Gnimsh o turnieju IEM Katowice

Prawie dwa tygodnie temu w Katowickim Spodku odbył się turniej IEM. W turnieju wzięło udział dwóch Polaków – Gnimsh i Lothar. Mini wywiad z Lotharem pokazaliśmy wam ostatnio, jak ktoś jeszcze nie widział, to jest on – tutaj.

Gnimsh dla portalu IHearthU.com przygotował szerszy artykuł opisujący turniej i jego nietypowy wybór Elitarnego Taureńskiego Czempiona w talii maga, przetłumaczyliśmy jego tekst w pełni na polski i zapraszamy do lektury.

gnimsh portretMinął tydzień od IEM Katowice i w końcu mam trochę czasu aby podzielić się moimi doświadczeniami i ujawnić trochę fajnych informacji międzyinnymi o tym dlaczego miałem E.T.C. w mojej talii maga i dlaczego Bójka | Brawl jest zarąbistą kartą.

1. Jak uformował się sen

Historia zaczyna się jakiś czas temu, gdy zacząłem nękać Carmaca aby sprowadził Hearthstone na IEM Katowice w jakiejkolwiek formie. Nie mogę sobie przypisać zasług za ściągnięcie tej gry, ale od tamtej pory było moim marzeniem aby zagrać w HSa na wielkiej scenie IEM. Katowice są dla mnie bardzo po sąsiedzku mimo, że mieszkam w Warszawie to czułbym się bardzo źle gdyby ominęło mnie największe wydarzenie Hearthstonowe w moim kraju. Na szczęście ESL sprawiło, że sen się ziścił i ogłosili iż turniej odbędzie się tutaj.

elitarny taureński czempionByłem bardzo podekscytowany tymi wiadomościami, ale z drugiej strony kwalifikacje kolidowały z Seatstory Cup w TakeTV (Seatstory Cup to turniej Hearthstone i Starcraft stworzony przez TaKe w swojej kawalerce w Krefeld w Niemczech przyp. red.). Zmartwiło mnie to gdyż wiedziałem jak ciężko będzie się zakwalifikować, a nie byłem pewien czy zostanę zaproszony. Na szczęście TakeTV i Carmac doszli do porozumienia, że Seatstory Cup mógłby mieć wpływ  na zaproszenia.

Odkąd usłyszałem jak ważne to będzie bardzo się nakręciłem. Zawsze usiłuję wygrywać, ale tym razem wszystko było na szali. Warto wspomnieć, że w Krefeld spotkałem KnoxX, który jest menadżerem Planetkey Dynamics, był on bardzo szczęśliwy, że zarówno SineX jak i Lothar zakwalifikowali się do turnieju (SineX i Lothar są zawodnikami Planetkey Dynamics przyp. red.)

Jak pewnie wiecie w Seatstory poszło mi całkiem dobrze (Gnimsh zajął drugie miejsce i zgarnął 4000$ nagrody przyp. red.) i z sercem na dłoni wróciłem do polski podczas gdy miejsca nie były jeszcze obsadzone.

łotrzy robią toPo lądowaniu w mojej ojczyźnie szybko sprawdziłem wiadomości czy są jakieś nowe informacje i ku mej uldze były! Krótka wiadomość, że jestem przyjęty i czy zgadzam się na udział. Przez następne 30 minut krzątałem się bez celu po lotnisku i pisałem do zaufanych znajomych z wiadomościami. Dopiero po tym czasie zdałem sobie sprawę, że muszę odebrać mój bagaż i wróciłem do rzeczywistości.

Wybory talii i rozumowanie za E.T.C. (Elitarny Taureński Czempion)

Moje talie oraz te Artosisa, SineXa i Lothara możesz zobaczyć tutaj.

