Gobliny vs Gnomy – premiera w grudniu

Blizzard zaskoczył wszystkich oszałamiającą informacją:

Pierwszy dodatek do Hearthstone będzie nazywał się Gobliny vs. Gnomy i będzie dostępny już w przyszłym miesiącu!

goblin i gnomka

 

Szybkie info:

 • Ponad 120 kart.
 • Nowy typ kart – Mechy.
 • Mechy to różnego rodzaju wynalazki, które będą wchodziły w różne interakcje z innymi kartami.
 • Karty będą do zdobycia w osobnych pakietach innych od tych dostępnych w tym momencie. Przy zakupie będzie wybór czy chcemy kupić pakiet ekspercki (ten co dotychczas) czy pakiet GvG (Gobliny vs Gnomy d’oh!).
 • Ceny pakietów GvG będą takie same jak obecnych pakietów.
 • Wszystkie karty z dodatku GvG będą od razu dostępne dla graczy na arenie bez względu na to czy kupili oni nowe karty czy nie. Podobnie jak ma to miejsce z kartami Naxxramas.
 • Gwoli wyjaśnienia – Gobliny vs Gnomy to pierwszy prawdziwy dodatek do Hearthstone, Blizzard wielokrotnie podkreślał, że Naxxramas nie jest „dodatkiem” tylko nowym trybem gry, a prawdziwe dodatki będą miały więcej kart niż mieliśmy w Naxxramas.
 • Jeszcze jedno wyjaśnienie bo też dziwne plotki na ten temat się pojawiają – Naxxramas będzie zawsze dostępne. Nigdy nie zostanie zdjęte czy wyłączone.
 • W dodatek Gnomy vs Gobliny można pograć już na Blizzconie!
 • 25 kart z 120 zostało już pokazanych znajdziesz je niżej.
 • Nowa plansza.
 • Tryb obserwatora wchodzi do gry razem z dodatkiem.

 

Więcej informacji znajdziesz poniżej, są one trochę rozsypane, ale są wrzucane ciągle nowe rzeczy więc artykuł jest uzupełniany. Zapewne jutro przygotujemy jeden wielki zbiorczy artykuł, w którym pojawią się wszystkie fotki i informacje.

 

Dodatek będzie składał się z ponad 120 kart, które będą związane z odwieczną rywalizacją pomiędzy dwoma rasami zdolnych inżynierów – Goblinów i Gnomów. Okazało się, że mieliśmy rację zwiastując dodatek związany z tymi rasami.

gobliny_vs_gnomy

Trailer polski:

Trailer angielski:

 

Dodatek jest dostępny do grania w trakcie Blizzconu!

Na Blizzconie jest Sztorm z HearthCore więc możemy spodziewać się wielu informacji także od niego bezpośrednio!

 

Karty, pokazane przez Blizzard

Błyskotron 3000 Bombardier Doktor Huk Głowa Mimirona Goblin grzmotnik Mechano Wzmacniano Mechinżynier Termowtyk Mikromaszyna Naganiacz mechów Niestabilny portal Obłąkany bombiarz Pajęczy czołg Rekombobulator Skurczmajster Szatkownik Szmondaka Ulepszony reperobot V-07-TR-0N Wihajmistrz Wkurzotron Wybraniec Valena Wybuchobot Wybuchowa owca Załogowy podniebny golem Załogowy szatkownik

 

Nowa plansza

 

plansza gobliny i gnomy

 

Nius o dodatku prosto od Blizza

Tryby wielkiej machiny ruszyły! W obłokach pary i błyskach fleszy na blizzconowej scenie oficjalnie WYBUCHŁ pojawił się dziś pierwszy dodatek do Hearthstone: Gobliny vs Gnomy™!

 

Turbododatkomator 5000!

 

Dodatek Gobliny vs Gnomy rzuca graczy w samo epicentrum zaciekłej rywalizacji pomiędzy przebiegłymi goblińskimi inżynierami a wiecznie krzątającymi się przy swoich wynalazkach gnomimi majstrami. Chociaż tym niewysokim wynalazcom nie można odmówić geniuszu, nie zawsze udaje im się odnieść zwycięstwo na polu bitwy, a rezultaty ich wybuchowych eksperymentów bywają… nieprzewidywalne.

