Informacje o nowym dodatku

Możemy śmiało założyć, że w przyszłym tygodniu w trakcie Blizzconu zostanie ogłoszony nowy dodatek do Hearthstone. Będzie to wbrew pozorom pierwszy prawdziwy dodatek, gdyż tryb przygodowy Naxxramas dodatkiem nie był (co było wielokrotnie podkreślane przez developerów).

Wiemy też, że nowy dodatek będzie zbudowany w koło motywu inżynierii, mechaniki, goblinów może gnomów (te rasy zajmują się wynalazkami w świecie Warcrafta).

Kilku znanych graczy i streamerów Hearthstone dostało od Blizzarda listy z schematami wynalazków z Hearthstone. Do schematów była dołączona notka „Robię plany na Blizzcon – mam nadzieje, że spodobają Ci się moje wynalazki!”.

plany
plany-alarmobot
plany-burzyciel

plany poultryizer
plany robot naprawiajacy
plany golem zbozowy

 

Poskładajmy fakty w jednym miejscu

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w sezonie listopadowym do zdobycia będzie rewers gobliński.

rewers goblinskiW jednym z wywiadów Jason Chayes powiedział o dodatku: „Będziemy mieli motyw przewodni, który połączy to wszystko w całość”. Możemy się zatem spodziewać, że podobnie jak karty z Naxxramas były zbudowane w koło motywu Agonii i śmierci, tak karty z pierwszego dodatku będą również zbudowane w koło jakiegoś motywu przewodniego.

W wywiadzie z lutego Eric Dodds i Ben Brode mówili o rasach stronników typu Piraci, Murloki, Smoki i ich interakcjach miedzy sobą. W wywiadzie tym przyznali, że chcieliby w przyszłości stworzyć dalsze rasy stronników i interakcje między nimi.

W wrześniowym wywiadzie dla MMORPG.com Eric Dodds powiedział, że dodatek będzie miał ponad 100 nowych kart:

MMORPG.com: Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nowy zestaw kart będzie wychodził w formie nowych pakietów. Ile kart będzie do zdobycia? Jakiego rodzaju proporcji pomiędzy kartami klasowymi, a kartami neutralnymi możemy oczekiwać? Czy jest coś czym chciałbyś się podzielić już teraz?
Eric Dodds: Ciągle pracujemy nad szczegółami. Znaczy, to będzie ponad 100 kart i z pewnością będzie to zupełnie inaczej zrobione niż Naxxramas, które miało na celu dodać do gry mniejszą ilość kart, bo nie chcieliśmy przytłoczyć graczy dużą ilością nowych kart. Tym razem jednak chcemy dać większą ilość kart z dodatkowymi opcjami dla hardkorowych graczy. Więc jeśli chodzi o to jakie to będą karty i jaki będzie ten stosunek to ciągle nad tym pracujemy i będziemy o tym rozmawiać w przyszłości.

Wiemy też, że nowe karty będą dostępne w nowych paczkach. Zbieranie paczek przed dodatkiem nie ma sensu, złoto jednak można spokojnie chomikować powoli. W sklepie zatem przy zakupie paczek będziesz miał dwie opcje – standardowe paczki i te z dodatku.

Ben Brode na Twitterze napisał, że im więcej walut w grze (złoto, pył, itd.) tym więcej zamieszania. Dlatego możemy oczekiwać tego, że nowe karty będzie można stworzyć z normalnego pyłu.

W HSie mamy już trochę Gnomów i Goblinów:

 • Gnomy: Trędowaty Gnom, Zbieracz łupów, Mełko Grommiło, Młodsza inżynier, Tycia przywoływaczka, Cierpliwy skrytobójca, Nożownik, Uczennica czarnoksiężnika, Mag z dalaranu, Technik kontroli umysłu, Nadiskrownik opiłek, Monterka smokorów, Gnomka wynalazca, Gelbin Mekanownik.
 • Gobliny: Szalony bombiarz, Zbir spółki Gitgeszeft, Kapitan Zielonoskóry, Licytator z Gadżetonu, Ryzykancka rakieterka oraz Gobliński ochroniarz.

Jak widać goblinów jest trochę mniej więc może to właśnie ich zobaczymy najwięcej w nowym dodatku?

