Ostatnia faza eliminacji regionalnych do MŚ Hearthstone

We wtorek wystartowała ostatnia faza europejskich eliminacji regionalnych do Mistrzostw Świata Hearthstone. Do walki staje 16 zakwalifikowanych zawodników – 14 z nich przeszło przez morderczą pierwszą fazę eliminacji, a dwójka awansowała bezpośrednio do drugiej fazy z uwagi na najlepsze wyniki rankingowe.

eliminacje europejskie

Niestety do drugiej fazy nie przeszedł żaden z 16 Polaków startujących w pierwszej fazie. Największym zaskoczeniem było odpadnięcie już na samym początku naszych najbardziej znanych na arenie międzynarodowej graczy czyli Gnimsha (0:3) i Lothara (1:3). Najlepiej wypadli natomiast Pozmywam 6:3, któremu zabrakło jednego, ostatniego zwycięstwa w meczu z Lifecoachem oraz znany twórca talii dla Kapłana – Zetalot z wynikiem 5:3.

dual tournamentNie możemy zatem dopingować nikogo z naszych na zawodach, ale obsada i tak jest bardzo interesująca i z pewnością zobaczymy wiele niesamowitych pojedynków.
Zmagania będą rozgrywane w systemie podwójnego turnieju, wszystkie mecze będą grane do 3 wygranych (Bo5), rozpoczną się od fazy grupowej – 16 zawodników zostaje podzielonych na 4 grupy – ośmiu najlepszych, czyli po dwóch z każdej grupy przejdzie dalej i stanie do walki ze sobą w finałowym pojedynku. Ci którzy wyjdą z niego zwycięsko będą czwórką zakwalifikowanych zawodników do wyjazdu na MŚ Hearthstone na BlizzConie.

Turniej zaczął się we wtorek wraz z pierwszymi meczami grupowymi, kolejne mecze będą rozgrywane w piątek i sobotę 26-27 września.

Oglądać można go na kanale PlayHearthstone na Twitchu: Klik!

Drabinka turniejowa: Klik!

Uczestnicy:

thefallen
thefishou
thijsnl

greensheep
frezzar
cupcake

kaor
innnumberguy
kolento

lifecoach
lowelo
matthew

mryagut
max
reynad

neirea
Warto zaznaczyć, że Kaor i Greensheep zastąpili InnTheude oraz Noisyboy, którzy nie byli w stanie wystartować.

Podział na grupy:

Grupa A: InnNumberguy, Neirea, Kaor, Max

Grupa B: ThijsNL, Greensheep, Lowelo, Matthew

Grupa C: Frezzar, CupCake, Reynad, MrYagut

Grupa D: Lifecoach, thefishou, TheFallen, Kolento

Drabinka turniejowa: KLIK

Harmonogram:

Piątek 26 września:
11:00 – Start streamu
11:30 – Start show
12:00 – Grupa A – Trzy mecze grupowe
15:00 – Grupa B – Trzy mecze grupowe
18:00 – Grupa C – Trzy mecze grupowe
21:00 – Grupa D – Trzy mecze grupowe

Sobota 27 września:
13:45 – Start streamu
14:15 – Start show
14:45 – Cztery mecze kwalifikacyjne do BlizzConu – rozegrane między ósemką najlepszych zawodników z fazy grupowej

19:15 – Powtórka – Start streamu
19:45 – Powtórka – Start show
20:15 – Powtórka – Cztery mecze kwalifikacyjne do BlizzConu – rozegrane między ósemką najlepszych zawodników z fazy grupowej

Oglądać można go na kanale PlayHearthstone na Twitchu: Klik!

Komentatorzy: Janne “Savjz” Mikkonen, Daniel “Artosis” Stemkoski, Dan “Frodan” Chou

Zapraszamy do oglądania zmagań jednych z najlepszych zawodników Hearthstone – czeka nas sporo emocji, niespodzianek i wiele więcej. Zapraszamy do komentowania na bieżąco pod tym niusem – tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

12 komentarzy

 1. Oglądam to i jedno przychodzi mi do głowy tylko. KONTROLA KONTROLA KONTROLA i HANDLOCKI! Podobno ktoś grał łowcą, ale nie wiem jak mu poszło.

