Replika skrzyni Hearthstone stworzona przez Polaka

W społeczności Hearthstone, która przecież jest bardzo młoda pojawiają się co raz częściej ludzie z niesamowitymi umiejętnościami i tworzą przy ich pomocy coś związanego z Hearthstone. Mieliśmy już portfele i futerały, które pokazaliśmy w jednym z odcinków Hearthstone w obiektywie. Tym razem możemy podziwiać taką przepiękną skrzynię Hearthstone!

skrzynia hearthstone 1

Co ciekawe skrzynia została stworzona przez naszego rodaka – Cassius Props, którego Blizzard wyróżnił i pokazał całemu światu jego dzieło.

skrzynia hearthstone 2

Udało nam się złapać Cassius Props na chwilę i zdobyliśmy krótki wywiad dla wszystkich zainteresowanych tym jak powstają takie cuda.

HSArena.pl – W Twoich poprzednich pracach są motywy z Iron Mana, Skyrima czy też Wiedźmina – skąd pomysł na stworzenie skrzyni do Hearthstone? I może od razu przyznaj się od kiedy grasz i jak Ci się podoba nowa gra Blizzarda ;)
Cassius Props – Jak słusznie zauważyłeś na moim profilu znajduje się już kilka napoczętych prac. Wynika to z tego, że niestety ale cechuje mnie coś co popularnie nazywamy słomianym zapałem – zabieram się za coś i zanim uda mi się to skończyć już mi chodzi po głowie coś innego. Każdy z poprzednich projektów porzuciłem czy odłożyłem na później z różnych względów i z tego też zrodził się pomysł na pudełko. To był czas kiedy uznałem, że stroju Iron Mana nie uda mi się stworzyć z precyzją której bym wymagał od tego projektu, więc po prostu zacząłem przeglądać różnego rodzaju trailery czy concept arty z gier i filmów. Zwiastun do gry Hearthstone to coś co widziałem wielokrotnie, ale tym jednym razem w mojej głowie zrodziła się myśl „to pudełko mogłoby wyglądać naprawdę fajnie gdyby udało mi się je zrobić”. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego jak złożony będzie to proces i jak wiele nowych rzeczy będę musiał się nauczyć. Co do samej gry – nigdy tak naprawdę nie byłem zainteresowany karciankami. Posiadam trochę kart z Magic the Gathering, ale to tylko z tego względu, że cenię je sobie jako małe dzieła sztuki. Dlatego zdziwieniem dla mnie było, że Hearthstone jest grą tak przyjemną nie tylko ze względu na czystą frajdę, ale i nakład pracy włożony w oprawę wizualną. Nigdy bym nie przypuszczał, że bycie obserwatorem gry karcianej na komputer może być przyjemne czy nawet emocjonujące, a jednak .

HSA – Ile trwały prace nad tym dziełem, widzieliśmy pierwsze fotografie z końca roku, ale już wtedy wspominałeś o kilku miesiącach. Ile ostatecznie zajęło Ci to w sumie czasu, może liczyłeś roboczogodziny?
CPPrace nad pudełkiem zacząłem około pół roku temu, ale w trakcie tego czasu była mniej więcej półtoramiesięczna luka poświęcona na pracę w trakcie której postępy stały w miejscu. Czasu to coś do czego nie przykuwałem szczególnej uwagi bo po pewnym czasie to po prostu przestaje mieć znaczenie . Należy pamiętać, że praca nad tego typu rzeczami, szczególnie z perspektywy osoby która się tego dopiero uczy to nie tylko sama praca fizyczna nad pudełkiem, ale również projektowanie planów dla elementów, wykonywanie pomiarów czy poszukiwanie odpowiednich materiałów. Tylko na ten ostatni element poświęciłem przynajmniej 25 godzin nie wspominając o całej reszcie. Zakładam, że wszystko zajęło mi około 270 godzin spokojnej pracy, ale przypuszczam, że może to być liczba nieco zaniżona.

skrzynia hearthstone 3

HSA -O ile możesz powiedzieć to ile mniej więcej wydałeś na stworzenie tego dzieła?
CP – To jest niestety coś do czego też po pewnym czasie przestałem przykuwać uwagę ze względu na ciągle pojawiające się koszta, ale z maszynami koszt wyniósł około 2300-2500zł i prawdę powiedziawszy było to możliwe tylko niezwykłemu zrządzeniu losu. Bez tej krótkiej i bardzo intratnej pracy z końca zeszłego roku nigdy bym tego pudełka nie skończył, a szansa na nią pojawiła się po prostu z nikąd.

