Mistrzostwa świata Hearthstone

Znamy dalsze szczegóły na temat tego jak można zakwalifikować się do Mistrzostw Świata Hearthstone. Odbędą się one na tegorocznym Blizzconie, a kwalifikacje będą przeprowadzane w czterech regionach, z każdego z nich zostaną wyłonieni czterej finaliści, którzy polecą walczyć ze sobą na Blizzconie.

blizzcon turniej

Co trzeba zrobić, aby móc walczyć w kwalifikacjach w swoim regionie:

 • Być w top 16 graczy w swoim regionie na koniec jednego z sezonów. Liczą się sezony od kwietnia do sierpnia
 • Można zakwalifikować się tylko raz, jak ktoś się zakwalifikuje więcej razy to jego kolejne kwalifikacje będą pominięte, a będzie się liczyć kolejna osoba w rankingu. Na przykład jeśli w kwietniu będziesz na 10 miejscu, po czym w maju znowu będziesz na powiedzmy 5 miejscu to za drugim razem zostaniesz pominięty, bo już jesteś zakwalifikowany i dostanie się również osoba z 17 miejsca.
 • Wybrani gracze z cotygodniowych turniejów społecznościowych zostaną zaproszeni do udziału w kwalifikacjach.
 • Trzech najlepszych graczy z danych wydarzeń, eventów również zostanie wybranych do kwalifikacji.
 • Dalsze informacje odnośnie tego, które turnieje i eventy będą liczyły się do kwalifikacji zostaną podane później.
 • Turniej ostatniej szansy zostanie rozegrany natychmiastowo przed kwalifikacjami regionalnymi, obsadzi on wolne miejsca. Udział w nim będą mogli wziąć tylko Europejscy rezydenci.
 • Miejsca w koszykach turniejowych będą rozdzielne na podstawie wyników z powyższych wydarzeń.
 • Kwalifikacje będą rozgrywane na zasadzie najlepszego wyniku z 5 meczy, czyli do 3 wygranych.
 • Najlepszych czterech graczy z kwalifikacji każdego regionu poleci na Mistrzostwa Świata Hearthstone na Blizzconie

Turniej na Blizzconie zostanie rozegrany w tym samym formacie do trzech wygranych, każdy z zawodników przyniesie ze sobą 3 talie (trzeba mieć własne karty), jeśli przegra jedną talią musi zmienić ją na inną.

16 zawodników weźmie udział w wielkim turnieju – 4 z Ameryk, 4 z Europy, 4 z Chin, 2 z Korei i 2 z Tajwanu.

mistrzostwa_swiata_hs

Turniej zostanie rozegrany na Blizzconie 7 i 8 listopada w Anaheim w Kalifornii.

Poniżej pełna informacja od Blizzarda.

Zbierzcie się przy kominku, bo czas już wyruszyć w drogę prowadzącą do turnieju Hearthstone World Championships, który odbędzie się na tegorocznym BlizzConie! Niezależnie od tego, czy jesteście jeszcze nowymi graczami, czy macie za sobą setki karcianych pojedynków, możecie sięgnąć po laur arcymistrza Hearthstone! Chcemy, aby zwyciężył najlepszy z najlepszych!

 

Począwszy do pierwszego sezonu rankingowego najwyżej sklasyfikowani gracze z Ameryki Północnej, Europy, Korei/Tajwanu oraz Chin będą reprezentować swoje regiony podczas karcianych pojedynków w Hearthstone, w których wyłonimy mistrza świata.

