Nerf Dowódcy Wojennej Pieśni

Prawdopodobnie nadchodzi kres Patron Warriora – Blizzard zapowiedział nerf karty Dowódca Wojennej Pieśni | Warsong Commander, w obecnej wersji widoczna po prawej.

Obecnie opis karty to: Twoi stronnicy z atakiem 3 lub mniejszym otrzymują Szarżę.

Po zmianach karta zachowa swoje staty, ale jej opis będzie brzmiał: Twoi stronnicy z Szarżą otrzymują +1 do ataku.

Zmiana ma wejść w życie w przyszłym tygodniu jak podał Blizz na twitterze Hearthstone, źródło.

Karta ta jest kluczowa w znienawidzonej przez wielu graczy talii Patron Warriora z Ponurym klientem | Grim Patronem i Fanatycznym berserkerem | Frothing Berserker. Wiele osób uważa, że to Fanatyczny berserker jest szczególnym problemem w tej talii bo nawet z pustego stołu jest ona w stanie zbić ponad 30 pkt. życia przeciwnika. Z drugiej strony wymaga to jednak przygotowania od wielu tur, zebrania kilku kluczowych kart i jeszcze obniżeniu ich kosztu przy pomocy Imperatora Thaurissana, nie jest to zatem takie proste w zrobieniu. Patron Warrior jest jednak uważany od wielu miesięcy za najlepszą talię w całej grze, wystarczy rzucić okiem na forum do tematu Talie i kontr talie.

Sam Blizzard napisał takie oświadczenie z zapowiedzią zmian:

Podczas krótkiej, ale bogatej historii gry Hearthstone przyjęliśmy twarde stanowisko, by dokonywać zmian w kartach jedynie wtedy, gdy okaże się to absolutnie konieczne. Kierunek, w którym rozwija się rozgrywka oraz metagra powinien być określony przez graczy, zaś wraz z ewolucją mety pojawić się może wiele różnych typów talii. Karty, które niegdyś miały duże znaczenie, mogą je stracić po pojawieniu się nowych strategii, zaś ta zmiana wynika z ciągłej potrzeby i chęci innowacji u naszych graczy.

 

Innowacja to jeden ze sposobów na ewolucję gry, zaś najlepszym sposobem na wstrząśnięcie metą i wprowadzenie innowacji do Hearthstone jest dodanie nowych kart. To nasza preferowana metoda zmiany obecnego stanu gry. Opracowanie nowej talii, która może mieć przewagę nad obecną czołówką jest bardzo ekscytujące. Nowe karty prowadzą do odkrycia nowych kombinacji i do kolejnych dyskusji. Hearthstone żyje opowieściami o radości czerpanej z szybkiej i pełnej niespodzianek gry ze znajomymi.

 

W przyszłości będziemy nadal obstawać przy naszym stanowisku, by dokonywać zmian jedynie w stanie największej konieczności i pozwalać, by to nowe karty pomogły graczom w określeniu rozwoju metagry. W przypadku Dowódcy Wojennej Pieśni uznaliśmy jednak, że ta zmiana jest niezbędna, zarówno by pomóc w rozszerzeniu gry w przyszłości, jak i utrzymać naszą uniwersalną filozofię, w której walka między stronnikami oraz starcia o kontrolę nad planszą są elementami sprawiającymi, że Hearthstone jest tak wciągające i sprawia tyle frajdy.

Pozostaje nam popatrzeć na bardzo ładny artwork karty, gdyż w grze raczej nie zobaczymy jej już tak dużo…

dowodca wojennej piesni artwork

Author: hearthstone

Share This Post On

13 komentarzy

 1. Boże, czemu Blizzard nie umie nic balansować. Czemu z op kart robi niegrywalne, zamiast po prostu je zbalansować. Mogliby np. zwiekszyć jej koszt do 4 czy 5, a nie kurna ”to cos”, juz lepiej ją usunąć z gry całkowicie. Tak było z leeroyem itp. itd. Nie grałem patronem, ale szczerze to jakoś mi ten deck nie przeszkadzał ( NIENAWIŚĆ DO HANDLOCKÓW TAK ZOSTAŁEM WYCHOWANY). No cóż, teraz czekamy na nerf doktorka, choinki w siódmej turze i huntera który ma prowokacje na przeciwniku.

