Pierwszy boss Czarnej Góry – Coren Direbrew

Coren DirebrewMamy już dla was informacje o pierwszym bossie Czarnej Góry – Corenie Direbrew. Gracze World of Warcraft pewnie pamiętają go jako specjalnego mini-bossa cyklicznego eventu nawiązującego do Oktoberfestu czyli Brewfestu.

Uwaga – poniższy artykuł zawiera spoilery walki z pierwszym bossem nowej przygody. Jeśli chcesz zachować sobie niespodziankę nie czytaj dalej!

W trakcie zamkniętego spotkania z developerami na PAX East redakcja BlizzPro miała okazję zmierzyć się z tym pierwszym bossem Czarnej Góry, a swoje doświadczenia opisali w artykule tutaj. Podsumowaliśmy je poniżej.

W walce boss nazywa się co prawda Grim Guzzler (ksywka Ponury Pijak – zapewne ma związek z konkursem na najlepsze piwo, który sromotnie przegrał), ale w zdjęciach wrzuconych przez Blizzard nosi on swoje prawdziwe imię – Coren Direbrew.

Tryb Normalny

coren direbrew wowPunkty życia: 30

Moc bohatera: Pile On! – koszt 0 many, opis: Umieść stronnika z każdej talii na polu bitwy.

Coren ma swoją talię wypełnioną po brzegi wielki i legendarnymi stronnikami, w każdej turze używa swojej mocy i umieszcza zarówno swojego jak i Twojego stronnika na polu bitwy. Z uwagi na to swoją talię też powinieneś zbudować w oparciu o dużych stronników oraz czary usuwające. Masz też tą przewagę, że gdy Coren używa swojej mocy przyzwany stwór już nie jest w stanie nic zrobić w jego turze, natomiast Ty masz swojego do dyspozycji od razu. Oczywiście stronnicy wchodzą do gry bez swoich Okrzyków bojowych (podobnie jak ma to miejsce np. w przypadku Pana Śmierci | Deathlorda).

Tryb Heroiczny

Dark Iron BouncerPunkty życia: 30 życia + 15 pkt. pancerza

Moc bohatera: Pile On! – koszt 0 many, opis: Umieść dwóch stronników z talii Corena oraz jednego z talii przeciwnika na polu bitwy.

Tak jak zapowiadał w swojej prezentacji Blizzard w trybie Heroicznym bossowie nie będą grali uczciwie. Będą stosowali brudne triki podobne do tych, które w Naxxramas serwował nam Kel’Thuzad.

Gdy Coren zacznie tracić przewagę na planszy użyje czaru, który przyzwie mu czterech stronników 1/1 z prowokacją (Bramkarze).

Gdy zacznie być bardzo do tyłu znowu odwoła się do brudnych trików – postawi specjalną kartę Bramkarz z Czarnorytnych:

Bramkarz z Czarnorytnych | Dark Iron Bouncer – koszt 6 many, staty 4/8, opis: Zawsze wygrywa Bójkę.

Po postawieniu tego stronnika użyje czaru Bójka | Brawl i w wyniku tego wyczyści cały stół zostawiając swojego 4/8 u siebie.

Kluczem do wygrania tej walki jest wytrwanie i stałe usuwanie przyzywanych przez Corena stronników. W końcu nie będzie miał już kogo zagrywać i będziesz w stanie wykończyć go. Tak jak w normalnym trybie Twoją przewagą jest fakt, że Coren przyzywa dwóch stronników i nie może z nimi nic zrobić, podczas gdy w następnej turze Ty masz swój ruch i możesz użyć swojego świeżo przyzwanego, aby odpowiedzieć na jego groźbę. Szczególnie dobrymi stronnikami tutaj będą Łowca grubego zwierza (Okrzyk bojowy: Zniszcz stronnika z atakiem 7 lub większym.) oraz Dożynkarz 4000 (Dodatkowo zadaje obrażenia stronnikom obok celu jego ataku.)

Bramkarz z Czarnorytnych jest kartą wyłącznie dla bossa – nie otrzymamy jej do kolekcji, więc Wojownicy nie mają co się cieszyć na 100% Bójki ;-)

 

Jeśli chodzi o ogólne wrażenia z Czarnej Góry to w swoim stylu jest podobna do Klątwy Naxxramas czy samouczka – Bossowie nabijają się z Ciebie, rzucają śmiesznymi tekstami i ogólnie cała rozgrywka nakierowana jest na humor i dobrą zabawę.

Jak podoba Ci się pierwszy boss Czarnej Góry?

Zastanawiamy się też jak masz zamiar zakupić Czarną Górę i czy w ogóle to planujesz, dlatego weź udział w małej i szybkiej ankiecie na forum – Ankieta: Za co kupisz Czarną Górę?

coren direbrew boss

Author: hearthstone

Share This Post On

41 komentarzy

 1. Mam wrażenie, że kluczem do wygranej będzie Druid napakowany masą drogich stronników. Oprócz tego kilka zaklęć i nie będzie problemu.

