Relacja z Fan4Fan Łódź 2014

W dniach 3-5 Października w Atlas Arenie w Łodzi odbyła się impreza Fan4Fan Łódź, podczas której rozegrany został turniej Hearthstone. Pojawiło się na nim wielu znanych graczy Hearthstone z naszej rodzimej sceny, a jeden z nich – Voj4k przygotował specjalną relację z tejże imprezy i jego występu na niej. Zanim jednak Voj4k opowie jak było na imprezie chcielibyśmy pogratulować organizatorom czyli Stowarzyszeniu sportów elektronicznych – Grupa SC2, którzy co prawda mieli parę wpadek organizacyjnych, ale jedno co widać wyraźnie z imprezy na imprezę to niesamowite tempo rozwoju naszej polskiej sceny Hearthstone. I za przyczynianie się do tego dziękujemy Grupie SC2, a teraz zapraszamy do relacji Voj4ka.

f4f lodz

 

Witajcie, jestem Rafał “Voj4k” Wolak. Dużo ludzi może mnie kojarzyć z gry, ale domyślam się że większość nigdy nie słyszało mojego nicku. W HearthStone gram od zamkniętej bety, osiągałem sporadyczne sukcesy najczęściej w formacie Limited, lecz udział w turnieju organizowanym w Atlas Arenie był dotychczas moim największym sukcesem. Zapraszam was do przeczytania mojej relacji z tej imprezy i zajęcia przeze mnie drugiego miejsca.

 

Voj4k, Sachi, Zozus, AmetystDrago, Perhap, DrEaX, WetHunter

Od lewej: Voj4k, Sachi, Zozus, AmetystDrago, Perhap, DrEaX, WetHunter

 

Na miejsce dotarłem około godziny 9, gdzie przed głównym wejściem do Atlas Areny spotkałem innych graczy HearthStone takich jak: DrEaX, Unskiller, AmetystDrago, Ikealyou, Sachi, Zozus. Po kilkunastu minutach i przepisywaniu decklist na szybko (Pozdrawiam cię Unskiller :D), udało nam się wejść do środka. Podeszliśmy do stanowiska zapisów, oddaliśmy decklisty, odebraliśmy plakietki graczy, szykowaliśmy się już do pierwszych meczy po ogłoszeniu bracketu i tuż po rozpoczęciu pierwszej rundy padł internet na większości stanowisk. Problemy z internetem trwały do godziny 17, do tego czasu zrezygnowała duża ilość graczy w tym kilku faworytów do wygranej. Gracze bardzo się ze sobą zintegrowali, a czas oczekiwania umilali sobię grą w Pasjansa czy Rysowaniem w Paintcie nowych Kart (tak to bylem ja z tym pingwinem) Ostatecznie w turnieju wystartowało 51 graczy.
Śledz Voj4ka na fejsie:

pingwin

Szczęśliwie dla mnie, w pierwszej rundzie dostałem darmową wygraną z uwagi na brak kilku graczy do okrągłej 64ki. Zaczynałem w 2 rundzie, z graczem: PSteros, chwalił się on Legendarnym reversem, a ja miałem tylko podstawowy (Był to jeden z moich elementów psychicznych, gdzie grając na osobę która mnie nie zna uważa że jestem “Nowym” graczem i mnie troszkę ignoruje. No i też troszkę jestem hipsterem :D). Mecz ten wygrałem 2:1, w następnej trafiłem na ATL, który zbanował mi Huntera aby spokojnie zagrać Secret Mage. Lecz szczęscie które miałem tamtego dnia pozwalalo maksymalnie wykorzystywać mojego Druida i szybko osiągnąłem wynik 2:0.

