Premiera Wielkiego Turnieju – 24 sierpnia, Dziesiąta karczemna bójka – Pojedynek na Wielkim Turnieju wystartowała!

Znamy datę premiery! 24 sierpnia Wielki Turniej zagości w Hearthstone!

Okazuje się, że bug z zegarem mówił prawdę – [Domysły] Premiera Wielkiego Turnieju 24 sierpnia o 19:01?

W Azji wejdzie on 25 sierpnia, a w Amerykach 24. Oznacza to, że godzina 19:01 może być faktyczną godziną planowanej premiery!

Kilka ważnych odpowiedzi:

 • NIE. Na arenie nie ma nowych kart.
 • NIE. Nie ma wszystkich pakietów na arenie jeszcze, są tylko GvG dalej.
 • Promocja na przedsprzedaż 50 pakietów trwa do momentu premiery.
 • 50 pakietów można otworzyć PO premierze.
 • WSZYSTKIE informacje na temat tego co to jest Inspiracja, jak działa Lanjserstwo, itd. znajdziesz w Kompendium Wielkiego Turnieju.
 • Polecamy też ostatni nius – Wielkie wyjaśnienia kart z Wielkiego Turnieju

24 sierpnia

Dziesiąta Karczemna Bójka

Zgodnie z zapowiedzią z poniedziałku wystartowała właśnie dziesiąta Karczemna Bójka! Jest ona specjalna bo pozwala nam powalczyć nowymi kartami z dodatku Wielkiego Turnieju, jeszcze przed premierą.

bójka 10

Czekają na Ciebie dwie przygotowane przez Blizza talie – jedna dla maga, przewodzonego przez Medivha będzie opierała się na nowej mechanice Inspiracji czyli buffowaniu swoich stronników przez używanie mocy bohatera. Możemy pewnie liczyć również na to, że znajdziemy tu karty buffujące moc bohatera. Z drugiej strony stanie łowczyni – Alleria, która walczy kartami opierającymi się również na nowej mechanice Lansjerstwa.

wielki turniej bójka

Gdy uda nam się ustalić jakie karty są w taliach i czy talie są stałe czy może losowo generowane z jakiejś puli to damy oczywiście tutaj znać.

Za pierwszą wygraną w tej bójce otrzymasz jeden KLASYCZNY pakiet kart.

Bójka kończy się 24 sierpnia, zapewne standardowo o 6 rano, ale powstaje pytanie czy zatem 19:00 24 sierpnia to faktycznie data premiery tak jak wskazuje na to bug z zegarem?

Wszystkie karty Wielkiego Turnieju możesz zobaczyć na specjalnych podstronach:

Chcielibyśmy poznać Twoją opinie (my oraz Blizzard, którzy czyta stronę i forum) na temat nowego trybu Karczemnych Bójek, dlatego na forum zbieramy wszelkie informacje odnośnie Twoich przeżyć i odczuć na ich temat. Daj nam znać co myślisz w temacie – Jak oceniasz Karczemne Bójki?

Czym są Karczemne Bójki

Karczemne Bójki to nowy tryb rozgrywki w Hearthstone. Trwają one przez określony czas (do tej pory od środy do poniedziałku), są darmowe i rządzą się specjalnymi zasadami. Wchodząc do Karczemnej Bójki będziesz musiał albo stworzyć własną talię w oparciu o specjalne reguły, albo walczyć gotową talią od Blizza (jak w wyzwaniach klasowych przygód).

Do tej pory mieliśmy następujące karczemne Bójki:

 1. Ragnaros vs. Nefarian – graliśmy gotowymi taliami, gracz losowo grał Nefarianem lub Ragnarosem i posługując się przygotowaną przez Blizza talią musiał pokonać tego drugiego. Talie były wypełnione stronnikami i czarami, których bossowie ci używali w Czarnej Górze.
 2. Bananowa Bójka – w drugiej bójce otrzymaliśmy możliwość tworzenia własnej talii specjalnie na tą bójkę. W trakcie rozgrywki za każdym razem gdy jeden z naszych stronników zginął otrzymywaliśmy specjalną kartę Banana. Banany były czarami, które kosztowały 1 many i mogły wzmocnić naszych stronników lub zranić stronników przeciwnika.
 3. Pająki! Wszędzie pająki! – w trzeciej bójce dostaliśmy talie, w których było 20 Tkaczy sieci i 10 losowych czarów dla danej klasy. Mogłeś grać każdą z 9 klas, istne szaleństwo losowości.
 4. Wielkie zawody przywoływaczy – graliśmy własnymi, dowolnymi taliami, a za każdym razem gdy rzucona została karta zaklęcia przywołany zostawał losowy stronnik o tym samym koszcie co to zaklęcie.
 5. Spotkanie na rozdrożu – kolejna bójka stawiająca na wielką ilość losowości. W piątej bójce wybierałeś jedną z klas i grałeś talią, która za każdym razem była tworzona zupełnie losowo. Nie wiedziałeś czego możesz spodziewać się ani od swojej talii, ani od przeciwnika.
 6. Serce słonecznej studni – talie tworzyliśmy sami, dowolnie jak tylko chcieliśmy, ale rozgrywka rozpoczyna się od 10 pkt. many.
 7. Za dużo portali – talie składały się z około 20 Niestabilnych Portali i 10 losowych zaklęć klasowych. Można było grać dowolną klasą, królowało wielkie RNG!
 8. Bal maskowy – tworzyliśmy własne talie, a po zabiciu stronnika na jego miejscu pojawia się nowy, kosztujący 2 many mniej.
 9. Wielkie Zawody Przywoływaczy – gralisz własnymi, dowolnymi taliami, a za każdym razem gdy rzucona została karta zaklęcia przywołany zostawał losowy stronnik o tym samym koszcie co to zaklęcie.

