Podsumowanie i filmy z turnieju Dreamhack

Ten weekend dostarczył nam wiele emocji – odbyły się dwa spotkania przy kominku – w Łodzi i w Katowicach, oraz odbył się olbrzymi turniej Hearthstone podczas Dreamhack w Bukareszcie – 128 zawodników stanęło do walki o tytuł Mistrza Dreamhack i łączną pulę 10 000$ nagrody. Turniej był rozgrywany w systemie pojedynczej eliminacji (przegrany odpada całkowicie), a mecze były do 2 wygranych, poza finałem, który był do 3 wygranych.

dreamhack publicznosc

Polskę reprezentowało aż 4 zawodników i jeden naciągany Polak, więc nasze nadzieje były dość wysokie. Naszymi zawodnikami byli LotharGnimsh, Theo, Eroth, a tym naciąganym Polakiem jest Ek0p.

Uwaga! Poniżej przedstawiamy wyniki meczów, jeśli nie chcesz zepsuć sobie niespodzianki od razu przewiń na sam dół gdzie zamieściliśmy filmy z rozgrywek!

 zawodnicy dreamhack

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Theo docierając do 1/16 finału, Lothar docierając do 1/8 finału oraz Ek0p, który dotarł do ćwierćfinałów. 

Gnimsh niestety miał pecha w losowaniu i w pierwszym meczu trafił na bardzo groźnego przeciwnika Rdu (będzie reprezentował Europę na turnieju EU vs. CN), z którym niestety poległ w walce. W pierwszej rundzie odpadł też Eroth po walce z GladRC, który w następnej rundzie zmierzył się z późniejszym tryumfatorem  całego turnieju. Theo natomiast w pierwszym meczu wygrał 2:0, w drugim wygrał 2:1 z Nightslayer i tym samym dotarł do 1/16 finału gdzie przegrał 1:2 z Rdu.

Gnimsh Savjiz

Gnimsh i Savjiz kontemplują odpadnięcie po pierwszej grze

Lothar zaczął bardzo dobrze, jego mecze mogliśmy oglądać na żywo na Twitch.tv, wygrał on kolejno 2:0, 2:1, 2:0 i w ostatniej walce w 1/8 finału przegrał z Linessã 0:2.

Ek0p przeszedł jak burza przez pierwszy koszyk wygrywając 2:0, 2:0, 2:1 i 2:0 po czym dotarł do ćwierćfinału gdzie zmierzył się z znanym streamerem Amazem z Hong Kongu. Walka zakończyła się wygraną Amaza 2:0, a Ek0powi zostało 500$ na otarcie łez.

Dreamhack uczestnicy

Lothar macha do zdjęcia, a czy poznajesz resztę tych sław? ;-)

W finale spotkali się Gaara i Danielctin14, którzy walczyli w systemie do 3 wygranych. Gaara wygrał pierwszą rozgrywkę walcząc druidem przeciwko czarnoksiężnikowi Danielctina, jego odpowiedzią na to było wybranie szamana do następnej rozgrywki i pokonanie nim druida Gaary. Przy stanie 1:1 Gaara wybrał łowce przeciwko szamanowi Danielctina i wygrał kolejne dwie rozgrywki zarówno z szamanem jak i łotrem, który był ostatnią deską ratunku Danielctina.

dreamhack piwo

Wspólne piwo przed turniejem, Lothar schowany za głową Frodana

Finałowe wyniki i nagrody:

  • 1 miejsce: Gaara – 4 000$ i bilet na Dreamhack Summer w Szwecji w czerwcu
  • 2 miejsce: Danielctin14 – 2 000$
  • 3-4 miejsce: Amaz, Rdu – 1 000$
  • 5-8 miejsce: Linessã, Ek0p, StrifeCro, Buksna – 500 $

Pełną drabinkę turnieju można zobaczyć tutaj i tutaj.

Gaara z pucharem zwycięzcy:

Gaara

 Zdjęcia pochodzą z Instagrama i Twittera Lothara i Gnimsha. Na ich profilach znajdziesz ich więcej :)

Poniżej prezentujemy nagrania rozgrywek, które są już dostępne na YouTube:

Gnimsh vs. Rdu:

Lothar vs. Fion:

Lothar vs. Bear:

Lothar vs. Linessã:

Amaz vs. Ek0p:

Finał Gaara vs. Danielctin14:

Polecamy też zobaczenie prawdopodobnie najlepszego zagrania całego turnieju, które wykonał Reynad w tym temacie na forum. Wszystkie pozostałe filmy znajdziesz na YouTube na kanale PGL: tutaj.

Jak podobał się Dreamhack? Śledziłeś mecze na żywo? Co myślisz o komentatorach?

Author: hearthstone

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. DreamHack Viagame Hearthstone Championship startuje dzisiaj! | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] - DreamHack Viagame Hearthstone Championship. Nie tak dawno temu, bo w kwietniu odbywał się Dreamhack Bukareszt, w którym 128 graczy…
  2. Podsumowanie Dreamhack | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] – brał udział w poprzednim Dreamhacku w Bukareszcie, gdzie niestety odpadł w pierwszej turze. Póki co najmniej znany na…
  3. DreamHack Masters Bukareszt 2014 | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] W ten weekend 31 października do 2 listopada w trakcie DreamHack Masters Bukareszt 2014 zostanie rozegrany drugi już turniej…

Submit a Comment