HSA -Jakich materiałów użyłeś przy tworzeniu skrzyni?
CP – Głównymi materiałami do stworzenia zdobień były… szpachla samochodowa i arkusze polistyrenowe (plastik używany m.in. do tworzenia kart bankowych).

HSA -Masz bardzo ciekawe hobby, skąd ono się wzięło?
CP – Wydaje mi się, że początki tego hobby sięgają 13 lat wstecz kiedy to kolega przedstawił mi świat Warhammera i miniaturowych bitew toczonych za pomocą figurkowych armii . Od tamtej pory chęć robienia czegoś swojego już tylko rosła. Chciałem robić figurki do gier bitewnych, potem statuetki w większej skali znanej z produktów Hot Toys czy McFarlane Toys, aż w pewnym momencie dotarłem do forum zrzeszającego w głównej mierze ludzi tworzących kostiumy z gier serii Halo. Wtedy dotarło do mnie, że chcę tworzyć coś o ludzkiej skali.

HSA -Co robisz na co dzień i jak znajdujesz czas na pracę, życie i tworzenie takich dzieł?
CP – Na co dzień jestem studentem piątego roku psychologii w związku z czym na uczelni mam sporo luzu, a że i pracy niestety na razie brak to staram się poświęcić wolny czas na rozwijanie umiejętności, które jak mam nadzieję pozwolą mi pewnego dnia zajmować się tego typu rzeczami zawodowo.

skrzynia hearthstone 4

HSA -Wspominałeś o możliwości wystawienia skrzyni na sprzedaż na Etsy, o jakim przedziale cenowym myślisz?
CP – Cena to coś o czym nadal myślę, ale mogę powiedzieć że zgodnie z cenami innych replik tego typu na rynku zagranicznym wartość pudełka to około 300 dolarów.

HSA -Tworzysz rzeczy na specjalne zamówienia czy w oparciu o to co przyjdzie Ci akurat do głowy?
CP – Bardzo bym chciał po prostu robić to co chcę, ale wiem że praca na zamówienie to nieodłączny element tego biznesu, więc i ja przed tym nie ucieknę. Mam tylko nadzieję, że rzeczy które będę robił z własnej inicjatywy przypadną wam do gustu.

HSA -Planujesz jeszcze jakieś dzieła z świata Hearthstone? Może drewniane karty? Albo całą plansze do gry? To by było coś!
CP – Plansza to jedna z tych rzeczy o której myślałem, ale gdybym już się za nią zabrał to bym nie odpuścił i musiałbym wykonać wszystkie elementy dekoracyjne – katapulty, budynki itp. Byłby to kolejny dosyć konkretny przedmiot z tej gry, a na razie chcę nieco odsapnąć dlatego mam w planach mniejsze rzeczy – jedną z niech można znaleźć w galerii na facebooku. To mały świecznik na podgrzewacze.

HSA -Czy chciałbyś coś przekazać wszystkim fanom Hearthstone w Polsce?
CP – To czego mógłbym życzyć wszystkim fanom Hearthstone to masa epickich i legendarnych kart w boosterach i masy sukcesów na arenie!

Zdjęcia z całego procesu tworzenia i dokładniejsze opisy kolejnych etapów znajdziesz w galerii Cassius Props na Facebooku, oraz na jego fanpage. Warto rzucić okiem jak wiele pracy wymagane jest przy wydawałoby się prostej rzeczy.

Author: hearthstone

Share This Post On

3 komentarze

 1. Wydane ~2500zł, wycenia na ~900zł.
  Wiem że wydał tyle razem z maszynami, ale mimo wszystko, nie sprzedawałbym za taką cenę, za dużo poświęconego czasu i mi osobiście się zajebiście podoba ;)
  Miałbym gdzie trzymać moje sssssskarby :)

 2. Świetna robota, na pewno znaleźliby się kupcy którzy daliby sporą kasę za to, tylko trzeba by szukać za granicą.

 3. QUOTE

  Wydane ~2500zł, wycenia na ~900zł.
  Wiem że wydał tyle razem z maszynami, ale mimo wszystko, nie sprzedawałbym za taką cenę, za dużo poświęconego czasu i mi osobiście się zajebiście podoba ;)
  Miałbym gdzie trzymać moje sssssskarby :)

  Wydane to jedno, a zobacz ile czasu to robił. Trochę szkoda, może po prostu chce kolejną zrobić to mu już szybciej pójdzie?

Trackbacks/Pingbacks

 1. HeathStone: une boite en bois fait main ! | Hébalion.fr - […] Voici le lien vers le site Cassius Props […]
 2. HearthStone: une boite en bois fait main ! | Hébalion.fr - […] Voici le lien vers le site Cassius Props […]

Submit a Comment