[Przedwieczni Bogowie] Słudzy i Niosący Tarczę!

Pojawiły się dzisiaj 2 nowe karty związane z nadchodzącym dodatkiem. Jak można zauważyć, Blizzardowi zależy na promowaniu C’thuna i możemy dzieki temu zobaczyć dwie karty współpracujące z tym bogiem. Oto i one!

635937282427519799

 

Ancient Shieldbearer – Karta działająca na podobnej zasadzie co pokazany wcześniej Klaxxi do druida. Ten jednak wchodzi do gry dużo później, co dodatkowo zwiększa szansę na zadziałanie efektu. A stwór za 7 many, który nie tylko ma sensowne statystyki (6/6 za 7 many, w porównaniu do odchodzącej w przyszłym dodatku shieldmaidenki – 5/5 za 6), ale także dodaje 10 pancerza… Zdecydowanie jest to kusząca opcja by zdecydować się na zakumplowanie się z jakimś bóstwem.

 

 

 

 

 

 

 

 

635937282953969201C’thun Servant – druga opcja to neutralna karta, która działa na podobnej zasadzie co wcześniej pokazane. Dopakowuje C’thuna (gdziekolwiek ten się czai). Statystyki 4/2 za 4 many (+ boska tarcza) są lekką zmianą w porównaniu do wcześniej zaprezentowanych kart, które miały odchył bardziej defensywny (więcej życia niż ataku).

Coraz ciekawsze smaczki nam się pojawiają w zbliżającym się dodatku. A jakie są wasze wrażenia z pokazanych kart?

Spoilery zostały zaprezentowane na oficjalnym blogu Hearthstone (Ancient Shieldbearer) oraz chińskiej stronie Duowan (C’thun Servant).

 

Author: Eerion

Share This Post On

12 komentarzy

 1. QUOTE

  Czy ja wiem 16 kart no nie tak dużo

  Nie no żartuje sobie, sam Standard wystarczy żeby zmienić całą metę. Mam tylko nadzieję, że talie na bogach będą na poziomie Renolocka, a nie czymś w stylu Inspire decków.

 2. Ja czekam na więcej kart i to tych nie związanych z Bogami, bo na razie mi się nie podoba to co pokazują. Na tą chwilę wygląda to tak że wybierasz boga, dokładasz stronników go buffujących i potem go wypuszczasz i tadam. Ile nowych talii dzięki temu powstanie? Na tę chwilę trzeba czekać i mieć nadzieję ze jednak coś z tego będzie.

 3. Antyczna Tarczowniczka wygląda jakby miała Oko Saurona na tarczy :D
  Póki co ciężko wyrokować jak to będzie ze skutecznością „spaczonych” talii dlatego wyczekuję przede wszystkim kart z nimi nie związanych, a tych póki co jak na lekarstwo : /
  Oby nie skończyło się jak zawsze – wychodzi chmara nowych kart, pozytywne testowanie przez maksymalnie pierwszy miesiąc, a koniec końców praktycznie tylko te najszybsze i nadające się do najbardziej agresywnych talii trafiają na dłużej do mety (pamiętam peany na cześć Variana i Mistcallera przed samym turniejem), ewentualnie te mega kontrolne (pamiętacie jak większość „mehała” na Mariel?).
  Szczerze to większe nadzieje pokładam w standardzie i balansie niż tym, że nowe karty jakoś specjalnie zmienią metę same w sobie.

 4. QUOTE

  Ja wciąż czekam na coś niezwiązanego z bogami, zwłaszcza dla rogala, dajcie mu w końcu jakiś nowy deck.

  Nic tylko się zgodzić.

  Pisane z tabletu.

 5. Ja mam tak z szamanem, chciałbym żeby dostał coś fajnego, bo obecnie został zhańbiony tą rakową aggro talią SMOrc

 6. QUOTE

  Nie no żartuje sobie, sam Standard wystarczy żeby zmienić całą metę. Mam tylko nadzieję, że talie na bogach będą na poziomie Renolocka, a nie czymś w stylu Inspire decków.

  Chyba beda wystarczajaco mocne aby zachecic nowych graczy ktorzy odstali C’thuna za free aby dalej grac. To wydaje sie byc strategia Blizza.

 7. Też tak myślę, póki co wygląda na to, że C’thun ma być nowym jokerem jak dr.6 ostatnio. Jedna karta, wokół której buduje się dość łatwo skuteczny deck, aby nowi gracze mieli dobrą talię do rankingów.

Submit a Comment