Przygotowywałem się samotnie. Zespół był zmęczony po Krefeld i część z nich chciała pograć w Heroes of the Storm alfa. Na początku omawiałem talie z Artosisem, ale potem zaczęły się rozgrywki w Starcraft 2 na IEM i Dan nie miał za wiele czasu. Moim największym zmartwieniem był absolutny brak informacji na temat SineXa. Natomiast z drugiej strony istnieje masa informacji o moich taliach i moim stylu gry w internecie, więc miałem wrażenie, że ma on sporą przewagę. potęga hordyZałożyłem, że jeśli chcę wygrać ten turniej muszę przynieść coś czego nikt się nie spodziewa i podjąć to ryzyko, że albo wygram albo poniosę sromotną porażkę. Rozważałem zagranie handlockiem (Czarnoksiężnik, którego talia zbudowana jest w oparciu o Ogniste oraz Górskie Olbrzymy i bardzo agresywne dobieranie kart kosztem życia przyp. red.) jako niespodzianką ponieważ większość osób spodziewałaby się aggro czarnoksiężnika ode mnie.

Poszedłem jednak w stronę dziwnej talii aggro zoo szamana, która była najgorszą talią jaką widziałem. Nic nie jest w stanie zastąpić mocy czarnoksiężnika do dobierania kart. Po tych całych poszukiwaniach zacząłem testować maga i pozytywnie mnie on zaskoczył. Był okej do walki z druidem, szamanem i wojownikiem, a to były trzy klasy jakich się spodziewałem. Przegrywał przeciwko czarnoksiężnikowi aggro, ale miałem na to odpowiedzi. Wiedziałem, że mag będzie wielką niespodzianką i będę miał przewagę nieznanej talii. Nigdy nie wiesz czego się spodziewać gdy gracz przynosi nieznaną klasę taką jak ta. Poczułem jednak, że muszę iść jeszcze bardziej w tym kierunku i wtedy znalazłem E.T.C.

jestem murlokiemMoja pierwsza myśl dotyczyła psychologi. Zagranie E.T.C. miesza totalnie na ekranie przeciwnika. W stresującym i kontrolowanym środowisku miażdży on ich spokój przy pomocy heavy metalu i swojej wejściówce. Po czym daje on im kartę i jestem pewien, że nie wszyscy to wiedzą. Kiedy otrzymają oni Łotrzy robią to… | Rogues do it… wtedy straciłem bo ta karta jest fantastyczna, ale nie przejmowałem się zbytnio kartą Jestem murlokiem | I am murloc i zdecydowanie byłbym szczęśliwy gdyby otrzymali Potęga Hordy | For the Horde!, która nie wyjaśnia nawet co robi. Przyzwij wojownika Hordy? Co to jest wojownik Hordy? Normalnie użyłbyś Google, ale na scenie IEM nie możesz! Nagle masz w ręku kartę z losowym efektem.

Pokochałem ten aspekt E.T.C. oraz to, że dostaję nieznaną im kartę. Na domiar tego wszystkiego Elitarny Taureński Czempion ma staty 5/5 i unika przez to większości kart usuwających jak Zamaszysty cios | Swipe i Ogień duszy | Soulfire. Dodatkowo w tej talii maga możesz zagrać go w 5 turze jeśli masz odpowiednie tempo. Jest to bardzo silna karta, a przeciwnik nie odpowie trzema murlokami. Musi coś zrobić. Nawet jeśli otrzyma Łotrzy robią to… i tak musi użyć jeszcze jednej karty, aby zadać brakujący punkt obrażeń.

nagroda iem katowiceOstatnim argumentem był fakt, że E.T.C. daje mi dobrą kartę do zagrania w turach 8-9 gdy większość talii magów jest pusta i nie może nic zrobić przed turą Pirowybuchu | Pyroblast. Więc nie było źle. Dla 100% pewności, że nie zwariowałem zadzowniłem do Koyuki i omówiłem moje rozumowanie za talią i kartami. Poparł je.

Gdy już to wszystko zatwierdziłem, byłem bardzo szczęśliwy z możliwości zagrania tej karty na wielkim ekranie i z tego co słyszałem i czytałem wy także byliście podekscytowani!

