Nowa karta GvG: Sabotaż

Zakończyło się kolejne głosowanie, w którym mogliście wybierać pomiędzy czarem maga, a czarem łotra. Mimo usilnych starań Bena Brode, aby zwycięską kartą była karta maga wygrała jednak karta łotra i dość znacząco bo około 70% głosów było oddanych właśnie na nią.

Przy okazji przypominamy, że wszystkie karty dodatku Gobliny vs Gnomy poznamy jeszcze przed jego premierą. Karty, które przegrywają w głosowaniu będą po prostu pokazane w późniejszym terminie, ale ciągle przed premierą.

Nowy epicki czar łotra to SabotażSabotage kosztujący 4 many z opisem: Zniszcz losowego stronnika wroga. Combo: Zniszcz także jego broń.

Sabotage

Co myślisz o nowej karcie? Jak myślisz czy sprawdzi się skoro połowa klas z gry nie ma broni? BTW już pytaliśmy Bena Brode – jeśli Sabotaż zabije Tyriona to nie zniszczy broni od niego, tak samo jak Gniew Zemsty nie zabija pająków, które spawnuje Upiorny pajęczak w chwili śmierci.

Szaman KafardunówOstatnio poznaliśmy dwóch nowych ogrów w grze, z także nowym elementem mechaniki w postaci „50% szans na zaatakowanie niewłaściwego wroga.” Warto tutaj dodać jeśli komuś umknęło co podał sam Blizzard, że jeśli zaatakujesz w stronnika z Prowokacją, a Ogr zdecyduje walnąć kogoś innego to ani prowokacja, ani ukrycie nie powstrzymają go. Oznacza to, że przy odrobinie szczęścia można ominąć stronnika z prowokacją, albo zabić takiego, który jest ukryty.

Pojawiło się też nowe głosowanie, w którym możemy wybrać pomiędzy epickim stronnikiem łowcy, a epickim czarem wojownika. Zagłosuj już teraz tutaj. Wyniki poznamy w piątek, pewnie około 20. Jutro powinien być kolejny wpis na blogu Blizzarda, poznamy kolejne nowe karty!

głosowanie łowca wojownik

 

Wszystkie informacje o dodatku Gobliny vs Gnomy znajdziesz w naszym Kompendium Gobliny vs Gnomy.

Zapraszamy do komentowania dodatku w ogólnym temacie na forum – Gobliny vs Gnomy – dyskusja o wszystkim

PS. W ramach przypomnienia skoro nazwa taka nie godzi się nie załączyć do niusa dość starego już przeboju Beastie Boys – Sabotage – KLIK ;-)

 

Sabotage nius

Author: hearthstone

Share This Post On

18 komentarzy

 1. Tam jest epicki stronnik Łowcy nie Łotra :P
  a co do karty jest cóż bardzo słaba Łowca ma za 3 many takie coś a nie sądzę że taka kombinacja wymaga +1 many i zmiany ze zwykłej karty na epicką

 2. w tej karcie chyba nie chodzi o:
  „Zniszcz losowego stronnika wroga. Combo: Zniszcz także jego broń.”

  tylko
  „Zniszcz losowego stronnika wroga. Combo: Zniszcz broń przeciwnika.” (opponent = w sensie przeciwny bohater)

  Dlatego jasne jest, że nie zniszczy broni Tyriona bo ona sie pojawia po jego śmierci a karta oddziałuje przed zabiciem.

  Dla mnie to taki nowy Glut+ nie tylko rozwala broń wrogiego bohatera (przy combo) ale jeszcze wcześniej niszczy mu losową jednostkę.

 3. W związku ze sporą ilością nowych broni karta nie jest zła, nawet zyskuje w tym świetle. Zabić tym coś konkretnego chociażby hm.. Tyriona(z bronią!) to niezła frajda. Taki Deadly shot huntera w połaczeniu z silencem na broń. Nie ma lipy.

 4. Szalu nie ma wedlug mnie ale tak jak napisal Lynx, ze dosc duzo broni teraz bedzie i to moze byc ratunek dla tek karty :) Jedyne co bym w niej zmienil to zeby byla o 1 many tansza.

 5. Plusem jest to że zabija ukrytych i nie namierzalnych stronników, a siła kart zależy od mety. Blizz coś dużo daje kart, które mogą łatwo załatwić ukrytych. Ciekawe czy chcą dodać jeszcze jakieś mocne karty z ukryciem czy chcą pozbyć się kategorycznie miracle?

 6. Już jest dużo broni. Ciągle trafiam na Szamanów z Doomhammerem, aż musiałem dać Harrisona do decków, którymi gram.

  Co do karty nawet ok. Mamy za 4 many zniszczenie losowego stronnika + combo zniszczenie broni. Z tym Tyrionem to bym nie był taki pewny czy broń zostanie zniszczona, bo może być potem dopiero na polu gry.

 7. URL=”https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/2ni1w4/new_gvg_ca
  Czyli Tyriona, a raczej broni po nim nie załatwia:

  Quote from

  Ben Brode

  ” So if this was played against a Paladin who had a lone Tirion on the board, would it destroy the Ashbringer?

  It does not. Things happen one after the other, but the one thing that never happens during a card resolution or trigger is minions dying. For example, if you have 3 Wild Pyromancers, and play a spell, they ALL get to trigger (even though they are all at 0 Health after the 2nd one triggers). We always wait for all effects to finish firing before cleaning up minions who are „dead”. In this case, Sabotage kills Tirion, but he doesn’t actually die until the entire effect finishes, at which point his Deathrattle will fire.
  The only exception to this rule is Poison Seeds, which kills things during its resolution in order to make room for the treants. I hope that’s helpful – we’re always trying to find ways to make the underlying rules more clear, but this is a case where it isn’t super intuitive. – Ben Brode (

  Source

  ) „

 8. A czy da sie to rzucic na pusty stól ja przeciwnik ma tylko broń ? Bo wtedy nie ma celu
  dla pierwszej czesci ability

 9. Jak by kosztowała 3, to może by była grywalna, ale wtedy byłaby zbyt mocna w porówniu do karty łowcy. A z resztą większość w tym dodatku jest niezbalansowane.

 10. QUOTE

  A czy da sie to rzucic na pusty stól ja przeciwnik ma tylko broń ? Bo wtedy nie ma celu
  dla pierwszej czesci ability

  Wydaje mi się, że nie. Tak jak spelle „zadaj… 2 losowym…” nie działają przy jednym stworku na stole.

 11. Mam kupione 3 wejścia naxxa , kupować resztę czy poczekać do dodatku: ) . Szukałem trochę daty wyjścia i nie mogę znaleźć

 12. QUOTE

  Wydaje mi się, że nie. Tak jak spelle "zadaj... 2 losowym..." nie działają przy jednym stworku na stole.

  Z drugiej strony wszelkie AOE czary możesz rzucić na pusty stół bez problemu nawet jak nic nie robią. Wydaje mi się, że jednak w tym przypadku będziemy mogli ją użyć na pustym stole. Ale to tylko taki mój strzał przekonamy się jak wyjdą gobliny.

Submit a Comment