 2. QUOTE

  Ja mam nadzieję, że będzie to trudniejsze niż Naxxramas :D

  Zapomnij, normal będzie pewnie na takim samym poziomie czyli przejdziesz nawet gołym kontem z tylko podstawowymi kartami.

 3. QUOTE

  Zapomnij, normal będzie pewnie na takim samym poziomie czyli przejdziesz nawet gołym kontem z tylko podstawowymi kartami.

  Ale heroic powinien być trochę trudniejszy :( W naxxie ze 2 czy 3 walki musiałem powtarzać kilka razy.

 4. Zapowiada się ciekawie, już widzę kilka fajnych kart na tego bossa, np. naturalizacja u druida, nie tylko pomoże się wymienić, ale szybciej wyczyści go z kart, oprócz tego, Doomsayer, o ile nie będzie zabroniony

 5. Btw dzięki GvG można łatwiej zrobić niektóre bossy. Ciekawe jak to pójdzie po wyjściu Blackrocka. Jeśli tamten przeciek okaże się prawdziwy, to ten co blokuje za >5 many będzie super.

 6. Ja całego naxxa zrobiłem prejem i tutaj mam nadzieję, że mi się tak uda. Hmm Malygos i kule za 2 many? Wysysanie życia, bomba/bomby światła, światło cienia: śmierć i masa legendarek. Taki plan na początek.

 7. Hmm, mi się nie chciało układać talii specjalnie pod naxa, całość przeszedłem dekiem którym aktualnie grałem – co innego heroic.
  Tutaj zapowiada się podobnie, poziom ustawiony pod nowych graczy, ale i tak to fajna zabawa.

 8. Battlecry nie działa, a szkoda, bo taki Faceless Manipulator byłby mega w decku.
  Fajna bitewka będzie.

  Swoją drogą, powinna być opcja, po przejściu przygody, gry ze znajomym, gdzie jeden grałby bossem. Większa żywotność przygody i frajda.

 9. QUOTE

   Swoją drogą, powinna być opcja, po przejściu przygody, gry ze znajomym, gdzie jeden grałby bossem. Większa żywotność przygody i frajda.

  To by było mega!

  Ja osobiście myślę czy deck z samym Kel’Thuzadem i masą spelli (w tym reincarnate i ancestral spirit) dałby radę.

 10. QUOTE

  Btw dzięki GvG można łatwiej zrobić niektóre bossy. Ciekawe jak to pójdzie po wyjściu Blackrocka. Jeśli tamten przeciek okaże się prawdziwy, to ten co blokuje za >5 many będzie super.

  Przeciek był fałszywy na 100% zauważ że w przecieku był Deathwing technical co blokuje karty za 5, a teraz pokazano też Dearthwing technical, który nawet ma inną płeć ;)

 11. QUOTE

  Przeciek był fałszywy na 100% zauważ że w przecieku był Deathwing technical co blokuje karty za 5, a teraz pokazano też Dearthwing technical, który nawet ma inną płeć ;)

  Ale ja jednym screenie widać nową planszę. Coś w tych przeciekach może być

 12. A może Blizz specjalnie robi przecieki i jak jakaś karta jest nie mile widziana to jej nie dodadzą i potem mówią ,że fake lub na odwrót.

 13. QUOTE

  Przeciek był fałszywy na 100% zauważ że w przecieku był Deathwing technical co blokuje karty za 5, a teraz pokazano też Dearthwing technical, który nawet ma inną płeć ;)

  Powiem jedno….. Gender :P

 14. QUOTE

  A może Blizz specjalnie robi przecieki i jak jakaś karta jest nie mile widziana to jej nie dodadzą i potem mówią ,że fake lub na odwrót.

  Karty do najblizszego dodatku pewnie juz dawno sa przetestowane i zaklepane. A kilka negatywnych postow na forum czy innym blogasku ich zdania nie zmieni. Zwlaszcza ze spolecznosci juz kilka razy sie mocno mylila w przedpremierowej ocenie kart :)

 15. QUOTE

  Spoiler alert.
  
  
  
  1. Mag
  2. Malygos, 2x Uczennica czarownika, 2x lepper gnome i same czary (zmodyfikowany freeze mage)
  3. ...
  4. Profit!

  Antonidas jeszcze ;-)

 16. Z Naxxramas bawiłem się przednio i nie mogę się doczekać, aż poznamy pozostałych bossów nowej przygody. Czuję, że będzie rzeźnia :D

 17. Całkiem zabawna mechanika.
  Ja jestem bardziej ciekaw wyzwań i kart klasowych :)
  Ciekawe czy uda im się przebić sukces wyzwania klasowego huntera z Naxx.