Jakie są Twoje domysły na temat nowego dodatku? Masz jakieś swoje pomysły co Blizzard mógłby zrobić w grze? Jakie karty dodać związane z mechaniką, inżynierią, itd.? Które ze znanych gnomów lub goblinów powinny zagościć w Hearthstone?

Author: hearthstone

Share This Post On

45 komentarzy

 1. Też jestem ciekawy.
  Świetny pomysł z tymi całymi konusami :)

  Ale by był szał jakby nagle blizz dodał nowego bohatera. Jakiegoś gnoma/goblina :)
  Taka niespodzianka, bez żadnych wycieków.

  Tak, tak.. Wiem, nie jest to możliwe ;]

 2. Super sprawa, na niespodziankę bez wycieków bym nie liczył, bo zawsze będzie jakiś no ale nie narzekałbym i tak :D

  Imho nowy bohater to marzenia ściętej głowy, ale u Blizzarda wszystko jest możliwe, chyba byłoby to zbyt piękne :)

 3. Nie spodziewałbym sie nowego bohatera bo nowy bohater juz sam w sobie moze byc tematem na caly dodatek. Spodziewam sie natomiast nowych mechanik kart.

 4. URL=”https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFj
  Bohatera? Ja to bym chciał nawet 3 nowych „hirołsów”. Mam nawet typ na jednego z nich –

  Lich King

  . Samego dodatku to jestem bardzo ciekaw. Na czym będzie to polega itp. Naxxramas traktuję raczej jako event.

 5. Nazwa „Mech” nie pasuje mi jakoś do świata warcrafta. Może „construct”, „invention” szybciej już? Przed Naxxramas mieliśmy trochę przecieków i wiele się potwierdziło (aczkolwiek bardzo wczesny przeciek z Chin na temat cen nie potwierdził się), może na Blizzconie coś pokażą to by się potwierdziły lub zdementowały.

 6. Też pamiętam przecieki na temat cen, na szczęście okazało się to bujdą mimo że wiele późniejszych plotek się potwierdziło. Chciałbym, żeby ludzie zaczęli plotkować o nowym bohaterze, taki Arthas chociażby… mm :)

 7. Moim zdaniem trochę pomysł do kitu żeby dawać dwa rodzaje pakietów- zwykłe i te ”mecha”. Może dla weteranów to będzie spoko no bo 100 nowych do zdobycia, ale zaczynający grać będą mieli jeszcze ciężej, żeby nadrobić braki w kartach.

 8. Ta legenda dla wojownika zbyt mocna jest żeby to było prawdziwe… Wystarczy raz wrócić do ręki i przeciwnik ma 2 bomby przez co traci turę nic nie dobierając i dostaje pyro w prezencie :) Dla łotra jest jeszcze gorzej bo moneta jest zaklęciem i można np atak żmija many nabić do dowolnej wartości lub zapchać rękę monetami i palić karty. Mag ma tyle AoE że losowe 2 we wszystko jest chyba zbędne. Kapłan z tego 5-2 może coś wykręcić ale raczej nie grał bym tego :)

 9. Podoba mi się podział na rasy. Takie kroki pozwalają na duży wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o budowanie synergii i projektowanie nowych specyficznych talii. Dlatego bardzo chętnie bym to zobaczył. Gnomy i Gobliny są najs. Do tego chętnie bym zobaczył jednostki należące do grupy mechanicznych(np Demolisher) i synergie na zasadzie:

  – Gnom, który daje bonus np do pkt życia jednostkom mechanicznym, naprawia je, itp.
  – Goblin, który daje bonus do zadawanych obrażeń jednostkom mechanicznym, daje jakieś dodatkowe wybuchowe i szalone umiejętności, odbudowuje utraconą jednostkę itd.

  do tego bonusy na zasadzie gnom pakuje gnomy i goblin pakuje gobliny etc. i może być całkiem pysznie

  Czekam z niecierpliwością na jakieś spoilery. Mam nadzieję, że na Blizzconie, prócz oficjalnej zapowiedzi pokażą kilka kart i jakąś nową mechanikę.

 10. QUOTE

  Moim zdaniem trochę pomysł do kitu żeby dawać dwa rodzaje pakietów- zwykłe i te ''mecha''. Może dla weteranów to będzie spoko no bo 100 nowych do zdobycia, ale zaczynający grać będą mieli jeszcze ciężej, żeby nadrobić braki w kartach.
  
