Karty GvG już na arenie, do tego plansza i tryb obserwatora

Karty z dodatku Gobliny vs Gnomy są już dostępne na arenie! Gwoli ścisłości zgodnie z zapowiedziami Blizza wszystkie karty GvG będą dostępne dla wszystkich na arenie, bez względu na to czy je masz w swojej kolekcji czy nie. Tak samo jak jest z „klasycznymi” kartami. Pamiętaj jednak, że póki co arena dalej nagradza klasycznymi pakietami, dopiero po premierze będzie ona dawała nowe pakiety GvG.

Każdy gracz dostaje od Blizza jedno darmowe wejście na arenę, zgodnie z tym co zapowiadaliśmy tutaj. Aby otrzymać darmowe wejście na arenę należy zalogować się do gry między 5, a 9 grudnia.

Rób zdjęcia (klawiszem Print Scrn w grze zapisujesz zdjęcie bezpośrednio na pulpicie) z swoich przygód z Goblinami i Gnomami. Wkrótce będą Ci potrzebne do czegoś… ;-)

Jeśli chcesz potestować karty GvG to pamiętaj, że łatwo załapiesz się na darmową arenę, jeśli po prostu zmienisz swój region na Ameryki lub Azję. Będziesz musiał jednak przejść samouczka i odblokować wszystkich bohaterów jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Przypominamy, że premiera dodatku w Europie będzie 9 grudnia! Nie jest jeszcze znana godzina.

GvG wchodzi na arene
darmowa arena

Jednocześnie weszły w życie zapowiadane wcześniej nerfy:

 • Ogień Duszy | Soulfire – będzie kosztował 1 many zamiast 0 many.
 • Licytator z Gadżetonu | Gadgetzan Auctioneer – będzie kosztował 6 many zamiast 5 many.
 • Flara | Flare – będzie kosztować 2 many zamiast 1 many.

Warto dodać, że w pewnym sensie niektóre karty GvG są też dostępne w trybach Pojedynku czy w Naxxramas. Okazuje się, że karta łowcy – Tkacz Sieci | Webspinner  (Agonia: Dobierz losową kartę Bestii.) może przyzywać Bestie z dodatku GvG! Można się nieźle zaskoczyć podczas gier przeciwko łowcy, który nagle wystawi nam nową legendę klasową druida – Malorn (to nie literówka, Polska wersja tej karty nie ma „e” na końcu) lub swoją własną Gahz’rille.

Jeśli szukałeś powodu do tego, żeby wrócić do Naxxramas to teraz go masz – wyzwanie klasowe łowcy i talia złożona z 30 Tkaczy sieci. Dużo zabawy z nowymi kartami gwarantowane:

wyzwanie klasowe lowcy

Nowa plansza Gobliny vs Gnomy

Do gry została też dodana już nowa plansza Gobliny vs Gnomy!

plansza gobliny i gnomy

 

Można na nią trafić normalnie w trakcie jakiejkolwiek gry.

Tryb obserwatora

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, Blizz dodał już do gry długo oczekiwany tryb obserwatora. Od teraz możesz podglądać gry znajomych, wystarczy na liście znajomych kliknąć obok ich nicka. Możesz także wyrzucić znajomych oglądających twoją rozgrywkę, lub całkowicie wyłączyć im możliwość podglądania twoich gier w opcjach gry.

tryb obserwatora

Hazriel przygotował ocenę i opisy pierwszej połowy kart z dodatku GvG, warto przeczytać – tutaj.

Jeśli chcesz pogadać z innymi na temat dodatku to zapraszamy na forum do naszej dyskusji o GvG – tutaj.

Przypominamy też, że na forum mamy spis graczy HSArena, jeśli szukasz znajomych do wspólnych testów i grania to dopisz się – tutaj.

