Odrodzenie i agonia czyli szalone kombinacje szamana w Naxxramas

odrodzenie szamanW zeszłym tygodniu poznaliśmy nową kartę klasową szamana, która dojdzie wraz z trybem przygodowym Klątwy Naxxramas – Odrodzenie | Rebirth.

> Zobacz wszystkie informacje o Klątwie Naxxramas w Kompendium Naxxramas

Karta ta wywołała póki co najwięcej emocji ze wszystkich kart Naxxramas jakie widzieliśmy. Zgodnie z tym co Blizzard zapowiadał wszystkie karty klasowe, które dojdą w Naxxramas będą związane z motywem Agonii (Deathrattle). Odrodzenie szamana daje jednak bardzo wiele możliwości na tworzenie pokręconych kombinacji.

Zdania na temat tej karty są podzielone wśród graczy, niektórzy uważają, że ogólnie będzie bezużyteczna i raczej nie znajdzie miejsca w taliach, inny znowu mówią o potrzebie znerfienia tej karty z uwagi na to jak bardzo silna jest.

 

Ocenę przydatności karty pozostawiamy do momentu gdy faktycznie pojawi się w grze i zobaczymy jak się sprawdza na żywo. Tymczasem zebraliśmy różne ciekawe kombinacje Odrodzenia jakie już powstają w głowach graczy.

 

Duch przodków Musimy jednak zacząć od wyjaśnienia pewnej kwestii. Ponownie pojawiły się pewne niejasności odnośnie karty Duch przodków | Ancestral Spirit. Pierwsze co trzeba wziąć pod uwagę to fakt, że co prawda nie jest to napisane na tej karcie, ale daje ona stronnikowi Agonię, przez co jest podatna na wszelkie wyciszenia, czy buffy do agonii. Na zdjęciu poniżej widać, że totem otrzymał Agonię, pojawiała się nawet ikonka czaszki na karcie. Gdy ten totem zginie zostanie on przywrócony na pole bitwy. Gdybyśmy użyli na nim dwa razy Ducha przodków to po jego śmierci otrzymalibyśmy dwa nowe totemy.

W Naxxramas opis karty Duch przodków zostanie zmieniony, tak żeby to wszystko było bardziej zrozumiałe.

 

duch_przodków_agonia

 

Jeśli weźmiemy to pod uwagę przy tworzeniu kombinacji z Odrodzeniem to otrzymamy bardzo nietypowe rezultaty:

Kairn Krawawe Kopyto (6 many) + Duch Przodków | Ancestral Spirit (2 many) + Odrodzenie (2 many) = 1x Bain Krwawe Kopyto + 2x Kairn Krwawe Kopyto za 10 many.

baron zerwikrukGdybyśmy dodali jeszcze jeden Duch Przodków to dostalibyśmy 1x Bain i 3x Kairn, ale co będzie jeśli dorzucimy Barona Zerwirkuk | Bron Rivendare, który sprawia, że stronnicy aktywują agonię dwa razy? Warto tutaj jednak pamiętać, że samo Odrodzenie nie jest Agonią, to tylko czar zabijający od razu stronnika.

Kairn Krawawe Kopyto + Duch Przodków + Baron Zerwikruk + Odrodzenie = 2x Bain i 3x Kairn, czyli w zasadzie 8 razy Yeti za 14 many. Rozpiszmy to:
Pierwszy Kairn = Odrodzenie
Drugi Kairn = Duch przodków
Trzeci Kairn = Duch przodków powtórzony dzięki Baronowi
Pierwszy Bain = Agonia Kairna, którego własnie zabiliśmy Odrodzeniem
Drugi Bain = Drugi raz Agonia Kairna dzięki Baronowi

Jeśli poszalelibyśmy jeszcze bardziej i dali 2x Duch przodków otrzymalibyśmy jeszcze dodatkowych dwóch Kairnów (z drugiego Ducha przodków i jego powtórzenia) co razem dałoby nam 2x Bain i 5x Kairn za 16 many.