 

Ponad 120 nowych kart

 

Wraz z dodatkiem wprowadzimy do gry masę nowych kart zmajstrowanych z myślą o sianiu zmechanizowanego chaosu na planszy! Szaleni wynalazcy i miłośnicy materiałów wybuchowych zajmujący się tworzeniem Hearthstone zmontowali ponad 120 nowych kart, dzięki którym sprawicie, że waszym przeciwnikom puści niejedna uszczelka. Poniżej możecie podziwiać niektóre spośród szalenie pomysłowych dzieł goblińskiej i gnomiej myśli technicznej, jakie już wkrótce będziecie mogli dodać do swojej kolekcji kart!

 

Poznajcie Mechy!

 

Dodatek wprowadza również do gry zupełnie nowy typ stronnika: Mechy. Te arcyciekawe ustrojstwa mają za zadanie – podobnie jak Alarmobot i Golem zbożowy – wprowadzić do waszych karcianych pojedynków emocje napędzane parą i magią! Wraz z dodatkiem Gobliny vs Gnomy w Hearthstone pojawią się zarówno Mechy neutralne, jak i przeznaczone dla konkretnych klas postaci. Te cuda myśli technicznej wchodzą w… ciekawe* interakcje z innymi kartami – już wkrótce przekonacie się o tym na własnej skórze!

 

Wymyślne psoty w niepozornych pakietach

 

Gobliny vs Gnomy zaczną siać chaos już w grudniu na komputerach Windows® i Mac® oraz na tabletach iPad®. Karty wchodzące w skład dodatku będzie można zakupić w formie pakietów w wewnętrznym sklepie gry za złoto bądź prawdziwe środki pieniężne – wybór należy do was (cena pakietów GvG będzie taka sama jak pakietów eksperckich). Podobnie jak miało to miejsce w przypadku przygody Klątwa Naxxramas, nowe karty zostaną udostępnione dla wszystkich graczy na Arenie natychmiast po premierze dodatku bez względu na to, czy dodali je już do własnej kolekcji.

 

Ruszajcie do boju!

 

Mamy nadzieję, że podobał się wam ten rzut oka na pierwszy dodatek do Hearthstone – Gobliny vs Gnomy. Odwiedzajcie stronę www.playhearthstone.com, gdzie będą się pojawiać najświeższe wieści na jego temat i wypatrujcie** jego premiery już w grudniu!

 

*Nie bierzemy odpowiedzialności za przypadki, gdy interakcje okażą się zbyt ciekawe.

 

**Zalecamy korzystanie z okularów ochronnych oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas potyczek z goblinami bądź gnomami.

Jak tylko będzie więcej informacji zbierzemy je razem w jednym miejscu dlatego śledź nas na facebooku, aby zawsze być na bieżąco:

Author: hearthstone

Share This Post On

52 komentarze

 1. Czyli przecieki, domysły i na koniec zapiski karczmarza okazały się nie plotkami a faktem. Bardzo fajna wiadomość, nie mogę się doczekać na więcej :)

 2. video=youtube;ijyMZPIsj5E]http://www.youtube.com/watch?v=ijyMZPIsj5E
  Trailery dodane do niusa, również tutaj wrzucam.

  Angielski:

  http://www.youtube.com/watch?v=ijyMZPIsj5E
  
  Polski:
  
  http://www.youtube.com/watch?v=wtRIuBwyF9Y
  
  Polski mnie rozbawił strasznie :D
 3. 120 kart? nie przasadzili trochę? neutralnych jest tylko 180, a oni dla zwykłych goblinów i gnomów dodają ich aż tyle. Ja mam tylko 4 legendarki (nie licząc naxxrama), większości epiców też nie mam, a tu będzie teraz 120 nowych kart do zbierania. Ogólnie jestem za urozmaicaniem gry, ale mogli by to podać w taki sposób, że początkujący nie będą 5 miechów do tyłu.