 

Pełne informacje o aktualizacji poniżej:

Gobliny vs Gnomy

 • Nie oddawajcie całej przyjemności z konstruowania gnomom i goblinom! Wszystkie karty z dodatku Gobliny vs Gnomy są dostępne na Arenie i możecie je wybierać, nawet jeśli nie posiadacie ich w swojej kolekcji Hearthstone.
 • Każdy gracz może łatwo odnaleźć karty z dodatku Gobliny vs Gnomy w swojej kolekcji, używając funkcji wyszukiwania. Dodatkowo są one oznaczone w polu z opisem znakiem wodnym w kształcie koła zębatego.
 • Eksperckie pakiety kart będą teraz nosić nazwę „klasycznych”. Klasyczne pakiety kart wciąż będzie można kupić w wewnętrznym sklepie gry, a same karty tworzyć w trybie rzemiosła.
 • Dodano nowy typ stronników: mechy. Używanie sekwencji kart tego typu może przynieść zaskakujące (i często bombowe) efekty!
 • Dodano nową, interaktywną planszę gry na motywach dodatku Gobliny vs Gnomy. Obracajcie koła zębate, nakręcajcie sprężyny i postarajcie się przy okazji niczego nie wysadzić. Ostrzegliśmy cię.

Ogólne

 • Dodano tryb widza. Teraz wystarczy kliknąć jeden przycisk, aby oglądać na żywo gry znajomych w Hearthstone i kibicować im w czasie zdobywania historycznych zwycięstw! Tryb widza jest dostępny z poziomu listy znajomych. Wystarczy kliknąć przycisk „Obserwuj tę partię” obok imienia znajomego.

 

 • „Flara” kosztuje teraz 2 pkt. many (poprzednio 1).
  • „Flara” zapewniała łowcy przewagę w walce z taliami bazującymi na sekretach, jednocześnie umożliwiając mu dobranie karty za niewiele many. Zależy nam na tym, aby gracze sięgali po różnorodne rozwiązania podczas budowania talii w Hearthstone. Dzięki tej zmianie „Flara” nadal będzie skuteczna w grze przeciwko taliom bazującym na sekretach, za to słabsza względem innych talii.

flara

 • „Licytator z Gadżetonu” kosztuje teraz 6 pkt. many (poprzednio 5).
  • Zdolność „Licytatora z Gadżetonu” zapewniała graczom możliwość dobierania wielu kart za niewielką cenę. Przewaga w kartach jest ważnym celem w grze, a jeśli jakiś gracz zyskuje możliwość dobrania kart z całej talii, gra staje się mniej ciekawa. Ta zmiana powoduje, że koszt many będzie lepiej dopasowany do siły karty „Licytator z Gadżetonu”.

licytator z gadzetonu

 • „Ogień duszy” kosztuje teraz 1 pkt. many (poprzednio 0).
  • W połączeniu z szybko wchodzącymi do gry i potężnymi stronnikami „Ogień duszy” umożliwiał czarnoksiężnikowi dość wczesne zdobycie i utrzymanie przewagi. Zwiększyliśmy koszt „Ognia duszy” o 1, aby nieco utrudnić czarnoksiężnikowi taktykę szybkiej eliminacji przeciwnika i dać graczom większą szansę na obronę przed nim.