 

Jak zakwalifikować się do turnieju? Doskonałe pytanie! W każdym regionie zastosujemy nieco inne metody kwalifikacji zawodników, więc uważnie zapoznajcie się z zamieszczonymi poniżej szczegółowymi informacjami:

 

Amerykański turniej kwalifikacyjny

 • 16 najlepszych zawodników w randze Legendy z każdego sezonu rankingowego rozegranego od kwietnia do sierpnia (włącznie) otrzyma zaproszenie do udziału w amerykańskim turnieju kwalifikacyjnym.
  • Każdy z graczy może się zakwalifikować do amerykańskiego turnieju kwalifikacyjnego tylko raz. W przypadku, gdy gracz ponownie osiągnie wynik kwalifikujący go do udziału w turnieju lub z różnych powodów nie będzie w stanie w nim uczestniczyć, jego miejsce zajmie niżej sklasyfikowany gracz.
 • Do udziału w turnieju zaprosimy również najlepszych graczy wyłonionych w turniejach organizowanych przez naszą społeczność od kwietnia do sierpnia. Szczegółowe informacje, także na temat turniejów społecznościowych, które dadzą możliwość udziału w amerykańskim turnieju kwalifikacyjnym, ogłosimy w późniejszym terminie.
 • Do udziału zakwalifikuje się również trójka najlepszych graczy wyłonionych podczas imprez licencjonowanych przez Blizzarda. Szczegółowe informacje, także na temat licencjonowanych turniejów, które dadzą możliwość udziału w amerykańskim turnieju kwalifikacyjnym, ogłosimy w późniejszym terminie.
 • Tuż przed rozpoczęciem amerykańskiego turnieju kwalifikacyjnego odbędzie się ponadto turniej ostatniej szansy, którego zwycięzcy dołączą do grona zawodników biorących udział w zmaganiach kwalifikacyjnych w regionie amerykańskim. Turniej ten będzie otwarty wyłącznie dla zawodników spełniających wymogi zamieszkania dla obu Ameryk. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 • Rozstawienie zawodników w amerykańskim turnieju kwalifikacyjnym będzie zależało wyłącznie od poziomu ich wyników w sezonach rankingowych. Wielokrotne osiągnięcie wysokich wyników wpłynie pozytywnie na rozstawienie gracza w amerykańskim turnieju kwalifikacyjnym.
 • Amerykański turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w systemie do trzech zwycięstw.
 • 4 najlepszych zawodników amerykańskiego turnieju kwalifikacyjnego weźmie udział w mistrzostwach Hearthstone World Championships na BlizzConie 2014.

 

Europejski turniej kwalifikacyjny

 • 16 najlepszych zawodników w randze Legendy z każdego sezonu rankingowego rozegranego od kwietnia do sierpnia (włącznie) otrzyma zaproszenie do udziału w europejskim turnieju kwalifikacyjnym.
  • Każdy z graczy może się zakwalifikować do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego tylko raz. W przypadku, gdy gracz ponownie osiągnie wynik kwalifikujący go do udziału w turnieju lub z różnych powodów nie będzie w stanie w nim uczestniczyć, jego miejsce zajmie niżej sklasyfikowany gracz.
 • Do udziału w turnieju zaprosimy również najlepszych graczy wyłonionych w turniejach organizowanych przez naszą społeczność od kwietnia do sierpnia. Szczegółowe informacje, także na temat turniejów społecznościowych, które dadzą możliwość udziału w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, ogłosimy w późniejszym terminie.
 • Do udziału zakwalifikuje się również trójka najlepszych graczy wyłonionych podczas wybranych imprez. Szczegółowe informacje, także na temat turniejów, które dadzą możliwość udziału w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, ogłosimy w późniejszym terminie.
 • Tuż przed rozpoczęciem europejskiego turnieju kwalifikacyjnego odbędzie się ponadto turniej ostatniej szansy, którego zwycięzcy dołączą do grona zawodników biorących udział w zmaganiach kwalifikacyjnych w regionie europejskim. Turniej ten będzie otwarty wyłącznie dla zawodników spełniających wymogi zamieszkania dla Europy. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 • Rozstawienie zawodników w europejskim turnieju kwalifikacyjnym będzie zależało wyłącznie od poziomu ich wyników w sezonach rankingowych. Wielokrotne osiągnięcie wysokich wyników wpłynie pozytywnie na rozstawienie gracza w europejskim turnieju kwalifikacyjnym.
 • Europejski turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w systemie do trzech zwycięstw.
 • 4 najlepszych zawodników europejskiego turnieju kwalifikacyjnego weźmie udział w mistrzostwach Hearthstone World Championships na BlizzConie 2014.

