…
  2. Lothar o Dreamhack Summer – wywiad | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Wywiad z Gnimshem […]

Submit a Comment