Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna

Świat Warcrafta, z którego pochodzi Hearthstone ma swoją historię sięgającą dziesiątki mileniów wstecz. Zapraszamy Cię do poznania tej niesamowitej opowieści zaczynając od stworzenia świata i stopniowo przechodząc do bieżących wydarzeń.

Dziesiąta część opowie Ci o przebiegu Pierwszej Wojny, oraz przybliży Tobie kilka ważnych postaci.

Jeżeli chciałbyś cofnąć się do poprzedniej części cyklu, to poniżej znajdziesz spis wszystkich opublikowanych do tej pory części:
Świat Warcrafta #9 – Rada Tirisfal
Świat Warcrafta #8 – Horda Orków
Świat Warcrafta #7 – Wojny Kalimdoru
Świat Warcrafta #6 – Wysoko Urodzeni, Ludzie i Młoty
Świat Warcrafta #5 – Pandaria
Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów
Świat Warcrafta #3 – Trolle, Elfy i Demony
Świat Warcrafta #2 – Płonący Legion
Świat Warcrafta #1 – Starzy Bogowie

Grommasz

Orkowie przeszli przez Mroczny Portal, dostając się do Azeroth. Najpierw w małych ilościach wysyłano zwiadowców, mających rozpoznać teren i znaleźć strategiczne miejsca. Następnie wielka fala orków, prowadzona przez Czarnorękiego, wyszła z portalu siejąc spustoszenie i przelewając niewinną krew.

 

ANDUIN LOTHAR

Anduin Lothar

Anduin Lothar (na zdjęciu powyżej) był chyba najbardziej znanym żołnierzem i dowódcą w historii ludzkości, zdobył wiele tytułów takich jak Czempion Wichrogrodu czy „Lew Azeroth”.

Od dzieciństwa przyjaźnił się z Księciem Llanem Wrynnem oraz z Medivhem. Stali się najlepszymi przyjaciółmi i najbardziej lojalnymi towarzyszami. Lothar zaciągnął się do wojska Wichrogrodu, rozpoczynając swą służbę w królestwie, kiedy Llane Wrynn został koronowany.

Po latach służby został rycerzem oraz stał się jednym z dowódców konnych rycerzy Wichrogrodu znanych jako Bractwo Konia. Kiedy orkowie po raz pierwszy przybyli do Azeroth, Lothar miał pięćdziesiąt jeden lat.

 

ROZPOCZYNA SIĘ PIERWSZA WOJNA

Pierwsza Wojna

Horda Orków przetoczyła się przez Czarne Bagna, prawie nie napotykając oporu ze strony skromnych, ludzkich osiedli. Z łatwością mordowali chłopów przez co myśleli, że Azeroth jest miękkim, słabym i gotowym do podbicia światem. Orkowie rzucili się na północ do Gór Czerwonego Grzbietu (Redridge Mountains), gdzie spotkało ich pierwsze brutalne przebudzenie.

Po atakach na odległe wioski, w jakiś sposób dotarła do królestwa Wichrogrodu wiadomość o najazdach „krwiożerczych, zielonoskórych dzikusów”. Odpowiedziano poprzez wezwanie Bractwa Koni, który zebrał obrońców i udał się w stronę orków.

Zepchnięto barbarzyńców z powrotem na Czarne Bagna, jednakże każdego dnia przybywały posiłki z Mrocznego Portalu.

 

GARONA HALFORCEN

Garona Halforcen

Okrutna Rada Cieni nie miała problemu z wysyłaniem do walki dzieci. Używając mrocznej magii czarnoksiężników, przyśpieszali dorastanie młodych orków, dzięki czemu zdolni byli do walki na linii frontu w krótszym czasie. Najlepszym tego przykładem była Garona.

Pół-ork, pół-draenei, była ona wynikiem eksperymentów Gul’dana. W czasie wchodzenia w dorosłość, została przeszkolona i stała się mistrzowskim szpiegiem i zabójcą w rękach Gul’dana w zaledwie kilka lat.

Garona o niemal ludzkim wyglądzie była także wysłannikiem orków w kontaktowaniu się z Medivhem. Nie zdając sobie sprawy, że to on sprowadził orków na Azeroth, zaprzyjaźniła się z czarodziejem i jego uczniem Khadgarem. Gul’dan używał swojego magicznego połączenia z Garoną, próbując wykraść tajemnice Medivha o jego ogromnej mocy.

 

ORGRIM ZGŁADZICIEL

Orgrim Doomhammer

Drugim dowódcą zaraz po Czarnorękim był Orgrim Zgładziciel (Orgrim Doomhammer, na zdjęciu powyżej), nazywany tak przez broń którą władał – wielkim młotem z symbolem klanu Czarnej Skały. Zgładziciel był potężną bronią, przesiąkniętą mocą duchów żywiołów. Mówi się, że broń ta jest wzmacniana przez honor każdego następnego władającego.

Orgrim stał się szanowany. Chociaż nie posiadał ogromnej siły tak jak inne orki po wypiciu krwi Mannorotha, to był on doskonałym strategiem. Orgrim zobaczył, że jego lud jest tak naprawdę zniewolony i prowadzeny przez demoniczne łańcuchy Gul’dana. Owe łańcuchy postanowił więc przerwać.

 

ŚMIERĆ MEDIVHA

Śmierć Medivha

Garona i Khadgar powoli obserwowali rosnące szaleństwo Medivha. Czarodziej zaczął przegrywać niekończącą się walkę z Sargerasem o jego umysł. Korzystając z wizji zsyłanych w Karazhanie, odkryli mroczną tajemnicę Medivha. Został opętany przez jakiegoś ducha o niewyobrażalnej sile. Tym duchem był Sargeras. Para stawiła czoła czarodziejowi, lecz Medivh był zbyt silny. Khadgarowi udało się rozproszyć czarodzieja i wraz z Garoną uciekli od Medivha, szukając pomocy.

