Nowe karty GvG: Crackle i Snajper Parochlebców

Dzisiaj poznaliśmy dwie nowe karty Gobliny vs Gnomy – czar szamana Crackle pokazany przez portal GosuGamers oraz Snajper Parochlebców, który wygrała głosowanie wśród graczy.

Crackle – zwykły czar szamana, koszt 2, opis: Zadaj 3-6 pkt. obrażeń. Przeciążenie: (1)

Snajper Parochlebców | Steamwheedle Sniper – epicki stronnik łowcy, koszt 2, staty 2/3, opis: Moc specjalna twojego bohatera może być stosowana wobec stronników.

Crackle
Snajper Parochlebców

Ponownie zapytamy – jakie jest Twoje zdanie na temat nowych kart?

Oczywiście od razu wystartowało nowe głosowanie, w którym możemy wybierać pomiędzy legendarnymi kartami paladyna i czarnoksiężnika! Oddaj swój głos tutaj.

Grafiki na kartach przedstawiają dwie bardzo znane postacie uniwersum Warcrafta:

Bolvar Fordragon – przedstawiony na karcie paladyna. Historia tej postaci jest bardzo ciekawa i burzliwa. Bolvar był jednym z najbardziej zasłużonych i znanych paladynów, gdy król Varian Wrynn (ojciec Anduina) został porwany Bolvar piastował stanowisko regenta Stormwind. Po powrocie króla został mianowany dowódcą sił Przymierza i ruszył do Northrend (Północnej Grani), aby walczyć z rosnącą w sile Plagą. Został zdradzony i zginął w trakcie walki połączonych sił Przymierza i Hordy pod drzwiami fortecy Króla Lisza – Icecrown Citadel. Nie był to jednak koniec jego histori… Wskrzeszony przez ogień smoków z Red Dragonflight (których przywódczynią jest Alexstrasza) z ciałem spalonym nie do poznania został pojmany przez Plagę i torturowany przez Króla Lisza, jednak nigdy nie ugiął się przed jego wolą. Arthas powiesił go za kończyny nad swoim tronem, gdzie Bolvar wisiał do czasu gdy Król Lisz został wreszcie pokonany. Po zabiciu Arthasa okazuje się, że Plaga bez przywódcy będzie jeszcze groźniejsza niż z Królem Liszem na tronie Wtedy to, gdy Tyrion Fordring chciał przywdziać koronę Króla Lisza, aby zapanować nad Plagą to Bolvar interweniował i zmusił Tyriona do przekazania korony jemu. Bolvar jako nowy Król Lisz zamroził się na Tronie Mrozu i objął Plagę w swoje władanie, a cała historia została zatajona przed światem.

Mal’Ganis – przedstawiony na karcie czarnoksiężnika. Kolejna postać związana bardzo mocno z Królem Liszem. Mal’Ganis jest jednym z Nathrezim – przywódców/generałów Płonącego Legionu, podwładnym Archimonda. To Mal’Ganis był dozorcą Króla Lisza i stał za intrygą, aby zamienić Arthasa w jednego z najlepszych czempionów Króla Lisza. Mal’Ganis bawił się z Arthasem i prowokował go, w historii która jest przedstawiona w Warcraft III zmusił Arthasa do wyrżnięcia swoich podwładnych mieszkających w Stratholme – gdyby Arthas tego nie zrobił zamieniliby się oni w sługusów Plagi i Płonącego Legionu. Żądny zemsty Arthas dał się zwabić w pogoni za Mal’Ganisem do Northrend gdzie dokonał dalszych złych czynów, a ostatnim z nich było zaprzedanie własnej duszy, aby móc władać Ostrzem Mrozu – bronią Króla Lisza wypełniającym tym samym cały plan Mal’Ganisa co do joty. Jednak władca demonów został także zdradzony. Król Lisz Ner’zhul po zawładnięciu Arthasem powiedział mu, że czas zemsty nadszedł. Arthas pokonał Mal’Ganisa i myślał, że go zabił. Po tej porażce Mal’Ganis przyjął postać Bareana Westwinda – przywódcy Scarlet Onslaught (odłamu Szkarłatnej Krucjaty), jednak został namierzony przez Knights of the Ebon Blade (Rycerzy Śmierci, którzy wyrwali się z władzy Króla Lisza i chcą jego zguby za to co im zrobił) i po pokazaniu swojego prawdziwego oblicza wrócił do własnego świata gdzie podobno knuje zemstę na Królu Liszu.

głosowanie warlock paladyn legenda

Wszystkie informacje o dodatku Gobliny vs Gnomy znajdziesz w naszym Kompendium Gobliny vs Gnomy.