 4. No to trzeba zbierać golda ;D Koniec z arenami w moim przypadku bo przeważnie wychodzę na 0, ale co poradzić albo pech z pickami, albo fart przeciwników jeśli chodzi o jakieś comba. Pyłku mam około 1000 zbierałem na TBK, Sylvanę, Yserę, ale sobie poczeka :P

  • Niestety ale to jest pierwszy pełnoprawny dodatek. Naxramas było tylko małym przedsmakiem, a za Gobliny vs gnomy będzie trzeba zapłacić prawdziwą gotówką.

 5. QUOTE

  120 kart? nie przasadzili trochę? neutralnych jest tylko 180, a oni dla zwykłych goblinów i gnomów dodają ich aż tyle. Ja mam tylko 4 legendarki (nie licząc naxxrama), większości epiców też nie mam, a tu będzie teraz 120 nowych kart do zbierania. Ogólnie jestem za urozmaicaniem gry, ale mogli by to podać w taki sposób, że początkujący nie będą 5 miechów do tyłu.

  To gra kolekcjonerska. Siłą rzeczy im później zaczynasz tym więcej masz do nadrobienia. Nie da się inaczej. Taki typ gry.

 6. url]http://eu.battle.net/hearthstone/pl/expansions-adventures/goblins-vs-gnomes/?utm_expid=68589644-24.yOgsCsWhSz-gOSDIbl82Wg.
  Kilka innych kart i nowy stół ^^

  http://eu.battle.net/hearthstone/pl/expansions-adventures/goblins-vs-gnomes/?utm_expid=68589644-24.yOgsCsWhSz-gOSDIbl82Wg.0&utm_referrer=http%3A%2F%2Feu.battle.net%2Fhearthstone%2Fpl%2Fexpansions-adventures%2F
  
  				
 7. Ciekawa jest ta karta co daje losową broń. Czy to oznacza, że np Mag grając tę kartę może dostać chociażby Death’s bite ? Czy to będzie jakaś nowa specjalna broń tylko z tej karty ?

 8. Obawiam się, że te moje 1000 pyłku będzie za mało :( Tyle ciekawych kart. Choć w sumie nie wszystko co dobre na papierze dobre w grze. Ale z pyłu zrobię albo epiki lub jakąś dobrą legendarną. Najlepiej jednak będą mieli gracze, którzy mają masę golda i pyłu bo już wszystko mogą stworzyć i kupić dużo pakietów. Mając wszystko łatwiej kombinować z nowymi deckami tak więc ja będę musiał czekać na jakieś nowe decki :P

 9. Wszystkie karty dorzucone do niusa.
  Jutro pozbieramy to wszystko razem, zobaczymy co nam Blizz jeszcze powie dzisiaj i co się Sztorm dowie :)

 10. Wiecie co? Mam takie wrażenie, że ten dodatek będzie całkiem w pytkę. Owszem dojdzie sporo elementów rng i nie wiadomo jak to się przyjmie, ale… moja analiza tego jest taka. Mamy mnóstwo minionów z bonusami, szalonymi umiejętnościami, mnóstwo demejdżu znikąd. Losowy bo losowy, ale wchodzi. Mam takie wrażenie, że meta przeobrazi się w arenowe potyczki, które polegają w dużym stopniu na efektywnych wymianach stronników. Zwłaszcza, że mamy miniony, które przyzywają miniony, ciężko będzie przewidywać cokolwiek i trzeba będzie reagować na bieżąco. Ważnym czynnikiem będzie ograniczanie tej losowości, albo granie pod nią. Rzucę bombermana, zobaczę gdzie poleci pięć rakiet i potem się pomyśli co dalej. Zaprawdę powiadam Wam, iście szalona to będzie rozgrywka. :D

 11. Jak bym chciał żeby ten dodatek już teraz wyszedł, zapowiada się na super zabawę oraz mniej monotonne rozgrywki na rankedach, mam też przeczucie że Nozdormu trochę na sile zyska.

