Podsumowanie ostatnich wyjaśnień odnośnie Klątwy Naxxramas

Jak widać premiera Naxxramas niestety nie miała miejsca 15 lipca, a wszystkie domysły z misiami żelkami, itp. okazały się nieprawdziwe. Tymczasem pracownicy Zamieci w wielu miejscach podawali nowe informacje o Klątwie Naxxramas, zebraliśmy je razem w jednym miejscu.

kel'thuzad czaszkaWiadomości o premierze:

CM Aratil: Ciągle jesteśmy na drodze do premiery Klątwy Naxxramas w lipcu, ale nie będzie ona miała miejsca jutro (tj. 15 lipca przyp. red.)

 

CM Zeriyah: I tak zjemy tego żelkowego misia w dniu premiery. Straszny zbieg okoliczności z tym Dniem Misia Żelkowego.
Ludzie zbytnio zagłębiają się w te rzeczy. Rozumiem, że są podjarani tak samo jak my, ale nie wszystko co mówimy jest wskazówką.

Zeriyah i Aratil mówią tutaj o wcześniejszych domysłach graczów na temat daty premiery Naxxramas, opisywaliśmy to szerzej w tym niusie – Przeciek zdjęć z Naxxramas i możliwa data premiery

sala tronowa kel'thuzadaCM Zeriyah o rewersie za tryb heroiczny:

Kiedy zobaczymy rewers za przejście trybu heroicznego?
Pokażemy go jakoś przed premierą Naxxramas.

Mowa tutaj o rewersie, który otrzymasz za pokonanie wszystkich skrzydeł w trybie heroicznym. Tryb heroiczny odblokowuje się dla danego skrzydła po przejściu go w trybie normalnym.

Dużo wątpliwości i zażaleń pojawiło się wraz z informacją, że złote wersje kart Naxxramas będzie można uzyskać jedynie poprzez tworzenie ich z pyłu. Wcześniej należy jednak odblokować normalną wersję karty przechodząc bossów w Naxxramas. Gracze oczekiwali złotych wersji jako nagrody za pokonanie trybu heroicznego. CM Zeriyah wyjaśnił wcześniej sporo na ten temat, jednak napisał też osobne, jeszcze szersze wyjaśnienie odnośnie tej decyzji.

Jak się okazuje złote karty miały być od zawsze tworzone z pyłu, jednak możliwość stworzenia złotej karty z Naxxramas pojawiała się dopiero po pokonaniu bossa w trybie heroicznym. Developerzy uznali jednak, że nie jest to odpowiednia nagroda za pokonanie heroicznego bossa, oraz że ogranicza to możliwość zdobycia złotych kart dla graczy, którzy nie będą w stanie pokonać heroicznych bossów. Pełne wyjaśnienie CM Zeriyaha poniżej:

Hej wszystkim – jest trochę zamieszania więc chciałbym wyjaśnić parę spraw. Przede wszystkim zacznę od zacytowania tego co sam wczoraj napisałem odnośnie złotych kart Naxxramas:

 

Zdobywanie złotych kart z trybu heroicznego było czymś co mieliśmy w grze w trakcie naszych wewnętrznych testów. Dostaliśmy sporo negatywnych informacji o tej metodzie zdobywania złotych kart. Jak już wspominałem, heroiczni bossowie nie są łatwi i czuliśmy się bardzo źle z tym, że inni ludzie mieli poczucie, że nigdy nie będą w stanie zdobyć złotych wersji kart z Naxxramas. Zmieniliśmy sposób ich pozyskania, aby były one bardziej dostępne dla wszystkich.

 

PatchwerkZatem tworzenie złotych kart z pyłu było częścią naszych wewnętrznych testów jeśli chodzi o tryb heroiczny. Jakkolwiek nie byłeś w stanie stworzyć złotej wersji karty dopóki nie pokonałeś bossa w trybie heroicznym. Uzyskanie złotej karty w zamian za samo pokonanie bossa w trybie heroicznym Naxxramas nigdy nie było częścią planu – zawsze były one tworzone z pyłu, ale możliwość stworzenia ich była uzyskiwana dopiero po pokonaniu danego bossa w trybie heroicznym. Teraz możesz stworzyć złotą wersję danej karty po zabiciu bossa w trybie normalnym i uzyskaniu normalnej karty z niego.

 

Nie czuliśmy, że jest to odpowiednia nagroda za pokonanie bossa w trybie heroicznym Naxxramas, więc usunęliśmy wymóg pokonania bossa w trybie heroicznym. Dzięki temu sprawiliśmy, że zdobywanie złotych kart z Naxxramas jest bardziej dostępne dla wszystkich.

 

W moim wcześniejszym poście nie było wprost napisane, że tworzenie złotych kart z pyłu zawsze było naszym zamiarem, stąd powstało to zamieszanie. Przepraszam za to wszystko – mam nadzieje, że to wyjaśnienie pomoże wyjaśnić coś co wyglądało jak zaprzeczające sobie informacje, ale w rzeczywistości było po prostu pominiętą informacją.