 2. A wystarczyło tylko zmienić tę kartę tak, żeby sojusznicy z atakiem 3 i mniejszym, którzy nabijają sobie ten atak (jak Berserker) tę szarżę tracili i byłoby z głowy.
  Grimm chyba umarł…

 3. Ta, szczególnie, że warrior może dać szarżę berserkerowi z ręki (i worgenowi) ergo znerfi to patrony, acz istnieje możliwośc utrzymania się jakiejś postaci decku. Ot spam patronów bez szarży na zoo może? Berek z szarżą dawną z ręki. Pamiętajcie, iż kiedyś combo z worgenem było uważane za nieefektywne ze względu na ilośc kart. Tymczasem z ilu kart nie raz patron potrafi wykonać combo?

 4. Nie wiem czy to przypadek, ale zacząłem trafiać na multum patronów na rangach 16-13 i poziom gry moich przeciwników jest tak żałosny, że śmiechłem ze sto razy :zaciesza:

 5. Myslalem, ze jak znerfia patrona to bede otwieral szampana, ale to jak go znerfili powoduje pulsujace w glowie 3 litery W-T-F

  Warsong zmienia sie w 2/3 za 3 many dajacy +1 ataku wszystkim minionom majacym szarze. Popatrzmy na inne karty:
  – dire wolf alpha – 2/2 za 2 many, daje +1 ataku sasiadom (2 jednostkom)
  – raid leader – 2/2 za 3 many, daje +1 ataku wszystkim minionom

  Czy mi sie wydaje czy warsong commander to uboga wersja powyzszych dwoch kart?

 6. Blizzard kolejny raz udowodnił, że mają problemy z podejmowaniem decyzji, o czym pisałem już wcześniej.

  Tutaj moim zdaniem (i nie tylko moim, bo słyszałem to wielokrotnie u streamerów) problemem nie jest Commander, tylko Berserker. Nerf Dowódcy zabije cały deck jako taki, a granie przeciwko samym Grim Patronom nie było problemem. Każda klasa może sobie poradzić z tą kartą, która jest ok sama w sobie. W 7-8 turze trzeba było kminić jakie można miniony wystawić, jakie aoe zachować i jak się powymieniać w przypadku rozmnożenia krasnoludów. To było fajne. Niefajne natomiast było dostać po 20 dmg od berserkerów. Więc to w tej talii jest problemem. Wystarczyłoby wprowadzić górny limit na jego obrażenia albo zmienić opis w ten sposób, aby dostawał +1 do ataku za każdego zranionego przyjaznego stronnika. Albo przynajmniej potestować takie rozwiązania.
  Nie wiem dlaczego Blizzard nie może raz posłuchać graczy w tej kwestii, skoro mają dobre pomysły. Wiem, że karty przechodzą testy itd., ale to mi wygląda na zbyt pochopną decyzję. To w kwestii ogólnej.
  Natomiast osobiście cieszę się, że nie dostanę już 50+ dmg na turę i może coś się ruszy na turniejach :)

 7. QUOTE

  Brawo Blizz. Kolejna karta uśmiercona. Bo przecież trudniej by było dać jej koszt 4 many, a patronowi 6

  Blizzard na HS robi miesiecznie 20mil $ szacunkowo
  ten nerf to nic innego jak zabicie najlepszego wymagającego wysokiego lvl cap skilla a co najważniejsze bardzo takiego decku,sam nerf a raczej wyrzucenie na śmietnik setowej karty wojownika o tym świadczy tym samym umożliwiając przejcie agro sceny przez inne decki których koszt jest juz sporo większy.
  PS
  Muszę z przykroscją stwierdzić ze HS zmierza w bardzo złym kierunku,cały 2015 roku to nic innego jak dojenie na maxa graczy p2p i ochłapy w postaci paczki z browla i minimalnych zminan w dziennych questach dla f2p.Dziwić mnie to nie dziwi co ActivBlizzard to Corporacja a ze HS okazał sie hitem to należy doić ile wlezie i aż pacjent padnie

Trackbacks/Pingbacks

 1. Ben Brode o nerfie Dowódcy Wojennej Pieśni | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] że w przyszłym tygodniu Dowódca Wojennej Pieśni zostanie znerfiony, jego opis będzie brzmiał: Twoi stronnicy z Szarżą otrzymują +1 do…
 2. Możliwa bójka z trybem kooperacyjnym dla dwóch graczy | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] przez błąd na Amazon App Store pojawiła się aktualizacja Hearthstone do nowej wersji z znerfionym Dowódcą Wojennej Pieśni. Błędna…

Submit a Comment