Smocze zionięcie i Plugawiciel – dwie nowe karty CG

Kolejne dwie nowe karty Czarnej Góry zostały ujawnione przez Blizzard. Tym razem jest to neutralny, zwykły stronnik i zwykły czar klasowy maga.

 • Plugawiciel | Blackwing Corruptor – zwykły, neutralny stronnik za 5 many z statami 5/4 i opisem: Okrzyk bojowy: Zadaj 3 pkt. obrażeń, jeśli masz w ręku Smoka.
 • Smocze zionięcie | Dragon’s Breath – zwykły czar maga za 5 many z opisem: Zadaj 4 pkt. obrażeń. Kosztuje (1) mniej za każdego stronnika, który zginął w tej turze.

Plugawiciel duzy
Smocze zionięcie duże

Karty zostały przedstawione w wpisie na blogu – tutaj.

Pozostałe karty, które poznaliśmy do tej pory:

Czarna Góra Karty

Karty z przygody Czarna Góra.
ZdjęcieNazwa polskaNazwa angielskaKosztAtakŻycieOpis
Pisklę ZmierzchuPisklę ZmierzchuTwilight Whelp121Okrzyk Bojowy: Otrzymuje +2 do zdrowia, jeśli masz w ręku Smoka.

Karta klasowa Kapłana
Smocze jajoSmocze jajoDragon Egg102Za każdym razem gdy ten stronnik zostanie zraniony, przyzwij Pisklę 2/1.
Szybki strzałQuick Shot2--Zadaj 3 pkt. obrażeń. Jeśli masz pustą rękę, dobierz kartę.

Karta klasowa Łowcy
Trzech na jednegoTrzech na jednegoGang Up2--Wybierz stronnika. Wtasuj 3 kopie jego karty do twojej talii.

Karta klasowa Łotra
WskrzeszenieWskrzeszenieResurrect2--Przyzwij losowego przyjaznego stronnika, który zginął w tej grze.

Karta klasowa Kapłana
Wstrząs lawyWstrząs lawyLava Shock2-- Zadaj 2 pkt. obrażeń. Odblokuj swoje Przeciążone kryształy many.

Karta klasowa Szamana
ZemstaRevenge2--Zadaj 1 pkt. obrażeń wszystkim stronnikom. Jeśli masz 12 pkt. zdrowia lub mniej, zamiast tego zadaj 3 pkt. obrażeń

Karta klasowa Wojownika
Druidka PłomieniDruidka PłomieniDruid of the Flame322Wybierz jedno - Przemień w stronnika 5/2; lub w stronnika 2/5.

Karta klasowa Druida
Gniew demonaDemonwrath3--Zadaj 2 pkt. obrażeń wszystkim stronnikom, niebędącym Demonami.

Karta klasowa Czarnoksiężnika
Szef chochlikówSzef chochlikówImp Gang Boss324Za każdym razem gdy ten stronnik zostanie zraniony, przyzwij Chochlika 1/1.

Karta klasowa Czarnoksiężnika
Technik CzarnoskrzydłegoTechnik CzarnoskrzydłegoBlackwing Technician324Okrzyk bojowy: Otrzymuje +1/+1, jeśli masz w ręku Smoka.
ŻarzycielŻarzycielFlamewaker324Gdy rzucisz zaklęcie, zadaj 2 pkt. obrażeń losowo rozdzielone pomiędzy wszystkimi wrogami.

Karta klasowa Maga
Drakanin czarownikDrakanin czarownikDragonkin Sorcerer435Otrzymuje +1/+1 za każdym razem, gdy stanie się celem zaklęcia.

