[Przedwieczni Bogowie] Embrace the Shadow oraz nowy Deathwing!

Dzisiejszego dnia poznaliśmy dwie nowe karty z nadchodzącego dodatku. Pierwsza z nich to nowe zaklęcie kapłana Embrace the Shadow.

635960647033207677

Embrace the Shadow – W tej turze twoje efekty leczące zadają obrażenia.

Krótko mówiąc, karta robi to samo co Kapłanka Auchenaiów. Czy kapłan zrobi z niej dobry użytek? Czas pokaże, ale prawdopodobnie zaklęcie to będzie widywane jedynie w taliach OTK, czyli mających na celu zabicie przeciwnika w jednej turze.

Druga dzisiejsza karta to Deathwing, Dragonlord czyli nowe wcielenie świetnie wszystkim znanego Deathwinga.

635960666933956008

 • Deathwing, Dragonlord – Agonia: Umieść wszystkie smoki z twojej ręki na polu bitwy.
   • Koszt: 10
   • Staty: 12/12

  Dostajemy kartę z jednym z najpotężniejszych efektów w grze. Co prawda jest bardzo wolna i zapewne nie znajdzie sobie miejsca w zbyt wielu taliach, ale jej efekt jest po prostu niesamowity i wystarczy, że wyciągniemy dzięki niej chociaż jednego, dużego smoka aby było warto ją grać. Darmowa Ysera? Darmowy Chromaggus? My już nie możemy doczekać się nowych smoczych talii, a Wy? Dajcie znać co sądzicie o nowych kartach.

  Wszystkie informacje o Przedwiecznych Bogach znajdziesz w Kompendium Przedwiecznych Bogów. Lista kart, informacje, historia – wszystko razem w jednym miejscu.
  kompendium przedwieczni bogowie

Author: Hazriel

Share This Post On

16 komentarzy

 1. Ten Deathwing będzie wygrywał grę.. chyba trochę za mocna ta karta, spokojnie pod nią można złożyć grywalną talię.

 2. Nie jest op, oprócz ysery i chromagusa, wszystkie pozostałe, ważne, smoki w grze mają okrzyki bojowe (alex, nefarian, lazur, twilight, taunt).

  • Tu się nie zgodzę… Nie tylko Yersa i Chromagus. Jest jeszcze Nozdorumu, Malygos – które to karty też nie osiadają okrzyków a efekty mają mocne (zwłaszcza Malygos). No i jest jeszcze stary Deathwing który po agonii nowego może spokojnie zająć jego miejsce na stole nie powodując efektu odrzucenia całej ręki.

 3. QUOTE

  Nie jest op, oprócz ysery i chromagusa, wszystkie pozostałe, ważne, smoki w grze mają okrzyki bojowe (alex, nefarian, lazur, twilight, taunt).

  Zwłaszcza ten nowy smok, dublujący atak. Polecam myśleć w kontekście całego dodatku, a nie „co by było jakby Blizz jutro wprowadził tę kartę do gry” ;)

 4. QUOTE

  Zwłaszcza ten nowy smok, dublujący atak. Polecam myśleć w kontekście całego dodatku, a nie "co by było jakby Blizz jutro wprowadził tę kartę do gry" ;)

  Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, że przez tego jednego smoka nowego, którego pominąłem, nowy DW jest OP? Polecam czytanie ze zrozumieniem.

 5. QUOTE

  Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, że przez tego jednego smoka nowego, którego pominąłem, nowy DW jest OP? Polecam czytanie ze zrozumieniem.

  Nie mówię, że jest OP, tylko, że jest więcej opcji niż Ysera i Chromaggus. Nie wiadomo też, czy nie będzie więcej

 6. QUOTE

  Nie mówię, że jest OP, tylko, że jest więcej opcji niż Ysera i Chromaggus. Nie wiadomo też, czy nie będzie więcej.
  
  Mój poprzedni odnosił się raczej, do myślenia o nowym dodatku, pomijając karty z niego, niż do samego Deathwinga

  No to się zgadzamy, że nowy DW nie jest op :-) Wg mnie jest dobry i chętnie bym go popróbował ale po moim hypie na Variana jestem ostrożny z zachwytami.
  Ten nowy smok bardzo dobrze zagra z DW ale nadal mamy więcej grubych smoków z okrzykami „pozytywnymi”.
  No i oczywiście, tak jak piszesz, wciąż jakieś nowe smoki mogą się pojawić w tym dodatku.

 7. QUOTE

  No to się zgadzamy, że nowy DW nie jest op :-) Wg mnie jest dobry i chętnie bym go popróbował ale po moim hypie na Variana jestem ostrożny z zachwytami.
  Ten nowy smok bardzo dobrze zagra z DW ale nadal mamy więcej grubych smoków z okrzykami "pozytywnymi".
  No i oczywiście, tak jak piszesz, wciąż jakieś nowe smoki mogą się pojawić w tym dodatku.

  Varian jest naprawdę spoko kartą tylko w moim odczuciu zostal zupełnie nie trafiony klasowo. Pomijam już to, że został przyćmiony przez Mariel i aż się boję co to będzie za deck Warka na C’thunie z tymi tarczowniczkami dającymi pierdyliard armora (controlny warrior wcale tak dużo nie traci w standardzie).

  Dragon Lord zaś daje mi nadzieję na mocnego dragon palka i większe możliwości z dragon priestem (maly lock i maly szamek także przytulą).

 8. po co nam okrzyki jak na stol moga wejsc 8/8 4/12 2/8. nawet bez okrzykow to mega ciala.
  no i widac ze wrecz napewno zrobia cos z bgh i silencem, przeciez wiekszosc tych kart(legend) bedzie slabo grywalna w obecnej formie rozgrywki

 9. Spoko luzik, ja nie twierdzę, że to nie jest dobra karta, stwierdziłem tylko i wyłącznie, że nie jest OP, jak ktoś wcześniej napisał. Tyle w temacie.
  Malygos, do tej pory, nie był grany w żadnym Dragon Decku, a Nozdormu…. no, ten tego.

  Nowy DW na pewno jest kartą, którą chciałbym mieć od razu, bo chętnie bym potestował dragon decki. Niestety, doświadczenia z Varianem, nieco studzą mój entuzjazm.

Submit a Comment