Słoneczny Grabieżca Faeriks

Słoneczny Grabieżca Faeriks jest drugim przeciwnikiem Świątyni Oryzysa – pierwszego skrzydła Ligi Odkrywców.

 • Moc bohatera -Błogosławieństwo Słońca (pasywna moc specjalna)
  • W trybie normalnym: Ktokolwiek kontroluje Różdżkę Słońca, ten posiada Niewrażliwość.
  • W trybie heroicznym: Faeriks posiada Niewrażliwość, kiedy kontroluje Różdżkę Słońca.
 • Walka z Faeriksem obraca się w koło Różdżki słońca, która znajduje się najpierw po jego stronie. Posiada ona Agonię: Przekazujesz Różdżkę swojemu przeciwnikowi.
  • W trybie normalnym Różdżka ma staty 0/5 i zapewnia ci Niewrażliwość gdy ją kontrolujesz dlatego ważne jest szybkie przejmowanie jej od Faeriksa.
  • W trybie heroicznym Różdżka ma staty 0/5 po twojej stronie, ale jeśli jest w posiadaniu Faeriksa to ma staty 3/8. Do tego nie zapewnia ci już Niewrażliwości.
  • Różdżkę można Wyciszyć, a następnie zniszczyć na stałe, co jest przydatne w trybie Heroicznym.
 • Ilość punktów życia:
  • Tryb normalny: 30 pkt. życia.
  • Tryb heroiczny:  30 pkt. życia i 15 pkt. pancerza.

Tryb normalny

Tryb normalny jak zawsze jest stosunkowo prosty, najlepszym trikiem jaki można wykonać to przechwycić Różdżkę na swoją stronę, a następie wyciszyć ją. Faeriks nie będzie w stanie jej przejąć i już nigdy nie będzie Niewrażliwy. Minusem jest to, że Ty także. Bez takich trików również można łatwo wygrać z tym bossem.

Tryb heroiczny

W trybie heroicznym wyciszenie i rozwalenie Różdżki staje się priorytetem gdyż nie dość, że kontrola nad nią nic nam nie daje to jeszcze po stronie Faeriksa ma zwiększone staty do 3/8. Pomocny w walce jest bug AI, którego widzieliśmy już wiele razy. Jak widać Blizz nie rozwiązał tego problemu dalej, więc jeśli utknąłeś na tej walce i nie brzydzisz się wykorzystania furtki to wystarczy żebyś wykorzystał ten bug (jego opis poniżej).

Jeśli jednak chcesz przejść tą walkę uczciwie przygotuj się na spotkanie z silniejszymi stronnikami i trochę przepychanek o kontrolę nad Różdżką o ile jej nie zniszczyłeś jak najszybciej. Zombiak jest dobrą kartą do posiadania na początku, gdyż Faeriks i tak zaczyna z 15 pkt. pancerza. Kapłan czy fatigue wojownik sprawdzają się dobrze w tej bitwie.

Bug z AI

W walce po raz kolejny (wcześniej w innych przygodach występował) pojawia się bug z AI. Możesz bardzo łatwo wygrać z przeciwnikiem wykorzystując go. Wystarczy, że ukradniesz Różdżkę do siebie, wyciszysz ją i postawisz kogokolwiek z prowokacją. AI się zawiesi i nie będzie robić nic w swoich turach – wygrana gwarantowana.

Talie do wygrania

Poniższe talie wygrały starcie z heroicznym Zinaarem:

 • Kapłan korzystający z buga AI – 1040 pyłu
  • Użyj Słowo mocy: Ból na Różdżce, następnie wycisz ją po swojej stronie i postaw coś z Prowokacją.
  • Boss będzie pasował tury, aż wygrasz.

Więcej skutecznych talii (bez użycia buga) i porad znajdziesz na forum, w temacie – [Liga Odkrywców] Słoneczny Grabieżca Faeriks – heroiczne talie. Podziel się z innymi swoją talią.

Filmy

Bastion walczy z Faeriksem:

Mkrr3 walczy z Faeriksem:

Nagrody

Za pierwszym razem gdy pokonasz Faeriksa otrzymasz po dwie kopie kart Anubisat Wartownik i Kamień przywołania.


Za przejście wyzwania klasowego Czarnoksiężnika otrzymasz kartę Mroczny handlarz.