 18. Druid jest nielubiany przez Blizzarda, dostał w naxxramas nic ciekawego, a w GvG zaledwie kilka konkretów, również mam nadzieję że tym razem dostanie coś fajnego

 19. QUOTE

  Druid jest nielubiany przez Blizzarda, dostał w naxxramas nic ciekawego, a w GvG zaledwie kilka konkretów, również mam nadzieję że tym razem dostanie coś fajnego

  Druid obecnie nic nie dostal, bo nic nie potrzebowal. Nawet bez OP kart jest bardzo silny. Ancient of lore to jedna z najlepszych kart w grze, combo FoN + Savage nadal jest miazdzace, Inervate + wild groth pozwalaja uzyskac przewage many, druid of the claw to chyba najlepsza normalna (zwykla) 5 w grze, masa mozliwosci oraz roznych zagran(silence/2 dmg, 3dmg/1dmg draw itp). Po za tym Malorne jest niezla legendarka statystyki jak na ten koszt many ma zajebiste, a opis na karcie tez zly nie jest, ognikowy spell jest bardzo dobry na arenie (na rankach srednio sie sprawdza) a „drzewo zycia” ma po prostu dobry efekt wizualny, i jest nawet grywalne w fatigue druidzie, lub mill

 20. QUOTE

  Druid obecnie nic nie dostal, bo nic nie potrzebowal. Nawet bez OP kart jest bardzo silny. Ancient of lore to jedna z najlepszych kart w grze, combo FoN + Savage nadal jest miazdzace, Inervate + wild groth pozwalaja uzyskac przewage many, druid of the claw to chyba najlepsza normalna (zwykla) 5 w grze, masa mozliwosci oraz roznych zagran(silence/2 dmg, 3dmg/1dmg draw itp). Po za tym Malorne jest niezla legendarka statystyki jak na ten koszt many ma zajebiste, a opis na karcie tez zly nie jest, ognikowy spell jest bardzo dobry na arenie (na rankach srednio sie sprawdza) a "drzewo zycia" ma po prostu dobry efekt wizualny, i jest nawet grywalne w fatigue druidzie, lub mill

  Tak zgodzę się z tym, ale fajnie było by zobaczyć jakąś nową kartę ;)

 21. Chyba jeszcze nikt z was nie zwrócił na coś uwagi. Ja chciałbym żeby komputerowy gracz w końcu był INTELIGENTNY! Jakimś cudem programiści niezwiązani z blizzardem byli w stanie napisać dobre skrypty do botów. Wolałbym żeby komputer nie robił debilnych ruchów tak jak teraz.

 22. Wszytkie znajac zycie z normala beda banalne a tylko z heroika beda upierdliwi + zaczna oszukiwac

  Ps: ja jesce naxa heroika nie zrobilem hehe :P

 23. QUOTE

  Ps: ja jesce naxa heroika nie zrobilem hehe :P

  Ja też nie :P Rewers moim zdaniem d.. nie urywa, za to o ten smoczy już się postaram ;)

 24. QUOTE

  Ja też nie :P Rewers moim zdaniem d.. nie urywa, za to o ten smoczy już się postaram ;)

  Smoczy gniecie mosznę, wstyd nie zrobić!
  I dołączam się do Was – heroic naxx też nie zrobiony :-D

 25. A już myślałem że tylko ja nie zrobiłem heroic naxx :). Co do pierwszego boss’a to tak jak było pisane wcześniej, sporo dużych minionów i po robicie;)

 26. A ja w koncu w niedziele na sobotnim zmiętetoleniu zmeczyłem
  heroic Kel’Thuzada ale chyba z 50 podejsc licząc łacznie z tymi
  ktore od razu poddawałem bo reka startowa + 2 tury do dupy były
  Jak kkogos potrzebuje to moj deck na Kel’a
  taktyka jest prosta w 3 turze musimy wystawic Lorda a w czwartej dwa razy (mozna probowac z jednym)
  podwojenie i wyrownanie i w ryj od tego momentu nie wali nam juz po 3 w ryj i do osmej tury nie
  kradnie nam stronikow
  http://i.imgur.com/sHHRo2M.png

 27. A ja polecam wszystkim zrobienie heroicznego naxxa. Bez netdeckingu trzeba sie troche nameczyc zeby wygrac z kolesiami ktorzy maja za hero power: konsekracje, rownosc, frost nove albo mind control :) Do tego jest poukrywane kilka smaczkow, polecam zagrac Animal Companiona w walce z Kel’thuzadem ;)

 28. Bez kitu kiedys bede musial zrobic tego heroika ale poki co nie moge bo mi cierpliwosci brak :P to jest dokladnie ten sam powod why legendy wbic nie moge.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Premiera CG – 3 kwietnia, 3 nowe karty | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Przygoda będzie otwierana po jednym skrzydle co tydzień. Wiemy już jak będzie wyglądała pierwsza walka nowej przygody – Pierwszy…

Submit a Comment