Nowe karty GvG: Agonia!

Dzisiaj mamy obfity dzień jeśli chodzi o nowe karty. Rano poznaliśmy nową kartę czarnoksiężnika, została pokazana na koreańskim serwisie Gamer.com.tw i co prawda nie mamy jeszcze potwierdzenie jej tłumaczenia, ale prawdopodobnie nazywać się będzie Felheart i jest taką droższą i silniejszą wersją Demonicznego Ognia.

Do tego pojawił się nowy wpis na blogu Blizzarda zatytułowany Gobliny vs Gnomy: Agonia! który pokazał nam aż trzy nowe karty.

Felheart – epicki czar czarnoksiężnika, koszt 5, opis: Zadaj 5 pkt. obrażeń stronnikowi. Jeśli cel jest przyjaznym demonem, daj mu zamiast tego +5/+5.

Pozorowanie śmierci – epicki czar łowcy, koszt 2, opis: Aktywuj Agonię u wszystkich twoich stronników.

Mała egzorcystka – rzadki neutralny stronnik, koszt 3, staty 2/3, opis: Prowokacja. Okrzyk bojowy: Otrzymuje +1/+1 za każdego wrogiego stronnika z Agonią.

Szkarłatny czyściciel – rzadki stronnik paladyna, koszt 3, staty 4/3, opis: Okrzyk bojowy: Zadaj 2 pkt. obrażeń wszystkim stronnikom z Agonią.

Felheart
Pozorowanie śmierci

Szkarłatny czyściciel
Mała egzorcystka

Karty te będą ciekawie współgrały z obecnymi stronnikami z Agoniami, np. Pozorowanie śmierci aktywuje agonie, ale nasz stronnik ciągle żyje. Będziesz mógł dostać Hieny z Lwa bujnogrzywego i mieć dalej Lwa, który po śmierci znowu wystawi dwie hieny. Nie wspominając o ciekawych agoniach z nowego dodatku!

Szkarłatnym czyścicielem za to możemy np. rozbić własne Nerubiańskie Jaja, w końcu zadaje 2 pkt. obrażeń wszystkim stronnikom z agonią.

Co prawda dla nas nie jest to zbyt istotne, ale Blizzard zrobił fajną grafikę z Gobliny vs Gnomy na Święto Dziękczynienia, poniżej wstawiamy też pełną treść wpisu od Blizzarda na temat tychże Agoni!

Święto dziękczynienia gnomy gobliny

 

Wpis od Blizza:

Dziś kontynuujemy naszą przygodę z nowymi kartami oraz przyglądamy się kolejnym motywom przewodnim, które pojawią się w pierwszym, wybuchowym dodatku do Hearthstone: Gobliny vs Gnomy!

 

W ostatnim artykule poświęconym motywom przewodnim w dodatku Gobliny vs Gnomy przyjrzymy się elementowi, który nasi gracze mogą już znać, czyli Agonii. Wprawdzie w Klątwie Naxxramas wprowadziliśmy wiele ciekawych efektów Agonii, ale w dodatku Gobliny vs Gnomy również znajdą się dodatkowe karty tego typu, które pokażą graczom, że mechaniczne wynalazki mogą być przydatne nawet wtedy, gdy ulegną uszkodzeniu!

 

Widzieliście już nasze załogowe mechy, które dysponują ciekawymi efektami Agonii. Coś naprawdę wyjątkowego oferuje też Toshley, który dysponuje Okrzykiem bojowym oraz Agonią. Ale co jeśli nie chcecie czekać aż wasz stronnik zostanie pokonany, aby aktywować efekt Agonii? Kiedy wszystko inne zawodzi, najlepiej udawać trupa!

 

gobliny vs gnomy agonia

 

Pozorowanie śmierci aktywuje wszystkie istniejące efekty Agonii waszych stronników, tak jakby ci zginęli, ale oczywiście zachowuje ich przy życiu. Wyłożyliście Nerubiańskie jajo? No to teraz macie jajo ORAZ Nerubianina! Zagraliście Szatkownika Szmondaka? No to teraz macie szatkownika ORAZ losowego, legendarnego stronnika! Liczba kombinacji jest nieskończona, a robi się jeszcze ciekawiej, kiedy do gry wejdzie Baron Zerwikrusz… w połączeniu z Pozorowaniem śmierci wasi stronnicy mogą teraz aktywować Agonię dwa razy!

 

Obecność groźnych stworów wykorzystujących Agonię nie umknie uwadze tej części stronników, którzy opowiadają się po stronie prawości. Ci, którzy wykorzystują moc śmierci do własnych celów, mogą nagle sami znaleźć się w niebezpieczeństwie w starciu z orędownikami sił światła! Jak mawia Anduin Wrynn: „Spali cię światłość!”.

 

Mała egzorcystka oraz Szkarłatny czyściciel to dwie karty, które są niezwykle pomocne, kiedy przeciwnik zagrywa wielu stronników z Agonią. Dodatkowo Szkarłatny czyściciel zadaje obrażenia wszystkim stronnikom z Agonią, więc przydaje się do robienia nerubiańskich omletów. No wiecie, jak w tym powiedzeniu, że trzeba rozbić kilka jaj, żeby zrobić… zresztą, nieważne…

Wszystkie informacje o dodatku Gobliny vs Gnomy znajdziesz w naszym Kompendium Gobliny vs Gnomy.

Zapraszamy do komentowania dodatku w ogólnym temacie na forum – Gobliny vs Gnomy – dyskusja o wszystkim

Author: hearthstone

Share This Post On

13 komentarzy

  1. Wszystkie karty imo bardzo dobre, najsłabsze wydaje mi się Felheart, chyba że gramy dużo demonów (wtedy to taki lepszy blessing of kings)

  2. Łowca dostał świetną kartę :) posiadając 2-3 stronników z agonią potrafi zrobić sporą przewagę za 2 many… Palladyn dostał odpowiedź np na tego Łowcę ponieważ zabija wszystko oprócz Grabarza i zostawia 4-3. Ostatnia karta jest równie ciekawa bez problemu można uzyskać 4-5 za 3 many i zatrzymać agro.

  3. No nie powiem, ta karta łowcy jest kozacka, tym bardziej, że dalej pozostawia nasze miniony na stole(fajne combo z Lwem ;o). Po tych wszystkich kartach zaczynam myśleć, że Blizzard naprawdę nie boi się zmian i to co pokazują jest zdecydowanie na plus. Oby tak dalej

  4. Oj te karty pozamiatały system. Wszystkie mi się bardzo podobają.
    Najfajniejszy „zrzut” kart do tej pory :)

  5. Na tę chwilę to ta karta łowcy strasznie mocna, ale poczekajmy aż pokażą cały dodatek. Ogólnie widać, że Blizzard wie co robi. Poza kartami typowo for fun dodają też naprawdę dużo nowych możliwości dla każdej klasy. Czekam jeszcze na jakąś neutralną kontrę na sekrety. :cool:

Submit a Comment