 

AmetystDrago

AmetystDrago

 

No i w tym miejscu zaczęły się schody, trafiłem na gracza AmetystDrago. Było to nasze Trzecie spotkanie, na takiego typu turniejach. Najbardziej bałem się tego meczu, na Łobzie zajął 3 miejsce. Widziałem końcówkę jego meczu z NotForBan (Gracz który brał udział w kwalifikacjach do Blizzconu), gdzie Ametyst pokazał klasę, więc trafiłem na bardzo dobrego przeciwnika. AmetystDrago to gracz który często zaskakuje, a jego decki są często napakowane ciekawymi i działającymi pomysłami. Zbanowałem mu Palladyna, on rozpoczął Priestem, ja Druidem. Po szczesliwym dobraniu z Ancient of Lore całego comba, w następnej turze go skończyłem. Wybrał Druida i był to nasz 3ci Mirror na Lanach. Niestety dla niego, przy naszym meczu powinni zamieścić czerwone kółeczko +18, bo cała gra była “Porno” z mojej strony. Zagranie Yeti w 1 turze, Azure Drake w 3, Swipe w twarz w kolejnej i ustawienie pod Lethal z Ręki, gdy mój przeciwnik nie zrobił dosłownie nic przez ten czas, pozwoliło mi na ugranie 2:0 z przeciwnikiem, którego najbardziej się obawiałem. Dzień się skończył ja byłem w Top 8, następnego dnia miałem grać mecz na streamie z Erothem (gracz który często pojawia się na dużych imprezach, takich jak np. DreamHack). Niestety tego dnia odpadł już DrEaX, jeden z faworytów do wygranej.
W nocy postanowiliśmy pochodzić troszkę z ludźmi z HS po mieście, a po tej integracji, każdy pojechał do swoich Hoteli, aby następnego dnia znowu pojawić się na Arenie. Ja swój dzień rozpocząłem mandatem w wysokości 50zł (Pozdrawiam Straż Miejską w Łodzi), ale nie był to dla mnie problem, bo za top 8 miałem już pokrycie tego mandatu. Mecz z Erothem ćwierćfinałowy był Ciężki, wiedziałem żeby obawiać się jego Zoo, Druida i Huntera którego zbanowałem, ale miał Talię której jeszcze nie pokazał. Był to Mag. Wiedziałem że Eroth to nie byle jaki przeciwnik. Zacząłem Hunterem, który miał moim zdaniem dobrą grę na jego decki. Ale martwe rozdanie (2x Hunters Mark + Lew), nie dawało mi żadnych odpowiedzi na jego zagrania. Jego Zoo szybko poradziło sobie z Hunterem, ja po długim zastanowieniu wybrałem Szamana jako Kontre, lecz obawiałem się że Eroth zagra później Maga, ale tak nię nie stało. Wybrał Druida a pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla mnie. Zozus i Unskiller odpadli z Rozgrywek w tym czasie.

 

Kamyk

Kamyk

 

W półfinale trafiłem na Ikealyou, bardzo dobrego gracza, który pokazał już co potrafi na innych turniejach, brał udział w kwalifikacjach do Blizzconu. Ban Huntera z obu stron, ja rozpocząłem Handlockiem on Paladynem. Bez bicia przyznam się że nie potrafię grać dobrze tą talią, ale nic by to nie zmieniło, Ikealyou miał odpowiedź na każde moje teoretyczne zagranie. Po przegraniu pierwszego meczu, zdecydowałem się znów na Druida, którym ugrałem 2 kolejne mecze i dostałem awans do finału. O zwycięstwie zadecydowało zostawienie u mnie na stole gluta 1/2, który z combem dawał mi brakujące 3 pkt obrażeń.

 

Voj4k vs. Eroth

Voj4k vs. Eroth

 

Oczekiwanie na rozegranie całej drabinki przegranych umilałem sobię obchodzeniem stanowisk, oraz grze na symulatorze samochodowym z wielkim panoramicznym ekranem. W finale miałem możliwość trafić tylko na osoby z którymi grałem już wcześniej: AmetystDrago, Eroth, Ikealyou. Trafiło na Erotha. Gracz ten wiedział już jaką talię banować. Ban szamana, uniemożliwił mi efektywne kontrowanie jego Zoo, oraz Druida. Ugrałem tylko 1 pojedynek, całość zakończyła się wynikiem 3:1 dla Erika. Gratulacje, pokazał klasę oraz umiejętności. Wygrana zdecydowanie mu się należała.