Oczywiście to bardzo szalona kombinacja i nie ma co się łudzić, że akurat uda nam się ją wykonać systematycznie, w końcu wymaga użycia wielu kart, do tego przeciwnik musiałby chyba spać. Ale co z bardziej poważnymi kombinacjami, takimi, które może będzie się dało wykonywać w miarę często?

Sylwana BieżywiatrSylwana Bieżywiatr | Sylvanas Windrunner + Odrodzenie = losowa Kontrola umysłu za 8 many i druga Sylwana bo w końcu wraca do życia. Dobra kombinacja jeśli przeciwnik będzie miał tylko jednego stronnika u siebie, można to wykonać w 8 turze, czyli w odpowiedzi na silne zagranie przeciwnika, np. Ragnarosa.

Leeroy Jenkins -> Atak -> Odrodzenie (pojawia się świeży Leeroy z Szarżą) -> Atak = 12 obrażeń za 6 many i dwie karty.

Leeroy Jenkins -> Atak -> Odrodzenie -> Atak -> Odrodzenie -> Furia wichru na Leeroya -> 2x Atak = 24 obrażeń za 10 many, nie musimy mieć nic na stole wcześniej.

Baron Zerwikruk (postawiony turę wcześniej) + Leeroy Jenkins -> Atak -> 2x Duch przodków na Leeroya -> Odrodzenie = 5x Leeroy gotowy do szarży (jeden z odrodzenie, dwóch z Ducha przodków i jego powtórzenia dzięki Baronowi i kolejnych dwóch z drugiego Ducha przodków i jego powtórzenia) = 36 obrażeń w jedną turę za 10 many + 4 many turę wcześniej za Barona. Zakładając, że Baron przeżyje. Ogólnie takie coś nie będzie systematyczne.

Leeroy Jenkins + 2x Kruszyskalny oręż | Rockbiter Weapon + Furia wichru -> 2x Atak (24 obrażeń)-> Odrodzenie -> Atak = 30 obrażeń za 10 many. Jest to tak zwany OTK – One Turn Kill = jesteś w stanie zabić przeciwnika nie posiadając żadnej karty na stole.

DalekowidzenieNiektóre z tych kombinacji są praktycznie niewykonalne i nie będą nadawały się do gier rankingowych na poważnie, ale już użycie Leeroya i Odrodzenia to całkiem sprawne połączenie. Wygląda też na to, że ogólnie Naxxramas może sprawić, że obecnie nieużywane, słabe karty zaczną być wykorzystywane bardzo często i staną się kluczowymi elementami strategii? Co powiesz na dodanie Dalekowidzenie | Far Sight (Dobierz kartę. Ta karta kosztuje (3) mniej.) do powyższych kombinacji? To by je jeszcze bardziej udziwniło.

Masz swoje pomysły na kombinacje z Odrodzeniem? Podziel się z nami na największym fanowskim forum Hearthstone!

Dołącz do toczącej się dyskusji na temat Naxxramas i podziel się z innymi swoimi wrażeniami – tutaj.

Wszystkie informacje o Klątwie Naxxramas przeczytasz w Kompendium Naxxramas.

W tym tygodniu Blizzard pokaże kolejną kartę klasową, polub nas na Facebooku, aby od razu otrzymać informacje o niej:

Author: hearthstone

Share This Post On

3 komentarze

Trackbacks/Pingbacks

  1. Nowy sekret dla Maga w Naxxramas – Duplikacja! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Czy XXX wzbudzi takie poruszenie jak pokazana ostatnio karta klasowa szamana – Odrodzenie? Powstało wiele ciekawych kombinacji jakie można…
  2. Przeciek siódmej karty klasowej z Naxxramas – Zwiastun Chaosu! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] też wiadomość odnośnie pokazanej wcześniej karty  Odrodzenie | Rebirth dla szamana – Blizzard zapowiedział zmianę nazwy karty z Rebirth…
  3. Wyjaśnienia odnośnie Ohydziarza | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Przy okazji polecamy zerknięcie do starszego tekstu na temat ciekawych kombinacji z pomocą karty Reinkarnacja Szamana - Odrodzenie i agonia…

Submit a Comment