Bójki są darmowe. Za udział w Bójkach nie będzie nagród, jedynym wyjątkiem są pierwsze tygodnie z Bójkami, w trakcie których otrzymasz 1 pakiet klasyczny za wygranie pierwszej walki w danej Bójce.

Na co zatem czekasz, pędź do nowego trybu gry i weź udział w Bójce!

wielki turniej główny obrazek

Author: hearthstone

Share This Post On

42 komentarze

 1. Ja już po dwóch grach i bawiłem się świetnie, nowe mechaniki w praktyce zapowiadają się bardzo interesująco!

 2. Na 2 gry , rozegrane akurat każdym wygrałem – więc tak jak przy pierwszej bójce, da się wygrać każdym. Ale rzeczywiście, chyba mała reklama inspiracji wyszła bo bardziej mocna się wydaje. Skórki za free do końca tygodnia wystarczą na dłuugi czas bez kupowania :D Ciekawe czy następnych bohaterów tak zareklamują.

 3. Ja zagrałem 2 mecze + ze 4 ze znajomym i caly czas miałem Allerie, co mi nie przeszkadzalo. Bardzo podoba mi się lock and load. Jeżeli uważacie ze to zla karta zapytajcie Blessa :P

 4. Wiadomo coś o darmowych pakietach na premiere albo o darmowym wejściu na arene tak jak to było przy premierze gvg o ile dobrze pamiętam?

 5. Mi za 3 razem udało się wreszcie wygrać hunterem, Medivh 100% win ratio. Nie mogę wyjść z podziwu nad drewnianą publicznością na nowej planszy, fajnie reagują ; ]
  Lipa, że cały czas nie wyświetla się przy czarach uaktualnienie jak masz spell power większy.
  Nie wiem też dlaczego podczas jednej bójki wszystko wyświetlało mi się na czarno biało i dopiero po skończeniu pojedynku kolory wróciły do gry. Coś ten patch zbugowany się wydaje.

 6. Niewiem kto składał deck dla Allerii, ale jest całkowicie do dupy, i tak przesadnie wolny, że można tylko się poddać. Medi spoko, czysta kontrola, fajnie się grało. Ogólnie dodatek wprowadzi naprawdę masę mocnego controla, gry bedą dłuższe.

 7. Ta bójka to świetny zabieg marketingowy ze strony Blizza. Widać że potrafią sprzedawać. Szkoda tylko że nie potrafią składać i testować talii – konia z rzędem temu kto to wygra Allerią.

 8. Oni po prostu słuchają graczy, wszyscy narzekali, że hunter zły i tak dalej, więc teraz macie okazje się odegrać Kappa

 9. Zauważył ktoś, że ten koń co za lansjerstwo dostaje szarżę jeszcze przed odsłonięciem kart pokazuje czy będzie miał szarżę czy nie (pojawia się zielona obwódka)? Pewnie bug, bo powinno chyba być to ujawniane równocześnie z lub po odsłonięciu kart

 10. No ja zagrałem dwie bójki. Pierwsza magiem – wygrana. Druga Alerią i też wygrałem, ale koleś ewidentnie nie ogarniał inspiracji, a ja z hodowcy besti dostałem Kruszora i się poddał:)

 11. QUOTE

  Zauważył ktoś, że ten koń co za lansjerstwo dostaje szarżę jeszcze przed odsłonięciem kart pokazuje czy będzie miał szarżę czy nie (pojawia się zielona obwódka)? Pewnie bug, bo powinno chyba być to ujawniane równocześnie z lub po odsłonięciu kart

  raczej to nie jest bug, tak samo jak widac ktorymi minionami bedzie mozna zaatakowac kiedy trwa animacja np wybuchow przeciwnych boom botow.

 12. Jak na razie zagrałem 1 grę, Allerią wygrałem bez większego problemu, chyba mag nie ogarniał, albo miał tragiczną rękę :) Jeśli chodzi o lansjerstwo, nie widzę przeszkód, żeby wstawić jakieś karty z tą mechaniką, ale nie będę specjalnie pod to budował talii. Wejdą tam gdzie są drogie karty i tyle.