 

Eroth

Eroth

 

Niestety dbałość o HearthStone nie była na najwyższym poziomie, stream był żeby był, a nagród nie odebraliśmy nawet na Scenie, po prostu nas pominięto. Nie wspominam już o wielogodzinnym opóźnieniu. Sam turniej był zorganizowny poprawnie, nagrody były spoko (Szczególnie że organizotorzy zwiększyli pulę po tym opóźnieniu), ale na przyszłość można by conieco poprawić. Sam jestem zadowolony z swojego wyniku, moje talię posiadały tylko 2 skrzydła dodatku, a nie przykładałem się do treningów przed samym turniejem. Po zobaczeniu nagrań z Łodzi, zdecydowanie wyciągnąłem wnioski i wiem co poprawić i jakich zagrań już nie wykonywać (Sylvanas na pusty stół :D), oraz wybrałbym Zoo zamiast Handlocka.

 

Od lewej: Perhap, DrEaX, Sachi, TheHungryOne (Admin rozgrywek), Theo, Ikealyou, Voj4k. Na dole: Eroth

Od lewej: Perhap, DrEaX, Sachi, TheHungryOne (Admin rozgrywek), Theo, Ikealyou, Voj4k. Na dole: Eroth

 

Meta była ciekawa, a bany najczęściej dostawał Hunter (Który mimo nerfu jest ciąglę mocną klasą), oraz Warlock. Ale każdy gracz miał Talię którą zaskakiwał, więc pojedynki było ciekawe. Sam byłem jedną wielką niespodzianką turnieju, nikt nie spodziewał się że zajdę tak wysoko. Wiedząc że posiadałem tylko 2 skrzydła Klątwy Naxxramas. Mam nadzieje, że spotkam się z wami na jakiejś dużej imprezie. Jeszcze raz gratulacje dla Erotha :)

Ostateczne wyniki:

 • 1 miejsce Eroth – 900 PLN
 • 2 miejsce Voj4k – 400 PLN
 • 3 miejsce Ikealyou – 200 PLN
 • 4-8 miejsce AmetystDrago – 50 PLN
 • 4-8 miejsce Izual – 50 PLN
 • 4-8 miejsce Misza – 50 PLN
 • 4-8 miejsce Unskiller – 50 PLN
 • 4-8 miejsce Zozus – 50 PLN

Gratulujemy wszystkim występu, Erothowi zwycięstwa, a Voj4kowi (z zespołu GentleCatz) dziękujemy za relację i zapraszamy do śledzenia go:

Facebook: facebook.com/Voj4kHS

Twitter: twitter.com/Voj4k

Byłeś w Łodzi? Może śledziłeś turniej Hearthstone na streamie? Podziel się z nami swoimi wrażeniami w komentarzu!

Author: hearthstone

Share This Post On

5 komentarzy

 1. QUOTE

  W dniach 3-5 maja odbyła się impreza Fan4Fan Łódź, na której rozegrany został turniej Hearthstone z jednymi z najlepszych polskich zawodników. Voj4k z GentleCatz przygotował specjalną relację ze swojego występu oraz całej imprezy.
  
  
  

  Czytaj więcej...
  Mała pomyłka w poście. To nie był maj, a październik :P

 2. QUOTE

  Mała pomyłka w poście. To nie był maj, a październik :P

  o.0 śmieszny błąd, już poprawiłem :P

 3. 1 miejsce Eroth – 900 PLN
  2 miejsce Voj4k – 400 PLN
  3 miejsce Ikealyou – 200 PLN
  4-8 miejsce AmetystDrago – 50 PLN
  4-8 miejsce Izual – 50 PLN
  4-8 miejsce Misza – 50 PLN
  4-8 miejsce Unskiller – 50 PLN
  4-8 miejsce Zozus – 50 PLN

  Widać dopiero raczkującą u nas scenę. Przecież na hotel, paliwo i jedzenie by brakło.

 4. QUOTE

  Widać dopiero raczkującą u nas scenę. Przecież na hotel, paliwo i jedzenie by brakło.

  Ja nie narzekam, zwróciło się z przebiciem :)

Submit a Comment