Podsumowanie Pyrkonu i nadchodzące turnieje

W zeszły weekend 64 zawodników stanęło do walki o tytuł mistrza Pyrkonu w Hearthstone! Turniej był rozgrywany w systemie Bo3 (pierwszy kto wygra 2 rundy) i double elimination (przegrani trafiają do osobnego koszyka, z którego mogą wywalczyć sobie drogę do finału), ale niestety przez strasznie wydłużający się czas rozgrywek został on zmieniony na single elimination (przegrany odpada). Finał został rozegrany w systemie Bo5 (do 3 wygranych).

pyrkon cosplay

Lothar jeszcze świeżo po IEM Katowice zawitał do Poznania i z wielką presją ze strony wszystkich niestety odpadł w 1/16 turnieju.  Z innych znanych graczy był tam też streamer z forum – DevilFruit6, który również niestety odpadł we wczesnym etapie.

Zmagania zawodników można było śledzić na Twitchu, na naszym fejsie podawaliśmy linka, jeśli jeszcze nas nie śledzisz to zacznij teraz – klik.

pyrkon hs

Warto podkreślić, że był to pierwszy tego typu turniej w naszym kraju, rozgrywany przez tylu zawodników, na żywo w jednym miejscu. Do tego był on komentowany w języku angielskim i może dziesiątki tysięcy ludzi nie oglądały go, ale jednak cieszył się on popularnością i daje nadzieje na ciekawą przyszłość rozgrywek Hearthstone w Polsce. Po raz pierwszy turniej Hearthstone komentował TheHungryOne, oraz co ważne w międzyczasie musiał on ogarniać cały turniej. Biorąc to wszystko pod uwagę wyszło naprawdę fajnie mimo długich przerw i pewnych problemów technicznych.

hs pyrkon

Turniej cieszył się bardzo dużą popularnością publiczności Pyrkonowej, która bacznie śledziła zmagania zawodników w sobotę i niedzielę. Nic zresztą dziwnego, karcianki na Pyrkonie zawsze cieszyły się sporą popularnością :)

A oto zwycięzcy turnieju, którzy po długich zmaganiach pokonali wszystkich przeciwników i stanęli na podium:

1 miejsce – Michał Soróbka – 500 złotych i koszulka HearthStone
2 miejsce – Karol Łubiński – 200 złotych i koszulka HearthStone
3 miejsce – Sebastian Linke – oficjalna koszulka HearthStone

zwyciezcy pyrkon

Niestety nie znamy ich nicków, jeśli masz kontakt do tych osób, albo jesteś jedną z nich to odezwij się na forum lub fejsie :)

Pełną drabinkę turnieju znajdziesz – tutaj.

turniej hs pyrkon

Dostajemy wiele pytań odnośnie organizowanych turniejów, w których można wystartować, jest tych turniejów już całkiem sporo. Blizzard przygotował listę wspieranych przez siebie turniejów, które odbędą się w ten weekend. W zasadzie wszystkie one odbywają się cyklicznie:

Na scenie Hearthstone pojawia się coraz więcej turniejów regularnie organizowanych przez błyskawicznie rozwijającą się społeczność, w których każdy może wziąć udział. Niektóre z wymienionych turniejów posiadają nagrody dla najlepszych graczy, podczas gdy inne zostały zorganizowane dla wspólnej zabawy. Jeśli podczas trwania naszych rankingowych sezonów testowych z zapałem trenowaliście swoje umiejętności i uważacie, że jesteście gotowi do wzięcia udziału w turnieju Hearthstone, sprawdźcie poniższą listę aby znaleźć turniej, który może was zainteresować.

 

ESL Hearthstone Hero Cup #15 – Shaman
ESL Hearthstone Beta Cup #22

 

ManaGrind’s Friday Night Swiss EU #15

 

ZOTAC EU Cup #9

 

HearthCore Rumble Limited #5
HearthCore Rumble S02 Round 2

Jeśli masz czas i ochotę to polecamy wzięcie udziału w którymś z tych turniejów – nawet jeśli nie wygrasz to będziesz się bardzo dobrze bawił.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z Pyrkonowych turniejów HSa, SC2, itd. zerknij na profil Fan4Fan. Zdjęcia udostępnił nam DevilFruit6 za co dziękujemy. Do zobaczenia na Pyrkonie w przyszłym roku!

Author: hearthstone

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ranking graczy w czwartym sezonie testowym | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Blizzard udostępnia rankingi co jakiś czas na swojej stronie z uwagi na ich brak w grze. Wielkie gratulacje należą…
  2. Turniej Nescafé Hearthstone | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Swój udział zapowiedział już Lothar z Planetkey Dynamics oraz Gnimsh z Team Doge House – obaj są naszymi rodakami i mogliśmy…

Submit a Comment