Zapraszamy do komentowania dodatku w ogólnym temacie na forum – Gobliny vs Gnomy – dyskusja o wszystkim

crackle i snajper nius

Author: hearthstone

Share This Post On

26 komentarzy

 1. „Crackle – zwykły czar szamana, koszt 2, opis: Zadaj 3 pkt. obrażeń. Przeciążenie: (1)” zapomniał ktoś o „- 6” :P

 2. W skrócie Good card :D Snajper bardzo ale to bardzo fajna karta do kontroli i do agro, wiadomo w co będzie leciał frostbolt od maga :D Ogólnie karty łowcy nie licząc legendy na duży plus.

 3. QUOTE

  "Crackle – zwykły czar szamana, koszt 2, opis: Zadaj 3 pkt. obrażeń. Przeciążenie: (1)" zapomniał ktoś o "- 6" :P

  Ops… Poprawione, dzięki :)

  BTW Dodaliśmy historię Bolvara i Mal’Ganisa – postaci z legendarnych kart na które można głosować! Warto przeczytać.

 4. Ciekawe czy ta nowa karta huntera będzie działała z mocami specjalnymi innych bohaterów? Np u czarnoksiężnika dobranie karty kosztem wybranej postaci?

 5. Ciekawe czy jak bedziemy mieli karte hunta u warriora to bedzie mozna dac armor stronnikowi chociaz bezsensu to brzmi.

 6. QUOTE

  Ciekawe czy ta nowa karta huntera będzie działała z mocami specjalnymi innych bohaterów? Np u czarnoksiężnika dobranie karty kosztem 2hp wybranej postaci?
  
  Niestety to tak działać nie będzie.
  
  
  
  
  
  
  
  Quote from 
  
  
  
  
  Ben Brode
  
  
  
  

  How does Steamwheedle work if facelessed/thoughtstole? (Give minons 2 armor? Do 2 dmg to a minion, draw a card?)

  
  
  
  
  
  
  Only works with hunter
  
  
  
  
  
  				
 7. Coś czuje że umiejętność Mal’Ganisa będzie usypianie wrogów, do momentu zadania obrażeń.
  Poza tym super dodatek. Już nie mogę się doczekać :)

 8. W mojej ocenie karta Szamana słaba, bo strasznie losowa. Pewnie będziemy często za 3 dmg dostawać, to już lepiej błyskawicę za 1 many.

  Karta Huntera jak dla mnie bomba :) Jak nie trafię jej w packach tworzę z pyłu, bo według mnie na pewno zaistnieje w mecie.

 9. Faktycznie jak ktoś zdążył zauważyć, Snajper jest tak dobry, że mógłby być legendą. Będzie jedną z lepszych kart GvG!

 10. Moim zdaniem snajper powinien być droższy, bo ma op umiejętność, ale z drugiej strony jest bardzo łatwy do zdjęcia, więc pewnie i tak w 90% przypadków będzie padał od razu jak wejdzie na stół.

 11. Pytanie, czy nasz Hunter będzie zbierał dmg atakując tym stronników wroga? Wg mnie tak, bo to już serio by było op. Ale karta kozacka i mam nadzieję na jakieś fajne controlne decki huntera po wyjściu dodatku.

 12. QUOTE

  Pytanie, czy nasz Hunter będzie zbierał dmg atakując tym stronników wroga? Wg mnie tak, bo to już serio by było op. Ale karta kozacka i mam nadzieję na jakieś fajne controlne decki huntera po wyjściu dodatku.

  Nie będzie zbierał dmg. Przecież on strzela z kuszy. :P

 13. QUOTE

  Nie będzie zbierał dmg. Przecież on strzela z kuszy. :P

  Raczej z łuku. Skoro z tego klasowego łuku zbiera dmg, to z tego skilla też może tak być.

 14. Ale tamten to jest broń a ze skilla to nie może zbierać dmg, to będzie jak skill maga tylko że większy damage zadaje

 15. Priest może nawet 3 dmg zadawać ze swojej umiejętności…

  swoją drogą ciekawe jakby się spisywał priest z możliwość 3 damege za 2 many

  po za tym ten nowy stronnik huntera będzie działał identycznie jak kapłanka archentarów (czy jakoś tak)

 16. I to ma rowniez swoj plus dlatego ze zebranie takiego spella od wroga to duza strata dla przecwinika a Ty bedziesz tracic potencjalnie w statach slabego mobka :) Krotko mowiac ten snajper to same plusy

Trackbacks/Pingbacks

 1. Nowa karta GvG: Druid of the Fang | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Tymczasem w obecnym głosowaniu na karty możemy wybierać pomiędzy legendami czarnoksiężnika i paladyna. Przeczytaj koniecznie historię postaci z tych…

Submit a Comment