 

Turnieje kwalifikacyjne w Hearthstone w Korei i na Tajwanie

 • Korea: Dwóch (2) graczy z ligi OGN Hearthstone League zostanie wybranych do reprezentowania Korei. Szczegółowe informacje na ten temat OGN ogłosi w późniejszym terminie.
 • Tajwan: Dwóch najlepszych graczy z turnieju kwalifikacyjnego na Tajwanie zakwalifikuje się do udziału w mistrzostwach Hearthstone World Championships. Więcej informacji na ten temat ogłosimy w późniejszym terminie.

 

Chiński turniej kwalifikacyjny

 • Wszyscy zawodnicy biorący udział w chińskim turnieju kwalifikacyjnym zostaną wyłonieni spośród graczy sklasyfikowanych w oficjalnych chińskich rankingach Hearthstone, a także spośród uczestników oficjalnych turniejów społecznościowych bądź imprez licencjonowanych.
 • 4 najlepszych zawodników chińskiego turnieju kwalifikacyjnego weźmie udział w mistrzostwach Hearthstone World Championships na BlizzConie 2014.

 

Formuła rozgrywek turniejowych Hearthstone World Championships na BlizzConie

 

Światowe finały mistrzostw w Hearthstone zostaną rozegrane do trzech zwycięstw, w formacie „Last Hero Standing”; w każdym meczu gracze będą mieli do dyspozycji po 3 klasy postaci. Format „Last Hero Standing” polega na tym, że za każdym razem, gdy zawodnik przegrywa partię, jest zmuszony do zmiany talii. Każdy z graczy ma do dyspozycji trzy talie. Pojedynek trwa do chwili, gdy jeden z zawodników zwycięży w trzech meczach.

 

Uczestnicy muszą posiadać własne kolekcje kart. W mistrzostwach udział weźmie w sumie 16 zawodników: 4 reprezentantów obu Ameryk, 4 z Europy, 4 z Chin, 2 z Korei oraz 2 z Tajwanu.

 

I wy dołączcie do karcianych zmagań! Jeśli pragniecie zostać światowej sławy graczami w Hearthstone i jesteście gotowi walczyć do samego końca, już dzisiaj wskoczcie do gry w trybie rankingowym! Czas postawić pierwsze kroki na drodze, która może was zaprowadzić aż do finałów Hearthstone World Championships!

 

Pełny regulamin turnieju zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

 

Author: hearthstone

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

 1. W sobotę kończy się drugi sezon rankingowy, poznaj ostatni ranking przed końcem | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] się do top 16 tego miesiąca i zagwarantowanie sobie tym samym miejsca w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Hearthstone na…
 2. Pierwszy Polak w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata Hearthstone! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Zwycięstwo to zapewnia mu miejsce w europejskim turnieju eliminacyjnym, z którego czterech najlepszych graczy poleci na Blizzcon gdzie powalczą…
 3. Gracze zakwalifikowani do regionalnego turnieju eliminacyjnego | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] listopadzie tego roku w trakcie BlizzCon 2014 zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Hearthstone, aby dostać się do tego turnieju, w…
 4. DreamHack Viagame Hearthstone Championship startuje dzisiaj! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Poza nagrodami pieniężnymi do zgarnięcia są też trzy wejściówki do turnieju eliminacyjnego przed Mistrzostwami Świata Hearthstone! […]
 5. Podsumowanie Dreamhack | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] jednym wyjątkiem. Blizzard przyznał Dreamhackowi trzy przepustki do turnieju eliminacyjnego przed Mistrzostwami Świata Hearthstone – dwie przepustki wylądowały u…
 6. Czwarty sezon rankingowy - Naxxramas! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] natomiast szukasz wyzwania to pamiętaj, że na koniec roku, w trakcie Blizzconu odbędą się Mistrzostwa Świata Hearthstone. Zanim jednak…
 7. Najlepsi gracze czwartego sezonu | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Blizzard opublikował listę 100 najlepszych graczy regionów. Szczególne gratulacje dla Polaków – Lothara na 52 miejscu i Athena na 66…

Submit a Comment