Kel'ThuzadSzkoda, że ta informacja nie była od razu podana, oszczędziłoby to sporo zamieszania wśród graczy.

W trakcie podcastu The Angry Chicken na żywo z Nerdtacular 2014 Russel Brower – kompozytor, dyrygent i szef działu audio w Blizzardzie powiedział, że z wejściem Klątwy Naxxramas otrzymamy nową ścieżkę dźwiękową dla samej przygody oraz jedną nową ścieżkę dla gry. Poniższy cytat jest z 53 minuty podcastu:

Zgodnie z tradycją World of Warcraft nie usuwamy żadnej muzyki, zresztą nie ma za wiele do usuwania, ale dodaliśmy nowe kawałki. Naszą filozofią było to, aby dodać nową, specjalną muzykę dla Naxxramas i skoro już przy tym jesteśmy to dla każdej z takich ważnych aktualizacji także dodać nowy kawałek. Zatem playlista będzie rosła i będzie dodawana do reszty gry.

CM Zeriyah osobno odpowiedział na pytanie związane z muzyką:

Czy usłyszymy jakieś głosy bossów Naxxramas WoW w HSie? Chciałbym usłyszeć odgłosy Łaciora i ekipy ponownie!
Jestem pewien, że dopadnie Cię trochę nostalgii tutaj… oraz dodatkowe niespodzianki.

Przy okazji Blizzard naprawił problemy z kolejnością odpalania efektów agonii. Powinny one były odpalać się w takiej samej kolejności w jakiej byli zagrywani stronnicy, tymczasem nie raz dochodziło do bardzo dziwnych sytuacji, w których nie działało to w taki sposób. Wraz z wejściem Naxxramas Agonia będzie odpalała się już zawsze w takiej kolejności w jakiej byli zagrani stronnicy na stół. Ben Brode odpowiedział na kilka dodatkowych pytań z tym związanych:

GluthJak nowa karta kapłana będzie działać w połączeniu z Golemem zbożowym i wyczyszczeniem stołu?
Lepiej niż dzieje się to obecnie. Pierwszy zagrany, pierwszy się odpali.

 

Czy Ty własnie powiedziałeś, że mechanika agonii zostanie zmieniona razem z wejściem Naxxramas?
Tak, kolejność w której są aktywowane agonie.

 

To może klasyczny przypadek – jeśli Kairn Krwawekopyto (zagrany jako pierwszy) zabije Sylwane Bieżywiatr, to czy Sylwana ukradnie Baina?
Tak, w tym przypadku Sylwana ukradnie Baina (który to pojawi się na stole w miejscu zabitego Kairna zgodnie z jego agonią przyp.red.). Gdyby Sylwana była zagrana pierwsza Bain nie zostałby ukradziony.

Zastanawiamy się czy naprawa kolejności odpalania agonii naprawi też kwestie tego, który stronnik wraca do życia/na rękę w przypadku wyczyszczenia planszy i aktywnego sekretu Odkupienie | Redemption lub Duplikacji | Duplicate. Obecnie sytuacja ta jest bardzo pogmatwana, gdyż nie ma prawdopodobnie zakodowanej konkretnej kolejności (ani opcji losowości) w takim przypadku i wszystko dzieje się w locie, a to powoduje różne dziwne anomalie i brak możliwości przewidzenia, która karta pojawi się z powrotem na planszy (Odkupienie) lub na ręce gracza (Duplikacja). Wystosowaliśmy zapytanie w tej sprawie do Bena Brode, może nam odpowie z wyjaśnieniem.

Blizzard zapowiadał wcześniej (przez jednego z developerów lub CMa), że plansza Naxxramas będzie dostępna we wszystkich trybach gry, niestety tak się nie stanie. CM Aratil napisał, że nowa plansza nie będzie dostępna poza trybem przygody Naxxramas.

Grand Widow FaerlinaPytanie: Czy nowa plansza Naxxramas będzie dostępna w trybie gry Rankingowej i Arenach od razu po premierze?
CM Aratil: Plansza Naxxramas będzie dostępna do gry tylko w trakcie grania w przygodzie Klątwa Naxxramas.

Pojawiły się też różne inne pytania odnośnie klątwy Naxxramas, prezentujemy je poniżej wraz z odpowiedziami:

Pytanie: Czy po odblokowaniu danego skrzydła będziemy w stanie grać w przygodę Naxxramas bez połączenia z serwerem/internetem?
CM Aratil: Połączenie z internetem będzie wymagane do gry w Naxxramas.

 

Pytanie: Czy tryb heroiczny będzie tylko dla własnych talii czy także dla wyzwań klasowych (w których używasz talii przygotowanej wcześniej przez developerów przyp.red.)?
Ben Brode: Nie ma heroicznych wyzwań klasowych.