 13. Zauważył ktoś, że ten koń co za lansjerstwo dostaje szarżę jeszcze przed odsłonięciem kart pokazuje czy będzie miał szarżę czy nie (pojawia się zielona obwódka)? Pewnie bug, bo powinno chyba być to ujawniane równocześnie z lub po odsłonięciu kart

  to jest celowe, animacja lansjerstwa jest długa
  więc muszą dać szansę żeby jeszcze skorzystać z tej szarży kiedy np kończy się czas…

 14. Alleria w tym brawlu jest wedlug mnie 1000x lepsza od Medivha. Owszem nie ma stronnikow na szybki start ale ma dobre remuvale i swietne moby na late game.

  Gratki dla syna :D

 15. Balans bójki jest bardzo dobry, ale taka sytuacja – w jednej grze Allerią wyrzuciłem 5 kart z Lansjerstwem. Wszystkie wygrałem. Moim zdaniem Medivh powinien mieć więcej late game’u, aby mieć jakieś szanse. Wkurzotron 5/6 za 6 many jest lekko przesadzony.

 16. Rozegrałem 10 walek i 100% winrate :D Niektórzy tak nie rozumieją nowych zasad, że tragedia :o

  i bardzo dobrze że dochodzi inspiracja :p
  gra zrobi sie bardziej skomplikowana i dzięki temu będzie widać różnice skilla :]

 17. QUOTE

  Inspiracja jest lekko op. Z jednego uzyciaa mocy specjalnej czyli za 2 many mozesz miec 5 dodatkowych efektow.

  Niby tak, ale zeby miec 5 efektow to trzeba miec na stole 5 stronnikow. A jak pozwolisz przeciwnikow miec na stole 5 stronnikow to zwykle i tak juz przegrales ;)

 18. A ja mam wrażenie, że Blizz specjalnie spowolnił tego bójkowego huntera, żeby nie wyszło że z klasycznym aggro ta cała inspiracja ległaby z gruzach.

 19. url]http://www.hearthpwn.com/decks/301603-medivhs-the-grand-tournament-tavern-brawl-mage?cookie

  http://www.hearthpwn.com/decks/301603-medivhs-the-grand-tournament-tavern-brawl-mage?cookie=LBKCR9KC2DH6S33YWJT7MOKIARDNEI4MW66FCS8ZLFKKB22Z
   lap ;)
 20. QUOTE

  Walek? Wściekły Wąż to ty?
  
  https://www.youtube.com/watch?v=AzUoLtQCXvQ
  
  
  
  Nie, ja jestem mistrzem Wściekłego Węża! (hmm, fajnie znaleźć kogoś kto też oglądał ten film xD)
 21. Czy tylko mi się wydaje, czy jak ktoś nam przywali za jakieś 6 ataku lub więcej to ta kukła w prawym dolnym rogu odskakuje jak od fali uderzeniowej?

 22. Nie tylko. Chyba na koniec meczu także odskakuje. Ponadto widownia w lewym górnym rogu także reaguje jeśli my lub przeciwnik dużo obrażeń zadaje :D

 23. Możliwe, że to nie fejk. Ostatnio potwierdzono, że za legendę jenak będzie jedna karta więcej (ponadto ze skrzyni mogą wypać karty z WT po premierze – szkoda że tym razem darmowych pakietów przy okazji premiery dodatku nie będzie, ale tego można się było akurat spodziewać), a także ktoś już tu na forum wrzucał (z rangi 20 i 19 zdaje się) skrzynię – gdzie widać było zawartość tylko tej z 20 rangi, ale zgadzała się ona z tym obrazkiem.

 24. QUOTE

  Myślicie, że jutro serwery padną? Albo inaczej, na jak długo serwery padną?

  Mogą być standardowe lagi jak przy takich „eventach”.. Pożyjemy, zobaczymy.

 25. QUOTE

  Myślicie, że jutro serwery padną? Albo inaczej, na jak długo serwery padną?

  A dlaczego serwery maja pasc? Wszystko jest juz wlasciwie wgrane i dziala. Po polnocy czy kiedy tam bedzie premiera nie bedzie trzeba sciagac jakichs nowych patchy z serwera, tylko blizzard umozliwi otwieranie nowych paczek ktore juz sa „fizycznie” w kazdym kliencie. :)
  Wiec beda conajwyzej lagi jak co miesiac przed koncem sezonu :)

 26. QUOTE

  A dlaczego serwery maja pasc? Wszystko jest juz wlasciwie wgrane i dziala. Po polnocy czy kiedy tam bedzie premiera nie bedzie trzeba sciagac jakichs nowych patchy z serwera, tylko blizzard umozliwi otwieranie nowych paczek ktore juz sa "fizycznie" w kazdym kliencie. :) 
  Wiec beda conajwyzej lagi jak co miesiac przed koncem sezonu :)

  Na GvG też nie mogłem się dostać do gry, Naxx podobnie, nie wspominając już o innych dużych premierach Blizzarda, np. premiera D3, kiedy też nie można było dostać się do gry

 27. QUOTE

  Na GvG też nie mogłem się dostać do gry, Naxx podobnie, nie wspominając już o innych dużych premierach Blizzarda, np. premiera D3, kiedy też nie można było dostać się do gry

  Właśnie przy GvG, gdy premiera na EU przesunęła się o dzień właśnie za to nie dali wtedy czasem tych darmowych pakietów?

Submit a Comment