  Wyobraź sobie jak ciężko byłoby Ci zebrać nowe karty jeśli byłyby one w starych pakietach z resztą kart. Denerwowałbyś się, że trafiasz ciągle duble kart, które już masz i nie możesz dorwać nowych kart. Imho dobre posunięcie, zresztą robią tak chyba we wszystkich karciankach.
  
  
  Takie coś właśnie krąży po forach. Pewnie fake, ale podzielę się z wami :D
  
  Blizz mówił, że na nowego bohatera nie ma szans. Może kiedyś, ale przez jakiś czas nie bo cała gra jest dobrze wyważona między tymi 9 bohaterami na tą chwilę.
 11. Też uważam że osobne pakiety to bardzo dobry pomysł. Ciężko by było zebrać nowe karty jeżeli wszystko było by w jednym worku.
  Z drugiej strony jednak, jeżeli tych nowych kart będzie ~100, to dość szybko te karty będą zebrane.
  Jak będzie rozwiązana kwestia nagród z aren? Które to będą pakiety? ^^
  Noi ciekawy jestem ceny.

  Co do nowego hero, to zdjęcie wydaje mi się fejkiem, dziwna grafika, taka nie blizzardowa. (słaba jakość zdjęcia może mnie wprowadziła w błąd, ale takie mam wrażenie)

 12. Też mi się wydaje, że to fake, ale w innym miejscu pojawiło się takie coś i tu też jest wzmianka o Death Knighcie (niezbyt skomplikowany angielski więc nie tłumaczę tego tekstu). Pamiętajcie, że przed Naxxramas też były podobne przecieki i się sprawdziły, tak samo przed Warlords of Draenor. Może Blizzard specjalnie powiedział, że nie robią nowej postaci właśnie po to żeby wywołać wielkie zaskoczenie na Blizzconie?

  „Hello reddit!
  Thought I’d come in here and share some information I got from a friend who contracted at the Eden Prairie office at Blizzard.
  Why should you believe? Well, you shouldn’t – and I’m not telling you to. Take this post as fun speculation, and then once it’s confirmed on Friday, so much the better.

  Eye of Azshara is the next expansion to World of Warcraft and is planned to launch Q1 2016. Blizzard is intentionally breaking their mold and announcing this expansion at this year’s Blizzcon for a few reasons. First, there’s about to be a big company-wide push to bring the Warcraft franchise into the next decade with Hearthstone, WoW, and a PVP Battleground themed console game that will also be briefly teased at Blizzcon. Second, the loss of subscriptions at the end of MoP was a big blow to morale as they went into the expansion planning regular content patches – they want to prove to the gaming community that WoW is going to be around for awhile, and won’t go stagnant at the end of the next expansion (the last patch of WoD is tentatively planned 4 to 6 months prior to the launch of EoA)

  Eye of Azshara will be the ‚South Seas’ expansion players have hoped for. Nazjatar will rise from the ocean and Queen Azshara will begin an assault on Azeroth. New zones will include Nazjatar, Zandalar, the Rift of Aln, and Kul’Tiras. The Alliance will ally with a faction of uncorrupted highborne seeking to usurp their former leader, the Horde with a disgruntled Naga tribe. (These are not playable races, but NPC factions)
  Azshara is working closely with Sargeras and this expansion will be the second ‚pseudo’ Burning Legion expansion – heavily legion influenced without the Legion as a central theme. They’re building the Legion up big time.

  EoA will be introduced at Blizzcon during a video celebrating the next 10 years of Warcraft. Also in the video are clips of the Deathknight class for Hearthstone and an alpha gameplay clip of the console battlegrounds game. The video is narrated by Martin Sheen, in character as Nozdormu, and is a ‚glimpse into the future’. Cheeky.

  The big focus of Blizzcon, as far as Warcraft goes, will be the content patches of WoD. One of the Tanaan Jungle raids will be previewed (Hellscream’s Ascent), but the big news is that Illidan is coming back. When the Legion begins to invade Dreanor in 6.1, Khadgar believes it’s time to fight fire with fire and, with the help of Chromie, sends the players back in time on Azeroth to free Illidan from his prison. Illidan comes in as a ‚wild card’, leading a faction of Demon Hunters against the Legion and Gul’dan. My friend says she doesn’t know for sure, but it sounds like Demon Hunters as a playable class is being set up.