 12. QUOTE

  Jak bym chciał żeby ten dodatek już teraz wyszedł, zapowiada się na super zabawę oraz mniej monotonne rozgrywki na rankedach, mam też przeczucie że Nozdormu trochę na sile zyska.

  Zgadzam się jeśli chodzi o Nozdormu. Te kombinacje będą jednak trochę czasu zabierać, ale sami będziemy musieli mieć taki deck, żeby nam nie zaszkodził Nozdormu.

 13. Niestety, Blizzard zamiast zrobić rzeczy, które należy czyli przede wszystkim znerfić undertakera sprawiającego, że wiele gier dotyczy lepszej startowej ręki(hunter vs hunter, kto ma coina i undertakera + lepergnoma w pierwszej rundzie wygrywa), woli wypuścić dodatek dodający masę rng. Po to nerfili Tinkmastera i Nate’a Pagle żeby teraz tworzyć tyle kart z dopiskiem „losowo” ? Ci wszyscy bombiarze to w ogóle petarda jest – „zadaj 4 pkt obrażeń losowo rozdzielone pomiędzy wrogimi postaciami” ? Co to jest? Myślałem, że Hearthstone ma być grą nagradzającą za umiejętności, a nie farta.

 14. Imo wsród tych 120 kart będzie bardzo dużo takich które nie polegają na losowości. Nie zapomniajmy, że tak jak Deathrattle było motywem przewodnim Naxxramas, tak tutaj tym motywem są nie do końca udane wynalazki o niespodziewanych efektach, więc nie da się uniknąć RNG. Większość nowych kart nie ma losowych efektów.

  Naxxramas dodało tylko 30 kart, a meta i tak uległa transformacji, tutaj kart będzie 120 i nawet jeżeli połowa okaże się zbyt losowa i niegrywalna na wysokim poziomie to i tak mamy ogrom nowych możliwości.

  Ja osobiście czekam na ten dodatek z niecierpliwością :D A wszystkie te losowe karty będą dawały niesamowity fun na arenie :p

 15. Co do pakietów,które dostajemy na arenie to słyszałem,że będą to te nowe :D.A poza tym bardzo fajny dodatek

 16. Jak dla mnie, po tym co widać, to dodatek będzie zajebisty, nie mogę się doczekać, te rng tylko zwiększy fun z gry! 120 kart? dla mnie to mało, mogliby dodać nawet 200 i ja bym się cieszył, to gra kolekcjonerska a poza tym dużo więcej mechaniki i decków, mrałłł

 17. Na razie pokazali nam jedynie 1/3 zawartości, z tego większość to mechy, które już teraz wstrząsnęłyby metą. Nieźle.
  Mnie zaś troszeczkę smuci to, że najwyraźniej nie uświadczymy żadnej synergii z samą rasą gnomów. Ale i tak jestem niesamowicie nagrzany na ten dodatek.

 18. quote

  New Card Pack
  A new card pack will be purchaseable in the shop for the same price as expert packs. It will only contain cards from the new expansion. This card pack will also be the only card pack which drops in arenas
  Spider tank - 3 mana 3/4.
  Nowe Yeti :D
  
  
  
  
  
  
  They wanted to add cards which would "pilot" mechs. On death, they summon random minions!
  
  
  
  
  
  Piloted Shredder
  , 
  Piloted Sky Golem
  , and 
  Sneed's Old Shredder
   are these new piloted minions.
  
  
  
  Ragnaros the Firelord
   could easily pop out of 
  Sneed's Old Shredder
  , and if he does, he will parachute out!
  
  Too soon! The parachute opened too soon!
  
  
  
  
  
  
  Cards from the expansion can be disenchanted and crafted with Arcane Dust.
  