 

Pytanie: Czy pokonywanie bossów w Naxxramas w trybie normalnym lub heroicznym będzie nagradzało Cię punktami doświadczenia?
Ben Brode: Tak!
Pytanie: W takim samym stopniu jak obecny Karczmarz czy trochę więcej?
Ben Brode: W takim samym stopniu.

 

Pytanie: Czy karty z Naxxramas będą mogły być odczarowane i czy ilość pyłu będzie inna oraz jeśli odczaruję moją kartę to czy będę w stanie zdobyć ją ponownie?
CM Zeriyah: karty Naxxramas są Przypisane i nie mogą być odczarowane.

Nie poznaliśmy póki co dokładniejszych informacji o dacie premiery, niektórzy gracze obstawiają termin 22 lipca lub 29 lipca, w zasadzie jeśli Blizzard ma się wyrobić w lipcu to są jedyne dwa terminy, w których możemy się spodziewać premiery. Niektórzy zwracają też uwagę na fakt, że Blizz może wypuścić Naxxramas wraz z resetem sezonu i startem nowego, aby nie mieszać zbytnio w rankingach tego. Co Ty myślisz na ten temat? Kiedy obstawiasz premierę Naxxramas?

Jak zawsze zapraszamy po wszystkie informacje do naszego Kompendium Naxxramas – Klątwa Naxxramas

Oraz do dyskusji w obszernym temacie na forum – Dyskusja o Klątwie Naxxramas.

Author: hearthstone

Share This Post On

10 komentarzy

 1. Im to się chyba wydaje, że gracze z dnia na dzień są coraz bardziej podjarani, a przykładowo mój zapał zaczyna już stygnąć od tych ”niedługo, soon, niebawem”, ileż można czekać?
  Newsy fajne, ale dalej żadnych konkretów. Okej kart Naxx nie można odczarować, okej plansza nie będzie dostępna poza przygodą, okej naprawią buga z agoniami. Super.
  Zaczyna mi to być wszystko jedno czy Naxx wyjdzie w Lipcu czy tam Grudniu.

 2. Mi może nie tyle zapał wystygł co bardziej jestem podirytowany tymi ciągłymi zmianami, mam takie wrażenie że sami nie wiedzą jak to będzie wyglądać i możliwe że coś jeszcze zmienią

 3. Poza tym nie rozumiem w jaki sposób premiera Naxx TERAZ miałaby zaszkodzić Rankingom?
  Rozumiem, że od razu wypuszczą wszystkie skrzydła i każdy zdobędzie komplet nowych kart, by następnie wykminić jakieś pro talie i wbić legendę, słaby argument.

 4. Przecież ranking nie ma najmniejszego sensu, co miesiąc jest nowy sezon i na nic to się nie przekłada. Nie wiem czy mają tak mały zespół, czy tak się opierdalają, ale jak tak wolno będzie wypuszczać nowe dodatki to słabo widzę przyszłość hsa, oczywiście zawsze będą zapaleni gracze, ale mnie na przykład już się znudziły te ciągłe areny i rankingi i często się zmuszam żeby tylko zrobić to zadanie dzienne, a na 20 znajomych jakich mam to prawie nigdy nikogo nie widzę, czasami jeden góra dwóch się pojawi.

 5. Jak to ranking na nic się nie przekłada ? Top 16 legend na koniec sezonu (chyba od Marca do Kwietnia) było zaproszone do wzięcia udziału w kwalifikacjach swojego kontynentu na BlizzCon. Pewnie takich rzeczy będzie więcej. Pozatym dali już oficjalną informację że z Naxxem schodzi się tak długo bo ma on tez tworzyć fundament pod przyszłe dodatki dzięki czemu będą mogli je wydawać szybciej.

  Ja wchodzę póki co tylko po to żeby zrobić zalegające zadania co by 3 się nie odkładały i cierpliwie czekam ^^

 6. Ja tam nie mam takich problemów, że „premiera powinna być XXX, ile można czekać!”
  Premiery nikt nie zapowiedział poza informacją, że odbędzie się ona w lipcu. Ludzie wytworzyli masę teorii (jak tą z 7.15), ale to już teoria społeczności, a nie info od twórców.

  Fakt, że było zbyt wiele niewiadomych, ale to też nie jest nie wiadomo jaka tragedia. Ot, na dodatek czekam na spokojnie. Jak wyjdzie, to zacznę się bawić nowymi kartami. Jak nie to nie.

  No i jeśli mnie pamięć nie myli, to skrzydła mają wychodzić co tydzień. W takim wypadku (5 skrzydeł) niegłupią opcją by było odpalenie Naxxa w ostatnim tygodniu lipca, aby ostatnie skrzydło wyszło przed końcem sierpnia. Czyli w teorii 23.07

  Ot kolejna teoria nie od Blizza :P

Submit a Comment