  Like I said, I don’t want you to believe me because enough of these threads pop up – so just take this as fun speculation. See you guys on Friday!”

 13. Mnie cieszy ten watek ras: jestem weteranem duel masters i tam rasy odgrywaly bardzo wazna role. Motyw ewolucji kart w HS nie jest potrzebny ale synegie i decki nastawione pod konkretna rase bylyby bardzo fajne (poki co pelnoprawna rasa sa tu tylko murloki).

 14. Jedna rzecz w tekście rzuca mi się w oczy jako niezgodna z prawdą:

  Second, the loss of subscriptions at the end of MoP was a big blow to morale

  Ilość subskrypcji wzrosła ostatnio i to dość mocno. Wielu graczy powróciło przed WoD. Chyba, że ktoś się odnosi do pierwszej połowy tego roku, ale wtedy czy możemy mówić o końcówce MoP?
  Co do samego tekstu to nie pasuje mi też, że mieliby pokazać nowy dodatek i tak dokładną przyszłość WoWa podczas gdy jeszcze nie było premiery WoD.

  Dostaliśmy informację, że Blizz ma zaplanowaną konferencję dla gości takie Q&A do którego nie ma nazwy, ale zostali oni poproszeni o zarezerwowanie sobie czasu na to, bo będzie to istotne wydarzenie nie związane z HSem ani HotSem.

  Warto pamiętać, że może Blizz pokaże „Overwatch” cokolwiek to jest.

 15. Ciekawe czy cały tekst mamy traktować jako ukrytą informację. Może jakiś tani goblin działający jak Nozdormu? :D Albo sprawiający, że gdy przeciwnik będzie przedłużał turę to wraz ze spaleniem się lontu dostanie dmg?

 16. Bardzo liczę na dodanie grupy goblinów lub gnomów które działały by na takiej samej zasadzie jak np totemy, bestie, murloki czy piraci które np w grupie byłyby silniejsze itp.

 17. Obserwator. Fakt, też tak uważam. :)
  Nigdy nie czekałem na eventy typu ComicCon, Blizzcon itd itp… na ten weekend, czekam… zastanawiam się nawet nad kupnem virtual ticketu :P

  Najbardziej jara mnie info na temat filmu Warcraft ;]

 18. Pamiętajcie że w chinach owstał klon hsa, przypuszczam że część przecieków jest właśnie stamtąd. Wygląda identycznie więc ciężko mozna odróżnic prawdziwy przeciek hsa od przecieku tego chinskiego klona.

 19. QUOTE

  A jak ktoś kupi ten wirtual ticket to będzie mógł streamowac z blizzconu? .

  Mozesz probowac, tylko ciekawe jak szybko Blizzard poprosi Twitcha zebys przestal ;)

 20. QUOTE

  nie wiem co to było, ale usunięto ^^

  Już wyedytowałem na działający link. To filmik z death knightem, pewnie fake jak zwykle :D

 21. IMG]http://hydra-media.cursecdn.com/hearthstone.gamepedia.com/thumb/1/1d/Unrelenting_Rider.png/200px-Unrelenting_Rider.png?version=d92399cebf829b2b57261d3829009b69[/IMG]

  Nawet nie pokusili się o pokazanie nazwy bohatera, dlatego tym
  Na 100% fejk. Portret bohatera to jedna z kart z Naxxramas, należąca do Gothik’a – Unrelenting Rider

  http://hydra-media.cursecdn.com/hearthstone.gamepedia.com/thumb/1/1d/Unrelenting_Rider.png/200px-Unrelenting_Rider.png?version=d92399cebf829b2b57261d3829009b69
  
  Nawet nie pokusili się o pokazanie nazwy bohatera, dlatego tym bardziej jest to fejk. Bo co jak co, ale wątpię, aby nową klasą okazał się jakiś randomowy chłystek, o którym nikt w całym Azeroth nie słyszał.
 22. Jaram się! Po tej ceremonii otwarcia jestem taki nakręcony, że to poezja. Za to kocham Blizzarda. Potrafi budować napięcie i stworzyć dobry klimat. Przez ten weekend pojawi się sporo spoilerów. Czekam na nie z niecierpliwością i zaczynam odkładać już golda :D

