SeatStory Cup IV – start dzisiaj!

NeedforSEAT i TakeTV po raz kolejny jednoczą siły i prezentują nam SeatStory Cup IV, w którym do walki o pulę nagród 20 000 USD stanie 32 znakomitych graczy z całego świata, w tym dwóch Polaków – Lothar i Gnimsh.

W poprzedniej edycji – SeatStory Cup III startowało aż trzech Polaków!

seatstory cup 4 maly

Szybkie info

Stream: Twitch.tv/taketv_hs oraz B stream na Twitch.tv/taketv
Oba streamy na raz możesz oglądać na specjalnej stronie MultiTwitch.tv – TUTAJ.
Kiedy: 12-15 listopada 2015
Godziny: Codziennie od 14:00!
Ilość graczy: 32
Drabinka: Tutaj.
Strona turnieju: Tutaj.
Pula nagród: 20 000 USD
Format: Dwie fazy grupowe Bo5, Playoffy dla Top 8 z pojedynczą eliminacją do 4 wygranych, a finał do 5 wygranych. Cały turniej grany jest w formacie podboju (conquest) z jednym banem.
Komentatorzy: Frodan, Noxious i pozostali gracze

Gracze i nagrody

Pula nagród została podzielona w ten sposób:

 • 1 miejsce – 10 000 USD
 • 2 miejsce – 4 000 USD
 • 3-4 miejsce – 2 000 USD
 • 5-8 miejsce – 500 USD

32 graczy z światowej czołówki:

 • Andrey Reynad Yanyuk
 • Sebastian Ostkaka Engwall
 • Jon Orange Westberg
 • Sebastian Xixo Bentert
 • Jan Ek0p Palys
 • Petar Gaara Stevanovic
 • Jakub Lothar Szygulski
 • Marcin Gnimsh Filipowicz
 • Thijs Thijs Molendijk
 • Radu RDU Dima
 • Byron Reckful Bernstein
 • James Firebat Kostesich
 • Paul Zalae Nemeth
 • Jeffrey Sjow Brusi
 • Andrew TidesofTime Biessener
 • Tang Eloise Haiyun
 • Jan Superjj Janßen
 • Bertrand Elky Grospellier
 • Harald Powder Gimre
 • Christoffer Asmodai Stub
 • Jung Soo Surrender Kim
 • Ales Alesh Hemer
 • Stansilav Stancifka Cifka
 • Nuno Ignite Pinho
 • Ryan Purple Murphy-Root
 • Jökull Kaldi Jöhannsson
 • Jesper Freakeh Eriksson
 • Martin Martincreek Backlund
 • Tim Theude Bergmann
 • Gareth Cipher Rouse
 • Ryan Ryzen Liberian
 • Teun Vortex Eielts

Podział na grupy

seatstory cup 4 bracketStreamy

Streamy są dostępne na dwóch kanałach:

Oba streamy na raz możesz oglądać na specjalnej stronie MultiTwitch.tv – TUTAJ.

Stream jest każdego dnia od 12 do 15 listopada od godziny 14:00!

Teasery

Zapraszamy do komentowania na forum i obstawiania swoich typów na zwycięstwo!

seatstory cup 4

 

Author: hearthstone

Share This Post On

38 komentarzy

 1. Jeden z fajniejszych turniejów do oglądania. Szkoda, że w tym, a nie przyszłym tygodniu :( to coś bym podejrzał.

 2. Właśnie jak dla mnie wczoraj te całe nawalone towarzystwo spowodowało, że nie mogłem już tego oglądać :)

 3. A ja jestem zdziwiony/zaskoczony wynikami Frodana. Zawsze mi sie wydawalo ze to po prostu prowadzacy ktory ma zapewniec prowadzenie imprezy na odpowiednim poziomie, a gracz z niego raczej casualowy. A tu sie okazuje ze w pierwszej rundzie wyszedl z grupy gdzie mial Sjowa, Thijsa i SuperJJa a w kolejnej rundzie wyszedl z grupy gdzie mial Oranga i Ostkake.

 4. Dzięki, obejrzę w wolnej chwili, chyba, że ktoś ma skrót :D Bo mimo wszystko oglądać 2h meczu znając wynik, to tak sobie (odnosi się też do piłki nożnej :) )

 5. myślę, że najbardziej kontrowersyjna była sytuacja z 50:53 min gdzie rekful zapomniał wymienić karty i chciał poddać mecz ale poszli mu na ugodę i został powtórzony. Widać, że Rekful to nie jest gracz turniejowy poza tym znany jest z brakiem panowania nad emocjami, czyli ma ten problem co ja, bardzo szybko się gościu irytuje i wkurza. Swego czasu ponoć ktoś mu zaproponował dużą kasę na streamie, jeśli przez bodaj kilkanaście godzin streamu ani razu się nie wkurzy. Oglądałem wtedy jego stream chyba z 20-30 min i w ciągu tego czasu chyba ze 3 razy puściły mu nerwy i się głupio tłumaczył na czacie, że niby się nie zdenerwował.