  Dobre dla ludzi, którzy oszczędzają pył :D
 19. Ja tam sceptycznie podchodzę do tego nowego dodatku. Okej mamy synergie mechów, ale wydaje mi się, że będzie ona gorsza od aggro np. warclocka. Reszta kart za bardzo losowa, większość ludzi nie lubi aż tak polegać na fuksie. Jedyne OP karty dla mnie to ta legendarka, co po śmierci przyzywa inną legendarke i wybuchająca owca na woju, dzięki której będzie mógł wsadzić 3 dmg wszystkim stronnikom za 3 many. Reszta kart jest albo dobrze zbalansowana albo UP albo zbyt losowa. Oczywiście ta wypowiedź dotyczy tylko pokazanych kart, czyli jakiejś 1/3 całego dodatku.

 20. Skurczmajster + Kabalistka cieni będą kraść stronników z 4 ataku którzy byli nietykalni dla kapłana np Yserę :)

 21. Mozliwosci bedzie mnostwo i obstawiam, ze dzieki temu w koncu bedziemy mieli ogromna roznorodnosc deckow oraz zagran, w koncu 120 kart piechota nie chodzi :) Póki co najlepsza karta to owca jak dla mnie :D a ten do obnizania ataku mnostwo zagran bedzie mogl generowac szczegolnie ze slowami mocy/kabalistka/kodo itd :)

 22. Co się teraz z tą grą porobi, masakra. :D Ktoś kto nie grał jakiś czas i sobie o HSie przypomni, to może się ładnie zdziwić jak zagra kilka gier. Dodatek oczywiście na plus, jestem ciekaw jakie talie na tym powstaną – czuję, że będzie sporo trollowych decków. ;)

 23. No właśnie, sporo trollowych decków. Większość z tych ujawnionych kart wydaje mi się dobrych, ale przez swoją losowość jedynie do fun decków (choć mogę się gruuuubo mylić :)). Są oczywiście i mocne, ale przy 30 kartach w talii trudno będzie oczekiwać jakiejś rewolucji.
  No nie wiem, poczekajmy na ujawnienie wszystkich kart, ale na razie to i tak teoria, bo na pewno powstaną mocne decki oparte na GvG, tak jak powstał np. Face Hunter i Token Druid po Naxxie. W końcu 120 kart to nie 30, więc na pewno więcej niż 5 zawita na stałe do mety.

  Osobiście mam nadzieję na powrót Face Rogue do łask, bo Belcher i Loatheb skutecznie go wyeliminowały, a bardzo lubię ten deck. Mechano i nowy Gigant powinny w tym pomóc. Chociaż najbardziej ciekawią mnie mimo wszystko karty klasowe :P

 24. Jedyne karty warte uwagi:
  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/17/635509666704255485.png
  Dobre do control deckow, zwlaszcza przeciwko control warrior. Szkoda ze element losowosci, bo mozliwosc zniszczenia przeciwnokowi broni i zastapienia gorsza jest swietna, ale bedzie gorzej jak zastapimy ja lepsza bronia. Chyba ze na combo z harrisonem.

  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/36/635509673545525741.png
  Dobry removal. Takie consecration za 2 many. Tylko ze trzeba aktywowac.

  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/90/635509705168151362.png
  Dobry dla priesta, albo na trade zeby miniona nie stracic, albo dla kodo, albo dla cabala. poza tym 3/2 za 2 to ok staty.

  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/41/635509675754900938.png
  Mowia ze to bedzie dobra karta. Ale pomyslcie ile jest legendarek ktore sie wam nie przydadza. Pagle? Cho? Tinkmaster? W dodatku ten efekt nie pozwala na wykozystanie battlecry legendarek ktore wchodza do gry za jego pomoca.

  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/27/635509669174207727.png
  Super karta. Swietne staty 3/4 za 3. Czyli taki dark cultist dla kazdego. Swietna na arene.

  http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/121/112/635509718339550564.png
  Z tej karty bardzo sie ciesze. Jest to hard-counter przeciwko hand-lockom.

 25. Dodaje wszystkim jeden efekt. W innym wypadku były dopisek „rozdzielone losowo pomiędzy nich” albo coś w tym stylu. Poza tym na yt jest gameplay, który to pokazuje.