Uwaga! Bonus tego stronnika jest odpalany tylko jeśli Ty użyjesz na nim czaru. Czary przeciwnika nie uruchamiają go, prawdopodobnie jest błąd w polskim opisie.
Głodny smokGłodny smokHungry Dragon456Okrzyk bojowy: Przyzwij losowego stronnika o koszcie 1 twojemu przeciwnikowi.
Miotacz toporówMiotacz toporówAxe Flinger425Za każdym razem gdy ten stronnik otrzyma obrażenia, zadaj 2 pkt. obrażeń wrogiemu bohaterowi.

Karta klasowa Wojownika
Niszczyciel OgniostrażyNiszczyciel OgniostrażyFireguard Destroyer436Okrzyk bojowy: Otrzymuje 1-4 do ataku. Przeciążenie: (1)

Karta klasowa Szamana
Ognisty furiatOgnisty furiatCore Rager444Okrzyk bojowy: Otrzymuje +3/+3 jeśli masz pustą rękę.

Karta klasowa Łowcy
Oprawca z CzarnorytnychOprawca z CzarnorytnychDark Iron Skulker543Okrzyk bojowy: Zadaj 2 pkt. obrażeń wszystkim niezrnanionym wrogim stronnikom.

Karta klasowa Łotra
PlugawicielPlugawicielBlackwing Corruptor554Okrzyk bojowy: Zadaj 3 pkt. obrażeń, jeśli masz w ręku Smoka.
Ponury klientPonury klientGrim Patron533Za każdym razem gdy ten stronnik przetrwa otrzymanie obrażeń, przyzwij kolejnego Ponurego klienta.
Smocze zionięcieSmocze zionięcieDragon's Breath5--Zadaj 4 pkt. obrażeń. Kosztuje (1) mniej za każdego stronnika, który zginął w tej turze.

Karta klasowa Maga
Smoczy towarzyszSmoczy towarzyszDragon Consort555Okrzyk bojowy: Następny Smok, którego zagrasz, kosztuje (2) mniej.

Karta klasowa Paladyna
Uroczyste czuwanieUroczyste czuwanieSolemn Vigil5--Dobierz 2 karty. Kosztuje (1) mniej za każdego stronnika, który zginął w tej turze.

Karta klasowa Paladyna
Drakonid miażdżycielDrakonid miażdżycielDrakonid Crusher666Okrzyk bojowy: Otrzymuje +3/+3, jeśli twój przeciwnik ma 15 zdrowia lub mniej.
Imperator ThaurissanEmperor Thaurissan655Na koniec twojej tury zmniejsz koszt kart w twojej ręce o (1).
Wulkaniczny smokowiecWulkaniczny smokowiecVolcanic Drake664Kosztuje (1) mniej za każdego stronnika, który zginął w tej turze.
Rwij CzarnorekiRwij CzarnorekiRend Blackhand784Okrzyk bojowy: Jeśli masz w ręku Smoka, zniszcz legendarnego stronnika.
ChromagusChromaggus868Za każdym razem gdy dobierasz kartę, umieść jej kopię w ręce.
Majordomus EgzekutusMajordomus EgzekutusMajordomo Executus997Agonia: Zastąp twojego bohatera Ragnarosem, Władcą Ognia.
NefarianNefarianNefarian988Okrzyk bojowy: Dodaj 2 losowe zaklęcia do Twojej ręki (z klasy przeciwnika).
Wulkaniczny drzewionWulkaniczny drzewionVolcanic Lumberer978Prowokacja. Kosztuje (1) mniej za każdego stronnika, który zginął w tej turze.

Karta klasowa Druida

smocze i plugawiciel

Author: hearthstone

Share This Post On

16 komentarzy

 1. Plugawiciel fajny, taka lepsza wersja lub gorsza wersja fire elemental’a (lepsza bo mozna zagrac wczesniej i jest commonem, gorsza bo potrzeba dodatkowej karty na rece, ale w constructed nie powinno byc z tym problemow).
  Smocze zioniecie…. Ch****e, a tak mniej kolokwialnie to w porownaniu do innych kart maga (fireball, frostbolt, flamecanon wypada naprawde slabo chyba ze nie widze jakiegos miazdzacego potencjalu

  • Wg mnie karta maga całkiem fajna, flamestrike + 4dmg na jakiegoś większego bydlaczka, za darmo? (zakładam, że jak ktoś używa flamestrike to nie robi tego na 1 kreaturę. ) Karta ma potencjał.