  Ogólnie nie mam nic do Rekfula, ale koleś wyraźnie wygląda na kogoś, kto ma duży problem z hazardem, ponoć już ogrom kasy przegrał w kasynach. Taki raczej daleko w życiu nie zajedzie…

 6. Kurde ale stancifka ma pecha w tym turnieju :/ I do kitu moim zdaniem, że grają zasadą wygrana talia zostaje, powinno być na odwrót.

 7. QUOTE

  A ja jestem zdziwiony/zaskoczony wynikami Frodana. Zawsze mi sie wydawalo ze to po prostu prowadzacy ktory ma zapewniec prowadzenie imprezy na odpowiednim poziomie, a gracz z niego raczej casualowy.

  To tylko pokazuje, że nawet caster może coś ugrać secret paladynem. Zacytuję jego własne słowa po pojechaniu 3:0 Thijsa: „Blizzard, I hope you’re watching” :P

 8. QUOTE

  To tylko pokazuje, że nawet caster może coś ugrać secret paladynem. Zacytuję jego własne słowa po pojechaniu 3:0 Thijsa: "Blizzard, I hope you're watching" :P

  Frodan to wielokrotny legendarny gracz. Gdyby musiał grać w kwalifikacjach to pewnie by się nie zakwalifikował, ale skoro go zaprosili to może nawet wygrać cały turniej. Na tym poziomie, na dodatek w takim przyjacielskim turnieju, fart odgrywa bardzo dużą rolę.

 9. QUOTE

  Frodan to wielokrotny legendarny gracz. Gdyby musiał grać w kwalifikacjach to pewnie by się nie zakwalifikował, ale skoro go zaprosili to może nawet wygrać cały turniej. Na tym poziomie, na dodatek w takim przyjacielskim turnieju, fart odgrywa bardzo dużą rolę.

  Ja myślę, że Hearthstone jest taką grą, że nawet jak by dać mietka z forum który ma możliwość zrobienia dowolnej talii i potrafi wbić 10-8 rangę. To również będzie miał podobne szanse na wygranie takiego turnieju – o ile by dostał zaproszenie i nie musiał przebijać się przez kwalifikacje. Akurat wielu streamerów dostaje te zaproszenia i w większości dlatego regularnie widzimy te same osoby na turniejach. Gdyby do zmagań były równe kwalifikacje dla każdego a nie zaproszenia dla vip’ów to pewnie tak jak na Blizzconie 80% tych vip’ów siedziała by na kanapie i komentowała zawody lub oglądała na streamie Blizzarda. ;)

 10. QUOTE

  Ja myślę, że Hearthstone jest taką grą, że nawet jak by dać mietka z forum który ma możliwość zrobienia dowolnej talii i potrafi wbić 10-8 rangę. To również będzie miał podobne szanse na wygranie takiego turnieju - o ile by dostał zaproszenie i nie musiał przebijać się przez kwalifikacje. Akurat wielu streamerów dostaje te zaproszenia i w większości dlatego regularnie widzimy te same osoby na turniejach. Gdyby do zmagań były równe kwalifikacje dla każdego a nie zaproszenia dla vip'ów to pewnie tak jak na Blizzconie 80% tych vip'ów siedziała by na kanapie i komentowała zawody lub oglądała na streamie Blizzarda. ;)

  Bo mniej więcej tak jest :D Może nie przesadzajmy, bo jednak osoba która wbija 10-8 rangę max to ktoś kto robi wiele błędów i pierwszy lepszy „pro” gracz wykorzystałby te błędy (chociaż nadal jakiś pojedynek mógłby przegrać). Ale nie zmienia to faktu, że gdy zaprosimy na turniej graczy którzy na luzie wbijają legendę (czyli każdy z seatstory cup) to ich szanse na zwycięstwo są mniej więcej identyczne.

 11. Tak właściwie, to czemu Stancifka ciągle żre podczas gier ? wcześniej myślałem, że dlatego by dekoncentrować rywali, bo w większości turniejów siedzą naprzeciwko siebie ale tutaj siedzą daleko od siebie i ledwo widzą, tak więc Stancifka na pewno tym jakoś nie irytuje ani nie dekoncentruje przeciwnika. Nie wiem, ta gra kosztuje go aż tyle energii, że musi ją uzupełniać ?