Znaleźli oni Anduina Lothara, który zaprowadził ich do Króla Llane Wrynna. Wrynn nie mógł uwierzyć, że jeden z jego najstarszych przyjaciół oszalał. Lothar wręcz przeciwnie, zabrał ucznia Medivha i Garonę oraz razem udali się do Karazhan, aby zmierzyć się z Medivhem raz jeszcze.

Kiedy dotarli na miejsce, wtargnęli do wnętrza wieży, odnajdując ukryte przejście, które prowadziło głęboko pod Karazhan. To właśnie tam doszło do konfrontacji Medivha z Lotharem, Garoną i Khadgarem. Czarodziej magicznie postarzał swojego młodego ucznia, próbując w ten sposób go zabić. Walka była krótka i krwawa, a zakończyła się gdy Khadgar wbił ostrze w serce Medivha.

 

KRÓL WICHROGRODU

Król Llane

Król Llane Wrynn, lider miasta Wichrogród oraz Królestwa Azeroth (później znane jako Królestwo Wichrogród), pomimo śmierci swojego zaufanego przyjaciela Medivha, pozostał stanowczy i nadal dzielnie prowadził swój lud.

Po śmierci Medivha, król zaczął ufać Garonie, która wspomagała Khadgara i Lothara. Llane nie traktował jej jako wyrzutek czy zielonego potwora, do czego tendencje mieli inni ludzie i zaprzyjaźnił się z nią. Zaufanie, którym się dzielili rosło, Garona opowiadała o Hordzie, dzięki czemu Wrynn mógł lepiej im przeciwdziałać.

Królestwo stało przed zagrożeniem orków. Wiadome było, że nie ugnie się ono pod naporem orków tak długo, jak jego król będzie je prowadzić. I właśnie na to liczyła Rada Cieni.

 

ŚMIERĆ CZARNORĘKIEGO

Śmierć Czarnorękiego

Gul’dan wciąż był w śpiączce, a korzystający z okazji Orgrim Zgładziciel postanowił obalić marionetkę Gul’dana. Zamordował wodza Czarnorękiego i pokazał jego głowę innym przywódcom, mówiąc że był on niewolnikiem Rady Cieni i ich demonicznych władców.

Orgrim został nowym wodzem, obiecując prowadzić swój lud do chwały i honoru. Jego pierwszym celem była eliminacja Rady Cieni.

 

ŚMIERĆ LLANE ORAZ UPADEK WICHROGRODU

Upadek Wichrogrodu

Rada Cieni wiedziała, że Horda nie zniszczy Wichrogrodu, dopóki żyje jego przywódca. Choć Gul’dan zapadł w śpiączkę z powodu zaglądania do umysłu Medivha podczas śmierci czarodzieja, to Rada Cieni nadal działała w jego imieniu. Użyli więc swojej mrocznej magii, aby przejąć kontrolę nad Garoną.

Garona, nie mogąc oprzeć się mocy, która kontrolowała jej umysł, zamordowała swojego ukochanego przyjaciela Llane Wrynna i wyrwała jego serce. Przerażony syn Llane’a, Varian (na zdjęciu powyżej) był świadkiem makabrycznego aktu i uciekł, nie wiedząc dlaczego pół-ork płakał po zamordowaniu jego ojca.

Horda Orków uderzyła. Wichrogród był w rozsypce, miasto nieprzygotowane do obrony zostało zmiażdżone przez straszliwą magię i brutalność najeźdźców. Anduin Lothar uciekł z Varianem Wrynnem. Wichrogród upadł…

Orkowie zdobyli swoje pierwsze wielkie zwycięstwo na Azeroth.

 

POKŁON GUL’DANA
Wódz Zgładziciel

Orgrimowi udało się przechwycić Garonę zaraz po zniszczeniu Wichrogrodu. Totrutował ją aby wydobyć od niej informacje na temat lokalizacji Rady Cieni.

Orgrim prowadził swoją Horde przeciwko nim, mordując wielu czarnoksiężników, choć oszczędził Gul’dana pod warunkiem, że ten ukłoni się przed Zgładzicielem i będzie go traktować jak wodza. Gul’dan cenił swoje życie, więc to zrobił, jednakże jego duma nie pozwoliła na taką zniewagę. Z informacjami wydartymi z umysłu Medivha, zaczął na nowo spiskować.

Następna część już za tydzień, a w niej przybliżymy Ci przebieg Drugiej Wojny
Jak zawsze jeśli masz jakiekolwiek uwagi to pisz śmiało w komentarzu pod tekstem.

Historię zebrał w całość i opracował Tomek51882 na podstawie Lore of Warcraft autorstwa zigzaglerKorekta i poprawki błędów w historii: Piotr „Ventas” Budak, autor Pradawnej Kroniki.

 

Gul'dan

Author: tomek51882

Share This Post On

1 Comment

Trackbacks/Pingbacks

  1. Świat Warcrafta #11 – Druga Wojna | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] części cyklu, to poniżej znajdziesz spis wszystkich opublikowanych do tej pory części: Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna Świat…
  2. Świat Warcrafta #12 – Po drugiej stronie Mrocznego Portalu | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] spis wszystkich opublikowanych do tej pory części: Świat Warcrafta #11 – Druga Wojna Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna…

Submit a Comment