ogien duszy
Poprawki błędów

 • Jeśli „Kontr-zaklęcie” usunie jakiś sekret, będzie możliwe ponowne celowanie w stronnika znajdującego się najdalej po lewej stronie planszy.
 • „Nozdormu” – samozwańczy „Władca Czasu” – znów będzie ograniczał czas ruchu graczy do 15 sekund zamiast 30.
 • „Chochliki krwi” nie będą już dawać życia „Chochlistrzyniom”, których życie spadło do zera. Trup to trup.
 • „Baron Zerwikrusz” w przygodzie Naxxramas naprawił kaloryfery i nie będzie już rzucał „Pocisku lodu” na samego siebie.
 • „Beztwarzowy manipulator” będzie teraz kopiował „Replikujący szlam” razem z jego efektem.
 • „Beztwarzowy manipulator” będzie teraz kopiował „Replikujący szlam” razem z jego efektem.
 • „Beztwarzowy manipulator” będzie teraz działał poprawnie, jeśli za jego cel wybrani zostaną stronnicy ze zdolnością „Szał”, którzy dotąd odmawiali współpracy.
 • „Druid Szponów” pogodził się ze swoją zwierzęcą naturą i po przemianie w kota lub niedźwiedzia stanie się stronnikiem typu „Bestia”.
 • Wielu stronników awansowało do rangi „Mechów” i zyskało nowe możliwości w połączeniu z innymi kartami z dodatku Gobliny vs Gnomy. Dotyczy to następujących kart: „Golem zbożowy”, „Uszkodzony golem”, „Alarmobot”, „Burzyciel”, „Mechaniczny smokor” i wszystkie NIESAMOWITE wynalazki „Gelbina Mekanownika”.
 • „Kel’thuzad” dostał szlaban na najpotężniejsze zaklęcia nekromancji i nie będzie już ożywał po zgładzeniu przez „Ragnarosa Władcę Ognia”.
 • Gnomy ciężko pracowały, żeby naprawić „ulepszenia” wprowadzone przez gobliny. Do akcji musieli więc wkroczyć nasi inżynierowie i poprawić poprawki „poprawione” przez gnomy. Tym sposobem naprawiliśmy przeróżne błędy, w tym dotyczące wyświetlania.

Author: hearthstone

Share This Post On

8 komentarzy

 1. QUOTE][COLOR=#0091FF][FONT=Open Sans]Another unexpected side
  Moglibyscie do tekstu dorzucic jeszcze to info:

  
  
  
  
  Another unexpected side-effect of this mechanical meddling: anyone who logs in to the game between 

  December 4

  
  
  and 

  December 8

  
  
   automatically gets their next new Arena run for free! 
 2. COLOR

  
  
  Jeśli chcesz potestować karty GvG to pamiętaj, że łatwo załapiesz się na darmową arenę, jeśli po prostu zmienisz swój region na Ameryki lub Azję. Będziesz musiał jednak przejść samouczka jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  
 3. QUOTE

  Moglibyscie do tekstu dorzucic jeszcze to info:
  
  Dorzuciliśmy, dzięki za info.
  
  
  Dodaliśmy też info o nowej planszy i trybie obserwatora.
  
  
  
  
  o co chodzi z ta zmiana regionu?
  
  W appce battle.net nad przyciskiem Graj możesz przełączyć sobie region na inny i grać z tego samego konta, ale w Amerykach albo Azji, jedynie tyle że zaczynasz od zera bez kolekcji.
 4. QUOTE

  ale co to zmienia a proppo dostania darmowej wejsciowki na arene?
  
  Grasz tak jakby z nowego konta = nowa wejściówka. Oczywiście to tylko dla zabawy bo nic Ci to nie da na głównym koncie, ale jak ktoś chce się pobawić to warto. Szczególnie jeśli ma zrobiony tutorial.
 5. Mam pytanie odnośnie tego darmowego wejścia na arenę, jeżeli zalogowałem się już teraz i mam możliwość wejścia na arenę to czy to darmowe wejście zostanie ? Czy do 9 grudnia przepadnie ? Pytam dlatego że jeśli będzie można skorzystać z niego potem by z areny otrzymać już nowe paczki to bym zaczekał.

 6. QUOTE

  Mam pytanie odnośnie tego darmowego wejścia na arenę, jeżeli zalogowałem się już teraz i mam możliwość wejścia na arenę to czy to darmowe wejście zostanie ? Czy do 9 grudnia przepadnie ? Pytam dlatego że jeśli będzie można skorzystać z niego potem by z areny otrzymać już nowe paczki to bym zaczekał.

  Jesli sie zalogujesz do HS i wejdziesz na arene to powinienes miec wykupiona wejsciowke i wybor 3 bohaterow. Od tego momentu juz nic Ci nie przepadnie :)

Submit a Comment