Wybór pozostałych talii był bardzo prosty po uporaniu się z tym. Wojownik posiadający jedną z najsilniejszych talii byłby idealną kontrą przeciwko aggro, a mój zoo czarnoksiężnik jest dobry w zasadzie przeciwko wszystkiemu. A mag był jeszcze połowiczną kontrą do handlocka – przycisnąć go do niskiego poziomu życia i dobić czarami.

3. Przeżycia na IEM Katowice

Hala była gigantyczna. Było tak wiele ludzi bawiących się wszędzie, grających w gry i oglądających. Od czasu do czasu ziemia się zatrzęsła gdy stało się coś niesamowitego na ekranie League of Legends.

Przebywałem głównie z Lotharem, SineXem i KnoxXem bawiąc się i zostając głównie w okolicy stoiska Hearthstone Blizzarda. Było to niesamowitym doświadczeniem. Spotkaliśmy niektórych popularnych streamerów z Polski (mkrr3) i pogadaliśmy sporo z ekipą Blizzarda. Polska grupa cosplay zwana Real Life Raid także była obecna tam więc było wesoło. Drugiego dnia dołączył do nas Frodani i pograliśmy trochę dla rozrywki gdzie zniszczył mnie 2:0 T_T

iem katowice gnimsh

Cały event był fantastyczny, a organizatorzy byli bardzo mili i otwarci na sugestie z naszej strony, ale mieli wszystko opracowane w 99% zanim w ogóle przybyliśmy. Przy tym poziomie organizacji jak dla wydarzenia z ostatniej chwili, które w ogóle nie miało mieć miejsca jestem podekscytowany na myśl o tym, że Hearthstone może zostać jedną z głównych gier IEM. W sobotę mieliśmy okazję iść na Twitchową imprezę w jednym z klubów gdzie zauważyłem znajomą twarz. Chris Sigaty (producent Starcrafta II oraz gitarzysta zespołu Elite Tauren Chieftain przyp. red.) był tam i po prostu rozmawiał sobie z ludźmi. Jeśli nie znacie Chrisa to wygooglajcie go sobie, ale dla mnie najważniejsze jest to, że on faktycznie jest jednym z członków Elite Tauren Chieftain. Jak bardzo niesamowite byłoby zagranie tej karty podczas gdy on patrzy?

iem katowice publicznosc

Poza tym impreza była wyśmienita. Poznałem Marca i Bernda z departamentu eSportu Blizzarda i mogłem porozmawiać z wieloma znajomymi z studia ESGN, którzy byli tam obecni. Poznałem także Kaelarisa (komentator Starcrafta dla ESL, komentował także rozgrywki Hearthstone przyp. red.), którego próbowałem strollować wkręcając mu „jak bardzo niesamowite byłoby gdyby ktoś zagrał magiem albo kapłanem w tym turnieju”. Rozważałem czy powiedzieć mu o E.T.C., ale nie chciałem pokazywać moich kart za wcześnie.

Koniec końców gdy wszedłem na scenę czułem się gotowy. Byłem pewny moich talii i zadowolony z wszystkiego co się działo. Możecie zobaczyć moje rozgrywki w VODach poniżej i mam nadzieje, że będą się wam podobały tak samo jak mnie.

Marzenia spełniają się czasami. Następny przystanek: Dreamhack Rumunia.

iem katowice gnimsh cosplay

Poniżej umieszczamy VODy z turnieju, które wrzucił ESL – wszystkie mecze w kolejności. Zdjęcia robił Gnimsh.

Lothar vs. Artosis – półfinał

Gnimsh vs. SineX – półfinał

Gnimsh vs. Artosis – finał

Zapraszamy też do przeczytania naszego podsumowania IEM Katowice wraz z mini wywiadem z Lotharem – tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. Gnimsh o Dreamhack Summer – wywiad | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] na ESGN gdzie wygrali 2 i 3 edycje. Gnimsh odniósł wiele sukcesów na scenie – Wygrał IEM Katowice (2000$),…

Submit a Comment