 2. Długo dzisiaj ten turniej będzie jeszcze – 20:30 i dopiero grupa B kończy granie, a o 21:00 miała grupa D zaczynać wg. harmonogramu.

 3. O której to się w nocy skończyło? Jak o 2 wyłączyłem to mieli zaczynać mecze ostatniej grupy, wychodzi na to, że przed 7 powinni byliby skończyć :D
  Podziwiam komentatorów po 14 godzinach streamu było słychać, że już są zmęczeni, ale dawali radę. Ciekawe jak wyglądali po 18 godzinach.

  Edit: okej znalazłem info – gry skończyły się po 5 nad ranem :D To i tak szybciej poszło niż pozostałym grupom.

  Dzisiaj do walki stają:

  mrYagut vs Koar, Numberguy vs Frezzar, Greensheep vs Thefishou, Kolento vs ThijsNL.

 4. No to się im trochę przeciągnęło… czy organizatorzy nie przewidzieli, że rozgrywki będą się ciągnąć do 5 partii w każdej parze?
  Ja dałam sobie spokój o 10 jak Reynad zaczynał grę z Freezarem, a gdzie tam do końca (chociaż ciekawa byłam gry Kolento), o 5 to ja muszę wstać żeby do pracy zdążyć :/

 5. QUOTE

  No to się im trochę przeciągnęło... czy organizatorzy nie przewidzieli, że rozgrywki będą się ciągnąć do 5 partii w każdej parze?
  Ja dałam sobie spokój o 10 jak Reynad zaczynał grę z Freezarem, a gdzie tam do końca (chociaż ciekawa byłam gry Kolento), o 5 to ja muszę wstać żeby do pracy zdążyć :/

  Szczególnie, że pierwszy dzień był w środę, potem dzień przerwy i od piątku grali. Mogli grać też w czwartek – dwie grupy w czwartek i dwie w piątek.

 6. Harmonorgam rozgrywek grupowych mocno sie rozjechal. Srodowe gry mialy sie skonczyc o 23, a skonczyly sie po 2 w nocy. Wczoraj tak samo, mialo sie skonczyc o polnocy, a wtedy dopiero zaczynal sie ostatni mecz w grupie C. Calosc skonczyla sie o 5:30. Format troche sie rozjechal z czasem, bo przewidzieli po godzinie na kazde Bo5. A gracze nie dosc ze grali dlugie gry to jeszcze prawie wszystko konczylo sie w 5 grze.
  Generalnie to ogladalem tylko mecze kolento, ktoremu turniej wygral Jaraxxus. Gdyby nie Jarek w decku Handlocka to Kolento nie byloby na Blizzconie.

 7. Tak do końca to nie bylo rozowo gdyby w ostatnim pojedynku zamiast Tirona ktorego Kolento zdlął syfonem
  poszła rowność i konsekracja to mogłoby sie skonczy tragicznie

 8. Standardowo powiem, że system pojedynczej eliminacji i drabinka turniejowa jest do bani. Wolałbym, żeby druga faza została tak jak pierwsza rozegrana w systemie swiss. Fakt, że jest to mniej medialne wtedy i nie ma takich emocji może dla widzów, ale jest bardziej uczciwe i faktycznie wyłania najlepszych graczy w danej chwili bez względu na to jakie pary trafili w drabince czy grupie. Pierwsza faza eliminacji była tak rozegrana i uważam, że to było dobre.

 9. Po eliminacjach… w regionie europejskim; do odbębniecia zostały jeszcze Korea i Murica. Blitzcoinowy turniej zaczyna się 7 listoada.
  Co do sztokholmskich zmagań to szkoda strasznie Thijsa, no ale jak trafiasz na Kolento w meczu o wszystko… Pozytywnie zaskoczyła pozostała 3. 3mam kciuki za Ewropę w czampionacie :)

Submit a Comment