 26. QUOTE

  Z każdym kolejnym dodatkiem ceny starszych pakietów powinny spadać. To daje szansę świeżym graczom.

  Jeśli nowe karty będzie można robić z pyłu, który jest teraz (wszystko na to wygląda), to raczej ciężko będzie z upustem cen na starsze paczki z kartami…

 27. QUOTE

  Dodaje wszystkim jeden efekt. W innym wypadku były dopisek "rozdzielone losowo pomiędzy nich" albo coś w tym stylu. Poza tym na yt jest gameplay, który to pokazuje.

  No to juz troche lepiej. Ale i tak imho nie jest to jakas super dobra karta. Tak jak mowilem, pomoze wygrac jezeli juz wygrywasz. W innym przypadku bedzie malo uzyteczna. Filmik ktory wstawil Lynx rowniez to pokazuje.
  Moze miec ciekawa synergie dla paladynow i szamanow. Ale poza nimi bedzie mial mala przydatnosc. Tak samo na arenie.

 28. Może być wykorzystywana przez talie zapychające rękę przeciwnika. Widziałem już takie, tylko wciąż mają za mało kart, jeśli z dodatkiem oprócz tego giganta dojdą jeszcze jakieś inne tego typu karty, to może da się już stworzyć taki kompletny deck.

 29. Ciekawa jest ta karta legendarna co ma chyba agonie czy okrzyk bojowy, że daje losową legendarną kartę. Podobne działanie jak u webspinnera, tak więc może nawet z pyłku to zrobię :P

 30. Kurde, karty poki co sa dobre lub bardzo dobre. Nie dziwi mnie to bo najwyzej po paru miesiacach przyjdzie nerf (Czesto w LoL nowe postaci sa overpowered i potem dostaja nerfa). Karta ktora daje wszystkim naszym boska tarcze albo prowo – miazga. To samo ten czort co atakuje 4x na ture. Zdaloby sie wiecej kart dzialajacych podobnie do wyciszenia. Milo ze sa karty bazujace na ilosci kart na rece przeciwnika, brakowalo mi tego. No i wprowadzenie mechów. Ogólnie dodatek na plus, jakos szczegolnie nie korci mnie by grac nowymi kartami, ale chetnie pogram przeciwko nim. :D

 31. Czyli cały dodatek będzie za darmo ale za to karty za kasę (pył, paczki), odwrotnie niż w Naxxramas (kasa za dodatek, karty „za darmo”)?

  Dużo szmalcu pójdzie w tym układzie. 120 nowych kart do zdobycia tylko za gold? Dla wchodzących do gry to będzie jakaś rzeźnia: zebrać podstawkę, naxxarama i teraz gnomy. Będą musieli wydać worek kapusty…

  Chyba Blizz idzie ścieżką WoWa… Wprawdzie nie ma miesięcznej subskrybcji ale na kupowaniu pakietów zarobi tyle jakby subskrypcja (10 zł msc na przyklad) była…

  Spoko, nie ma darmowej zupy ;) a HS i tak jest F2P jeśli ktoś się uprze i ma dużo wolnego czasu.

 32. Nie trzeba przecież mieć wszystkiego od razu.
  A jak wchodzisz do gry później masz więcej kart do zebrania – dłużej odczuwa się frajdę z otwierania pakietów – przyjemniej się je zdobywa.
  Ja już jak otwieram pakiet to nawet nie patrze co dostałem, chyba że jest to legendarka bo nie wszystko mam (albo gold). Dlatego nie mogę się doczekać otwierania nowych pakietów :)

 33. FutrzaQQ ma 100% racji :D Ja wciaz mam takieeee braki w podstawce ze glowa mala (Naxa mam calego) + teraz jesce dodatek = miod :D jak dla mnie, bo kazdy otwarty dla mnie pakiet to przygoda ! :D

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tryb obserwatora wejdzie do gry razem z dodatkiem Gobliny vs Gnomy! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Pamiętaj śledzić naszego niusa na temat dodatku – znamy już 25 kart z 120 – Gobliny vs Gnomy! […]

Submit a Comment