 23. Swoją drogą fajnie, że premiera na Androida będzie deptać po piętach premierze dodatku. A może wyjdą jednocześnie ? Tym lepiej bo zawsze np. w podróży można sobie zagrać pojedynki albo coś :)

 24. QUOTE

  Na 100% fejk. Portret bohatera to jedna z kart z Naxxramas, należąca do Gothik'a - Unrelenting Rider
  
  
  http://hydra-media.cursecdn.com/hearthstone.gamepedia.com/thumb/1/1d/Unrelenting_Rider.png/200px-Unrelenting_Rider.png?version=d92399cebf829b2b57261d3829009b69
  
  
  Nawet nie pokusili się o pokazanie nazwy bohatera, dlatego tym bardziej jest to fejk. Bo co jak co, ale wątpię, aby nową klasą okazał się jakiś randomowy chłystek, o którym nikt w całym Azeroth nie słyszał.
  
  Nazywasz Dariona Mograine'a, Highlorda Knights of The Ebon Blade.... RANDOMOWYM CHŁYSTKIEM? :P Mógłby jak najbardziej robić za hero, jedynie fakt że jest już pokazany na karcie lekko dziwi. Jak coś, link do wiki - 
  KLIK!
  
  Co do samego dodatku - jest fajnie! Czekam na resztę kart, bo jeszcze ponad 90 do zobaczenia. Meta zmieni się, oj zmieni. :P
 25. Wiem, kim jest Morgraine i owszem, mógłby robić za bohatera, ale… to nie jest Morgraine :P W sensie na tym arcie, to nie jest on. W przeciwnym wypadku, Blizzard nie wykorzystał by jego fejsa do portretu jakiegoś Randomowego Ridera. Bohaterowi mają to do siebie, że wyróżniają się i to bardzo. Ten art w życiu nie przypomina mi Morgraine’a, tylko zwykłych randomowych Raiderów, którzy to brykali na swoich kasztankach w Military Quater, w Naxxramas.

  Owszem, jeżeli weźmiemy jego model z questów startowych DK, który wygląda tak:

  http://wow.zamimg.com/uploads/screenshots/resized/90187.jpg

  to można powiedzieć, że są podobni, ale jest jedna jakże ważna i charakterystyczna dla niego rzecz, która go odróżnia od pozostałych randomowych raiderów. A tą rzeczą jest Corrupted Ashbringer.

 26. Dodatek to szalenstwo. Mi by bardzo odpowiadalo tempo wydawania kolejnych, co rok duzy dodatek na swieta po 120 kart i w miedzyczasie w okolicy wakacji event w postaci naxxa. HS dla mnie byl do tej pory gierka „w wolnej chwili”, ale cos czuje ze stanie sie dla mnie powazniejsza produkcja.

 27. Mam dokladnie takie same odczucia, na poczatku gralem od czasu do czasu a od pewnego momentu odwiedzam Hs’a codziennie i nie moge sie doczekac tego dodatku !

 28. Tak samo jak było z samym HS’em, miał być pierdółką, dodatkiem tworzonym przez 2 osoby. Obecnie, produkcja wychodzi może nie na przód wszystkich gier Blizza, ale na pewno jest szalenie ważnym, jednym z czołowych produktów firmy, to się nazywa sukces.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Blizzard rejestruje znak „Eye of Azshara” – czyżby do dodatku Hearthstone? | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] podsumowaliśmy to co wiemy o pierwszym dodatku do Hearthstone. Wiemy, że nowy dodatek będzie miał związek z Goblinami, wynalazkami…
 2. Gobliny vs Gnomy – premiera w grudniu | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Dodatek będzie składał się z ponad 120 kart, które będą związane z odwieczną rywalizacją pomiędzy dwoma rasami zdolnych inżynierów…
 3. Nadchodzi drugi dodatek Hearthstone! | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Zanim dowiedzieliśmy się o pierwszym dodatku – Gobliny vs Gnomy, kilka serwisów i znanych graczy otrzymało od Blizzarda tajemnicze…

Submit a Comment