 12. QUOTE

  Tak właściwie, to czemu Stancifka ciągle żre podczas gier ? wcześniej myślałem, że dlatego by dekoncentrować rywali, bo w większości turniejów siedzą naprzeciwko siebie ale tutaj siedzą daleko od siebie i ledwo widzą, tak więc Stancifka na pewno tym jakoś nie irytuje ani nie dekoncentruje przeciwnika. Nie wiem, ta gra kosztuje go aż tyle energii, że musi ją uzupełniać ?

  Kiedyś mówił, że po prostu to lubi :D To jest jego znak charakterystyczny, tak samo jak powolne granie Lifecoacha. Dzięki temu jest jeszcze bardziej rozpoznawalny i nie ginie wśród dziesiątek graczy na jego poziomie.

 13. no i superjj doszedł do finału dzięki …reno jackson ;)
  chyba pierwsza gra turniejowa z ta kartą
  pewnie inaczej by to wyglądało gdyby shaman gaary nie został zbanowany – trochę szkoda

  – tak a propos wpływu LOE na grę, do tego torch’e w freezie i peddler’a w handlocku widziałem
  i chyba coć jeszcze

 14. Kurde oby przypadkiem na rankedach nie pojawił się freeze mage z Reno, ten deck i tak, bez Reno jest irytujący na wszystkiem match’upy z wyjątkiem Ctr Woja jaki ma możliwość zbudowania takiego armora, że nawet Reno nie pomoże z uzdrawianiem kiedy nie ma armat by zwalić HP przeciwnika.

 15. Na ladderze spotkałem właśnie 2 freeze magów z rzędu Kappa polecam granie teraz control warriorem. Połowa graczy HSa to bezmyślne stworzenia kopiujące wszystko co tylko wygra jakiś mecz na turnieju.

 16. ok chcielismy karty anty agroo to mamy reno. nie mam pytan, tak mocny efekt i jeszcze spoko cialo na stole, brak slow. dodatkowo cos trzeba pokminic z talia zeby nie miec za duzo duplikatow, good job Blizz!!!

  ze stancifka naprawde jest cos nie tak z tym zarciem. no ale fakt, jest przez to rozpoznawalny i troche smieszny:) a do gnimsha juz kompletnie nie mam slow. chyba najgorszy caster jakiego moglem uslyszec w esporcie. tragedia

 17. QUOTE

  ok chcielismy karty anty agroo to mamy reno. nie mam pytan, tak mocny efekt i jeszcze spoko cialo na stole, brak slow. dodatkowo cos trzeba pokminic z talia zeby nie miec za duzo duplikatow, good job Blizz!!!

  Bez przesady. Freeze Mag zawsze był mocnym deckiem i tak naprawdę jedyny match’up jaki był szkodliwy na niego, to ctr warrior i uważam, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Aczkolwiek ten mag wydaje się mocniejszą wersją starego freeze maga, bo nie dość, że ma łatwość paraliżowania naszego stołu, to do tego kiedy mamy nadzieję już na wygraną i uchronieniem się przed OTK, to okazuje się, że wszystko wraca do punktu wyjścia. Ktoś powie, że to dobre anty aggro a ja uważam wręcz przeciwnie, jedyna talia jaka normalnie pokona freeze maga to nadal ctr warrior jednak aby inne klasy były w stanie pokonać tego maga, to potrzebują szybkiej talii jaka pozwoli skopać maga nim tak naprawdę będzie miał sposobność użycia Reno.

  W każdym razie, widzieliśmy StrifeCro jak z wysokim win streakiem wbił legendę talią na Reno, bodaj Paladynem. Ta karta ma też zastosowanie u ctr wojownika a także dla Warlocka, szczerze, możemy ją zobaczyć prędzej czy później w jakimś handlockowym tworze.

 18. alez ja nie mowie a propo freeze mage tylko o samej karcie reno ktora widzialem tez w szamanie. nie dosc ze moze skontrowac agroo to jeszcze trzeba cos pomyslec z talia. dwie pieczenie na jednym ogniu. nie pisze tego z ironia tylko z w pelnym tego slowa znaczeniu: dobra robota blizz.

 19. Jak to mówił Blizzard xD „Leeroy Jenkins created a strategy that revolved around trying to defeat your opponent in one turn without requiring any cards on the board. Fighting for board control and battles between minions make an overall game of Hearthstone more fun and compelling, but taking 20+ damage in one turn is not particularly fun or interactive.”

  Ok… ile freeze mage JJ’ja zadał obrażeń ze stołu ? xD

Submit a Comment