 2. zostały jeszcze dwie neutralne kary a jak na razie nie ma żadnej która ma sygnerie ze smokami na polu bitwy, z tego wychodzi że np. smocze jajo nie przyda sie w decku na smoki bo co z tego ze pisklę jest smokiem jak na ręce nim nie jest

 3. Smocze zioniecie – dla mnie karta bardzo słaba. Jedyny pomysł na nią to połączenie z flamestrike, inaczej jest to martwa karta, za 5 many 4 dmg słabizna. spelli się używa zazwyczaj jako remowali, nie chcemy tracić jednostek by mieć darmowe 4 dmg, za 2 many mamy flamecannon i frostball także póki co ta karta nie znajdzie się w moich oczach jako coś wartościowego.

  Plugawiciel – tak powinien wyglądać przegięty Blastmage. Karta trochę średnia, battlecry spoko jeśli gramy na smoki, jednakże 4 życia to ginie od większości czarów + ewentualna dobitka bądź weapon. Wolałbym aby miał 5 życia w zamian za atak który mógłby wynosić 3.

 4. Smocze zionięcie, to powinno być „smoczy dech”

  I zostały 2 Neutralne karty , powinny to być epickie kart, i powinny być smokami…

 5. Smocze zionięcie tak jak pisaliście, raczej nie znajdzie miejsce w taliach, ale mag i tak dostał już wcześniej świetną kartę. Natomiast plugawiciel w taliach ze smokami – OP. W zasadzie gwarantowany trade 2 za 1 + mamy mnóstwo możliwości świetnego wykorzystania tego dmga. Dla przypomnienia jest też common krasnolud co chyba również za 5 bije 2 dmg i ma staty 4/2 ;)

 6. Tak tylko ten krasnolud to taka karta bardziej anty-aggro według mnie bo bije 2 dmg AoE we wszystkie nie zranione stwory, natomiast Plugawiciel 3 dmg tylko w jednego stwora.

 7. QUOTE

  Tak tylko ten krasnolud to taka karta bardziej anty-aggro według mnie bo bije 2 dmg AoE we wszystkie nie zranione stwory, natomiast Plugawiciel 3 dmg tylko w jednego stwora.

  Ale on mowi o karcie podstawowej a ni z dodatku, a mianowicie chodzilo mu o karte za 5 many 4/2 z okrzykiem bojowym zadaj 2 dmg

 8. dziwne nie mamy jeszcze żadnej karty dla Druida Paladyna i Kapłana…
  karty dla maga nie powalają… i są raczej nastawione na szybką rozgrywkę zamiast kontrolnej…

  dodatkowo ten nowy czar jest raczej słaby, nie powinien zastąpić pocisku lodu…

  osobiście uważam że Oprawca z Czarnorytnych dla Łotra jest najlepszą z nowych kart i dzięki niemu będziemy widzieć dużo więcej kontrolnych talii Valery

 9. QUOTE

  Ten krasnal to ogólnie najciekawsza karta tego dodatku póki co :P

  Blessik zatacza się od małej ilości nowego info :)… pijany wiedzą :D

 10. QUOTE

  Więcej się chyba nie da, bo obecnie wszystkie spotykane przeze mnie talie Valery to jedna i ta sama kontrola :)

  Bardziej combo, bo wiekszosc talii polega na oil’u i wyciskaniu duzych obrazen w jedna ture. Po za tym czasami sa bardziej agresywne wersje a czasami widuje sie aukcjonera itp. Obecnie rouge jest grany na pare sposobow, ale wszystkie sa podobne

Submit a Comment